Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

I na kraju zasto je onaj taksista uso u suprotnu traku na Terazijama ?
Kruze price da ga je mrzelo da ide okolo do taksi stanice
Prosto mi je cudno da udje u tom delu u suprotnu cak i da su mu otkazale kocnice ili da mu je pozlilo ?
 
Sad ce Batica da se javi ko onaj naprednjak na temi AS da trazi foto dokaz. :)
Sleteo u BG na aerodrom pre 10ak dana, nisam mogao da uzmem rent a car tako rano, zovemo Pink, jedno veliko vozilo/karavan, imamo velika tri kofera, kartica, nije bitno vreme. Odgovaraju posle pola minuta sa brojem vozila stize za 3 minuta. Dolazi neki osrednji auto, jedva smo dva kofera spakovali na guranje u gepek, treci na sediste, a pozadi se sa rucnim nagurali. Stizemo, i sad vadim karticu da platim, pa sad procedura a pa cekaj, sto mi odmah nisi rekao, pa da vidim da l radi... E vidi bas se sad ugasio :D Ukratko bar 5 minuta smo pokusavali da platimo, i na kraju smo uspeli. Proslo par sati, uzimam taksi za nazad, kazem karticom placam. Dolazi lik, sedamo u kola, posle 500 metara kao e ja znam da ste vi trazili sa citacem vozilo ja imam al je meni pokvaren, al znam gde cu da vam stanem na bankomat?!? :) Kazem mu da mi ne treba bankomat nego menjacnica ako mu vec ne radi citac, a on odmah se nudi da zameni pare, al kad je cuo da nisu evri, e pa jbg sta sad da radimo. Nekako nasao menjacnicu, promenio pare, nakon toga nas je ispitao do detalja kako je "preko", ispricao svoju zivotnu pricu.

Uzeo sam par puta car go po centru, osim sto ne znaju bas da voze bez navigacije, ljudi kulturni, cute sve vreme, pozeli ti dobar dan i to je to.
 
Drugi put pozovi naxi ili skini aplikaciju, nema potrebe da naglašava za karticu možeš čak i ipay plaćanje.
 
fc3a22764c6137dfeecac11a4c99f166.jpg


evo za taci ekipu sa foruma...:) 5 ovih arteona


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva šteta u arteonu će raditi dostavu pljeskavica.
 
......
 

Prilozi

  • IMG_20201112_144256.jpg
    IMG_20201112_144256.jpg
    573,2 KB · Pregleda: 2.148
Glavaš precizira da se mere, koje su stupile na snagu od ponoći, odnose i na taksi prevoz. Naime, korisnicima taksi usluga zabranjuje se prevoženje osoba na prednjem sedištu automobila i propisano je i obavezno nošenje maski prevoznika i korisnika prevoza.

izvor: Studio B
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786269#p786269:3ddwy0n9 je napisao(la):
[/quote]
Da ne quotujem velik post, npr meni bi normalno bilo da je tih 170 neka minimalna voznja, a ne start, i takodje mi je logika da u vecem gradu bi trebao kilometar da je jeftiniji jer se prelazi i vise kilometara, a ujedno i zbog guzvi ima vise cekanja pa taksimetar otkucava, al izgleda da je bolje da se drzi sto skupljim kako bi narod koristio i trazio druge metode prevoza. Isto kao sto ne postoji pravi nocni prevoz zarad cega, meni je teorija bila da bi tada taksisti naplacivali najvise novca, "drali" turiste i pripite ljude npr koji izadju u grad al ko zna.
 
solecar":1fvpj6qs je napisao(la):
Glavaš precizira da se mere, koje su stupile na snagu od ponoći, odnose i na taksi prevoz. Naime, korisnicima taksi usluga zabranjuje se prevoženje osoba na prednjem sedištu automobila i propisano je i obavezno nošenje maski prevoznika i korisnika prevoza.

izvor: Studio B
Samo se dziberi voze na prednjem sedistu i u normalnim okolnostima
 
@BATICA - Mozes li mi pomoci oko jedne nedoumice?

Kako to sa neki taksisti voze doata starije automobile, veoma niske vrednosti, a neki paralelno sa njima (mara redje) voze nove masine od nekoliko desetina hiljada evra?

U čemu je caka ovih sto voze ekstremno dobra kola?
 
Kao i svaki drugi primer razlicitosti dva pojedinca u svakodnevnom zivotu, na istom poslu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794922#p794922:22loklns je napisao(la):
bl3y4 » Pet Nov 20, 2020 7:50 am[/url]":22loklns]@BATICA - Mozes li mi pomoci oko jedne nedoumice?

Kako to sa neki taksisti voze doata starije automobile, veoma niske vrednosti, a neki paralelno sa njima (mara redje) voze nove masine od nekoliko desetina hiljada evra?

U čemu je caka ovih sto voze ekstremno dobra kola?
Svako ko na taksiju vozi auto skuplji od 7,8k eura ima još neki izvor finansiranja(u mom slučaju jaka renta nekretnine) nema matematike da prosečan taksista koji živi samo od toga priušti sebi skuplji auto u principu svi isto zaradjajumo +- 20%.
 
Kolega je dobro, inače zadržan je u bolnici, imao je sreće da nije ni jedan vitalni organ povređen.
Sve se dešavalo kod SUP-a u Kneza Miloša
Vožnja je bila iz blokova do Borče.
Kako je stranka bila neprijatna i bezobrazna a pritom u alkoholisanom stanju kolega se zaustavio kod SUP-a i zamolio ga da napusti vozilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795271#p795271:110cuhd5 je napisao(la):
Mare81 » 21.Nov.2020/5:10 am[/url]":110cuhd5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794922#p794922:110cuhd5 je napisao(la):
bl3y4 » Pet Nov 20, 2020 7:50 am[/url]":110cuhd5]@BATICA - Mozes li mi pomoci oko jedne nedoumice?

Kako to sa neki taksisti voze doata starije automobile, veoma niske vrednosti, a neki paralelno sa njima (mara redje) voze nove masine od nekoliko desetina hiljada evra?

U čemu je caka ovih sto voze ekstremno dobra kola?
Svako ko na taksiju vozi auto skuplji od 7,8k eura ima još neki izvor finansiranja(u mom slučaju jaka renta nekretnine) nema matematike da prosečan taksista koji živi samo od toga priušti sebi skuplji auto u principu svi isto zaradjajumo +- 20%.

E to, nije da ima toliko vecu zaradu nego ima i druge zarade. Hvala na pojasnjenju.

Nadam se da ce vam kolega biti dobro, a persona u zatvoru.
 
Da li radi CarGo ili su se svi prebacili na batler dostavu hrane?
 
Pretpostavljam da neki i rade, jer su sponzori Crvene zvezde u malom fudbalu.

17979395495fbd0970462b0009004792_w640.jpg
 
Vrh