Šta je novo?

Tašmajdan

Zidar, šta će ti tolika ironija o zemlji koja kao i sve druge u njenoj bližoj i daljoj okolini? Radio u KGB. Pa šta? I amerikanci imaju CIU i mismo imali UDB. Istina je da u Azerbejdžanu pravda cveta i od korupcije ni traga. Srećom, kod nas takođe pravda cveta i od korupcije ni traga. Azerbejdžan je imao nameštene izbore (kakva strahota). Srećom, naravno, mi tako nešto nismo nikad imali. Potsećam te da imamo dobre odnose sa Iranom gde se mesečno izvrši oko 80 smrtnih kazni. Dali su u donaciju uređenje parka a donacija bi isto tako bila da se od nas masovno kupovali oružje. Koliko vidim iz novina to je jedino što uspešno izvozimo.
 
Mene samo nervira što ovde ima nekolicina dežurnih dušebrižnika, koji na sve, pa čak i na rekonstrukciju parka posmatraju kao ne znam ni ja šta... Uostalom ako je Azerbejdžan to donirao, mi kao građani koji će uživati u tom parku treba da kažemo HVALA! A ne da pljujemo ko što ovde neki rade....
 
praguc":2iolvrta je napisao(la):
Uostalom ako je Azerbejdžan to donirao, mi kao građani koji će uživati u tom parku treba da kažemo HVALA! A ne da pljujemo ko što ovde neki rade....
A ako je g***o, kao što konkretni park jeste g***o, treba lepo da kažemo HVALA, ALI NE. I gotova stvar, ne mogu svakakva govna da se grade po Beogradu, kao što je onaj grozomorni spomenik sv. Savi, poklon nekih Rusa. To je vrlo jednostavno.
Doduše, u konkretnom slučaju, mislim da je dosta uticaja imao Đilasov seljačizam u vidu pevajuće šljokica fontane.
 
Gradska vlast uopste nema veze sa projektom rekonstrukcije tasmajdana,to je izboksovalo ministarstvo spoljasnjih poslova.

Potrazite bar jedan intervju da gradonacelnik pominje rekonstrukciju Tasmajdana i necete ga naci.
 
- tata cija je ovo bista u parku?
- to je sine pokojni diktator Gajdar Alijev, postavio ju je njegov sin Ilam Alijev a mi smo dobili rekonstruisani park.
- Ali tata zasto mi negujemo secanje na diktatora? u skoli nas uce da se nasa drzava zalaze za demokratiju i slobodu gradjana, to je tacno suprotno od diktature.
- Jeste sine, ali nasa vlast je spremna na svaku vrstu kompromisa zarad svojih visih ciljeva ili jednostavno novca, a ko nas gradjane ista pita.

Podrzavati Iransku diktaturu isto toliko je licemerno i ljigavo koliko prodavati oruzje Libiji. Znam to je realpolitika, ne moze se ignorisati polovina sveta.
Mozda i moze, rekonstrukcija parka je luksuz, nije neophodna za prezivljavanje. Ova drzava je spremna zarad kozmetike da okalja obraz, sta li bi tek uradila da je u pitanju sustinsko pitanje. Tas je sredjen u doba mocne SFRJ a danas je Srbijica spremna da se ponizi pred jednim Azerbejdzanom da bi ga rekonstruisala. Necu kip diktatora na sred Tasa, ako park mora da se sredi neka to ova drzava sama uradi, ako nema para ili neka ga ne sredjuje ili neka trazi pomoc gradjana umesto da ih ovako blati.
Jednog dana ekipa koja je prihvatila otrovni poklon oticice sa vlasti u zaborav zajedno sa svojim i Alijevim kipom i delom.
 
facepalm.gif
facepalm.gif
facepalm.gif

Шта све може човек прочитати овде. Нека тамо демократија:lool: За мене је већ све са речима које се врте око демократије смешно. Демократија је само реч на папиру, ја је нисам још видео. Некад сам се и надао да ћу је видети, али ипак младост-лудост, годинама све човеку дође. Шта мене брига за неки тамо кип Алијева. Важно јесте то да ће бити парк реконструисан. Није ли Србија већ одавно понизена да зависи од донација? Није ли доста пута до сада морала газити свој "образ"? Услов јесте такав какав јесте, треба прежвакати то и дивити се самом парку ако буде стварно леп. Појасњавање речи "демократија" и "демократски" одраслим људима на овом форуму је стварно чудно. Као за ове две деценије није било доста прича и баљезгања око тога. Неће то гладне и сиромашне нахранити. Од новог изгледа парка ће барем људи добити неки осећај (дал добар, дал лош, свеједно), а од празне речи ни буђав лебац.
 
Dobar ti je smilies , :kk:
nije loš ni kometar, :)
fali predlog , put ka rešenju :( kako se osloboditi kipa al na finjaka
možda je rešenje da sve namerno ostane ne dirnuto samo ispod dopisati na tabli imena naših zaslužnih za postasvljanje kipa :p

:vops:
 
U fazonu prodajmo se do kraja???

Mada jeste zanimljivo da se bunimo protiv azebejdzanaca a ne protiv amera koji nas bombardovase.
 
Nisu valjda i to radili ?
upita.............................. čika demokrata Orvel.....dok se šetao Tašem diveci se se Alijevim kipu... :lool: :laugh: :laugh:
 
Sad taj pokojni predsednik Azerbedžijana postaje neki krupan problem. Šta je on loše učinio Srbiji? Ne godinama već decenijama primamo pare kao na pozajmicu od MMF. Pa šta mislite čije su to pare? Naravno 90% USA (SAD). Te pare vraćamo ali jedva uz stalna moljakanja za reprogramiranjem, odlaganjem pa i opraštanjem dela duga.
 
Боцо добро си рекао. Решења за сада нема, али мораш признати да ни ова шатро демократија не ваља ништа. Године су ме научиле да презирем цео искварени систем (било социјализам или ово сада) и све политичаре. И отворено кажем, против сам система и ставио сам аватар БС, јер они су једина музичка група у Србији, која исто то отворено каже. Нажалост, само политичари и њихови пајсери кроје путеве, обичан човек је само добар када треба да буде бу**** и исправно попуни гласачки листић. А Амери? Велике демократе са тоном путера на глави, толико ратних злочина су починили и нико им ништа не може, ни неће моћи, јер они шире "демократију за цео универзум". То су ти двоструки аршини. И мене не занимају ни Марсовци, ни Јупитерци, мене занима парк. А чија ће скулптура да буде тамо, шаб ме габри. Реаговао сам тада јер сматрам да се не би требали заносити паметовањем на тему неких демократских бла бла бла, свако је одрастао и може сам да формира мишљење, није ово скуп ђака из основне/средње школе. Сви се сећамо прокоцканих година неке "демократије", које нам нико неће вратити
 
Lepo zapažanje, to i jeste problem što deceniju ili decenijama primamo pomoč ko prosjaci a imamo takve potencijale da mi pomažemo drugima i to kako je rekao vec neko zbog mangupa iz naših redova...

Dobro je što je ovo tema Taš pa ne bih više ,,išo ,, u OF u svakom slučaju više nije ni bitno kako smo došli do toga da i običan lep park imamo... kad smo vec došli do toga samo da ga imamo.....eeeee...šta reci hvala na parku
 
Лепо си заокружио ову мини-полемику, +1 :kk: Нема шта да се дода, бар са моје стране.
 
Zadovoljan sam izgledom koji dobija tas,bice slika kasnije veceras :kk:
 
Podseca poplocavanje na Tasu na knez Mihajlovu samo sto je svetlije.Dok su stepenice ka abardarevoj nekim crnim mermerom uradjene,nazalost to nisam uslikao.Enivej obecava za sada.Jos da bude lep mobilijar

jr-Fotogr.jpg
 
Od snega se nevidi lepo, a Taš je uvek lep i zimi i leti . Nego zapitah sebe skoro , za televiziju na Tašu ....

Oni lepe pare ubiraju od TV pretplate na električna brojila,
a koliko je doprinela u sređivanju samog Tašmajda u kome često rade koje kakve priloge od vremenske prognoze pa do ...

Zar ta velika i bogata TV kuca ne može da da svoj doprinos ,
uzgred nikad nisu ni doprineli sređivanju Taša , čak spomenik poginulih TV radnika nije u krugu televizije vec opet na Tašu

Oni izgleda samo šta mogu da uzmu ništa da daju , fina neka logika,
kladim se kada bi malo čeprkali po papirima verovatno bi pronašli da i onaj njihov veliki parking iz Abardareve je otet od Tašmajdana
Verovatno se to najbolje vidi kada se uzme slika ili plan iz vremena kada je Taš bio groblje...
 
Neka RTS za pocetak zakrpi svoju zgradu :rant:
 
Hoce, .....aaa...
samo da prvo uzme pare od nas, i ako je dobar deo Beograda plaća kablovsku
Umesto da se naplata vrši od kabloskih operatera oni od nas građana a možda i od operatera, ko zna gde sve i koliko drpaju ...ha ha javni servis..... lepo kažem samo drpaju...
a Taš bi prodali da mogu... pamtim ,bio je neki mučenik koj je oživeo malo one ,,pećine,, kao diskoteku
ali i njemu su došli glave bože moj ,smetala im buka u tv studijima... zato sada u pečinama tašmajdana spavaju babaroge ..

šta je televizija korisno uradilia za Taš u proteklih 50 godina... ajde možda i ima nešto...da nisu makar jedno drvo posadili...ili kupili ljuljašku ej 30 godina na celom Tašu bilo je samo dve ljuljaške pored pešanika posle je dodata treća itd... i tako ist u malom Tašu...
šta su doprineli šta su pozitivno uradili..... Ne bih se iznenadio da nisu i oni petljali oko iselenja malog pozorišta al ajd to je druga tema
Poenta je da tako bogata kuca morala da da dopinos Tašu jer to je i njihovo dvorište koje su obilato koristili.....
dozvolili su da ko prosjaci vršimo rekostrukciju ... donacije.... hvala im...
 
Lokacija gde je i ova fotografija iznad uslikana, samo kada se hoda od crkve postoji ogromna rupa sa nekakvim tunelom. Šta je to?
 
Ima samo izmedju Ruske crkve i Duska Radovica, mislim da je skloniste nisam siguran za namenu
 
Staza mi ne izgleda bas lepo....Nadam se da ce biti ugradjeno kvalitetno osvetljenje...
 
Vrh