Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Данас сам пролазио поред градилишта око 11:30 и видео хитну помоћ и гомилу радника око кола. Изгледа да је неко повређен од радника.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=378710#p378710:2a4cyxr4 je napisao(la):
ada huja » 30 Mar 2016 08:43 pm[/url]":2a4cyxr4]Данас сам пролазио поред градилишта око 11:30 и видео хитну помоћ и гомилу радника око кола. Изгледа да је неко повређен од радника.

Sve je moguće. Prolazim svaki dan pored gradilišta i nisam video ni jednog radnika da ima pojas za vezivanje, a rade četvrtu ili petu etažu.
 
20160402_103906.jpg


20160402_105409.jpg


20160402_105428.jpg


20160402_105449.jpg


20160402_105723.jpg


20160402_105525.jpg


20160402_105749.jpg


20160402_105810.jpg


20160402_110050.jpg
 
sa ovolikom spratnoscu rajiceva ce biti ili sjajna ili uzasna, sredine nema. jedva cekam da vidim povampirene predratne fasade (kad sam vec kog njih, hoce li one pokriti ovu prazninu do zidova susednih zgrada?)

i jos jedna stvar, kako direktor rece, pogorela kafana nije deo projekta.. sta ce biti s njom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379167#p379167:3e38ymet je napisao(la):
arapski investitor » Sub Apr 02, 2016 10:26 pm[/url]":3e38ymet]sa ovolikom spratnoscu rajiceva ce biti ili sjajna ili uzasna, sredine nema. jedva cekam da vidim povampirene predratne fasade (kad sam vec kog njih, hoce li one pokriti ovu prazninu do zidova susednih zgrada?)

i jos jedna stvar, kako direktor rece, pogorela kafana nije deo projekta.. sta ce biti s njom?

Valjda ce se naci neko da obnovi predratni hotel Srpski kralj, to bi bila prava stvar. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380129#p380129:1ls8whqu je napisao(la):
direktor » 09 Apr 2016 12:50 am[/url]":1ls8whqu]

20160407_200443.jpg

Da, jednostavno, logicno, prikladno, efektno.
 
Tako je, samo sto mi uvek uradimo nesto nelogicno tamo gde se logicno resenje namece samo od sebe.
 
Kako nelogicno, neki su dobri par miliona evra , BG ce dobiti jos jedan trzni centar i hotel i to je par stotina radnih mesta za 200 evrica mesecno.. Narod i turisti (vise domaci nego strani) ce posle setnje po Kalemegdanu imati gde da bleji i utuce vreme ili obrnuto ... eheeeeej, malo li je ? A kome je do trga ima ga pet minuta odatle... Trg Republike :)
 
Trg odmah do Kalemegdana mi jednostavno nije jasan kao predlog.
 
Meni je svaki trg u Beogradu jasan predlog s'obzirom da ih nemamo uopste.
 
Meni nije jasna logika da u blizini jednog parka ne treba da postoji trg. Jel' vi parkove i trgove vidite kao jedno te isto?
Bice da se o necemu drugom radi ovde. Ovo sto @tzoran1 kaze zvuci ubedljivo kao predizborno obecanje.
 
Ако се седамдесет година смишљало шта да се направи на делукс локацији у граду и на крају направи делукс "пијаца" крпа и бижутерије, ја сам одушевљен. И ово је као претходни коментар иронија на квадрат.
 
Чекајте, зар није у плану да се и парк војводе Вука претвори у трг и цео тај део ослободи аутомобила? Уз будући трг војводе Вука, трг Републике и Студентски трг (који ће измештањем окретнице добити и пешачки део уз парк) не видим потребу за још једним тргом код Рајићеве.
 
Тргови се праве тамо где су такви јавни простори потребни и оправдани а не где лепо изгледа из ваздуха. Трг на крају Кнеза, 50 метара од највећег парка у граду је потпуно ирационално и непотребно.

Нарочито ако имамо у виду план о ауто-тунелу испод Париске који се мало мало па рециклира (што значи да ће се кад тад и остварити) и тиме ћемо добити трг испред Градске библиотеке који ће се каскадно спуштати ка Великим степеницама.

Која је поента трга поред трга поред парка?

Са друге стране, Кнез јесте трговачка улица, као и свака главна штрафта у свету. Тржни центар је прикладни садржај, нарочито ако имамо у виду да је та друштвена делатност у кнезу доста замрла због отварања шопинг молова. Мали и модерни тржни центар уз пристојан улазни и наткривени плато јесте права урбана регенерација тог дела града, односно оне друштвене делатности којој треба регенерација.

Уосталом, чак је и Бранислав Јовин у свом плану тунела испод Париске предвидео објекат сличних габарита на месту Рајићеве.
 
I sada mi treba da se potresemo sto trgovcima u Knez Mihajlovoj ide lose pa je u ime toga bilo neophodno izgraditi jos jedan trzni mol u Knez Mihajlovoj ? Robu na prvom mestu prodaje kvalitet i razumna cena a tek na kraju estetski izgled zgrade u kojoj se ta prodavnica nalazi. Za Knez Mihajlovu bi bolje bilo da se srede baste kafica zbog kojih je postalo problem kretati se ulicom jer su se prosirile do pola ulice.
 
ili to ili da se potresemo sto bi ti voleo da igras sa drugarima arjackinje barjackinje po knezu al ne mozes od ljudi koji sede u kaficima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380352#p380352:1nsc62z2 je napisao(la):
razgradjevinar » Sun Apr 10, 2016 2:18 pm[/url]":1nsc62z2]ili to ili da se potresemo sto bi ti voleo da igras sa drugarima arjackinje barjackinje po knezu al ne mozes od ljudi koji sede u kaficima.
Je bih samo da normalno prodjem kroz K. Mihajlovu ne provlaceci se izmedju stolova i sudarajuci se sa kelnerima, a ako je tebi glavni zivotni dogodjaj da sedis za nekim stolom na sred K. Mihajlove i blejis , onda dobro sedi i bleji i dalje....
 
Meni je pre bolo oci sto Beograd nema neki dobar trg ali sam vremenom skroz promenio misljenje - neka mi neko objasni zasto je trg toliko bitan? U vecini gradova sa normalnim trgovima oni zvrje prazni. Mislim da su u danasnje vreme primereniji coskovi, dzepovi... intimniji su i topliji, prosto prijemciviji su ljudima. I ne vidim nista lose u tome. Sve ostalo su predrasude i inertnost - veliki gradovi imaju velike trgove i tako mora. Ne mora uopste.
Uostalom, moze Pionirski park da se sravni i poploca i imacemo trg kao u Moskvi/Kijevu i sta cemo onda sa njim?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380345#p380345:3gafdi1o je napisao(la):
tzoran1 » 10 Апр 2016 02:00 pm[/url]":3gafdi1o]I sada mi treba da se potresemo sto trgovcima u Knez Mihajlovoj ide lose pa je u ime toga bilo neophodno izgraditi jos jedan trzni mol u Knez Mihajlovoj ?
Не, ми не треба да се потресамо због осцилација у зарадама конкретног трговца, већ у урбаном замирању и деградацији урбане средине.

Друштвени систем и стил живота се природно мења, и урбано планирање мора да прати те промене да не би одређени делови града замрли. Трговина у Кнез Михајловој је почела да замире након отварања Делта ситија и Ушћа јер се систем шопинга и трговине променио а концепт присутан у Кнез Михајловој није одговарајући 2016. години. Резултат је све већи број замандаљених радњи, које постају жртве графитера и плакатирања, а сами објекти почињу да пропадају јер се не користе.

У део тих радњи су се уселили угоститељски објекти јер нема шта друго да се усели. И као последицу имамо превелики број башти. Да би се трговина вратила у Кнез Михајлову, неопходно је било ту делатност урбано ревитализовати кроз концепт који одговара 2016. години.
 
Ovo je vec stvar ukusa (kao i prljave predizvorne kampanje :laugh: ), meni se np. ne dopada pretrpanost, ni zgradama, ni ljudima, vise sam za redukovanje, nego za sto vise sadrzaja, a ljudi ce uvek biti dovoljno. Knez jeste oduvek bio trgovacki centar, u medjuvremenu je, pak, postao kulturni, politicki, finansijski, akademski.. Sada je vise ugostiteljski nego trgovacki, zapravo, sem tih nekoliko vecih prodavnica. Ne mislim da je TC toliko tragican ili ne spojiv sa ostalim kategorijama, ali ako ce vec da bude prodavcnica garderobe neka barem bude sa visoko-dizajnerskom ponudom, ako je prodavnica mesovite robe neka bude sa bio prozvodima, a ne idea itd.

Beograd nema puno trgova, a coskova ima koliko hoces, trg je urabani deo grada koji je aktivan i nocu i danju, ne zeli svako da ide u park.
Jedinu pravu prednost TC-a vidim sto je aktivan i ugodan tokom zimskog perioda, dok su trgovi mahom pusti, ali to i dalje ne opravdava sto je za lokaciju TC-a uzeto jos jedno srce grada. Uvek cu 'lobirati' pre za kulturu, nego za trgovinu, pa makar bio los strateski potez.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380499#p380499:q4yj9nja je napisao(la):
Sreda » Mon Apr 11, 2016 9:10 am[/url]":q4yj9nja]Meni je pre bolo oci sto Beograd nema neki dobar trg ali sam vremenom skroz promenio misljenje - neka mi neko objasni zasto je trg toliko bitan? U vecini gradova sa normalnim trgovima oni zvrje prazni.

da bi se demonstriralo na primer a da se ne zaglavi ceo saobracaj u gradu
 
Vrh