Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603244#p603244:144y69mq je napisao(la):
direktor » Tue Feb 19, 2019 4:52 pm[/url]":144y69mq]
IMG-20190215-202436.jpg


Bagrovsko parkiranje ba sinama i cekanje da tramvaj zvoni i zvoni i pridje :bash:


Je l ovo kod Kalemegdana, u Pariskoj? Divljacki olos se parkira na sine bez blama i onda peca strance, to su jos pre godinu-dve poceli. Prvo su bili parkirani ispred biblioteke pa su onda postali jos bahatiji i direkt na sine na ulazu na Kalis.
 
Da,da tu stoje vec duze vreme jedna te ista ekipa
B..agra lopvska,jedva cekam dan kada ce da im uzmu dozvole,nadam se uskoro
Tu ima divljih i regularnih
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603249#p603249:1nyt7xe8 je napisao(la):
solecar » Uto Feb 19, 2019 5:06 pm[/url]":1nyt7xe8]Danas sam prolazio pored Taxi stanice na Terazijama. Regularni i divljaci parkirani , a pored njih stoje komunalci koji pričaju nešto za sebe.

Jel to kod palate Albanija
 
Zbunio si me sa onim "na Terazijama" a znaju da stoje kod Moskve ispred autobuske
Inace ta taksi stanica kod palate Albanija zove se " Dusanov Grad"
I to je jedna od problematicnih taksi stanica sa bagrom lopovskom kako divljih tako i regularnih a posebno kod onog ostrva.
Dva komunalaca su vec popili prijave zbog toga
 
Restoran dusanov grad sto se tu dobro jelo nekad ...
Ukinuce tu stanicu kod albanije ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603348#p603348:17o5nmuo je napisao(la):
BATICA » Wed Feb 20, 2019 12:02 am[/url]":17o5nmuo]Zbunio si me sa onim "na Terazijama" a znaju da stoje kod Moskve ispred autobuske]

Da, ispred Moskve cesto stoje, jedno ili dva vozila divljaka sa onim super taxi tablama koje su kao Gold i Naxis, a bude i nekad samostalaca.
 
Mnogo puta do sada zvanicnim dopisima su obavestavane nadlezne sluzbe (Lokalna smouprava Grada Beograda,Sekraterijat za saobracaj Grada Beograda odeljenje za taksi prevoz,Saobracajna ispekcija kao i Komunalna policija) gde stoje oni koji vrse uvecanu naplatu (lopovi) kako divlji tako i regularni.
Medjutim pravdali su svoj nerad manjkom Saobracajnih ispektora kao i nenadleznost Komunalne policije a takodje i nedefinisanim zakonom sa mnogo manjkavosti sto se tice nelegalnog prevoza kao i uvecane naplate.
Zadnjim protestom na Slaviji smo uspeli da se zakon ozbiljno promeni sto se tice nelegalnog prevoza svih vrsta kao i ozbiljno sankcionisanje uvecane naplate oduzimanjem dozvole za rad.
Sada treba samo primeniti zakon,medjutim sve je to mnogo traljavo.
Malo su pojurili divljake kao i cargo dok lopove nisu ni pokusali da sankcionisu.
STRASNO !!!
Ovih dana je poslat zahtev Ministarstvu za saobracaj o hitnom sastanku svih nadleznih sluzbi koje su nadlezne za sprovedjenje zakona,jer DIVLJCI,LOPOVI,CARGO i dalje rade a zakon se delimicno primenjuje samo u Beogradu dok u ostatu Srbije ne.
Vazno je da svaka Gradska lokalna samouprava donose novu odluku o obavljanju taksi prevoza na svojoj teritoriji koja ce biti usaglasena sa novim zakonom.
 
Lijevak ispred albanije ce biti popolocan a prije toga bi mogli da vrte trole tu ako se ne predomisle
 
Mislim da trola ne moze da smota tu...

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
CarGo traži sastanak sa Vladom
U suprotnom krećemo u masovne proteste

Udruženje građana „CarGo“ i kompanija CarGo Tehnologies zatražili su danas sastanak sa Zoranom Mihajlović i članovima Radne grupe uz prisustvo premijerke Ane Brnabić, u suprotnom najavljuju organizaciju masovnog protesta u Beogradu pod nazivom „Budućnost Srbije – Borba protiv mafije“.

Aleksandar Vučić, predsednik Udruženja CarGo, ovim povodom izjavio je da Zorana Mihajlović i taksi mafija na svaki način, protiv Ustava i protiv svih zakona žele da zabrane Udruženje građana „CarGo“.

„I dalje radimo sve da izbegnemo poslednju opciju – a to je protest. Ovim putem još jednom tražimo sastanak, ali u prisustvu premijerke. Ukoliko ne dobijemo odgovor do srede odgovorićemo na pozive građana i članova i krenuti u masovan protest. Građani su od nas sve vreme tražili da izađemo na ulice, mi smo želeli da rešenje pronađemo u institucijama. Međutim, ukoliko se nastavi sa pritiscima, prinuđeni smo na poslednju liniju odbrane Srbije, jer su Zorana Mihajlović i taksi mafija privatizovali sve institucije. Mafija želi da ugasi mladost Srbije, da iz zemlje protera inovacije. Mi ćemo zaustaviti ovo otimanje države od njenih građana“, rekao je Vučić.

Veliki protest članova ovog Udruženja, sa više od 120 hiljada članova, najavljen je danas nakon sednice tzv „radne grupe“ za analizu i davanje predloga i mišljenja u vezi sa primenom propisa u oblasti taksi prevoza.

„Ova paradržavna struktura ima samo jedan jedini cilj – gašenje Udruženja,“ naglasio je Vučić i dodao da „niko od članova Radne grupe nije prisustvovao sednici, osim Zorane Mihajlović i Danijele Vazure. Pored njih bili su prisutni Zoranini saborci, zaštitnici taksi kartela, a čak i njegovi predstavnici".

Ovo je još jedan dokaz da Zorana Mihajlović zloupotrebljava Vladu Srbije, njene odluke i zvanične organe. Paradržavne strukture kojima rukovodi Zorana Mihajlović osnovane sa ciljem da se zaštiti taksi mafija u Beogradu neće uspeti u kršenju zakona i nasilnom sprovođenju interesa različitih kartela.
 
A zasto bilo potrebno da se ponavlja ova vest, covek lepo okacio link ka tacno toj vesti jedan post iznad?

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
zbog preglednosti i originala, to je ono što su poslali svim članovima. problem?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604240#p604240:2yzc8cd6 je napisao(la):
Misha V » Ned Feb 24, 2019 12:54 pm[/url]":2yzc8cd6]A zasto bilo potrebno da se ponavlja ova vest, covek lepo okacio link ka tacno toj vesti jedan post iznad?
Neretko se dešava da tekst bude izmenjen ili jednostavno nestane sa nekog sajta.
 
Sve u svemu biće još epiloga ovde, taj preterano uski zakon pravi dosta problema ne samo CarGo-u. Meni je u startu bilo skoro pa jasno da se CarGo ovoga puta neće tek tako provući. A sve i da se provuče ovi će opet pooštriti zakon tako da već sl put to ne bi moglo. Dakle mora se revidirati cela legislatura o transportu putnika u našoj državici. Mislim da je poprilično jasno da ovako neće moći još dugo i da ćemo vrlo brzo imati sve više i više divljaka. Ovako gledano uskoro ćemo doći do toga da ja ne mogu da povezem nekog stopera npr ili da ne mogu da povezem drugara sa sobom akd idem kući, ako ne za džabe onda sigurno ne uz naplatu. ja sam i dalje za tržište i konkurenciju pa da prebolimo neki prelazni period inače ćemo dobiti katastrofu koju nećemo tek tako preboleti. I da se smanje nenormalni nameti! I da se poveća kontrola!
 
Ako državni organi sprovedu postojeći zakon u celosti i ukloni taksi prevoznike iz drugih Opština,divljake lopove,regularne taksiste lopove kao i nelegalni cargo, onda ima mogućnosti da se unapredi taksi prevoz.
Zašto se cargo neprilagodi zakonu i registuje kao firma za obavljnje taksi prevoz putnika, tu dozvolu može da dobije za par dana.Ako su "" toliko kavalitetni """ imaju "" napredan servis "" za povezivanje korisnika taksi prevoza sa pružaocem usluge taksi prevoza brzo će da pridobiju veliki broj korisnika,zar ne.Imaju mogućnost da biraju sa kojim taksi prevoznicima će da sarađuju,koja vozila,da kontrolišu naplatu ......itd
Ili zašto ne ponude aplikaciju kao što su uradili u ŠVAJCARSKOJ.
E tako nema mahinacija i brze,velikem zarade
 
Puna podrška Cargo-u. Matirali su taksiste njihovim oružjem, imaju i Vučića i proteste. Samo što više ljudi na ulicama.
 
Takođe puna podrška CARGO da pređe u legalne tokove
 
Pa sad su legalni udruzenje gradjana ko crvena zvezda ...
 
Odakle ti da nisu ponudili i taxistima da voze za njih? (prica se ponavlja vec 10puta, Batice idi na sajt cargo-a i popuni aplikaciju da vozis za njih)
Kako da njihovi partneri registruju taxi prevoz ako ima limit taxista u gradu koji taxisti nece da povecaju?
Kako da voze po ceni aplikacije kad su se taxisti bunili da se jedino prihvata cenu taximetra?
Kako da se vozi po ceni koju oni zele, kad se taxisti bore da cena bude ista za sve taxiste i da nema popusta na voznju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604372#p604372:303rn65d je napisao(la):
BATICA » 24 Феб 2019 10:20 pm[/url]":303rn65d]Ako državni organi sprovedu postojeći zakon u celosti i ukloni taksi prevoznike iz drugih Opština,divljake lopove,regularne taksiste lopove kao i nelegalni cargo, onda ima mogućnosti da se unapredi taksi prevoz.

Не, то је пут ка апсолутном монополу а ниједан монопол није унапређење.
 
ignorisite coveka,sta se primate,nije dao ni jednu brojku niti argument. mora se ukinuti monopol vise nema nikakvu korist po gradjane.
 
Vrh