Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Без обзира на габарите, овако нешто би било много прикладније
 
Sram da ih bude, one koji su to odobrili, one koji su to uradili i one koji su to podrzali.
 
Vidi vidi ..... okotio se onaj staklenac što je kod konja....
lepo smo kazali da ga je trebalo umlatiti na vreme.... a sad se još i okotio i to baš u Knezu :lool:
 
Meni nije jasno sto je ta zgrada toliko problematicna. Nije mi uposte ruzna i ne bih je nazvao monstrumom.
 
Nije, sama za sebe ili u drugacijem prostoru...ali je nesrecno uklopljena sa okolnim zgradama, ili bolje reci neuklopljena i deluje glomazno...a samim tim sto je drugacija, onda ta razlika jos vise upada u oci.
 
Dobri su gabariti, zaokruzen je Knez a i Vasina. Tu bas nisu imali prostora da brljave, ali zato "fasada" je dno dna, provincijski motel+sala za svadbe. Ne znam da li su gore kupatilske plocice a a la mermer ili jeftino staklo sa tim crvenim i drugim glupostima... Zbog ovoga sam prilicno zabrinut po pitanju retro fasada u Kralja Petra, da ne ispadne neko Skoplje.
 
Ja sam se zaista nadao ovim retro fasadama...ostaje da se vidi sta ce uraditi sa onom stranom iz Kralja Petra...
 
Ovaj bocni zid na raicevoj na kojo stavljaju kamen trebalo je staviti staklo kako bi se zelena zgrada ogledala u istom
 
file.php


Ja se izvinjavam ali ovo se ne moze smatrati dobrim uklopljavanjem starog i novog.
Mozda gabaritno ali ovako estetski nikako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418146#p418146:2a9x0p76 je napisao(la):
direktor » Mon Nov 21, 2016 10:41 pm[/url]":2a9x0p76]Ovaj bocni zid na raicevoj na kojo stavljaju kamen trebalo je staviti staklo kako bi se zelena zgrada ogledala u istom
A da ga prespricaju u "rezedo" ? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418163#p418163:1ewsvazt je napisao(la):
spatiotecte » Tue Nov 22, 2016 12:38 am[/url]":1ewsvazt]
file.php


Ja se izvinjavam ali ovo se ne moze smatrati dobrim uklopljavanjem starog i novog.
Mozda gabaritno ali ovako estetski nikako.


Moram dodati da se Square Nine, se osim po gabaritima, takođe ni na koji način ne uklapa u fizionomiju Studentskog trga. Sam po sebi je lep i zanimljiv objekat, ali osim po spratnosti, nema nikakvih dodirnih tačaka sa bilo kojim delom ovog trga.
 
VeniVidiVici":1izv0j33 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418163#p418163 je napisao(la):
spatiotecte » Tue Nov 22, 2016 12:38 am[/url]":1izv0j33]


Ja se izvinjavam ali ovo se ne moze smatrati dobrim uklopljavanjem starog i novog.
Mozda gabaritno ali ovako estetski nikako.


Moram dodati da se Square Nine, se osim po gabaritima, takođe ni na koji način ne uklapa u fizionomiju Studentskog trga. Sam po sebi je lep i zanimljiv objekat, ali osim po spratnosti, nema nikakvih dodirnih tačaka sa bilo kojim delom ovog trga.
Potpuno se ne slažem sa tobom.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Dobro to su sada sve stvari subjektivnog osećaja, meni se objekti dopadaju, ali se svakako moramo složiti da se mnogo bolje uklapaju sa okolinom od novog tržnog centra.
 
U prevodu: nisam ja kriv sto je ruzno.
Ako je do struke, daj odma da rasformiramo taj fakultet koji takvu struku proizvodi, da nam ne pravi dalju stetu. Mislim da bolje razumeju sta je lepa zgrada setaci sto gledaju zgrade po ulicama nego ta kvazistruka
 
Може ако њушка лево на слици такође обавља неку јавну функцију, као ова десна.

Иначе, канда они то гледају у неке другачије рендере, јавности недоступне.
 
Vrh