Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Ако не поштујемо сами себе (наводни београд), не знам зашто би нас други поштовали (архитектура Рајићеве, ерпорт сити итд).

Ствавите се у позицију Израелаца. Уредно платили парцеле, годинама се гањали са градом и државом за дозволе и на крају дођу "арапи", добију земљиште за џабе, дозволе за месец дана и удри елитни гето на најскупљем градском земљишту у најстрожем географском центру града. Наравно да бих гледао да уштедим на сваком кораку. Потенцијално најлепши градски блок на једној од најбољих локација је неповратно уништен. А пројекат је од почетка био дискутабилан. Једино га је могла спасити управо та дупла стаклена фасада која оваквим објектима даје утисак прозрачности и "мекоће".

Лојаница + обесмишљено тржиште некретена = ово переиферијско мотел/печењара здање по сред древног Сингидунума.
 
mislim da je u pitanju nekakvo prokletstvo, neka kletva mozda cak iz vremana kelta

priznajem, radovao sam se ovome i verovao da ce konacno u beogradu neki objekat ne samo zauzeti prostor nego i oplemeniti okolinu. na zalost, jos jedan prostor je trajno skarabudzen a lista objekata "nase a bolje da nije" dobila je jos jednog istaknutog clana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406398#p406398:kupkjzql je napisao(la):
Delija » Sun Sep 18, 2016 11:21 am[/url]":kupkjzql]Ако не поштујемо сами себе (наводни београд), не знам зашто би нас други поштовали (архитектура Рајићеве, ерпорт сити итд).

Ствавите се у позицију Израелаца. Уредно платили парцеле, годинама се гањали са градом и државом за дозволе и на крају дођу "арапи", добију земљиште за џабе, дозволе за месец дана и удри елитни гето на најскупљем градском земљишту у најстрожем географском центру града. Наравно да бих гледао да уштедим на сваком кораку. Потенцијално најлепши градски блок на једној од најбољих локација је неповратно уништен. А пројекат је од почетка био дискутабилан. Једино га је могла спасити управо та дупла стаклена фасада која оваквим објектима даје утисак прозрачности и "мекоће".

Лојаница + обесмишљено тржиште некретена = ово переиферијско мотел/печењара здање по сред древног Сингидунума.

Zaboravljas najbitniju stvar, a to je da drzava ima udeo u vlasnistvu BNV, dok sa druge strane Izrelci su jedini vlasnici u svojim projektima.
 
Да, заиста поражавајућ податак за криминалну антинародну државу.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406410#p406410:1vmul071 je napisao(la):
razgradjevinar » 18 Sep 2016 12:31 pm[/url]":1vmul071]mislim da je u pitanju nekakvo prokletstvo, neka kletva mozda cak iz vremana kelta

priznajem, radovao sam se ovome i verovao da ce konacno u beogradu neki objekat ne samo zauzeti prostor nego i oplemeniti okolinu. na zalost, jos jedan prostor je trajno skarabudzen a lista objekata "nase a bolje da nije" dobila je jos jednog istaknutog clana.
Сквер најн, она стамбена зграда у Добричиној са таласастом фасадом, урбанистички сакат Фолкентштајнер и још пар мањих, углавном стамбених објеката....То је све од пристојне архитектуре што је Београд видео последњих 30 година.

А Сквер најн је једини пројекат који је заиста оплеменио овај град и који представља опипљив напредак архитектуре у овом граду, уз квалитетну интерполацију у постојеће урбано ткиво.
 
Најбитнија ствар је да је Израелцима неко овде дозволио да промене пројекат до непрепознатљивости у односу на оно што су представили на рендеру. Тај неко ко је то дозволио и такви људи укупно узев, чине да је Србија један обичан географски појам, пре него ли држава.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406414#p406414:105fuv31 je napisao(la):
Delija » 18 Sep 2016 01:26 pm[/url]":105fuv31]
Сквер најн, она стамбена зграда у Добричиној са таласастом фасадом, урбанистички сакат Фолкентштајнер и још пар мањих, углавном стамбених објеката....То је све од пристојне архитектуре што је Београд видео последњих 30 година.

bas tako, od vecih bih dodao i onu ispod/pored moskve, plus nedovrsene, zgradu rada kod hajata i objekat b23. sramotno malo
 
Tamo gde profit nema primat i gde ina kičme u gradskoj upravi društvo dobije ovo. Logično, uklopljeno po gabaritima, čak i lepo

639aec240c9e9a7e05e7f71da68a8f23.jpg
 
Na prvi momenat sam isto zanemeo..medjutim okolni objekti su i dalje nesredjeni + rupa na parceli Srpskog kralja + nedovrsenost samog objekta. Nadam se da ce ipak arhitektura ovog objekta biti primerena okolini, kada se izgradnja zavrsi potpuno i uklone crveni paneli.

Optimisto, odlican si primer stavio, takav vid staklenih panela bi se ipak bolje uklopio u okolinu, ako nista deluje mnogo toplije i svedenije od doticne varijante nazalost prosecnog fasadnog staklenog fronta trznog centra na periferiji.
 
Jes', al' koliko bi puta čuli reč ,,Skoplje'' ovde da grade ovo što je Optimista metio.
 
Ovi crveno-sivi paneli predstavljaju odredjen "trend", vidjao sam dosta slicnih u novogradnji po belom svetu, bice zato sto je jeftino.
To beogradsko urabnisticko "prokletsvo" su nerasciceni imovinsko-pravni odnosi koji ne dozvoljavaju uklapanje zgrada u celinu, vec svaka mora obaska od pocetka planiranja.
 
Целу тему под хитно пребацити у "Ко им ово дозволи?"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406353#p406353:3tspi045 je napisao(la):
Homer Jay » Sun Sep 18, 2016 12:44 am[/url]":3tspi045]
Mislim da, kada je hotelski deo u pitaju, ovde nije smelo da se ide ispod pet zvezdica, jer je lokacija isuviše ekskluzivna. Ovako će tu da nikne neki Ibis ili DoubleTree u najboljem slučaju. Jasno je meni da investitor nema mnogo izbora kada na još nejakom srpskom tržištu, povlašćeni arapski partner dovodi W i St. Regis na Savu, ili kada gazda Miško već ima predugovor sa Intercontinentalom, ili kada Kempinski u Jugi još nije umro i sl, ali opet je nekako tužno da u istorijskom centru grada imamo samo jedan hotel sa pet zvezdica - Square Nine.
Homere,dobra analiza :kk: Što se tiče Interkontinentala ono što se moglo čuti bar iz Delte u proteklih par meseci je da su prilično nezadovoljni u vezi nedobijanja gradjevinske dozvole,čak si i najavili povlačenje iz čitave priče.Od lokacija u starom jezgru grada,možemo se nadati ekskluzivnom hotelu na mestu staklenca,jednog dana,možda...
 
Hvala lepo, staklenanc treba vratiti u prvobitno stanje (sravniti ga sa zemljom), bese tu nekada travnjak i zelenilo. Ima tu na trgu par zgrada koje mogu da se preurede u hotel, motel, han, sa 5-6 zvezdica, a staklenac srusiti. I onako zvrji prazan !!!
 
@milos.tro

Na mestu Staklenca je, prema sadašnjim planovima, predviđena izgradnja objekta kulture. Možda i bude jednog lepog dana, ali čini mi se da će Staklenac još dugo odolevati bagerima.

Biće još hotela u centru grada, u pripremi je nekoliko projekata na potezu Slavija - Kalemegdan, ali mislim da nijedan nije sa pet zvezdica (osim ex-fabrike Beko, koja je ipak malo dislocirana sa pomenute linije), niti se povrišnom, niti lokacijom može porediti sa Rajićevom.
 
zar ne bi bilo logichno da se na trgu republike nalazi i centralna stanica podzemne zeleznice. Bilo bi super da se nekako iskombinuje sa nekim objektom kulture - recimo novim krilom Narodnog muzeja, koji bi bili povezani podzemnim prolazom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406293#p406293:1hz05u25 je napisao(la):
Svetivoda » Sat Sep 17, 2016 4:11 pm[/url]":1hz05u25]




Da je bar ovaj deo panela samo u beloj boji, mislim da bi malo popravilo utisak, iako i dalje neprihvatljivo za lokaciju.

U čemu je fora sa ovim crnim fasadama, da li to liči na nešto i na renderu (koga nije bilo naravno) pa ih stavljaju ili je boja jeftnija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406695#p406695:308nfj04 je napisao(la):
mradulovic » Tue Sep 20, 2016 1:06 pm[/url]":308nfj04]zar ne bi bilo logichno da se na trgu republike nalazi i centralna stanica podzemne zeleznice. Bilo bi super da se nekako iskombinuje sa nekim objektom kulture - recimo novim krilom Narodnog muzeja, koji bi bili povezani podzemnim prolazom
Moglo bi prizemlje da se iskoristi za podzemnu kada dodje vreme, a do tada preurediti kompletan staklenac kao galeriju i to pod upravom Narodnog muzeja. Stalna postavka srpskih slikara... Velickovic,Ljuba Popovic, O Ivanjicki, Milic od Macve, Pedja Milosavljevic, Aralica, Lubarda, Sava Sumanovic, Paja Jovanovic itd. Nesto sto Beograd moze da ponudi turistima, ili da imas gde da odvedes prijatelje iz belog sveta. Posle pravac Skadarlija na rostilj :)
Ali posto od toga nema nista, onda macola.
odoh u off
 
to sto ti predlazes bi u sustini bila gradska galerija, sa programom izlozba odnosno eksponata koji bi se menjali na svakih mesec dva (maksimalno) i to je valjda nesto sto se planira za gradsku galeriju na Kosancicevom.
Na tom mestu nema smisla stavljati neki komercijalni prostor (kulu) jer se radi o centralnom prostoru u gradu koji bi trebao da sluzi svima - dakle nesto sa kulturno-obrazovnim programom. Postavlja se pitanje sta onda. Opera - vec je vidjena na uscu. Neka moderna zgrada fakulteta koji nemaju svoju zgradu (etf, arhitektura) - mozda, ali sumnjam - ovoj drzavi nije skolovanje toliko vazno da se stavi tu iako bi lepa moderna, zgrada arhitektonskog fakulteta mogla biti buduci "landmark" sa nekim odmerenim kontrastom - moderna zgrada AF-a preko puta akademsko klasicistog Narodnog muzeja. Pozoriste - vec ima jedno tu, preko puta ulice. Biblioteka - pa ima jedna na kraju kneza, u prizemlju etnografskog itd...ne treba josh jedna tu.

Stoga ja tu vidim dve mogucnosti od kojih je prva novo krilo Narodnog muzeja - koji i kada se zavrshi rekonstrukcija, bolovace od ogranicenog prostora u nenamenskoj zgradi koja ne prati najnovije trendove i tehnologije u izlaganju razlicitih vrsta eksponata, kao i u njihovom deponovanju. Kao sto sam vec rekao, mogao bi da se uradi podzemni prolaz koji bi spajao novo i staro krilo, sve u sklopu projekta centralne stanice metroa. Stanica ispod zemlje, muzej iznad.

Drugi predlog - nova zgrada Muzicke akademije. Ovo predlazem iz dva razloga - sadasnji prostor Muzicke akademije se nalazi u parku Manjez i toliko je mali, zavuchen i arhitektonski nereprezentativan da je skoro sramotno. Ubedjen sam da 70% Beogradjana ne bi znalo da kaze i gde se uopste nalazi Muzicka akademija, za razliku od zgrade tehnickih fakulteta kod Vuka, pravnog ili ekonomskog recimo.
140828_Muzicka%20akademija.jpg


ovo je zagrebacka muzicka akademija, veoma blizu ako ne i naspram njihovog nacionalnog kazalista (poslednji put sam bio pre dve godine tamo,kada zgrada je bila polu gotova pa sam mozda nesto i pobrkao). Moje misljenje je da bi bilo super da imamo neku zgradu muzicke akademije tu i tako napravimo trougao objekata 1. dramske umetnosti - Narodno pozoriste 2. likovne, vajarske umestnosti (Izmedju ostalog) - Narodni muzej i 3. Muzicke umetnosti sa tom akademijom koja bi mogla imati u programu projekta neku formu ili trga ispred ili prostora na krovu gde bi mogli da se organizuju izvodjenja muzickih idela koje bi ljudi slusali sa trga. Kao sto su recimo bitlsi imali koncert sa krova zgrade. Na primer
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406761#p406761:tgp30vrd je napisao(la):
mradulovic » Uto Sep 20, 2016 8:22 pm[/url]":tgp30vrd]Ubedjen sam da 70% Beogradjana ne bi znalo da kaze i gde se uopste nalazi Muzicka akademija...

Bojim se da je orijentacija laka. Ulaz je odmah pored javnog klozeta u Manjezu. Ni dan danas ne razumem kako je drzava sebi dozvolila takvu sramotu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406761#p406761:27z13slo je napisao(la):
mradulovic » 20 Sep 2016 07:22 pm[/url]":27z13slo]
140828_Muzicka%20akademija.jpg


ovo je zagrebacka muzicka akademija

podseca na ne tako los primer uskladjivanja stare i moderne arhitekture

Zgrada_palate_Atina_u_Beogradu_013.JPG


kompozicija je majka, sad zavisi da li slusamo cajkovskog ili acu lukasa
 
Vrh