Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Jel ti to priznaješ da si pogrešio što si se upustio u raspravu sa Mare81 A.K.A. Markomato? ;)
 
Priznajem :) nekad pokusam malo vise da objasnim nekom nesto al dzaba kod nekih to ne ulazi u glavu.
 
Nije najveća bu**** onaj koji ne zna da čita, već onaj koji misli da je sve što pročita istina.
 
Nesto mi tu smrdi narodna banka(ministar mali) direktna banka(Bojan i Andrej hilton, big pica, novi Dorcol, medi group.. Jedan je novi kum vulina).. Ko je vlasnik tog niskog taksija(vrv socijal demokrata) i zasto to nije uradjeno prvo u Beogradu? Kladim se da mi posteni taksisti ne bi imali nista protiv!
 
Nesto mi tu smrdi narodna banka(ministar mali) direktna banka(Bojan i Andrej hilton, big pica, novi Dorcol, medi group.. Jedan je novi kum vulina).. Ko je vlasnik tog niskog taksija(vrv socijal demokrata) i zasto to nije uradjeno prvo u Beogradu? Kladim se da mi posteni taksisti ne bi imali nista protiv!

LOL
 
Nesto mi tu smrdi narodna banka(ministar mali) direktna banka(Bojan i Andrej hilton, big pica, novi Dorcol, medi group.. Jedan je novi kum vulina).. Ko je vlasnik tog niskog taksija(vrv socijal demokrata) i zasto to nije uradjeno prvo u Beogradu? Kladim se da mi posteni taksisti ne bi imali nista protiv!
Па пише да и друге банке пружају ту услугу а не само Еуробанкдиректна (која је притом приватизована и купљена од Еуробанке - грчка банка). Мислим, не знам који интереси стоје иза тога (ако уопште стоје) али ово вам је боље него картице - јефтиније и брже.
 
A ovo je nebitno...itd
 
Ma bolje je kad ima roba kome ćeš da platii dal će priča sa njim ili ne ...

Kako ono se plaća... trafici,pijaci,kod frizera,fast fond,vulkanizera,
mehaničara...itd
 
Poslednja izmena:
1674922433596.png
 
Ma bolje je kad ima roba kome ćeš da platii dal će priča sa njim ili ne ...

Kako ono se plaća... trafici,pijaci,kod frizera,fast fond,vulkanizera,
mehaničara...itd

Zapravo to što je neko ovde spomenuo se odnosilo da ljudi u americi daju "extra tip", ako taksista NE PRIČA sa njima, a ne obrnuto :D Niko ne plaća da priča sa taksistom LOL
 
Razumeo sam da u app ima opcija gde platiš da ne priča a ako ne platiš onda može da priča...izgleda pogrešno razume😉
InShot_20230128_172524066.jpg
 
To što vi dokazujete ovde kako je neka aplikacija "izrabljivačka", to nikoga ne interesuje... Npr. da ti sutra u Srbiju dođe Uber, automatski će skoro svi stranci i poslovni ljudi da se voze Uber-om. Tebe niko neće terati da ideš da voziš i preko Uber-a, sam ćeš zaključiti šta ti se više isplati. U nekim zemljama možeš i oba - i da voziš kao do sada, a i preko Uber-a. To je stvar tvoje odluke i šta ti se više isplati.

Takođe, ne razumem u čemu je problem što je provizija 20-30%, kada je cena preko Uber-a ionako viša, ali ga svi koriste jer im je tako lakše i usluga nije ista. Tebi je opet svejedno, kupac plati uglavnom tu proviziju.

Kao kada se hrana poručuje preko Wolt-a ili direktno od restorana. Preko Wolt-a je skuplje, ali brže stigne, imaš mogućnost da veoma lako rešiš bilo kakav problem sa dostavom itd... Nije svakome sve u novcu, ima puno ljudi koji cene kvalitet usluge.

Uglavnom, pre nego što pričaš te pričice oko izrabljivanja, seti se da nije realno da si ti sada razotkrio neku svetsku zaveru od strane UBER-a i to tek nakon što su ljudi napavili biznis u celom svetu. Svi upućeniji znaju kako koncept funkcioniše, ali je korisnika usluge puno više, nego pružalaca usluga i naravno da sistem ide u korist kupca. U normalnim tržišnim privredama.
 
Poslednja izmena:
@sjcam
Slažem se....nikog ali..

Tj nećeš da radiš za siću ...TVOJA ODLUKA ima ko hoće....

Jel u ovim zemljama..
Sve je to super dok ne zakuca na tvoja vrata...jednog dana
 
@sjcam
Sto se ti uopste nerviras oko provizije aplikatora😂😂😂

Pa, ne nerviram se. Sledeće nedelje idem npr. u Atinu - tamo uvek koristim Uber, a u Beogradu uvek Car:go...

PS: Aplikator (eng. Applicator) znači nešto drugo, a ne firmu koja razvija aplikacije... Mnogo mešate termine.
 
Eto super,imaš izbor baš mi drago
Samo pazi da te ne vozi ovaj..

Fensi nema šta
TERMINI...
" Aplikatora " je onaj ko ti omgućuje da radiš preko App
A to ko je razvija zavisi od App....tako da..
O kakvim mešanjem termina pišeš
 
@sjcam
Slažem se....nikog ali..

Tj nećeš da radiš za siću ...TVOJA ODLUKA ima ko hoće....

Jel u ovim zemljama..
Sve je to super dok ne zakuca na tvoja vrata...jednog dana

Pa ništa što već nemamo u Beogradu npr. sa monopolom oko izdavanja taksi licenci, nekakvim studijama Fakulteta po kojima je dovoljno 6000 taksista i sličnim glupostima. Prde u tikvu i jedni i drugi i hoće da ograniče tržište.

Međutim, ne kapiram šta to mene kao korisnika zanima, mene zanima kvalitet usluge. Ako mislim da mi je UBER bolja opcija, koristiću UBER, a ovo što si zakačio ne moram nužno da čitam, jer to nije moj problem, već tih koji su davali i primali mito ili šta već piše tamo.

U Beogradu mi je bolja opcija Car:go i zato ne koristim taksi. Sve te priče da je to ilegalan prevoz me nužno ne zanimaju - nisam imao do sada nikakvih problema i baš me briga za te gluposti.
 
Poslednja izmena:
Eto super,imaš izbor
Fensi nema šta

TERMINI...
" Aplikatora " je onaj ko ti omgućuje da radiš preko App
A to ko je razvija zavisi od App....tako da..
O kakvim mešanjem termina pišeš

Mislim da je besmisleno da ti objašnjavam šta reč aplikator znači... Uzmi neki rečnik pa pročitaj.
 
🤣
Ma super ...
A šta znači u rečniku
ŠIŠATI OVCU
 
Poslednja izmena:
To što vi dokazujete ovde kako je neka aplikacija "izrabljivačka", to nikoga ne interesuje... Npr. da ti sutra u Srbiju dođe Uber, automatski će skoro svi stranci i poslovni ljudi da se voze Uber-om. Tebe niko neće terati da ideš da voziš i preko Uber-a, sam ćeš zaključiti šta ti se više isplati. U nekim zemljama možeš i oba - i da voziš kao do sada, a i preko Uber-a. To je stvar tvoje odluke i šta ti se više isplati.

Takođe, ne razumem u čemu je problem što je provizija 20-30%, kada je cena preko Uber-a ionako viša, ali ga svi koriste jer im je tako lakše i usluga nije ista. Tebi je opet svejedno, kupac plati uglavnom tu proviziju.

Kao kada se hrana poručuje preko Wolt-a ili direktno od restorana. Preko Wolt-a je skuplje, ali brže stigne, imaš mogućnost da veoma lako rešiš bilo kakav problem sa dostavom itd... Nije svakome sve u novcu, ima puno ljudi koji cene kvalitet usluge.

Uglavnom, pre nego što pričaš te pričice oko izrabljivanja, seti se da nije realno da si ti sada razotkrio neku svetsku zaveru od strane UBER-a i to tek nakon što su ljudi napavili biznis u celom svetu. Svi upućeniji znaju kako koncept funkcioniše, ali je korisnika usluge puno više, nego pružalaca usluga i naravno da sistem ide u korist kupca. U normalnim tržišnim privredama.
Gde brže stigne sa WOLT/GLOVO. To je čista laž. Uvek je bila i uvek će biti najbolja opcija preko restorana, sada dobar deo ima i POS kod dostave. Da ne pričam o propustima Wolt i Glovo dostave koji često kasne na preuzimanje hrane. Znam za dva slučaja gde vlasnik picerije nije hteo da da picu koja se ohladila, već je hteo da napravi novu (neće da zbog bu**** dobije lošu ocenu), dostavljač neće da sačeka već kaže"Akos e korisnik bude bunio dobiće poklon kredit". Drugi slučaj naglašeno da dođe kurir sa kolima, ovi prvo poslali bicikl pa motor, tek iz trećeg puta poslali kola. Zato su sada uveli i svoju dostavu. Koja je em jeftinija (cena kao u lokalu), em besplatna. Wolt se dosta pokvario u zadnje vreme, a Glovo je uvek bio srednja žalost.
Ja sae nadam da UBER/LYFT/BOLT nikada neće dobiti dozvolu za rad u Srbiji.
 
Gde brže stigne sa WOLT/GLOVO. To je čista laž. Uvek je bila i uvek će biti najbolja opcija preko restorana, sada dobar deo ima i POS kod dostave. Da ne pričam o propustima Wolt i Glovo dostave koji često kasne na preuzimanje hrane. Znam za dva slučaja gde vlasnik picerije nije hteo da da picu koja se ohladila, već je hteo da napravi novu (neće da zbog bu**** dobije lošu ocenu), dostavljač neće da sačeka već kaže"Akos e korisnik bude bunio dobiće poklon kredit". Drugi slučaj naglašeno da dođe kurir sa kolima, ovi prvo poslali bicikl pa motor, tek iz trećeg puta poslali kola. Zato su sada uveli i svoju dostavu. Koja je em jeftinija (cena kao u lokalu), em besplatna. Wolt se dosta pokvario u zadnje vreme, a Glovo je uvek bio srednja žalost.
Ja sae nadam da UBER/LYFT/BOLT nikada neće dobiti dozvolu za rad u Srbiji.

E, od svega si se za to uhvatio :D Imaš, tamo Wolt/Glovo temu, ne pravi offtopic gospodi taksistima LOL
 

@sjcam

Ma reci ti meni...
" Šišanje ovce "
Šta znači u REČNIKU

Ps
Pozdrav za

@Сенке

Slučajno me zaustavi na ulici,nadam se da je bio zadovoljan uslugom

 
Poslednja izmena:
Vrh