Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=384802#p384802:2kotzop1 je napisao(la):
Minnheima » 08 May 2016 10:11 am[/url]":2kotzop1]Malo sam zbunjen svim ovim čuđenjem, posebno ljudi od struke - pa projekat je pred našim očima već gotovo deceniju i sve vreme su se jasno videli gabariti.
Ствар је у томе што је пројекат био подељен у две фазе. У првој се гради само ТЦ а у другој и хотел. Мислио сам да ће тек са хотелом објекат попримити ове дискутабилне габарите.
 
Srbija je medju najsiromasnijim zemljama Europe tako da nije u prilici da bira investitore ,znaci sve se prilagodjava investitoru ,a ne on nama.
 
O, kako pogrešan stav! Jeste da je gladnom teško zadržati dostojanstvo, ali mislim da se veličina nečijeg integriteta upravo ogleda u tome. Tako je sa ljudima, tako je i sa državama. Ne moramo da se prostremo svuda i na svaki načim da bismo nahranili svoja gladna usta. Pritom, Rajićeva baš i nije jasno naopak primer gde se nikakvi standardi nisu poštovali - nismo srušili pola istorijskog jezgra da bi neki investitor dobio sve što poželi.

@Delija: Meni se čini da oni i prave odmah taj deo gde bi trebalo da bude hotel (mada me zbunjuje onaj ćošak koji ne načinju, tamo gde je bila "Srpska kruna") - ne deluje mi taj masivniji izlazak ka Uzun Mirkovoj i iznad zgrade u Pariskoj kao tržni centar. Opet, ako grade odmah i drugu fazu, čudno je da o hotelu nema niti jedne jedine reči.
 
prevelik objekat, ukoliko se desi da ne mogu da prodaju sav taj prostor, bice ruglo u centru grada, sa praznim spratovima i pojavaom skvotera i ostalih subkultura.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=384815#p384815:1twshiux je napisao(la):
Zderic2222 » Sun May 08, 2016 12:17 pm[/url]":1twshiux]Srbija je medju najsiromasnijim zemljama Europe tako da nije u prilici da bira investitore ,znaci sve se prilagodjava investitoru ,a ne on nama.
I u ime toga treba da se nagu.... kako se investitorima svidja. Nije ovde u pitanju da li ce biti napravljena neka srafciger fabrika sa 50-100 radnika u bugarskoj rumuniji ili srbiji, ovo je bila top lokacija u velikom gradu i zainteresovanih investitora je sigurno bilo, a spratnost je trebalo da diktira grad ali ... onda je provizija mnogo manja...
 
To je vec odavno izgubljena bitka oko visine spratova I profita.
Da se ja pitam dozvolio bi neogranicenu visinu zgrada u celom BG.
Pre ili kasnije sve zgrade u BG bice velike kule u buducnosti.
 
Jedino nejasno na ovom projektu a ujedno i najvaznije jeste njegova fasada koja je na ovim slikama kao prozirna a u realnosti nikada nije tako pa ceo utisak ne moze ni da se dobije o ovom projektu.
 
Tako se to radi u razvijenim zemljama, o jednom se pregovara, drugo se isplanira a trece gradi, sta nije tako, tako je samo u Srbiji... :laugh:
 
Уместо да врате старим власницима плацеве, а Немачку натерају да финансирају обнову објеката срушених у бомбардовању..


буџе предимензионирани стакленац.
 
Е видиш, онај ћопави загорац/црвени усташа чији лик и дело повремено браниш на овом форуму се побринуо да изгубимо свако право на одштету од Немаца.
 
Критичан сам према свим српским и југословенским политичким елитама које су нас водиле од ослобођења од Турака до данас јер својом неспособношћу нису успеле да Србију и Југославију доведу на ниво пристојне земље.
Све власти су имале и позитивне и негативне стране, углавном више негативне, али ти као у тој области неинформисани екстремиста видиш само оно што желиш да видиш. Лепо је полицајац Грујичић говорио да су "пескари" обесправљеног радника и натерали њему у шаке. Па и у том идеолошком дискурсу који си изабрао, уместо примера ради Јове Бојовића, изабрао си модел Живана Лазовића за идола.. Баш оно.. :roll: Н'о то је твој проблем.

Говорио сам о индустрији Србије која је крајем осамдесетих кроз реформе система и препуштање привредних субјеката страним стратешким партнерима највећим делом могла наставити да функционише и чак повећа стварање вишка вредности, као што је ето примера ради случај са Шкодом, насупрот ситуацији коју смо имали. Не знам шта си ти сањао да сам написао.

Али ти си изгледа у превеликој срећи што је извршена деиндустријализација земље, превидео да није извршена и реиндустријализација и да се ми данас као једна послушна колонија задужујемо да би попунили буџет и враћали дугове..
Као обожаваоцу лапоташа домаће привреде немам намеру да ти образлажем зашто је по мени изабран погрешан модел транзиције и како је спроведен, јер ти емотивна обојеност утиче на правилно расуђивање и као такав ниси у стању да водиш нормалан разговор.

Хипотетички гледано, да је подела утицаја тада најјачих сила света нас доделила Британији, мислиш ли да би влада састављена рецимо од Демократске странке, Хрватске сељачке странке, Словеначке људске странке, Муслиманске организације и најјаче партије у Албанији (а која би била део КЈ, судећи по контактима Михаиловића и Мухарема Барјактарија и преговорима о федерацији) састављена од партија које су подржавале углавном колаборационистичке оружане покрете, имала политички кредо да од Немачке тражи одштету..? Тешко.

Је ли Грчка, која је потпала под британску интересну зону наплатила ратну одштету од Италије и Немачке?
- Наравно да није.

Стога, мани се оф - а и изволи о архитектури..
 
Друже Вожде, подела утицаја комплетну СФРЈ и јесте доделила Британији. Но, та историјска чињеница тек треба да постане општеприхваћења. Полако је увиђају чак и неки неокомуњарски кругови у Србији, и ти ћеш једног дана.

На страну све то, ћопави црвени усташа нас јесте лишио Немачке војне одштете и ту ти километри постова неће помоћи.
 
Док не схватиш да бављење историјским питањима подразумева објективност, а не хулигански екстремизам и површност, боље се не петљај..

Дакле, завршетком рата Немачка је од непријатеља постала савезник одређених великих сила, те је било Југославија, било Грчка, могла да заборави на одштету, било да се на челу њихових влада налазио Милан Грол, Светозар Радић, Јосип Броз, Μάρκος Βαφειάδης, Θεμιστοκλής Σοφούλης, Νικόλαος Πλαστήρας, или било ко други.

Али сада, после деценија денацификације, да нисмо колонија, могли би апеловати на савест рецимо градоначелника Берлина да једним таквим цивилизацијским гестом, обновом објеката порушених у Београду током немачког бомбардовања, изазове нешто позитивније емоције према немачком народу.
 
Интересантно, у претходном посту си избрисао увреду коју су ми наменио како би изнео нову увреду у новом посту, тј како би могао мене да ословиш хулиганским екстремистом, иако си се ти овде једини тако понео.

Дно. Немамо о чему више да дискутујемо.
 
Нее,
ти си дно дна,
јер разливаш излучевине своје патолошке мржње и загађујеш форум уместо да пишеш културно и аргументовано о областима које познајеш.. Ваљда.

А када се докаже да си у криву, скрећеш са теме и жалиш се како си увређен и повређен.
Ето, ја ти као гест добре воље и уделим комплимент а ти се дуриш.. :lol:
Да додам "форумски хулигански екстремиста". Је ли сада боље?
К'о велим нешто не видех буљуке интернетских срБских националиста да бране ћириличне табле у Вуковару, као што Србују на интернету.. Ма сигурно су били, али телевизија није пренела.. :roll:

А било би лепо, зар не?
Као у песми..

"..све делије, са свих српских страна,
жељни правде и жељни мегдана."

Аали ништа..

Него, са тобом и нема о чему да се дискутује.
Ај' здра'о.
 
neko i dalje ima strpljenja da se prepire sa delijom... neprocenjivo
man'se corava posla, vazi i za kuknjavu o reparaciji i za svadju sa doticnim ;)
 
Kot Behemot;132725915 je napisao(la):
Улових данас у пролазу.
Не знам јесу ли већ качили фасаду... или је ово први пут.
1_104505938_TCRajiceva.jpg
sa SSC
 
Svaki put kad prođem pored gradilišta, a prolazim često, zgrozim se gabaritima i predimenzionisanošću.
 
uzivo izgleda jos masovnije nego na slikama. Ne znam kakav je plan za onaj ugao, ali bih najradije video restauriran hotel srpski kralj.
 
Grandiozan objekat, kako bi bilo dobro da se tu smesti narodni muzej/nacionalna galerija/muzej savremene umetnosti, idealno :D
 
Rekao bih da su krenuli i sa izgradnjom hotela (to bi bio ovaj deo koji se vidi na fotki u Pariskoj ulici).
 
Vrh