Šta je novo?

Tašmajdan

@Vucko
Pa kad si vec bio hajde kaži šta je sa starom fontanom, i svim ,,onim ,, delovima Taša o kojima je ovde pisano ,
a i moram da svratim do mame, pa cu pogledati sa terese šta rade tako da če biti lepog pisanja ovdi ako brljaju
 
Na koju staru fontanu mislis na Tasu,jel to mesto gde je bio luna park ka rts-u?

Za sada samo betoniraju glavne staze i dovlace behaton,vidim da ce prvo da rade taj centralni deo.

Inace radovi u crkvi svetog marka su do 20.4.2011. Verovatno je slican rok i za Tas
 
Nove slike sa tasa,stigo behaton :) Slikao pedja_NBG

alim1311.jpg


alim1310d.jpg


alim1312.jpg
 
Zar nisu rekli da ce stavljati stampani beton? (koji je uzgred, daleko lepsi i prijatniji za pesacenje). .......a, da...onda ML Loznica ne bi imali posao.....tja.
 
stf":1lv8jlz6 je napisao(la):
Zar nisu rekli da ce stavljati stampani beton? (koji je uzgred, daleko lepsi i prijatniji za pesacenje).
I lomljenje glave, nogu, vrata, ruku kad padne blaga kišica (a na betonu ima malo prašine) ili neki snegić, a ne mora i ništa od toga, jezivo je klizav sam po sebi i ružno se i lako kruni. Plus boje su mu kriminalne.
Stare kamene ploče sa travom između, koje su bile na nekim "sporednim" stazicama su fenomenalne, samo ih treba malo održavati.
Običan asfalt je odličan kompromis, i ne izgleda ružno ako se lepo uradi (šta fali Pionirskom?).
Idealno je beli šljunak, ali st*** kod nas to ne zna da održava.
 
Nikako stampani beton,svrati do belvila pa ces videti zasto tako mislim,a kamoli sto su moje kriminalne kao sto kaze covek.

Granit ce biti na centralnom setalistu i oko fontane dok ce ostalo biti behaton.
 
Ako vi ako kazete, mada ja licno nikada nisam proklizao na njemu.....
Sto se tice boja, ima ih ceo spektar. Nije tesko izabrati lepu boju.
Sto se tice erozije, nije nista menje erozivan od behatona (ako se kvalitetno uradi).
 
Ne znam bas,nisam imao nikakvo misljenje o stampanom betonu,a nisam ni verovao pricama Belvijanera dok nisam prosao po ledu pre 3 dana kroz belvil,jedva izvukoh zivu glavu.A da napomenem da je stampani beton cak bio i hrapav,ali dzabe kad ga niko ne cisti pa postaje klizaliste.
 
Da li je moguce da odjednom "chuvamo ledja" bahatonu, samo da ne bismo dobili stampani beton? :laugh:

Kako vi kazete, nemam bas neko bogato iskustvo, a samim tim i odlucan stav o prednostima i manama istog... :)


Granit, u svakom slucaju, ostaje najbolje resenje. ;)
 
Штампани бетон не мора бити гладак. Може бити перфектно "избраздан" попут оног на Студентском тргу.
 
U vezi stampanog betona - pločnik u Airport City-ju je takođe od štampanog betona, u dve boje.
Lepo izgleda ali samo po lepom vremenu.
Sama površina je glatka - redovo je održavaju i premazuju je sa vremena na vreme (struganje leda, so...) tako da nije hrapava, ali je izlivena tako da ima reljef i neravna je pa da se stvaraju bare kad padne kiša. Sporije se suše, iako postoji blagi pad ka slinvicima kojih ima dovoljno. Kažu da je beogradski APC kopija nekog biznis parka u Izraelu, pa mi se čini da se arhitekta malo zeznuo, da nije računao na drugačiju klimu :)

Ako u parkovima budu primenili slično rešenje, to nikako neće valjati. Bare, led, održavanje...
 
Pa stampani beton se sasvim dobro po meni pokazao u Manjezu jedino sto ga nisu premazivali ali se dobro drzi :kafa:
 
Manjež je po mom mišljenju najlepši park u centru Beograda i treba sređivati ostale po uzoru na njega.
 
Jedino sto po meni nedostaje u manjezu je fontana u centru i cesma za napiti se vode :kafa:
 
Taš je u sebi imaooo više posebnih celina koje su svojom raznovsnošću bile posećene od strane ljudi različitih interesovanja i potreba
kao skup posebni zeleno zaklonjenih kutaka , koj su svaki po na osob, imali svoj šarm i rekao bih kao neki svoj život.
(svaka družina mališana imala je svoj kutak za svoje igre, svaki zaljubljeni par je imao svoju zaklonjenu klupu, svaka grupa starijih ima je svoje šahovsku arenu, i td itd.. )

Sada vec se vidi da se Taša dokopao neki pejzažni arhtkta koj je sve to objedinio u jednu celinu ( valjda je sa faksa naučio da je iz raja sekrica izašla) Vec sada jako mi liči na onaj vecito prazan park kod Vuka , gde nema ni putno posetilaca ni puno dece . Lepo, otvoreno, prazno -pusto ali u zbiru jadno hladno baš za razglednicu mami iz Beograda.


Na Tašu radovi u punom jeku, čak i zgrada seizmološkog zavoda (bila crvena pored Šanse) se renovira, vide se gole cigle , iza crkve Sv. Marka prema Takovskoj isto neka ograda i tamo se radi (pa i sama kupola) Vec mi je bila spopala velika muka pa nisam smogao snage da vidim da li se radi i na ogradi iznad Tašmajdanske pečine
Iskreno pobegao sam odatle sa nadom kad se završi da će biti ipak lepo ako ne tu je još uvek Pionirski park ispred skupštine koj još ima par kutaka gde če se moći po neki klinci lepo zabaviti Bojim se da je ovim Beograd izgubio u korist jednog otvorenog hlanog sređenog pejzaža samo za razglednicu mami.
 
Za česmu se slažem za fontanu ne, shodno tome da su vrlo "vredni" što se tiče njihovog pranja, a i zimi ne služe ničemu.
 
A jel ima negde fotke kako će taj park izgledati, spominjale su se fontane i još ponešto ;)
 
jlaki":22kqjaxe je napisao(la):
Za česmu se slažem za fontanu ne, shodno tome da su vrlo "vredni" što se tiče njihovog pranja, a i zimi ne služe ničemu.
doooobro :rolleyes:
 
direktor":11rp3my0 je napisao(la):
Jedino sto po meni nedostaje u manjezu je fontana u centru i cesma za napiti se vode :kafa:
Kolko znam u manjezu je voda zabranjeno pice :lol:

Dobra ideja za cesme za vodu,to bi bilo dobro i u studentskom parku.

Manjez ne treba biti reper za uredjivanje parkova jer je vecim delom pesacka zona a ne park pa je veci deo park poplocan nego sto iance treba,a i drvece je zelenilo proredilo bez razloga(mislim da su to uradili u cugu kada su sekli i u kralja milana).

Mali tasmajdan je po meni primeran park.
 
Apsolutno se slazem sa Vuckom po pitanju Manjeza, cak, bas zbog slicnog utiska dodjoh sad na forum da prokomentarisem, veceras sam prosao pored parka i zagledao. :)

Prilicno je proredjen, bespotrebno, a takodje mi smeta potpuno odsustvo niskog zbunastog rastinja, makar uz ulicu... Narocito mi smeta uklanjanje bilo kakvog rastinja (sto visokog, sto niskog) uz Nemanjinu ulicu, gde je pre rekonstrukcije bila "zelena zavesa", pojas koji je zaklanjao park od ulice, "zivi zid"... :mad:


Po mom skromnom misljenju, parkovi u uzem gradskom jezgru, nedovoljno prostrani i skromnih dimenzija, treba posetiocu (ili slucajnom prolazniku) da pruze iluziju o potpunoj promeni okruzenja, o izmestanju iz gradske vreve u kutak "netaknute prirode", da budu prave male oaze, makar i polu-divlje (mislim na raskosno rastinje, uz trotoare i plocnike koji vijugaju unutar parka). Da imate utisak kao da ste se na trenutak izgubili, da ne znate na kojoj strani je ulica, osim sto vam zvuk saobracaja u takvim uslovima neminovno dopire do uha... :)

Takva pejzazna arhitektura koja drvece i tek poneki zbun razmesta kao sobno bilje po dnevnoj sobi za mene nema smisla... Kao sto neko reche, lepo je za razglednicu ili fotografiju, ali za duzi boravak u takvom prostoru... :/

Radije sam za zapustene polupane staze, a u korist biljnog gustisha, nego za ove ulickane i biljnim svetom siromashne parkove koje nam sve chesce priredjuje Gradsko zelenilo.
 
Na zalost, Felipe, takve parkove smo imali skoro sve do tih obnova, i Manjez i Mali Tas, a koliko do juce i Tas, a posebno Kalis, secam se jedne posete Kalemegdanu, pre samo pet, sest godina, pomislio sam kakva je sreca sto imamo gotovo pravu prirodu u sred grada, sto na taj nacin nije imao ni jedan evropski grad koji sam posetio.

Ta prava priroda naglasena tajanstvenim i mocnim zidinama je sijala toplinom i vedrinom koje vise tamo nema, zasto ?

Poljsko cvece koje je bujalo svuda, cak i iz zidina, se sada tako savesno uklanja da jedva da se neka mahovina od ostataka trave vidi u prasini, postepeno ali dosledno se uklanja nisko rastinje, a novo se ne sadi, dugoveko drvece sirokih stabala je vecinom sada vec samo trag u secanju.

Posledica, gubitak dozivljaja i osecanja koje je bujno rastinje darovalo svima nama, o cemu si ti vrlo lepo napisao.

Nisko rastinje jedino moze da nam doturi uspesno kiseonik, jer on je laksi od vazduha i ide nagore, posledica je izuzetno prijatan osecaj koji prozima telo, sto moze sada da se oseti samo u sumovitim mestima u gradu i to zbog podrasta drveca, cega u parkovima takodje nema.

Sve u svemu steta velika, ali ne mora da bude trajna, jer za razliku od nestanka dugovekog drveca, nisko rastinje uvek moze da se posadi i brzo da naraste. Zavisi samo od volje. I pameti da se shvati njegov znacaj !
 
Bilo bi onda fer da barem pred izbore kazu nevolimo zelenilo, smaraju nas arheolosko-istorijska mesta, ali znamo da ce svima biti bolje vec od sledece godine kada nas izaberete.Onda bi svako odlucivao po volji. Ja ne znam da je iko za vreme izbora najavljivao da ce prosiriti Zoo vrt na Donji Grad, poseci platane... mozda planiraju da pobiju sve lutalice, ko zna, najavilu su da ce to resiti ove godine.
Sumnjam da je problem pasa lutalica moguce resiti za godinu dana, osim da sve pse na koje naidjete da nemaju vlasnika a na ulici su i ubijetu.
Nekom to nista ne bi znacilo prilikom izbora, neko bi bio odusevljen planiranim akcijama, a ja znam da bih barem znao za koga necu da glasam,
 
Vauuu , upravo je na studiu B, bio prilog u jutarnjem programu o Tašmajdanu gde je rečeno da će bit oformljen
kutak za manju decu (sa mobilijarom)
kutak za stariju decu (sa mobilijarom)
kutak za šah (velike figure)
kutak za fitnes (sa mobilijarom)
kutak za lake medicinske preglede
i ograđen kutak za šetnju pasa

upravo ono o čemu smo ovde pisali , :kk: :) :kk:

E sad, kako će to izledati i gde raspoređeno , ne znam,
ali je siguran dokaz , da je ipak NEKO razuman , čuo i uslišio vapaje sa Beobuilda :kk: :kk: :kk: :gobb:

Edit : šteta sto nemam neki link da vidite taj prilog vrlo jasno i konkretno sa samog Tašmajdana
intervju je dao gospodin koga su oslovili sa ,,dirktore,, nisam čuo ime ali vrlo vlo lep prilog
 
Vrh