Šta je novo?

The One - Novi Beograd

Nisam radio primopredaju iz gore navedenih razloga. Ovo što je navedeno od dokumentacije nisu nikakvi uslovi, već su to dokumenta koja investitor mora da ima ako je sve rađeno po propisu.
Konkretno u mom slučaju pošto nisam radio primopredaju nisam ni tražio ovu dokumentaciju, tako da nažalost nemam povratnu informaciju da li sve ovo poseduju.
Ali kada sve bude završeno na objektu i budemo radili primopredaju sigurno ću im tražiti sve navedeno, to jednostavno po zakonu moraju da imaju.
Pozdrav,

Ovo za energetsku efikasnost imaju, u nekom obliku. Iz banke su mi to trazili pa sam dobio.
Hvala komsija, trazicu ove dokumente.
 
Nisam radio primopredaju iz gore navedenih razloga. Ovo što je navedeno od dokumentacije nisu nikakvi uslovi, već su to dokumenta koja investitor mora da ima ako je sve rađeno po propisu.
Konkretno u mom slučaju pošto nisam radio primopredaju nisam ni tražio ovu dokumentaciju, tako da nažalost nemam povratnu informaciju da li sve ovo poseduju.
Ali kada sve bude završeno na objektu i budemo radili primopredaju sigurno ću im tražiti sve navedeno, to jednostavno po zakonu moraju da imaju.
Ok, hvala!
Ja sam imao primopredaju nedavno i tom prilikom proveravao sve bitne stvari, vise tehnicke prirode jer mi je to struka.
Resenje o tehnickom pregledu dobio na mail, pa banka proverila, uz objasnjenje od strane investirora da se tehnicki pregled zavrsava po lamelama pa tako moze da bude gotov pre uredjenja celog kompleksa. Deo dokumentacije koju si naveo su slali banci na uvid, jer se finansira iz kredita, a za ostalo sam pitao i dobio usmena objasnjenja i garancije. Npr. da su svi troskovi grejanja, odrzavanja, struje na investotoru do 1.1. 2023, pa zato nisam trazio evidenciju brojila.
Inace sam nezadovoljan zavrsnim radovima i detaljima - mozda sam ja profesionalno izdeformisan, ali mislim da bi svako ocekivao vise truda i preciznosti na kraju kad su vec korisceni kvalitetni materijali i sistemi kao sto je i najavljeno.
 
Ok, hvala!
Ja sam imao primopredaju nedavno i tom prilikom proveravao sve bitne stvari, vise tehnicke prirode jer mi je to struka.
Resenje o tehnickom pregledu dobio na mail, pa banka proverila, uz objasnjenje od strane investirora da se tehnicki pregled zavrsava po lamelama pa tako moze da bude gotov pre uredjenja celog kompleksa. Deo dokumentacije koju si naveo su slali banci na uvid, jer se finansira iz kredita, a za ostalo sam pitao i dobio usmena objasnjenja i garancije. Npr. da su svi troskovi grejanja, odrzavanja, struje na investotoru do 1.1. 2023, pa zato nisam trazio evidenciju brojila.
Inace sam nezadovoljan zavrsnim radovima i detaljima - mozda sam ja profesionalno izdeformisan, ali mislim da bi svako ocekivao vise truda i preciznosti na kraju kad su vec korisceni kvalitetni materijali i sistemi kao sto je i najavljeno.
Koje ste probleme imali prilikom primopredaje ako nije tajna? U smislu detalja
 
Koje ste probleme imali prilikom primopredaje ako nije tajna? U smislu detalja
Detalji u završnim radovima kao šro je moleraj, keramičarski radovi, parket lajsne mogu preciznije da se ugrade... Ne tvrdim da je tako u svim stanovima, radilo je tu više ekipa.
Svakako nude da isprave sve primedbe kako bi kupac bio zadovoljan, pa se to unosi u zapisnik, pa zatim dosta brzo zovu da otkljanjaju nedostatke.
 
Ne kasne samo oni nego skoro svi projekti u skoro svakom gradu, kasni i kad pravis kucu sam sebi a ne kad su veliki projekti u pitanju u vreme globalne krize, nestasice materijala, radnika.
To uopste nije bila poenta nego to preganjanje oko toga da li cete placati odrzavanje tih mesec-dva dok se ne zavrsi garaza. Ne mogu da shvatim mindset coveka koji se radije nece useliti u svoj novi stan koji valjda iscekuje sa ushicenjem i koji je platio 150k evra da ne bi platio odrzavanje 2 meseca u iznosu od 100 evra. Za mene je to nedostatak stila, kao kad bi kupac Ferarija trazio od fabrike mejlovima da mu sipaju gratis rezervoar goriva ali ok, svi smo razliciti i pokusacu to da prihvatim.
U pravu ste - razni vidovi jajarenja su balkanski problem par exelance.
Malograðanština se dokopa para i onda misli da drži boga za onu stvar.
Ovo važi i za kupce i za investitore.
 
BoleBg, zasto trazite svu tu dokumentaciju? Da li me potrebna za neki proces, kredit ili slino?
U poslednjih desetak godina sam imala posla sa dosta investitora, ni jedan mi to nije dao, a
nisam ni trazila.
 
Izmenjen je projekat za drugu fazu:

Druga faza izgradnje je stambeno-poslovne namene, sačinjena od lamela N (spratnosti 3Po+P+9), O (spratnosti 3Po+P+19+Ps), P (spratnosti 3Po+P+9) i R (spratnosti 3Po+P+9).

3D-prikaz-1-768x691.jpg


3D-prikaz-2-768x691.jpg



Izvor: Zvanični sajt
 
Pozdrav komsije i hejteri!
Vrv vec znate za caku ali evo da podelim, mozda neko ne zna. Ovo ne pije vodu, vrata malog WC-a ne mogu da se zatvore kada se stavi standardna masina tako da vrata moraju da se okrenu kako bi se otvarala ka spolja. Naravno stok i sve mora da se vadi.

Screen Shot 2022-12-20 at 13.51.30.png
 
Pozdrav komsije i hejteri!
Vrv vec znate za caku ali evo da podelim, mozda neko ne zna. Ovo ne pije vodu, vrata malog WC-a ne mogu da se zatvore kada se stavi standardna masina tako da vrata moraju da se okrenu kako bi se otvarala ka spolja. Naravno stok i sve mora da se vadi.

Pogledajte prilog 150921

Slicna prica kao kod mene u 2.5sobnom stanu. Ves masina je nacrtana pribijena uz zid, ali prikljucak za vodu solidno strci pa sam morao da uzmem uzu masinu. Propala mi je ideja da slozim 2 masine jednu na drugu (u ovom trenutku), onda suzavaju deo ka wc solji. Jedino sto je kod mene lavabo iza vrata pa je ok situacija.
 
Slicna prica kao kod mene u 2.5sobnom stanu. Ves masina je nacrtana pribijena uz zid, ali prikljucak za vodu solidno strci pa sam morao da uzmem uzu masinu. Propala mi je ideja da slozim 2 masine jednu na drugu (u ovom trenutku), onda suzavaju deo ka wc solji. Jedino sto je kod mene lavabo iza vrata pa je ok situacija.
Upravo to, prikljucci za vodu onemogucavaju da se masine pribiju skroz uz zid. Bili jutros majstori i resili stvar:
mas.jpg
 
Nije baš često, ali dešava se ovo kada su projektovana male ostave/toaleti, tako da postoji više modela "plićih" veš mašina upravo iz sličnih razloga. Za projekat ove cene možda i nije baš trebalo da se ovako odradi, trebali su da ostave mogućnost za standardnu.
 
Nije baš često, ali dešava se ovo kada su projektovana male ostave/toaleti, tako da postoji više modela "plićih" veš mašina upravo iz sličnih razloga. Za projekat ove cene možda i nije baš trebalo da se ovako odradi, trebali su da ostave mogućnost za standardnu.
Upravo to. Ujedno to bi iskljucilo mogucnost koriscenja masine za susenje posto, bar ono sto smo mi gledali, ne postoje ti 'pileci' modeli. Mozda gresim...
 
Zdravo svima,

Obzirom da sam dobila kljuceve stana, a od pratece dokumentacie koju je @BoleBG pomenuo nema ni naznaka. Utisci su katastorfa kao i kod vecine komsija kod kojih je takodje prisutno veliko nezadovoljstvo izvedenim radovima. Investitor je mozda imao nameru da kupce privuce kvalitetnim izborom materijala, ali su taj materijal ugradjivali ljudi koji za to nisu kvalifikovani, pa je zato sve i ispalo nakaradno. Kolicinu reklamacija bolje da ne pominjem. Ceo zid izmedju kupatila i kuhinje mi je vlazan, jer postoji neki problem sa curenjem vode. Stolarija potpuno izgrebana, parket i plocice zamazani malterom ili masom za fugovanje. posebnoobratite paznju na zidove, kod mene su izuzetno neravni - valoviti. Vestak kojeg sam angazovala osvetli lampom odozgo da bi video te valove, covek je bio sokiran. Voda u kupatilu se ne sliva prema odvodu, vec u cosak kupatila. Razlog tako lose izvedenih radova je izostanak kontrole radnika na gradilistu, i samih radova. Romi, koje investitor angazuje kao jeftinu radnu snagu za "prljave fizicke poslove" okupljaju se po ulazima zgrada i stepenistu, prosipaju kafu, bacaju opuske cigareta po ulazima, zgrade se osecaju na urin. Nakon primporedaje, sigurno ce biti potrebno najmanje mesec dana da majstor isprave sve sto uocite od nedostataka u vasem stanu. Ljudi koji se odluce da kupe stan druge faze, neka dobro razmisle, jer materijalizacija projekta nema nikakvu tezinu ako to ugradjuju nestrucni majstori, bez ikakvog nadzora.
 
Zdravo svima,

Obzirom da sam dobila kljuceve stana, a od pratece dokumentacie koju je @BoleBG pomenuo nema ni naznaka. Utisci su katastorfa kao i kod vecine komsija kod kojih je takodje prisutno veliko nezadovoljstvo izvedenim radovima. Investitor je mozda imao nameru da kupce privuce kvalitetnim izborom materijala, ali su taj materijal ugradjivali ljudi koji za to nisu kvalifikovani, pa je zato sve i ispalo nakaradno. Kolicinu reklamacija bolje da ne pominjem. Ceo zid izmedju kupatila i kuhinje mi je vlazan, jer postoji neki problem sa curenjem vode. Stolarija potpuno izgrebana, parket i plocice zamazani malterom ili masom za fugovanje. posebnoobratite paznju na zidove, kod mene su izuzetno neravni - valoviti. Vestak kojeg sam angazovala osvetli lampom odozgo da bi video te valove, covek je bio sokiran. Voda u kupatilu se ne sliva prema odvodu, vec u cosak kupatila. Razlog tako lose izvedenih radova je izostanak kontrole radnika na gradilistu, i samih radova.

Ako ce vam biti lakse (a znam da nece), slicno je sa vecinom preskupih novogradnji po Beogradu. Razlog je sto nema dovoljno dobrih majstora, a kvalitetan nadzor je izuzetno skup. Cesto se desava da u istoj zgradi kvalitet dosta varira izmedju ulaza/spratova/stanova, u zavisnosti koji podizvodjac je gde radio.
Mozete jedino da ih smarate da sve isprave, ali tesko da ce biti gotovo u nekom kratkom roku, jer je majstore tesko uhvatiti kad jednom napuste gradiliste, a za svaku stvar (zidovi, keramika, prozori, parket..) je zaduzena druga firma (ekipa) uglavnom. Tako da, naoruzajte se strpljenjem, u nasem slucaju je to potrajalo, ali je na kraju skoro sve reseno. Jedna druga novogradnja je u pitanju, ali prepoznajem sve iz vaseg teksta.
 
Kad sam prolazila pored gradilišta prošle godine kad sam živela u kraju, majstori su uglavnom bili neki Turci, Avganistanci, ali izgledom kao najobičniji migranatski radnici bez ikakve struke.
 
Zdravo svima,

Obzirom da sam dobila kljuceve stana, a od pratece dokumentacie koju je @BoleBG pomenuo nema ni naznaka. Utisci su katastorfa kao i kod vecine komsija kod kojih je takodje prisutno veliko nezadovoljstvo izvedenim radovima. Investitor je mozda imao nameru da kupce privuce kvalitetnim izborom materijala, ali su taj materijal ugradjivali ljudi koji za to nisu kvalifikovani, pa je zato sve i ispalo nakaradno. Kolicinu reklamacija bolje da ne pominjem. Ceo zid izmedju kupatila i kuhinje mi je vlazan, jer postoji neki problem sa curenjem vode. Stolarija potpuno izgrebana, parket i plocice zamazani malterom ili masom za fugovanje. posebnoobratite paznju na zidove, kod mene su izuzetno neravni - valoviti. Vestak kojeg sam angazovala osvetli lampom odozgo da bi video te valove, covek je bio sokiran. Voda u kupatilu se ne sliva prema odvodu, vec u cosak kupatila. Razlog tako lose izvedenih radova je izostanak kontrole radnika na gradilistu, i samih radova. Romi, koje investitor angazuje kao jeftinu radnu snagu za "prljave fizicke poslove" okupljaju se po ulazima zgrada i stepenistu, prosipaju kafu, bacaju opuske cigareta po ulazima, zgrade se osecaju na urin. Nakon primporedaje, sigurno ce biti potrebno najmanje mesec dana da majstor isprave sve sto uocite od nedostataka u vasem stanu. Ljudi koji se odluce da kupe stan druge faze, neka dobro razmisle, jer materijalizacija projekta nema nikakvu tezinu ako to ugradjuju nestrucni majstori, bez ikakvog nadzora.
A vi ste mislili da ce biti drugacije kada ste se odlucili za kupovinu? Majstora nema, pogotovo dobrih jer svi odlaze tamo negde gde mogu da bolje da zarade i to je trend u zadnjih 10-15god. Za reklamacije bicu curovo iskren ali dzaba vam vestak za vecinu stvari. Nesto ce se naravno resiti, a za sve ostalo pomirite se, gledajte da opremite stan kako zelite i pola tih propusta se nece ni videti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
A vi ste mislili da ce biti drugacije kada ste se odlucili za kupovinu? Majstora nema, pogotovo dobrih jer svi odlaze tamo negde gde mogu da bolje da zarade i to je trend u zadnjih 10-15god. Za reklamacije bicu curovo iskren ali dzaba vam vestak za vecinu stvari. Nesto ce se naravno resiti, a za sve ostalo pomirite se, gledajte da opremite stan kako zelite i pola tih propusta se nece ni videti.
Samo je pitanje spremnosti na konflikt, cena je u vremenu i zivcima. Naravno da se sve da popraviti, pitanje je ko placa i zato je dobro imati vestaka, biti spreman na sud i troskove advokata. Kada investitor vidi da ste ozbiljni i sprmni na sve, uz razvlacenje kupca i njehovih zivaca ce na kraju popustiti. Vecina kupaca ide linijom manjeg otpora, u situaciji kada imate ozbiljan posao i porodicu, nije lako se razvlaciti u nedogled a to investitori jako dobro koriste. Kada bi kupci bili zahtevniji, drugacije bi bilo.
 
Vrh