Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Stvarno smešni komentari,najbolje je po vama da radi svako kako mu je volja,nek vozi svako itd

. astradule
Vožnja automobilom (sam ili sa nekim) od tačke A do tačke B nije nuklearna fizika jer to većina ljudi radi svakodnevno

Nije nuklearna fizika ni da se napravi hleb jer to radi većina domaćica ali to ne znači da može da ih prodaje gde hoće
 
Izvinjavam se, jel mogu ja da ponovim pitanje, moze da odgovori sad bilo ko posto se ne uzdam u predjasnjeg sagovornika.

Izlazim iz kafane u Skadarliji. 2 je ujutru. Ispred taksista kolko osh. Na aplikaciji Car:go kaze ispada 430 dinara do bloka 70a ako zelim njihovim vozacem da se posluzim. Zasto bih seo u taksi a ne izabrao drugu opciju?
 
Kad bi ispunili sve uslove kao i taksisti sigurno ta cena ne bi bila ,već skuplja
A tvje je pravo da radiš šta hoćeš osim ako ne kršiš zakonske propise
 
Oni nisu krsili zakonske propise!
Taxisti su se pobunili zato sto ste videli bolju konkurenciju i trazili ste da se ti zaokini azuriraju i sad ne mogu da voze po zakonskim propisima, sad ne moze niko devojku da vozim 4 puta mesecno negde jer bi time krsili zakon, sad voze na crno kao sto i mi vozimo dovejke i krsim propise. Prosto i jednostavno, a vi nastavite da blokirate ulice pa cete izgubiti i ostale musterije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584875#p584875:1cypuo5s je napisao(la):
BATICA » Čet Nov 29, 2018 7:35 pm[/url]":1cypuo5s]Stvarno smešni komentari,najbolje je po vama da radi svako kako mu je volja,nek vozi svako itd
Ništa smešnije nego obrazloženja zašto niko ne sme da obavlja uslugu koju obavlja i taxi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584875#p584875:1cypuo5s je napisao(la):
BATICA » Čet Nov 29, 2018 7:35 pm[/url]":1cypuo5s]
. astradule
Vožnja automobilom (sam ili sa nekim) od tačke A do tačke B nije nuklearna fizika jer to većina ljudi radi svakodnevno

Nije nuklearna fizika ni da se napravi hleb jer to radi većina domaćica ali to ne znači da može da ih prodaje gde hoće
Kao što ne znači da ne može da prodaje hleb gde hoće ako ima registrovanu firmu za tu vrstu usluge.
 
. solecar
Kao što ne znači da ne može da prodaje hleb gde hoće ako ima registrovanu firmu za tu vrstu usluge.

Baš tako,eto vidiš da znaš
a ovi su registrovani za

šifra delatnosti 5221

Šifra 52.21 - Uslužne delatnosti u kopnenom saobraćaju
Obuhvata:
aktivnosti u vezi s kopnenim prevozom putnika, životinja ili tereta:
rad objekata i opreme na terminalima, kao što su železničke i autobuske stanice i stanice za manipulisanje teretom
upravljanje železničkom infrastrukturom (održavanje, organizovanje i regulisanje železničkog saobraćaja i obezbeđenje pristupa i korišćenja javne železničke infrastrukture)
prateće aktivnosti u vezi s korišćenjem (naplata i održavanje) puteva, mostova, tunela, parkirališta ili garaža, parkirališta za bicikle, zimskog smeštaja prikolica i dr.
menjanje koloseka (skretanje) i ranžiranje
vuču vozila i pomoć na putu

šifra delatnosti 4939

Šifra 49.39 - Ostali prevoz putnika u kopnenom saobraćaju
Obuhvata:
ostali prevoz putnika drumom:
redovni autobuski međumesni prevoz
vanredni prevoz (čarter-prevoz), npr. u svrhe ekskurzije, i ostale povremene usluge prevoza
prevoz putnika u okviru prostora koji pripada aerodromu
prevoz uspinjačama, žičarama i ski-liftovima ako nisu deo sistema gradskog ili prigradskog saobraćaja
prevoz školskim autobusima i autobusima za prevoz zaposlenih
prevoz putnika vozilima koja vuku životinje

Zašto se na bave onim delatnostima gde su ispunili zakonske propise
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584931#p584931:3r27tn42 je napisao(la):
tzoran1 » Čet Nov 29, 2018 10:13 pm[/url]":3r27tn42]Plus i po ceni koju hoce :)

Da,da ako ispune sve zakonske propise za obavljanje te delatnosti onda sigurno neće ići ispod ekonomski isplativa cene.
Na crno je sve moguće,pa i čokoladu na pijaci možeš da kupiš jeftinije,nego u radnji.
A u radnji je ta čokolada negde 100 a negde 120,tržišna ekonomija,a čokolada sve tanja, 90g pa 80g.....
Polako aplikacije će preuzeti primat i biće sve u legalnim tokovima,ali onda će cena da bude i tržišna i ekonomski isplativa, sa naplatom u špicu (kad kukate da nema taksija) 2 x ,3 x skuplja
E onda će da kažete pa kako to sad skuplje pa sve ih isto košta
 
Primer. Maxi , Tempo , Univerexport , Idea , Merkator , Aman... Svi oni su ispunjavali uslove za obavljanje delatnosti trgovine robom i prehranom. Dok se nije pojavio Lidl , cena limete je išla i do 700 din. Kako se pojavio Lidl , koji takođe ispunjava uslove za obavljanje delatnosti trgovine robom i prehranom , počeo je prodaje istu tu limetu po ceni od oko 300 din po kg , što je rezultiralo da svi ostali marketi snize cenu limete na oko 300 din. Kako to sad odjednom kod drugih limeta postala 2x jeftinija , a svi troškovi ih izađu isto kao i Lidl što ih plaća?
 
Ha,ti poredis trgovinu ili ti moderne nakupce,strasno
Da tvoja roba u takvim trgovinama stoji na vidnom mestu ti kao proizvodjac moras odredjenu kolicinu da im poklonis,na primer ili neki drugi vid plasiranja tvoje robe koji oni samo preprodaju
a svaki trgovac se ugradjuje u cenu,pa je kod nekih jabuka 1,20 a kod drugih 1,50 dok je kod trecih xx,svako od njih ima svoju marzu a takodje i rabat
Ali on kao trgovac ima sigurnu zaradu ili.......itd

Odosmo mi daleko,glupo poredjenje
 
Кад већ поредимо трошкове имам питање. Колико Таксисти плаћају нафту (бензин), колико сам чуо ослобоћени си дела намета који имају возачи приватних возила.
 
4939 - Ostali prevoz putnika u kopnenom saobraćaju
Delatnost društva je saobraćaj (redovni autobuski međumesni prevoz, međunarodni prevoz, vanlinijski prevoz, ekskurzije i ostale povremene usluge prevoza, ugovoreni prevoz: prevoz školskim autobusima, prevoz učenika i nastavnog osoblja od mesta odredišta do škole i obratno i autobusima za prevoz radnika od mesta odredišta do posla i obratno, usluge autobuske stanice, kao i spoljnotrgovinski promet u vezi osnovnih delatnosti.

5221 - uslužne delatnosti u kopnenom saobraćaju;
Ova delatnost obuhvata: aktivnosti u vezi s kopnenim prevozom putnika, životinja ili tereta.
Društvo može pored pretežne delatnosti i delatnosti navedenih u prethodnom stavu ovog člana obavljati i sve druge delatnosti, koje nisu zakonom zabranjene, kao i poslove spoljnotrgovinskog prometa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584988#p584988:2s781rwp je napisao(la):
BATICA » Pet Nov 30, 2018 6:57 am[/url]":2s781rwp]Ha,ti poredis trgovinu ili ti moderne nakupce,strasno
Da tvoja roba u takvim trgovinama stoji na vidnom mestu ti kao proizvodjac moras odredjenu kolicinu da im poklonis,na primer ili neki drugi vid plasiranja tvoje robe koji oni samo preprodaju
a svaki trgovac se ugradjuje u cenu,pa je kod nekih jabuka 1,20 a kod drugih 1,50 dok je kod trecih xx,svako od njih ima svoju marzu a takodje i rabat
Ali on kao trgovac ima sigurnu zaradu ili.......itd

Odosmo mi daleko,glupo poredjenje
Niti smo mi otišli daleko , niti je poređenje glupo. Tek smo počeli. Tebi je glupo (laž , spinovanje) sve što nije aminovanje onoga što ti kažeš da je baš tako kako si napisao. A ti sad slobodno izvoli i potvrdi kako to nije tačno , kako imaš običaj da pišeš ovde. Hvala bogu , pa nas ima dovoljan broj ovde koji smo dovoljno "besposleni" da teramo mak na konac i koji , hvala bogu , niti smo zatucani seljaci kojima je televizija dok večeraju nakon seoskih radova jedini vid informisanja (ovo se ne odnosi naravno na sve seljake) , niti smo stanovnici gradova koji se nerviraju zbog toga što duže čekaju prevoz jer će da zakasne na izbacivanje u parovima (zadruzi) , niti smo stanovnici kojima je Grand uzor kako treba da se ponašamo u društvu , niti smo građani koji koriste mobilni i internet da bi komentarisali i takmičili se da dobijemo što više lajkova za najnoviji selfi napravljen u moru javnih toaleta koji potoje , niti smo verni čitaoci Informera i sl. "novina" koji slepo veruju svemu što se piše , niti smo osobe kojima je vrhunac korišćenja kompjutera da pošaljemo mail ili se refistrujemo na neki forum , niti smo nesnađeni stranci , niti osobe koje nikad u životu nisu kročile u taxi , niti smo osobe koje uopšte nemaju prijatelja ili rođaka ili komšiju koji je taksista , pa da ne znamo i ne vidimo šta se oko nas dešava.
To što se ovde (na forumu) konstantno povećava broj "ekstremista" (osoba koje idu u jednu vrstu ekstrema ili krajnosti) prilikom komentarisanja , i koji se jedino i isključivo vode parolom "postoji moje i pogrešno mišljenje" , nije ništa neuobičajeno , obzirom da je to nažalost fenomen koji se širi poput ćelija raka , i može se videti gotovo svugde (a pri tom ne mislim na botovanje).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584875#p584875:e53d87sk je napisao(la):
BATICA » Yesterday, 18:35[/url]":e53d87sk]Stvarno smešni komentari,najbolje je po vama da radi svako kako mu je volja,nek vozi svako itd

. astradule
Vožnja automobilom (sam ili sa nekim) od tačke A do tačke B nije nuklearna fizika jer to većina ljudi radi svakodnevno

Nije nuklearna fizika ni da se napravi hleb jer to radi većina domaćica ali to ne znači da može da ih prodaje gde hoće

Poenta mog stava je da sada mnogo više ima automobila nego pre. Sada skoro svako vozi kola i primetna je mnogo veća gužva nego 90-ih od kada verovatno i potiču osnove postojećih zakona.

Pre smo imali samo autobuse, sada imamo i kombi prevoz od vrata do vrata.

Pravila treba da postoje (mnogo blaža nego što su trenuto), ali ne vidim svrhu monopola. Možemo se dotaći i definisane najniže cene, ali tu ima mnogo uticaja damping, a to već nekako mora da se reši strožijim kontrolama.

Niko (skoro) od korisnika usluga Car Go se ne žali, što znači da ljudima odgovara takav tip usluge. Pojavila se nova generacija ljudi (Milenijanci i drugi) i država mora da to prepozna i uradi nešto.
 
Vidim i ti si Bendere počeo da se hvališ kako si uspeo da okupiš brdo ortaka , rodbine i komšija da glasaju za "tvoju stvar" , samo kako bi ispalo da si ipak ti u pravu. :)
 
Moramo i mi da organizujemo protest neki. Valjda ce da nas se okupi vise od dvadeset, pa lepo da blokiramo Nemanjinu i da zahtevamo da drzava prestane da radi na stetu gradjana i slobodnog poslovanja vec da dozvoli da Srbija ide u korak sa vremenom - To je ipak i politika nese potpuno nezavisne premijerke.
 
Pa protest Vam niko ne brani,lepo se organizujte pa prijavite MUP-u
A sto stice aplikacija vreme ce pokazati koliko ce takva usluga biti bolja i jeftnija, sta ce vam sve naplacivati i koliko,kakvi ce biti vozaci u saobracaju i da li ce ostati navika pljuvanja
I tad ce dezurni pljuvaci,pljuvati zasto se voznja 2x,3x vise naplacuje i pametovati zasto ovako zasto onako kad moze ovako.
I da treba pratiti savremeni svet,naprednu tehnologiju gde coveka treba pretvoriti u roba koji ce samo raditi za TIPS ili jos bolje imati radnika koji ti zaradjuje a nemas nikakvu obavezu prema istom,san svakog poslodavca(vozis za aplikaciju svojim kolima i sve troskove snosis sam) a ona ti odredjuje koliko ces da naplatis i uzima svoj procenat itd
Po meni jedini sadasnji problem su divlji i lopovi taksisti,samo bi to trebalo ukloniti ali.......
A iskreno mene vise i ne zanima taksi jer je zarada ni porosecna plata a rizik i radno vreme iz godinu u godinu se produzava,10,12,15 h da bi opstao tj. namirio sve,nis,auto,drzavu itd
Za to radno vreme ,odoh ja da peglam kamionom po Evropi gde mole za vozacima,gde mi mesecno ostaje dve hiljdarke ipo i plus nemam problema sa ovim nabedjenim strankama koje misle da ako plate 300din mogu svasta da rade u kolima,povracaju,puse,drogiraju se,da im stane taxi gde su one zamislile a ne gde mogu,da mogu u autu da se jxbu
Ili kao nocas dijabola zahteva da ukljucim klimu inace nece platiti voznju (inace 260din)
evo tebi prijatelju 200din pa ti lepo .......pxxxi
Da, ima stvarno finih i kulturnih stranaka,ali u poslednje vreme sve je vise ovih drugih.
Kao sto i taksista ima i ovakvih i onakvih a znam da preovladjuju ovi negativni jer su oni uvek na udarnim mestima, uvek goxna svugde isplivaju na povrsinu,opet nikad nisam a i necu suditi neku profesiju po manjini losih.

Ha,ha,ha..
(Ako vec neko (kao vas vecina ovde) smatra da su taksisti monopolisti,kartel,preskupi) i to je ok,to aplikacije nikad nece biti :lol: ali ako treba da se liberalizuje i omoguci trzisna utakmica onda treba i omoguciti liberalne cene prevoza pa nek neko ima cenu 20 din kilometar a neko 500din , kako ko misli da mu se isplati.Pa vi kao stranke trazite one jeftinije :lol: :lol: )
zar ne
 
Pa to i želimo. Neka vreme pokaže šta će o(p)stati. Niko ne tvrdi da će prva promena biti dobra, ali postoji nešto što se zove "metoda pokušaja i popušaja" :)

Najmanje će tu ispaštati korisnici.

Evo imamo primer AirBNB-a. Naravno da su postojali rizici na početku i pitanja, ali vremenom se sve to isfiltrira kroz komentare i ocene. Isto tako i Booking. Ko ne zna da radi u korak sa vremenom, propašće i moraće da traži novi posao ili da se menja.
 
Ali ja ne mogu da shvatim koji je interes Grada da ne reši taj problem. Davno sam čuo da Čume drži divljake na aerodromu, ali da li je moguće da neko stoji i iza divljaka po centru?
 
Očigledno je da sve dosadašnje gradske klike, uključujući i ovu trenutnu, imaju neki interes da ostane status quo u ovoj sada već višedecenijskoj priči o taksistima.
 
I tamo ima divljaka i lopova izgleda,a takodje je ko u Beogradu,prljavi,neuredni itd


A kakve su stranke tih taksista,jel iste ili
 
Vrh