Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Naravno da rade na "sivo", nekoliko njih mi je reklo da su zaposleni preko ugovora o dopunskom radu za neku od xyz car go firmi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586495#p586495:16368hp7 je napisao(la):
BATICA » Čet Dec 06, 2018 10:18 am[/url]":16368hp7]
U početku su jeftiniji a kad osvoje tržište,svoje usluge podižu i do 5x kad je najpotrebniji taksi,nevreme,špic,koncert,nova godina itd a kad je potražnja slaba onda su nešto jeftiniji od taksija

Za ovo sam vec vise puta pokusao da ti objasnim. Nije do 5x, nego do 3x, ali mnogo bitnije nije kad je taxi najpotrebniji, vec kad u necijoj neposrednoj blizini postoji mnogo vise ljudi koji traze voznju u odnosu na vozace. Skoro uvek sam u tim situacijama mogao da sa 10-15 minuta cekanja ili cesce hoda "izadjem" iz tih zona.

Sa druge strane ovaj mehanizam je jedan od glavnih nacina koji omogucava da je cena (kad je 1x) bude niza, posto direktno povecava % vremena koji imas klijenta u vozilu. (prakticno kao da ti dovede ljude na taxi stanicu, ali istovremeno premesta su stanicu da bude tamo gde je potraznja, i nema bukvalnog stajanja, vec se sve desava brzo i u hodu).
 
Izgleda da sam posta dezurni pljuvac cargoa, ali jos uvek nisu tolika katastrofa kao taxi da prestanem da ih koristim.

Danas dve situacije, prva stize potpuno drugi auto nego sto je u aplikaciji, druga situacija matorac na slici a vozi me neki lik od 25-30 god. Toliko o "bezbednosti". Nekoliko puta mi se ovo desilo i uvek sam prijavljivao, a cargo uvek ima opravdanje kako je greska, ili je neko kupio kola pa bas nije sistem uspeo da promeni fotku i registraciju... Ma da.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586517#p586517:3uuuyu4e je napisao(la):
roger34 » Čet Dec 06, 2018 11:12 am[/url]":3uuuyu4e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586495#p586495:3uuuyu4e je napisao(la):
BATICA » Čet Dec 06, 2018 10:18 am[/url]":3uuuyu4e]
U početku su jeftiniji a kad osvoje tržište,svoje usluge podižu i do 5x kad je najpotrebniji taksi,nevreme,špic,koncert,nova godina itd a kad je potražnja slaba onda su nešto jeftiniji od taksija

Za ovo sam vec vise puta pokusao da ti objasnim. Nije do 5x, nego do 3x,

Znam ja za to ali ovde kod nas mnogi ne znaju,
a ovo 5x i više skuplje sam čitao na netu,
https://www.readunwritten.com/2016/01/0 ... years-eve/
https://www.miaminewtimes.com/news/uber ... ve-8148437
Jedino ako nešto nije promenjeno,ne znam

direktno povecava % vremena koji imas klijenta u vozilu. (prakticno kao da ti dovede ljude na taxi stanicu, ali istovremeno premesta su stanicu da bude tamo gde je potraznja, i nema bukvalnog stajanja, vec se sve desava brzo i u hodu).
Da ali velika je razlika između velikih svetskih Gradova i Beograd u potražnji usluge taksi prevoza,u BG je to dosta manje
------------------------------------------------------------------------------------

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586565#p586565:3uuuyu4e je napisao(la):
loyola » Čet Dec 06, 2018 4:04 pm[/url]":3uuuyu4e]Izgleda da sam posta dezurni pljuvac cargoa, ali jos uvek nisu tolika katastrofa kao taxi da prestanem da ih koristim.

Danas dve situacije, prva stize potpuno drugi auto nego sto je u aplikaciji, druga situacija matorac na slici a vozi me neki lik od 25-30 god. Toliko o "bezbednosti". Nekoliko puta mi se ovo desilo i uvek sam prijavljivao, a cargo uvek ima opravdanje kako je greska, ili je neko kupio kola pa bas nije sistem uspeo da promeni fotku i registraciju... Ma da.

Nije to pljuvanje to je realnost, dok neojača cargo važno je samo jedno,uzeti 30% od vožnje sve ostalo je nebitno
druga situacija matorac na slici a vozi me neki lik od 25-30 god.
Ma čovek se podmladio,estetska hirugija a cargo nije stigao da promeni sliku :lol:

ali jos uvek nisu tolika katastrofa kao taxi
Nemoj tako,nije taxi baš katastrofa, :lol: ima ali mali broj
 
Danas neki pajseri snimali reklamu sa taksijem na okretnici Studentski trg, u talasima je blokirajući u popodnevnom špicu, od 14h do 16h.

Kažem ''reklama SA taksijem'' jer ne znam još da li je reklama vezana za taksi servis, ili samo njen scenario obuhvata scenu sa taksijem. Ali ako je ovo prvo, ko god da stoji iza nje, bio to Yandex, običan taksi, ili CarGo - nek se nose za ovakvo iživljavanje i uzurpiranje javnih površina.
 
Ma taksisti su sigurno,ima taxi na krovu,njihova reklama,opet blokiraju,sramota :roll:
 
Ti slobodno budi sarkastičan do mile volje, ali to neće promeniti činjenicu da ste u narodu nikad manje popularni, a uz to malo malo pa pravite dodatno njesra blokiranjem grada zbog beskrajnih štrajkova.
 
Sta da radimo,moramo da se borimo da se ukinu nelegalni taksisti kao i lopovi.
Ne treba nama popularnost vec da se uredi taksi prevoz putnika.
Evo prvo se krece od velikih poreskih duznika koji nisu u reprogramu,trebalo bi do nove godine svi da se brisu iz APR.
E onda krecu na divlje taksist pa od februra na cargo i slicne.
Tako da protesta i blokada sigurno nece biti do Marta
Ako sve odrade kako je po zakaonu onda nece ni u Martu biti protesta
Tako da ima sanse da nam jos padne popularnost :lol: :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586649#p586649:1f4scwfl je napisao(la):
BATICA » Čet Dec 06, 2018 9:18 pm[/url]":1f4scwfl]Ne treba nama popularnost vec da se uredi taksi prevoz putnika.
Evo prvo se krece od velikih poreskih duznika koji nisu u reprogramu,trebalo bi do nove godine svi da se brisu iz APR.
E onda krecu na divlje taksist pa od februra na cargo i slicne.
Tako da protesta i blokada sigurno nece biti do Marta
Ako sve odrade kako je po zakaonu onda nece ni u Martu biti protesta
Tako da ima sanse da nam jos padne popularnost :lol: :lol:
Neće vam biti do popularnosti kada sa svim svojim merama dovedete sistem u takvo stanje da će narodu biti isplatljivije da gužva u gradskom prevozu sa sve čekanjem i po 40 minuta na stanici ili da ide peške , čak i u situacijama kada je blokada grada ili su bolesni ili su popili. :sesir:
 
Odlicna stvar je i siguran vozac kad se popije :) A CarGo tesko da mogu da ukinu, na divlje uvek moze da se vozi, kao sto nece ni ukinuti sve divlje taxiste, kao ni sto ta polovina sto duguje drzavi kintu za porez nece platiti i tako...
 
Da se promeni ova tema u recimo BATICA protiv razuma ili slično?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586649#p586649:90r5ngjz je napisao(la):
BATICA » Čet Dec 06, 2018 8:18 pm[/url]":90r5ngjz]Sta da radimo,moramo da se borimo da se ukinu nelegalni taksisti kao i lopovi.
Ne treba nama popularnost vec da se uredi taksi prevoz putnika.
Evo prvo se krece od velikih poreskih duznika koji nisu u reprogramu,trebalo bi do nove godine svi da se brisu iz APR.
E onda krecu na divlje taksist pa od februra na cargo i slicne.
Tako da protesta i blokada sigurno nece biti do Marta
Ako sve odrade kako je po zakaonu onda nece ni u Martu biti protesta
Tako da ima sanse da nam jos padne popularnost :lol: :lol:
Ne znam kako da ti saopštim ovo ali... Popularnost = mušterije. Što manja popularnost, manje mušterija.

Što pre taksisti shvate to, to bolje po njih. Ako već ne mogu da povećaju popularnost, najmanje što mogu da urade je da je ne srozavaju još više.
Ali neee... ''Ceo narod u krivu, samo mi u pravu''...
 
Mislim da bi Srbi mogli da standardizuju neko Taxi vozilo s'obzirom da imamo fijat fabriku u zemlji. Takodje mi nije jasno kako se nije radilo na tome da ista fabrika proizvodi vozila za Hitnu Pomoc, Policiju, Vatrogasne Sluzbe...... to je vec druga tema.....

Sto se tice Taxija meni se svidja kako Baku polako resava problem "svako svoje boje taxi"... i svako vozilo se moze rentirati od drzave ili rentirati sa opcijom otkupa!

Znam da je cela ideja uzeta od London Taxi-ja (100% Copy Paste) ali ovaj model je neki Indijski i vrlo je prosecnog materijala unutra......
 
Taxi se održava lako, jer ima ljudi koji su nepoverljivi u online načine plaćanja, a i u tehnologiju sveukupno. Zatim oni lenji da se registruju. Tu su i stariji ljudi, tradicionalisti... Pa, ispred pošte uvek redovi za penzije, a imaju bar jedan bankomat pored, što je kudikamo jednostavnije nego registracija online, dodavanje kartice itd... Taj broj nije mali, naprotiv. Imate i mlađe (modernije)koji nemaju kartice, paypal itd... na kraju, koliko god da smo se tehnološki opismenili, dosta ljudi nema novca za taxi/CG. Koliko god mislili da smo tehnološki napredni, smešan je % onih koji koriste CG pre taksija. Ipak, postoji kritična masa, čim funkcioniše, što je dobro. Ne zalazim u pravne i druge okvire.



Naravno, klasičan taksi treba da postoji, bez obzira na sve i verovatno će još dugo imati primat. Veći su problem divljaci nego aplikacije. Još veći problem bi bio kršten metro, ali tu su bezbedni još duuugo, duugo ...

Da li će opstati CarGo, mene ne dotiče previše, ali sam uvek za neku alternativu. Više bih voleo da postoji uređena taksi služba. Najveću korist od "online" taksija ćemo osetiti kada se u ove "zemaljske" uvede red (divljaci, turbina, kultura, higijena, komfor). Od toga nema ništa, ali je lepo za čuti :D

TapaT
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586723#p586723:i5m9faqd je napisao(la):
knezevic.tt » Pet Dec 07, 2018 6:08 am[/url]":i5m9faqd]Taxi se održava lako, jer ima ljudi koji su nepoverljivi u online načine plaćanja, a i u tehnologiju sveukupno. Zatim oni lenji da se registruju. Tu su i stariji ljudi, tradicionalisti... Pa, ispred pošte uvek redovi za penzije, a imaju bar jedan bankomat pored, što je kudikamo jednostavnije nego registracija online, dodavanje kartice itd... Taj broj nije mali, naprotiv. Imate i mlađe (modernije)koji nemaju kartice, paypal itd... na kraju, koliko god da smo se tehnološki opismenili, dosta ljudi nema novca za taxi/CG. Koliko god mislili da smo tehnološki napredni, smešan je % onih koji koriste CG pre taksija. Ipak, postoji kritična masa, čim funkcioniše, što je dobro. Ne zalazim u pravne i druge okvire.



Naravno, klasičan taksi treba da postoji, bez obzira na sve i verovatno će još dugo imati primat. Veći su problem divljaci nego aplikacije. Još veći problem bi bio kršten metro, ali tu su bezbedni još duuugo, duugo ...

Da li će opstati CarGo, mene ne dotiče previše, ali sam uvek za neku alternativu. Više bih voleo da postoji uređena taksi služba. Najveću korist od "online" taksija ćemo osetiti kada se u ove "zemaljske" uvede red (divljaci, turbina, kultura, higijena, komfor). Od toga nema ništa, ali je lepo za čuti :D

TapaT

Sve tacno, i kako si rekao od uvodjenja reda (divljaci, turbina, kultura, higijena, komfor) nema nista, niti ce biti skoro. Do tada koristim sta mi je najjeftinije.
 
IMG-20181206-134507.jpg

IMG-20181206-134556.jpg

IMG-20181206-134630.jpg


Bahatost nema granice. Umjesto da ih pokaznjavaju i sklone paukom
 
Divlji taksisti,uplašio ih novi zakon,kazne previsoke
 
Ako je neko imao dilemu sa kim je u dilu cargo, sad vise nema, reklamiraju se na pinku....
 
Evo nocas razgovarao sa vozacem cargo
Za 10 h rada dnevo i za sedam dana pazario 24.000b din
CarGo(Vuk) mu uzeo 7.000 din
Napravio oko 600 km,
Za gorivo dao oko 8.000 din
Znaci njemu ostaje oko 1300 dnevno
Kaze ispao bu****,rasturio auto a para nigde, kaze cetiri meseca radi i od ponedeljka napusta.
I za cetri meseca morao da radi mali servis,platio 7500 din,vozi citroen pikaso
Receno mu da ce zaradjivati oko 700 e :lol: :lol: :lol:
Pitam ga jel placa porez,a on ce "ma kakav porez


Ma super ovaj cargo,samo jos da vozac ne mora da odrzava auto :lol:
 
Evo poslednjeg iskustva sa regularnim taksistom. Kiša, gužva, probam Fargo nema vozila. Zovem jedno taxi udruženje, nema vozila, zovem drugo, nema vozila. Probam aplikaciju izvesnog taksi udruženja i gle čuda vozač prihvatio vožnju. Ulazim u vozilo, kažem destinaciju a vozač počne da prevrće očima, uhce, jauče. Kaže "da sam znao da ideš na tu stranu, pa ne bih TI došao...". Ja u šoku. Zatrazim da me ostavi na najblizoj taksi stanici da predjem kod drugog vozača i onda se malo smirio - ma jok, nema veze, gde sad kad je kiša bla bla. Ljudi takav bezobrazluk nisam skoro doživeo od nekoga. U pitanju je regularan taksista, nikakav divljak.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Има разног света, као и у свим професијама.
 
Vrh