Šta je novo?

Termoelektrana "Snaga i svetlost" - novi muzej Nikole Tesle

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831789#p831789:11lyfiwi je napisao(la):
Дошљак » Tue Mar 16, 2021 2:38 pm[/url]":11lyfiwi]Можда је то сегмент линијског парка у зони старе електране и топлане? Било би лепо да се парк простире до новог музеја.

Nazalost izmedju pruge tj buduceg linijskog parka i Ekektrane je zgrada JKP BVK
 
Mислим да има простора "са стране, тј. да једним делом има чиситна између пруге и улице Дунавски насип негде у висини оног крана за угаљ.
 
Najjaci u tim vestima je Vesic koji ne zna mere za povrsinu. U prvom delu kaze park ce biti 6600 kvadrata, a onda kaze 6.6 ha, iako je 6600 kvadrata 66 ari :bash:
 
Amisic1.jpg
 
Je l' ovo neka šala? Pa kompletan park je na zemljištu predviđenom za stambenu gradnju. Koliko god mi se sviđalo rešenje, ne razumem zašto bi neko crtao i razrađivao taj park.
 
GOJE":1he04n7m je napisao(la):
Je l' ovo neka šala? Pa kompletan park je na zemljištu predviđenom za stambenu gradnju. Koliko god mi se sviđalo rešenje, ne razumem zašto bi neko crtao i razrađivao taj park.

Stvarno nisu normalni... privatna gradjevinska parcela postala park... koje uzaludno trošenje dugmića tastature i struje za pravljenje ovakvog besmislenog rendera.
 
На страну парк ког нажалост неће бити, рендер саме електране је прелеп.
 
Uzaludno trosenje vremena... park se moze projektovati sa druge strane elektrane gde zemljiste nije prodato...
 
Ovo uz linijski park treba proglasiti projektom od nacionalnog značaja! Kakvi jarboli, gondole, stadioni,"...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Аутор је видим наш човек који ради у Италији. Могуће да није био упознат са судбином марине. Мада сматрам да је њена продаја и новоградња ту велика грешка.
 
Ovo je magistarski projekat Andreja Mišića, isti onaj projekat koji ste svi gledali i hvalili na istom ovom forumu. A s obzirom na to da je magistarski rad, a ne pravi projekat za izvođenje, nego šta će nego će da bude park. Da se razumemo, ja bih najsrećniji bio kad bi zaista bio park, ali svi znamo kako tržište funkcioniše.
 
A kako je moguće da je takva ekskluzivna lokacija u privatnom vlasništvu i predviđena za privatne stanove?
 
Kako je moguće da se u Srbiji uvek gledaju interesi tajkuna :lol: :lol: ? To je već deo tradicije.
 
veruj mi nije to samo u srbiji svuda toga imas cak i na bogatom zapadu...to je jednostavno deo kapitalizma koji nekako nikako da evoluira na bolje...
 
Коначно нешто паметно. Држим палчеве и стрепим.
 
Ne ložite se.. biće ovo za 10-20 godina možda..
 
Sumnjam s obzirom da je tu Marina Dorćol (kojoj će ovo dići cenu kvadrata) kao i Linijski park. Naravno neće ni za godinu dana da se spremi ako stvarno žele da naprave muzej dostojan Tesle u najzad adekvatnom prostoru.
 
Vrh