Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Možda na kraju zaliči na ovo

d87fd80bf2731f20c7b21445a725cf50.jpg


a noću na ovo
3ac99d298ce3f02681b2300b078c4b2d.jpg


nadam se ne na ovo (koka-kola Berlin)

3a1d400e69e4eb41e311bb1d15980712.jpg


Jednostavno a lepo uklopljeno
4cfbb6fe0b89fd99bbf37ee663e3f802.jpg
 
"lepo uklopljeno" ce malo teze uspeti s'obzirom na gabarite samog objekta koji se bas i ne uklapaju sa postojecim zgradama.
 
Slažem se, ali to nema veze sa mojim postom o upotrebi crvenih panela u praksi u već izvedenemim projektima.

Poslednja fotka samo pokazuje kako može da se uklopi moderan objekat u staro gradsko jezgro, kada bi imalo volje.
 
Naravno, primere koje si stavio su skroz dobri i lepo se uklapaju sa okolinom pogotovu taj poslednji mi se najvise dopada.
 
Oвај последњи пример као створен за новоградњу у рупама историјских целина попут Косанчићевог венца, Карађорђеве и сл.
 
Odnos belo-crno-crveno evidentno nije konacan ali ovako deluje veoma obeshrabrujuce. Neke od vertikala na fasadi prema Kalemegdanu izgledaju shizoidno. Nadam se da je to samo zbog nedovrsenosti.
 
meni deluje totalno random, kao kada pakujes lego kocke zatvorenih ociju
takodje, ovaj trend sa terasama na corsku nesto ne kapiram. Sve deluje nekako mediteranski, svaka vaska obaska
 
Izgleda da ipak štede. Ono što sam načuo je da je po originalnoj zamisli trebalo da ide dvostruka staklena fasada (ili kako već, arhitekte i građevinci će znati bolje), a da umesto nje sada ide ova sa šarenim panelima. Takođe su povuki objekat u odnosu na Parisku ulicu kako bi dobili neke dodatne kvadrate za hotelske sobe u sredini objekta.

Čini se da izbor hotelskog lanca utiče na krajnji produkt (ili krajnji produkt utiče na izbor hotelskog lanca). Bilo kako bilo, po ko zna koji put je realizacija projekta otišla par koraka unazad u odnosu na prvobitnu (ionako kontroverznu) zamisao.

Mislim da, kada je hotelski deo u pitaju, ovde nije smelo da se ide ispod pet zvezdica, jer je lokacija isuviše ekskluzivna. Ovako će tu da nikne neki Ibis ili DoubleTree u najboljem slučaju. Jasno je meni da investitor nema mnogo izbora kada na još nejakom srpskom tržištu, povlašćeni arapski partner dovodi W i St. Regis na Savu, ili kada gazda Miško već ima predugovor sa Intercontinentalom, ili kada Kempinski u Jugi još nije umro i sl, ali opet je nekako tužno da u istorijskom centru grada imamo samo jedan hotel sa pet zvezdica - Square Nine.
 
Ali ovde vise od same arhitekture je problematican odnos sa postojecim zgradama i sa gabaritnim uklapanjem sa istim.
 
Tako je spatio. To je najveci problem mozda bi ga i svarili da ne izgleda kao da se neki veliki tmurni oblak nadvio nad mozda cak i najlepsim zgradama u Bg.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406328#p406328:1nb4rni2 je napisao(la):
spatiotecte » 17 Sep 2016 07:31 pm[/url]":1nb4rni2]Porazavajuce je definitivno.

Od prvog dana i u svemu.
Za nauk ubuduće, svima koji su govorili: "samo nek se gradi", "sačekajte da vidimo", "uklapanje po kontrastu", "to su govorili i za Ajfelovu kulu", "nisu bitni imovinski odnosi" itd...
A sledeće poražavajuće saznanje dolazi kada ovaj monstrum počne da generiše dodatni saobraćaj i haos u ovih nekoliko okolnih ulica.
 
Ovo nema nikakve veze sa renderom koji im je odobren (koji je i kao takav bio prevelikih gabarita), jer je on ima strukturu koja je bila u staklu a nije imama teške crne i suludo crvene panele

e2526bf7baf8a65c614eb2896b5444bd.jpg


Da li oni imaju pravo da menjaju originalni projekat? Da li krše neki propis?
 
Crvene panele u bjeliti pod hitno pojedine bjele utanjiti arhitekta mora da je bio pijan
Zabraniti lazne rendere ako izvodis zgradu a ona ba kraju nelici na render nema upotrebne dozvole cao
 
Imaju pravo da menjaju projekat. Za sve izmene se podnošeni zahtevi za izmenu građevinske dozvole, i to mislim Ministarstvu građevine.

I nije da nema nikakve veze sa renderima. "Samo" je promenjena staklena fasada. Gabariti su gotovo identični.

Proporcije zgrade trenutno izgledaju čudno jer nije građeno na mestu Srpskog kralja.

Meni smeta ta odluka da se na kraju ide na jeftiniju varijantu sa hotelskim delom kompleksa. Generalni stav o projektu ne menjam - mislim da su ovakvi sadržaji ono što Knez Mihailovoj treba.
 
Vrh