Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582629#p582629:23qcc7n0 je napisao(la):
solecar » Pon Nov 19, 2018 11:26 pm[/url]":23qcc7n0]Čak bi ti i najumniji ljudi sveta pozavideli na količini energije koju imaš da trošiš na vrtenje jedne te iste priče. Kamo lepe sreće da možemo i nešto drugo da pročitamo od tebe.

Kako i ne bi, svaki dan 6 sati na taxi stanici :D

@BATICA Nemoj se ljutis, morao sam, sala mala...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582629#p582629:18gx6t29 je napisao(la):
solecar » Pon Nov 19, 2018 10:26 pm[/url]":18gx6t29]Eto Bendere sad si postao i taxistofob , jer si drzno da u još jednu svetu kravu udariš. Ko zna šta ćeš još upisati u svoju radnu biografiju korišćenja beobuilda. :)
Širim portfolio ko ministri fotelje. :D

Šalu na stranu, čovek se ubi od pisanija a osim nekih činjenica za koje je objektivno bio u pravu, ne vidim da je suštinski bilo kome ovde promenio stav o taksistima i celokupnoj situaciji na bolje. Naprotiv, malo malo pa izdrnda ljude (uključujući i mene) da nakude taksiste u globalu, jer toliko isključivo nastupa da sagovornike otera u krajnost.

Prvo bilo CarGo je zlo, a Yandex je ok. Važi, jeste, domaći su lopovi, a strani karteli su super. Ok.
Onda beše damping! Okej važi, damping... Damping dis, damping det...
Cene taksija uopšte nisu visoke! Okej, nisu visoke, kako god vam drago...
Narod nema pojma, ne razume se u materiju! Okej, narod nema pojma...
Nismo mi u krivu, nego ljudi vole da nas mrze. Ok, jeste, ljudi vole da vas mrze...

I kao da sve to nije dovoljno sad još dođosmo do izjava koje insinuiraju da su: 1) taksisti svi redom profesionalni vozači i 2) da su svi redom u tip top kondiciji i sa vrhunskim vozačkim veštinama, dok 3) su svi ostali bolesne slepčine koje nisu ni za tricikl.

E što je dosta, dosta. :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582670#p582670:2sl52dpp je napisao(la):
BATICA » Uto Nov 20, 2018 2:09 am[/url]":2sl52dpp]A šta bi ti hteo da pročitaš
Najmanje jedanput na svakoj stranici kako se sa zanimanjem taksiste ne može zaraditi ni prebijenog cvonjka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582627#p582627:3bsvunm0 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Nov 19, 2018 10:23 pm[/url]":3bsvunm0] Te ne kapiram koja je poenta tvojih pisanija. Pogotovu kad se ionako vrtiš oko par istih tvrdnji.


P.S.
Ja da mrzim taksiste ne bih se svakog dana javljao njima trojici na ulici. Tako da ne lupetaj više s time.
Poenta mog pisanja je taksi prevoz i mislim da o toj temi mogu da pišem jer sam bar malo više upoznat kako funkcioniš,а ne mogu u svim temama da pišem da bi pisao i imao što više postova.
A da li je korisno to što sam pisao mislim da jeste.
Možda nekom,tebi sigurno ne jer ti sve znaš.
 
Nisam rekao da sve znam nego ne volim kad neko pokušava od prostih stvari da mi pravi nauku. Pričamo o taksiranju. Ne o nuklearnoj energetici. I kao da nije dovoljno što to radite (u globalu, kako ti ovde, tako i tvoje kolege na TVu) vidim počeo si taj posao da predstavljaš kao nešto u rangu astronauta. Ono... sve ljudi u tip top formi, sa pregrštom sertifikata i redovnim proverama. Mda... :roll:

Iskreno, radite šta vam je volja, fala bogu pa mi taksi zatreba jednom godišnje. A i tad kad mi zatreba, snađem se za tili čas. Ali mi je neverovatno da tonete sve više u očima javnosti a svojim nastupima kao da se trudite da se uglibite još više. Ponašate se gore nego školski primeri monopolista. Npr kad se kablovski operateri nađu na udaru javnosti i antimonopol institucija, oni se prave ludi. Brane se ćutanjem. Vi ne da se ne pravite ludi, nego još pričate kako svi greše, a samo ste vi u pravu. I kako je svim profesijama sve potaman a samo vama ide teško. I kako vam neko ''ne da da radite ™ '' - koliko sam samo puta čuo ovu izjavu, i to gle čuda najčešće od taksista, divljih kafedžija, divljih hostelijera, i prosjak-vaćaroša...

Ja da sam na čelu ili pri vrhu grupe koju javnost ne podnosi već decenijama, i da znam da sam sa svakim izlaženjem u javnost spustio sebi popularnost još par procenata a konkurenciji digao promet... ozbiljno bih se zapitao u čemu grešim i gledao da to ispravim kako god mogu. Kod vas toga nema. Vi zaista iskreno verujete da svi greše a samo ste vi u pravu. Ok, videćemo gde će vas to na kraju odvesti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582674#p582674:3l7sjpgi je napisao(la):
roger34 » Uto Nov 20, 2018 1:31 am[/url]":3l7sjpgi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582629#p582629:3l7sjpgi je napisao(la):
solecar » Pon Nov 19, 2018 11:26 pm[/url]":3l7sjpgi]Čak bi ti i najumniji ljudi sveta pozavideli na količini energije koju imaš da trošiš na vrtenje jedne te iste priče. Kamo lepe sreće da možemo i nešto drugo da pročitamo od tebe.

Kako i ne bi, svaki dan 6 sati na taxi stanici :D

@BATICA Nemoj se ljutis, morao sam, sala mala...

To je istina da vrtim jedne te iste price i to vise godina,sta da radim profesionalna deformacija.
E zamisli ovo, primim voznju veceras,Kralja Petra kod Saborne crkve,ulaze devojka i decko,sedaju pozadi i kazu idemo do 6 Kaplara,ja se okrecem i krecem,u autu tiho svira Play radio,na semforu Pop Lukine i Brankove devojka me zamoli da ugasim radio,ja da ugasim kad decko povika " ni slucajno ne gasite" ja pomisli ovi me zaje******* ...palise zeleno krecem i devojka povika " stanite ovde na stanicu" ja stadoh, ona baci 200 dindji na prednje sediste i izadje,pitam decka jel nastavljamo dalje ili ovde zavrsavamo voznju,on tuzno " pa ne znam" ja zbunjen,on sedi u kolima a ona pored kola,prolazi koji minut i ja ponvljam pitanje,on ce" pa dobro zavrsavamo ovde i izlazi,ja krecem a devojka mase da stanem,ja pomislih nesto zaboravila,kad ona " mogu li ja svama ali bez muzike i ovog,ja rekoh moze i ona udje,i krenu smo,dovezem je do Kaplara ona plati,jos i casti,ja se zahvalim i pozelim Laku Noc.
I rekoh sebi aj ti kuci..
 
Eto, psiholog da budeš

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Ja verujem da je standard u BGu jači da se troškovi veći, ali procenat uopšte nije srazmeran. U ostalom, da li moj deda u BGu prima veću penziju ili ja dobijam veću platu na istoj poziciji kao i neko u Nišu?

Jedva čekam dan da država izvuče prste iz privatnih poslova i da pusti tržište da određuje cenu proizvoda i usluga, a ne veštački da kreira nedodostatak ili da nametnute cene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582718#p582718:ar0fjjbg je napisao(la):
astrodule » Uto Nov 20, 2018 9:48 am[/url]":ar0fjjbg]Nadam se da taj dečko nije onaj što je skočio sa mosta pre neki dan.
Nije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582779#p582779:17hahkg4 je napisao(la):
bl3y4 » Uto Nov 20, 2018 3:04 pm[/url]":17hahkg4]Ja verujem da je standard u BGu jači da se troškovi veći, ali procenat uopšte nije srazmeran
A kako si ti izračunao da procenat nije srazmeran.
U ostalom, da li moj deda u BGu prima veću penziju ili ja dobijam veću platu na istoj poziciji kao i neko u Nišu?

Pitaj da uradiš veliki servis auta u Nišu pa onda u BG,na istoj poziciji
Jedva čekam dan da država izvuče prste iz privatnih poslova i da pusti tržište da određuje cenu proizvoda i usluga,
I ja takođe,jer znam da ću onda svoju uslugu moći da ponekad naplatim 2 x ,3 x skuplje,zavisno od potražnje.
A takođe kada odem stranci na adresu za koju je zvala taksi a ona ne izađe ili uzme prvi koji naiđe,a ja joj to lepo naplatim.
 
Jedva čekam dan da država izvuče prste iz privatnih poslova i da pusti tržište da određuje cenu proizvoda i usluga, a ne veštački da kreira nedodostatak ili da nametnute cene.

Čekamo svi mi taj dan, evo već 30 godina ga čekamo...

Dakle, ništa se ovde samo od sebe desiti neće, to je više nego očigledno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582157#p582157:1pjll44n je napisao(la):
BATICA » Ned Nov 18, 2018 6:14 am[/url]":1pjll44n]
Pa super,razmišljaš.. :lol:
I onda niko kroz Grad ne bih mogao da prođe od taksija i autobusa

Sve bi to regulisala ponuda i potražnja.... moj auto ide isto do grada i masa drugih a nemaju tablu taxi...
 
Razlika servisa u BGu može biti ogromna u zavisnosti da li radiš u nekom poznatom servisu ili u nekom lokalnom. Ja uvek idem van grada u Batajnicu ili Zemun polje da uradim servis i uopšte ne izađe puno, a posao bude kvalitetno urađen. Ako ti treba broj javi, pa da ti cene servisa budu kao u Nišu.

Pa da se koriste moderne aplikacije sve to bi sada već mogao da uradiš, ali se vi protiv tih aplikacija borite svim silama.
Ovo su standardne funkcija Ubeta, Lyfta, Yandexa(ne ovog našeg oskrnavljenog)..
 
Vec odrzavam auto godinama u Batajnici ,gde odrzavas auto

A onda,niko nema nista protiv aplikacija vec protiv takvog nacina na koje one rade
i protiv toga se bune svi taksisti u svetu
Kako nastupaju na trzistu prevoza
 
A kad bi vozaci CarGo-a stavili oznaku taxi na krov auta jel bi tad bili ok sa taxistima?

DsjAFvFW0AAqx79.jpg:large

Dscu1ECWwAAq3av.jpg:large

Drqpal0XcAUtmv8.jpg:large
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583118#p583118:1wwlkisr je napisao(la):
srdjanprpa » Sre Nov 21, 2018 9:20 pm[/url]":1wwlkisr]A kad bi vozaci CarGo-a stavili oznaku taxi na krov auta jel bi tad bili ok sa taxistima?

DsjAFvFW0AAqx79.jpg:large

Dscu1ECWwAAq3av.jpg:large

Drqpal0XcAUtmv8.jpg:large

Ovo je sramota Grada Beograda,u samom centru divlji taksi opusteno,bruka , kako je tek u manjim Gradovima

Na ovim slikama su divlji taksisti koji varaju i kradu gradjane,vecina od 6700 taksista se sramoti ovakvih,takodje ima oko 10% lopova medju i legalnim taksistima.
E zato smo protestvoval prosli put na Slaviji i uspeli da se donese zakon protiv divljih kao regularnih lopova kao i svake druge vrste nelegalnog prevoza,kao cargo
Sad drzava ima jos dva meseca da prema zakonu skloni divljake i ukloni, kao i lopove ,tj, sve vrste nelegalnog prevoza.
U suprotnom tj. ako ne primene zakon opet ce biti protest

Svaki od tih divljih ima najmanje dve a neki i preko 10 prekrsajnih prijava i opet rade
Sramota,sramota,bruka ,pa dokle vise
da ova manjina lopova,prevaranata,pljackasa mogu opusteno da plackaju,kradu,varaju itd

Molim Vas ovakve slike saljite Komunalnoj policiji kao i Beokom servisu , pitajte ih kako rade ovi divlji taksisti
 
Ja ih saljem redovno, samo meni nije jasno kako to on medju ostalim taxistima, zasto ga ostali taxisti ne blokiraju sa prednje i zadnje strane i zovnu lepo komnalnu policiju, nema potrebe da bijete coveka kao sto su pojedini izudarali vozaca CarGo-a ali mozete bar da pozovete komunalnu ili policiju i da se lepo vozilo ukloni iz saobracaja.
 
Tako je. Pa valjda je u interesu taksista da ih prijavljuju, a čak i da blokiraju kao što bi vrv radili vozilima CarGo-a.

A nije da ih ne prijavljujemo. A znaš šta kažu. "Mi možemo da kaznimo samo kada lice zateknemo u prekršaju". A ne zateknu lice jer im treba sat vremena da dođu na lokaciju.

Samoinicijativno da nešto urade smo već konstatovali da ne rade.
 
Тврдим да је у БГ такси несразмерно скупљи у односу на већину других градова. Преко 90% посто људи које знам у БГ не користе уопште или користе 2-3 пута годишње такси. Са друге стране у УЕ већина људи које знам повремено користи такси и ако имају значајно мање плате.
Што се тиче дивљих таксија, аплосутно се слажем да је то брука града, али у складу са осталим дивљим (градњом, депонијама....)
 
"Izuzetno smiješan i jako zanimljiv razgovor s jednim od beogradskih taksista koji nam razotkriva kako se živi u tom lijepom glavnom gradu. Pogledajte i nasmijte se! Sigurno će vama uljepšati ovu večer. P.S. Nemojte nikada pitati taksistu kako mu je".

Ne ulazeći u kakvoću smešnosti likova, vredi pogledati! :D

https://www.youtube.com/watch?v=d3CBI8_lfzc
 
paradox polje":14olmo35 je napisao(la):
Тврдим да је у БГ такси несразмерно скупљи у односу на већину других градова. Преко 90% посто људи које знам у БГ не користе уопште или користе 2-3 пута годишње такси. Са друге стране у УЕ већина људи које знам повремено користи такси и ако имају значајно мање плате.
Што се тиче дивљих таксија, аплосутно се слажем да је то брука града, али у складу са осталим дивљим (градњом, депонијама....)

Da, taxi je za većinu Beograđana relativno skup, ali mi se čini da je pre 20-25-30 godina taxi bio još skuplji, gledano sa aspekta broja vožnji u odnosu na prosečne plate.
 
Vrh