Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Komšije,

Da li je neko ulazio u P zgradu? Da li napreduju sa radovim?
Konkretno, zanima me lamela A1.
Da i mene zanimaju unutrasnji radovi i kako sve to napreduje.Po ovim slikama mi se cini da ni spoljnji radovi ne napreduju.Cini mi se da od useljenja na leto nema nista,u najboljem slucaju sledece leto😤
 
Pozdrav buduce komsije iz P zgrade.
Pre 2 dana kada sam obilazio gradiliste sreo sam dosta radnika oko P zgrade. Siguran sam da je par njih radilo na fasadi, a ostali koji su bili unutra ne znam sta su tacno radili.
Zgrada je ogromna pa iz mog ugla gledanja, verovatno ce prvo resavati lamelu A posto je ona najvise odradjena do sada.
 
Pozdrav buduce komsije iz P zgrade.
Pre 2 dana kada sam obilazio gradiliste sreo sam dosta radnika oko P zgrade. Siguran sam da je par njih radilo na fasadi, a ostali koji su bili unutra ne znam sta su tacno radili.
Zgrada je ogromna pa iz mog ugla gledanja, verovatno ce prvo resavati lamelu A posto je ona najvise odradjena do sada.
Meni sve to ide jako sporo. Ja relativno često odem do naselja i ne vidim neki veliki pomak na zgradi.
U predugovoru stoji rok za useljaj najkasnije avgust 2022.
 
Untitled.png


Zgrada P.
 
Meni sve to ide jako sporo. Ja relativno često odem do naselja i ne vidim neki veliki pomak na zgradi.
U predugovoru stoji rok za useljaj najkasnije avgust 2022.
Otkud vam predugovor, jesu li vam poslali?
Ja sam bio pre neki dan u zgradi unutra, i radovi su sasvim ok, omalterisano je, razvucene su instalacije, cementna kosuljica (ravnajuci sloj) nije postavljena, radili su na fasadi uglavnom.
Vidim da je i gradjevinska pribavljena, sto je super! Kasnice sa radovima to je 200%, ali kome ne gori pod nogama samo lagano i rastereceno 😁
 
Ja mislim da ce useljenje biti tek sledeceg proleca,jako su spori,a nije da mi ne gori pod nogama.
Nego da li znate zbog povracaja pdv- a, jel i pri potpisivanju predugovora svi clanovi domacinstva moraju biti na istoj adresi,ili je to bitno samo za glavni kupoprodajni ugovor?
 
@Džo, mislim da je bitno za kupoprodajni ugovor. Potpisivanjem ugovora, mislim da predugovor postaje totalno nebitan dokument.
Neka me ispravi neko ako grešim.
 
Vazno je da svi budete na istoj adresi u trenutku kada overite ugovor.
 
Drage komsije,primetio sam da mnogi imaju Fotografije od Sannyville od samog pocetka gradnje a te informacije su korisne ,kao npr .oko sipova koliko ih ima itd.
Zato sam mislio da na jednoj Aplikaciji ili Platformi svi podelimo svoje fotografije koje posle svi mogu pogledati i imati.
Ima na primer Aplikacija " Celebrate " i tu sam napravio Album " Sunnyville " .Treba skinuti samo na Handy iz Google Prodavnice tu aplikaciju .Pristupacni Kod je " SFZYNW ".
A mozete i direktno sa Telefonom da idete na link i automatski skidate Aplikaciju sa pristupacnim Kodom.


Ja sam stavio za sada samo Maketu Projekta a dodacu posle i druge Fotografije.

Sve Fotografije koje svi zajedno ostavimo ,imacemo onda svi pristup i njima i mozemo ih po zelji sacuvati u svojim telefonima.

Nadam se da ce svi koji imaju Fotografije ,da ce sudelovati pa da imamo bogatu zbirku Fotografija.
 
Otkud vam predugovor, jesu li vam poslali?
Ja sam bio pre neki dan u zgradi unutra, i radovi su sasvim ok, omalterisano je, razvucene su instalacije, cementna kosuljica (ravnajuci sloj) nije postavljena, radili su na fasadi uglavnom.
Vidim da je i gradjevinska pribavljena, sto je super! Kasnice sa radovima to je 200%, ali kome ne gori pod nogama samo lagano i rastereceno 😁
Jesu. Poslali su pre deset dana, pisala sam ovde o tome.
Koja je to lamela gde ste ulazili? Takva situacija je bila u A1 pre tri meseca.
 
Drage komsije,primetio sam da mnogi imaju Fotografije od Sannyville od samog pocetka gradnje a te informacije su korisne ,kao npr .oko sipova koliko ih ima itd.
Zato sam mislio da na jednoj Aplikaciji ili Platformi svi podelimo svoje fotografije koje posle svi mogu pogledati i imati.
Ima na primer Aplikacija " Celebrate " i tu sam napravio Album " Sunnyville " .Treba skinuti samo na Handy iz Google Prodavnice tu aplikaciju .Pristupacni Kod je " SFZYNW ".
A mozete i direktno sa Telefonom da idete na link i automatski skidate Aplikaciju sa pristupacnim Kodom.


Ja sam stavio za sada samo Maketu Projekta a dodacu posle i druge Fotografije.

Sve Fotografije koje svi zajedno ostavimo ,imacemo onda svi pristup i njima i mozemo ih po zelji sacuvati u svojim telefonima.

Nadam se da ce svi koji imaju Fotografije ,da ce sudelovati pa da imamo bogatu zbirku Fotografija.

 

Link je podvucen sa " Kostenlose Foto Sharing…" tu aplikaciju sam iz nemacke Google prodavnice preuzeo i besplatna je…Naravno ,moze i preko srpske google prodavnice…za sada ima preko 20 Fotografija….Hvala Aleksandru,Kimi,Ljiljani,msd,Maji,Milici,Perici,Stef@n i drugima koji vredno dele slike
 
Meni sve to ide jako sporo. Ja relativno često odem do naselja i ne vidim neki veliki pomak na zgradi.
U predugovoru stoji rok za useljaj najkasnije avgust 2022.
Bogami načekaćeš se, to što je u predugovoru to je lepa prognoza. Zgrada E kasni 2 godine sa završetkom radova, trebala je biti gotova u februaru 2020. godine.
Da li neko zna da li je investitor pokrenuo proceduru za legalizaciju one 4 zgrade koje je izgradio gde su useljeni stanari A,B,C i D.
I još jedno pitanje kako su se upisali u katastar nepokretnosti kupci tih stanova, ako investitor nije pokrenuto za legalizacaciju?
 
Ja sam upisana u katastar, a nije bila primopredaja, par meseci posle realizacije kredita.Premium 1
 
Da li neko zna da li je investitor pokrenuo proceduru za legalizaciju one 4 zgrade koje je izgradio gde su useljeni stanari A,B,C i D.
Nije još uvek. Postoje neki problemi oko mera zaštite od požara.
još jedno pitanje kako su se upisali u katastar nepokretnosti kupci tih stanova, ako investitor nije pokrenuto za legalizacaciju?
Svi stanari su upisani na parcelu na kojoj se nalazi zgrada, a ne na sopstveni stan, jer još nije uknjižen. Samo je, valjda, zabeležbom naznačeno koji na koji br stana.
 
Ja Vam se divim opustenosti. I to stvarno. Ovde neki neznaju sta je tehnicki prijem, upotrebna dozvola i uknjizba stana. To sto je na osnovu predugovora uneta zabelezba na predmetni stan nije uknjizba vlasnistva vec zastita da se stan ne proda duplo. Uknjizba na zemlju nije moguca nikad pa ni kad se uknjizite na stan. Uknjizba na parking nije moguca a na garazno mesto moguca u dva oblika, pravo svoine ili pravo koriscenja.Dok se investitor uknjizi na zgradu pa vi na stan bice puno godina. Onima koji su u kreditu i onima koji ce se useliti i ziveti tu , to nije ni bitno. Sve dok ne rese da prodaju ili zamene stan. E tad ce te saznati sta znaci uknjizeno vlasnistvo na stanu . Sada je bitno da udjete u posed. I to sto kasne je mozda i dobro. Da li znate kako izgledaju gletovani zidovi na sveze omalterisan zid? Ili gde ode vlaga iz betona kad zalepe plocice preko? Nek se sve lepo prosusi polako pa na jesen srecno useljenje.
 
Ja Vam se divim opustenosti. I to stvarno. Ovde neki neznaju sta je tehnicki prijem, upotrebna dozvola i uknjizba stana. To sto je na osnovu predugovora uneta zabelezba na predmetni stan nije uknjizba vlasnistva vec zastita da se stan ne proda duplo. Uknjizba na zemlju nije moguca nikad pa ni kad se uknjizite na stan. Uknjizba na parking nije moguca a na garazno mesto moguca u dva oblika, pravo svoine ili pravo koriscenja.Dok se investitor uknjizi na zgradu pa vi na stan bice puno godina. Onima koji su u kreditu i onima koji ce se useliti i ziveti tu , to nije ni bitno. Sve dok ne rese da prodaju ili zamene stan. E tad ce te saznati sta znaci uknjizeno vlasnistvo na stanu . Sada je bitno da udjete u posed. I to sto kasne je mozda i dobro. Da li znate kako izgledaju gletovani zidovi na sveze omalterisan zid? Ili gde ode vlaga iz betona kad zalepe plocice preko? Nek se sve lepo prosusi polako pa na jesen srecno useljenje.
Mene ovo sve izuzetno i brine i u pravu ste potpuno,i za upotrebnu dozvolu i knjizenje a i za radove.Ne znam kako da se osiguramo za upotrebnu i kako da budemo sigurni da cemo se uknjiziti?
A iskreno radije bih sacekala pola godine duze ali da se sve uradi kako treba,a ne da mi posle bude stan pun vlage i da sve bude naopako
 
Nije da ja tu nesto pametujem ali bio sam zainteresovan za ovo naselje. Ovaj premijum nema veze sa sunvilom koji je gradio, projektovao,prodavao Energoprojekt po 1100 evra. Mozda ima veze jer je neko otkupio brend ime ili sta vec ali kad se uzme cinjenica da je tu bilo kliziste, komplikovano i nejasni odnosi ime, investitor, izvodjac,prodavac i cena pobegao sam odmah. Ja Vam zelim svu srecu i dobar ishod i za brzo useljenje i uknjizbu. Jedini 100% nacin da osigurate sebe je da vam investitor izda bankarsku menicu na ugovorenu cenu stana i onda ste mirni u svakoj fazi ugovora. Ta menica kosta investitora i evo , fore radi , pitajte da vam je izda o vasem trosku? Odmah ce vam pokazati izlaz iako su ljubazni dok Vas mame na kupovinu.
 
Pa dobro ljudi, da li stvarno mislite da ce sve proci glatko, bez ikakvih problema. U pitanju je kompleks sa toliko stanova. Neki ni jednu kucu za zivota ne zavrse do kraja. Prodjite malo kroz bilo koji zavrsen projekat ili u izgradnji na ovom forumu i videcete da svi koji su se uselili skorije u kupljene stanove dele iste ili slicne muke sa nama. Naravno da ce biti propusta, ali verujem i da ce investitor blagovremeno reagovati i da ce se ti propusti resiti… Nacitao sam se svacega na forumu i nijedan projekat nije bajka. Svuda se pojavljuju problemi, ali se i resavaju… Proces za upotrebnu dozvolu i uknjizbu svuda traje dugo. Sunnyville nije usamljen slucaj…
 
Vrh