Šta je novo?

Termoelektrana "Snaga i svetlost" - novi muzej Nikole Tesle

Пар атракциона тако да не семтају главној екпозицији свакако да није лоше. и још може да се уради врло оригинално. Самореклама
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912629#p912629:2pj0nynr je napisao(la):
Bulbulderac17 » Tue Dec 28, 2021 10:32 pm[/url]":2pj0nynr]A da mi vratimo ovu termoelektranu ipak...

Taman jos jedan zagadjivac pored toplane :kk:

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Дошљак":2j9229v3 je napisao(la):
Онда ће требати и пруга за угаљ :D
Ugalj može i baržama iz Kostolca.

Mada kotlova odavno nema, a i da su ostali to je jako mali kapacitet u današnjim uslovima.
 
Obzirom da je osnovno gorivo toplane gas, ne vidim razlog za ovoliku visinu dimnjaka.
Znam da sam to već jednom rekao, ali eto da ponovim.
 
Teхнички, могу да подигну неку зграду и да кроз њу пролази димњак.
 
Sada je kasno ali pošto sam šetao pored palo mi je na pamet kako bi bilo kul da neka Eko linija okreće ispred ovog muzeja. Trenutno je jedino linija 26 u blizini.
 
Биће тролејбуска окретница у близини, и то су еко линије :D
 
U pravu si, terminus Dunavska je veoma blizu, samo da ga dočekamo.
 
А најављен је још пре 6 година отприлике.
 
vucko":102ycblt je napisao(la):
U pravu si, terminus Dunavska je veoma blizu, samo da ga dočekamo.
Zar ti nisi protestovao protiv tog terminusa?
 
Ukoliko misliš na moju protestu protestima na Dorćolu ona je bila protiv prolaska linije trolejbusa tuda dok da to bude tehnička veza nije problem. Ukoliko misliš na proteste Vratimo trolu 28 u Vasinoj i drugde nikada nam Dunavska nije bila problem već trasa 28 do iste. Šteta što je ideja da trolejbusi sa Studentskog trga na 25. maj ili Beko bataljena zbog Dunavske.
 
Већа штета је што су одустали од провлачења тролејбуса низ Француску.
 
I Francuska, i Dobračina i Tadeuša Košćuškog su Ok za trole, ali mora režim saobraćaja da se izreguliše. Tada ne bi bilo smetnji i zagušenja ni u jednoj od pomenutih ulica, kuda bi prolazio trolejbus.
 
Dobračina je predviđena da bude samo za javni prevoz to jest trolejbuse dok će auobusi ići Francuskom.
 
Najbolji projekat za Marinu Dorcol je bio Bobicev, ali suvise malo kvadrata za ugradnju…

djordje-bobic-marina-dorcol-1-782x804.jpg
 
Максимално се излази у сусрет инвеститорима. Што се мене тиче, овај плац је могла да преузме држава па да ту прави објекат јавне намене.
 
drzava to sam ja....rece neko onomad....ne znam koliko ljudi jos i u drzavu i njene institucije imaju poverenja...ne pretvaramo li se polako u private property state?
 
Овде је главни циљ профит инвеститора, а неко од тога има проценат. А ту су могли да направе неки културни центар, или научни центар, али опет, битније су паре.
 
Vrh