Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Iskustvo mi kaže da i ti gore na stanici umeju da budu divljaci. Pre jedno pola godine, kad je još veći haos bio, išao sam sa onom potvrdom o ceni i niko nije hteo da vozi za te pare. Svi kažu da pitam kolegu iza. Na kraju sam se vratio kod prvog u redu i rekao da mora da me vozi. Komunalci sede u kolima i ćute, naravno.

Inače, vaučer sad kaže 3000, a pre neko veče me izašao 2700 taksi po pozivu, tako da nije kao da bi izgubili pare, nego ko zna koliko hoće da naplate.
Da taksi je 3.000 siri centar bez obzira na tarifu, ti mozes preko dana sa recimo zelenog venca po taksimetru da se odveze do aerodroma za 2.200din
 
U sred noći sam bio i nisam negde blizu autoputa, ne brini se.
3000 je sasvim realna cena, ako neće za to da voze, hoće da te pokradu.
 
За викенд ми прича другар, био је у Београду пре три године, од Косовске до Земуна таксиста им је узео око 80 евра. А нашли га на улици, са знаком такси...
Da li je prijavio nadleznima slucaj?
Ako nije, daj neke podatke koje znas pa ce se izgrednik lako pronaci.
Ili nemas i ne znas nista?

Verujem da se takve stvari desavaju ali kada ih vec pominjes pomozi onda da se takvi pocinioci i otkriju!!
 
Па било пре три године, а ја тек прошли викенд чуо причу. Тешко да су сачували податак о возилу...
 
 
Da istina je svaka cast, posebno ministarstvu koje vodi Goran Vesic(mislio sam da ovo nikada necu izgovoriti) koje ima najveće zasluge!
 
Ко неће са дететом да прошета 1 км до вртића бар тај један дан док су кола на поправци и треба да га деру.
Iz licnog vaspitanja moram da postujem tvoje razmisljanje. Ono je uslovljeno na ugao gledanja okruzenja oko tebe.

Ali, ako pogledas iz nekog drugog ugla, i zapitas sebe: Da li svi, koji zive u gradu, moraju ili trebaju potrebu da imaju svoj auto?
Takvi ljudi se iskljucivo oslanjaju na uslugu taksija ili prevoz gradskim prevozom.

Usluga i prevoz (transport) nije isto i to nikada nemoj da poistovecujes.
Taksi je usluga. (O ovom drugom necu sada dalje siriti pricu)
Kod usluge ne postoje dimenzije, obima, duzine i velicina. Usluga podrazumeva stanje zadovoljstva.

Da ne bude ovo prica samo kratka voznja u taksiju. postoji i jedna kratka kafa ( i casa vode) u basti kafica. Pa ti zauzme mesto. A neko bi mozda sa njih troje da ruca, a zauzet sto.
Ne znam da li sam uspeo dovoljno dobro da priblizim za razumeti.

I najkraca voznja ima svoj pocetak a to je start na taksimetru.
E sad, druga je stvar kada vozilo dodje sa Terazija do Slavije da nekoga iz kockarnice preveze do Hiltona. To vec ne spada pod stvar taksija vec organizaciju poslovanja istok ko se bavi time. A to su taksi udruzenja koja ubiraju na konto toga materijalna sredstva u vidu clanarine.

Njih nisam cuo da nikada niko nije prozivao ni kritikovao. Vec svu kritiku i tezinu dzaka loseg brasna nose taksisti a niko ne pominje pokvarenog mlinara i onoga ko je usur uzeo.
 
Poslednja izmena:
Nikada u nijednim uslovima taksimetar i aplikacija nece pokazivati istu cenu.
Taksimetar je taj koji je bazdaren za tu svrhu i sluzi za najtacnije izracunavanje voznje. Tj. zbira starta, predjenog puta i vremena cekanja.

Aplikacija samo priblizno daje relativan zbir odnosa i prikazuje cenu. Aplikacija zavisi od GPS cinioca. A poznato je da taj signal varira pa sve do toga da se potpuno izgubi njegov prije. I onda aplikacija programski nagadja i pretpostavlja, na osnovu prethodnih parametara voznje, dalje kretanje vozila. Iako ono mozda stoji nepomicno u tunelu. Recimo, zaglavljeno u guzvi na Zalenom vencu. Korisnik to prikazano kretanje placa iako vozilo stoji.

Bez taksimetra nema ispravnog i tacnog merenja.
Potpisujem.
 
Vozio sam se u subotu taksijem od Dorcola do Zarkova i posle par sati nazad.
Taksimetri su pokazali istu cenu +- 10 din.

Jos jedan statisticki dokaz da su nasi taksisti posteni.
 
И сам знак је нека импровизација. Постоји један, прописан законом:
1685738720813.png
 
Да ми је неко пре пар месеци рекао да ћу да напишем нешто афирмативно на овој теми рекао бих му да није нормалан.

Користио сам такси на аеродрому. Све функционипе супер. Комуналци су завели ред и међу таксистима и међу путницима. Сада у реду стоје и такси возила и путници. Још пошто је била гужва коминалци путнике који путују сами питају да ли желе још неког да приме и тако поделе трошак.
 
Putujem sledeće nedelje, pa ću sam da vidim, a vidim i šta je napisao korisnik Orion...

Ovima više ništa ne verujem: Vreme, Nova S, Danas... Preteruju sa pljuvačinama.
 
Da sve super funkcioniše, malo smara to izivljavnje ukp i saobracajne policije pogotovo nas regularnih, ali dobro ako je to zrtva da se uredi delatnost podnecemo je.
 
Mister D nije prevoz, to je reklama na vozilima CarGo-a. Mister D se bavi dostavom i ranije je to bila ista firma. Ne znam sada, kada je CarGo kao promenio vlasništvo, u kom su odnosu.
 
Vrh