Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Komsije opet se ponavljam ali da li ste primetili negde trafo stanicu kod Premiuma 1? Da sutra zavrse ulicu mi se ne mozemo useliti bez trafoa? Kazu iz EPS -a da je potrebno 3-5 nedelja da se napravi i pusti u rad.
 
Komsije opet se ponavljam ali da li ste primetili negde trafo stanicu kod Premiuma 1? Da sutra zavrse ulicu mi se ne mozemo useliti bez trafoa? Kazu iz EPS -a da je potrebno 3-5 nedelja da se napravi i pusti u rad.
Ja sam neuk da bi o Trafo Stanici govorio ali da li svaka zgrada treba imati svoju trafo stanicu? Mozda je Trafo Stanica u Sunyville za celo naselje predvidjeno ?
Jedino sto znam sigurno je da ne mogu ubaciti protocni bojler od 24 kw jer to ne moze projektno izdrzati zgrada sto bas ne razumem jer onda po tome,oni su samo minimum i sto jeftinije ubacili struju za zgrade jer jace potrosace ne moze istrpeti instalacije sto smatram problemom
 

Ma jok i ne pametujes. Citam tvoje postove od kada si "bio zainteresovan" i svaki je pametovanje i unosenje negativnosti ljudima koji i onako nisu upoznati sa celom procedurom novog stana. Te ovo je kliziste, papirologija... Mracis!
Zivimo ovde vec 3 godine i jesmo li se spustili do Dunava? Nismo. Jel se slegala zgrada? Jeste. Jesmo vratili porez? Jesmo. U katastru? Jesmo.

Hvala Bogu sto ovo Sunnyville naselje nije gradio, projektovao i prodavao Energoprojekt niti je to njihov brend nego naziv naselja. Svrati do EP da vidis kako fasada puca posle 4 godine.

Bilo bi lepo da prestanes i da svoje misljenje zadrzis za sebe ako si vec kako kazes odustao od ovog naselja.

Nije da ja tu nesto pametujem ali bio sam zainteresovan za ovo naselje. Ovaj premijum nema veze sa sunvilom koji je gradio, projektovao,prodavao Energoprojekt po 1100 evra. Mozda ima veze jer je neko otkupio brend ime ili sta vec ali kad se uzme cinjenica da je tu bilo kliziste, komplikovano i nejasni odnosi ime, investitor, izvodjac,prodavac i cena pobegao sam odmah. Ja Vam zelim svu srecu i dobar ishod i za brzo useljenje i uknjizbu. Jedini 100% nacin da osigurate sebe je da vam investitor izda bankarsku menicu na ugovorenu cenu stana i onda ste mirni u svakoj fazi ugovora. Ta menica kosta investitora i evo , fore radi , pitajte da vam je izda o vasem trosku? Odmah ce vam pokazati izlaz iako su ljubazni dok Vas mame na kupovinu.
 
Na CEOP-u ima resenje d aje odobrena gradnja dve trafo stanice ako se ne varam. Naravno izvodjac je Elektrodistribucija. Svakako nece biti useljenja dok ih ne izgrade i povezu instalacije iz zgrada sa njima.
 
@Sana, a šta kažu ovi iz Sunnyville o tome, jel ste ih pitali? Najbolje se informisati kod njih ili možda i Elektrodistribuciju kontaktirati...
 

Ma jok i ne pametujes. Citam tvoje postove od kada si "bio zainteresovan" i svaki je pametovanje i unosenje negativnosti ljudima koji i onako nisu upoznati sa celom procedurom novog stana. Te ovo je kliziste, papirologija... Mracis!
Zivimo ovde vec 3 godine i jesmo li se spustili do Dunava? Nismo. Jel se slegala zgrada? Jeste. Jesmo vratili porez? Jesmo. U katastru? Jesmo.

Hvala Bogu sto ovo Sunnyville naselje nije gradio, projektovao i prodavao Energoprojekt niti je to njihov brend nego naziv naselja. Svrati do EP da vidis kako fasada puca posle 4 godine.

Bilo bi lepo da prestanes i da svoje misljenje zadrzis za sebe ako si vec kako kazes odustao od ovog naselja.
Htedoh slično da napišem. Već neko vreme postoji određen broj ljudi ovde koji mrači kako stigne i konstantno meša babe i žabe, sa Energoprojektom i ovima. Drugo, mislite li da se ne primećuje u postovima nekih od vas, po terminologiji i upotrebi jezičkih konstrukcija koju koristite da ste ovde s nekom drugom namerom, a ne da iznosite svoja realna zapažanja? Stavljajte slike, prenosite konkretne, proverene informacije s lica mesta, gledajte da jedni drugima pomognemo dok čekamo na useljenje sa pravim podacima, kao što neki Bogu hvala i rade... Danima prolazim kolima svako jutro iako sam na Karaburmi i nije mi usput da pratim šta se dešava oko kompleksa, ali moram zbog sebe i porodice. Ponekad gutam knedle, ponekad navučem osmeh na lice kad vidim kako radnici rade. A radi se, ide to nekim tempom. Ok, čekaće se još na neke papire, na prilaz, na ključeve...na janka i marka što se kaže, ali gde to pa ne čekate u zemlji Srbiji više?!
 
@Sana, a šta kažu ovi iz Sunnyville o tome, jel ste ih pitali? Najbolje se informisati kod njih ili možda i Elektrodistribuciju kontaktirati...
Meni se ne javlja na telefon niko od njih. Na mail-ove ne odgovaraju. Na vasu trafo stanicu se ne mozemo prikljuciti,kako sam razumela i ona mora da se remontuje da bi se prikljucile E i P zgrada. Mada,laik sam totalni ali cak i mislim da se ceka asfalt da bi krenuli da je postavljaju. Oduzice se ovo za premium do maja sigurno.😔
 
Mi ćemo danas posetiti stan pa cemo pitati i za trafostanicu. Malo se zbunih oko bojlera... Nismo računali na slična ograničenja.

I da, zaista, u poslednje vreme se javlja puno ljudi koji, eto, nisu zainteresovani, ali da nas posavetuju. Hvala im na tome, ali čemu toliki trud?
 
Da li se secate jeste li vi cekali nakon asfaltiranja da je postave? Ili je ranije postavljena?
Ne sećam se za to oko struje ništa, nažalost. Koliko se sećam, znam da kad je već maltene sve bilo pri kraju da smo obilazili stan više puta i da nije bila puštena struja ali mislim da je već sve bilo namontirano samo je trebalo da se uključi... Onda kad su uključili, prilikom jednog obilaska sam ja uzeo da proverim sva sijalična mesta, utičnice itd. i određeni broj utičnica nije imao struju, pa smo to prijavili i oni su sredili...
 
Mi ćemo danas posetiti stan pa cemo pitati i za trafostanicu. Malo se zbunih oko bojlera... Nismo računali na slična ograničenja.

I da, zaista, u poslednje vreme se javlja puno ljudi koji, eto, nisu zainteresovani, ali da nas posavetuju. Hvala im na tome, ali čemu toliki trud?
E odlicno. Javite molim vas sta su vam rekli. Bas i oko tog bojlera i ostalih ogranicenja. Hvala.
 
Ne sećam se za to oko struje ništa, nažalost. Koliko se sećam, znam da kad je već maltene sve bilo pri kraju da smo obilazili stan više puta i da nije bila puštena struja ali mislim da je već sve bilo namontirano samo je trebalo da se uključi... Onda kad su uključili, prilikom jednog obilaska sam ja uzeo da proverim sva sijalična mesta, utičnice itd. i određeni broj utičnica nije imao struju, pa smo to prijavili i oni su sredili...
Hvala u svakom slucaju. ☺️
 
Ne razumem se u problematiku protočnih bojlera, a ni u struju toliko ali vidim na internetu da u radnjama ima dosta protočnih bojlera za kupatilo snage 12kW, 15kW, 18kW, pretpostavljam da bi njih "zgrada izdržala". @MisterX , da li je za normalno opsluživanje stana zaista neophodna tolika snaga protočnog bojlera od 24kW ili bi zadovoljio i neki od ovih slabijih, koje sam naveo?
 
Sa svim budućim komšijama se apsolutno slažem. Zaista nema potrebe da konstantno neko mrači za stan i lokaciju koja će da "sklizne", ne valjaju šipovi, ne valja ovo, ne valja ono. Mi znamo šta kupujemo, a i da ne znamo, to je na našu odgovornost. Bitno je deliti bitne informacije, slike kako napreduje, iskustva koja mogu da pomognu a ne da odmognu. Previše je negative svuda, a ovde ulazim da pročitam lepe vesti o lokaciji na kojoj ću živeti, za godinu, godinu ipo, kako god, svi znamo da nikad ne ide po planu sve, a ne da se stesiram oko dezinformacija. Lep pozdrav.
 
Ne razumem se u problematiku protočnih bojlera, a ni u struju toliko ali vidim na internetu da u radnjama ima dosta protočnih bojlera za kupatilo snage 12kW, 15kW, 18kW, pretpostavljam da bi njih "zgrada izdržala". @MisterX , da li je za normalno opsluživanje stana zaista neophodna tolika snaga protočnog bojlera od 24kW ili bi zadovoljio i neki od ovih slabijih, koje sam naveo?
Ja sam bio kupio protocni bojler koji moze da se podesi na 21 ili 24 kw ….bio a gradilistu,sef gradilista je pitao inzinjere itd i rekli mi da uopste nemoze protocni bojler da stavim jer samo par stanara da to uradi u zgradi,instalacije to nece trpeti…i sa 18kw bi se zadovoljio.
Ima li nekog inzinjera ili elektricara ovde koji se razume zasto to nije moguce ? Na zapadu znam zgrade gde svaki stan ima svoj protocni bojler a ovde to nije moguce.Jel su unapred u projektu zbog troskova ovde napravili struju sa minimalnom snagom zbog troskova ? A sta ce biti tek jednog dana npr. za 10 godina kada vecinu ima elektro auta i treba trofazna struja da bi punili baterije auta ? Pa to ce biti slom elektro instalacija…Mozda da svi sada vec kod investitora trazimo da projektuje za buducnos a ne za proslo vreme gde je bilo dosta po sobi sijalica i uticnica…Ja mislim da se elektro instalacija mora prilagoditi broju potrosaca i potrebe ovog modernog vremena koji nam donose protocne bojlere,elektro auta itd.
 
Preko 120 Slika vec imamo na ovoj aplikaciji,drage komsije prikljucite se pa da svi medjusobno podelimo slike koje nam uvek mogu posluziti i pomoci da se stitimo neproverenih postova i informacija...
Evo moj post od par dana gde pozivam da nam se prikljuciti sa deljenjem slika.
Aplikacija je besplatna i koristi se za deljenje slika medju vecim brojem korisnika.Ja sam tu napravio Album "Sunnyville".
Naravno aplikacija moze da se koristi i na svadbama i veseljima gde gosti naprave svoj album i medjusobno svi dele slike koje su napravili svojim telefonom tako da se onda ima izbor slika sa svih uglova tj. telefona….Svaki Album ima svoj pristupacni kod i njemu mogu pristupiti samo oni kojima date kod i posaljete link ( kao sto sam ja postavio link sa kodom ) ili mu posaljete pozim putem Celebrate aplikacije kada saljete svojim kontaktima u telefonu koje imate,poziv...

Drage komsije,primetio sam da mnogi imaju Fotografije od Sannyville od samog pocetka gradnje a te informacije su korisne ,kao npr .oko sipova koliko ih ima itd.
Zato sam mislio da na jednoj Aplikaciji ili Platformi svi podelimo svoje fotografije koje posle svi mogu pogledati i imati.
Ima na primer Aplikacija " Celebrate " i tu sam napravio Album " Sunnyville " .Treba skinuti samo na Handy iz Google Prodavnice tu aplikaciju .Pristupacni Kod je " SFZYNW ".
A mozete i direktno sa Telefonom da idete na link i automatski skidate Aplikaciju sa pristupacnim Kodom.

Da bi ste se prkljucili,kliknite samo na podvuceni link ovde ispod(nemoj da vas zbuni,text pocinje na nemackom sa Fotos…)

https://join.celebrate.app/kg9M/70860c41?af_force_deeplink=true&code=SFZYNW
 
Ne znam, najbolje neko stručan da objasni... Nadam se da struja nije projektovana lošije nego na zgradama slične veličine u gradu. Mora i to da ispuni neke propise...
 
Preko 120 Slika vec imamo na ovoj aplikaciji,drage komsije prikljucite se pa da svi medjusobno podelimo slike koje nam uvek mogu posluziti i pomoci da se stitimo neproverenih postova i informacija...
Evo moj post od par dana gde pozivam da nam se prikljuciti sa deljenjem slika.
Aplikacija je besplatna i koristi se za deljenje slika medju vecim brojem korisnika.Ja sam tu napravio Album "Sunnyville".
Naravno aplikacija moze da se koristi i na svadbama i veseljima gde gosti naprave svoj album i medjusobno svi dele slike koje su napravili svojim telefonom tako da se onda ima izbor slika sa svih uglova tj. telefona….Svaki Album ima svoj pristupacni kod i njemu mogu pristupiti samo oni kojima date kod i posaljete link ( kao sto sam ja postavio link sa kodom ) ili mu posaljete pozim putem Celebrate aplikacije kada saljete svojim kontaktima u telefonu koje imate,poziv...

Drage komsije,primetio sam da mnogi imaju Fotografije od Sannyville od samog pocetka gradnje a te informacije su korisne ,kao npr .oko sipova koliko ih ima itd.
Zato sam mislio da na jednoj Aplikaciji ili Platformi svi podelimo svoje fotografije koje posle svi mogu pogledati i imati.
Ima na primer Aplikacija " Celebrate " i tu sam napravio Album " Sunnyville " .Treba skinuti samo na Handy iz Google Prodavnice tu aplikaciju .Pristupacni Kod je " SFZYNW ".
A mozete i direktno sa Telefonom da idete na link i automatski skidate Aplikaciju sa pristupacnim Kodom.

Da bi ste se prkljucili,kliknite samo na podvuceni link ovde ispod(nemoj da vas zbuni,text pocinje na nemackom sa Fotos…)

https://join.celebrate.app/kg9M/70860c41?af_force_deeplink=true&code=SFZYNW
P.S Link sluzi da preko Handy-ja udjete u google prodvnicu i skinete aplikaciju i odma pristupite foto zajednici sa kodom.Preko WEB Stranice od kompjutera nemozete pristupiti sa ovim linkom
 
P.S Link sluzi da preko Handy-ja udjete u google prodvnicu i skinete aplikaciju i odma pristupite foto zajednici sa kodom.Preko WEB Stranice od kompjutera nemozete pristupiti sa ovim linkom
Ispravka,moze i preko web stranice da se prikljucite celebrate aplikaciji.Ja koristim nemacki jezik ali ovde mozete da promenite i na engleskom i tu ima upustvo kako da pristupite.

 
P.S Link sluzi da preko Handy-ja udjete u google prodvnicu i skinete aplikaciju i odma pristupite foto zajednici sa kodom.Preko WEB Stranice od kompjutera nemozete pristupiti sa ovim linkom
Ispravka,moze i preko web stranice da se prikljucite celebrate aplikaciji.Ja koristim nemacki jezik ali ovde mozete da promenite i na engleskom i tu ima upustvo kako da pristupite.

 
Preko 120 Slika vec imamo na ovoj aplikaciji,drage komsije prikljucite se pa da svi medjusobno podelimo slike koje nam uvek mogu posluziti i pomoci da se stitimo neproverenih postova i informacija...
Evo moj post od par dana gde pozivam da nam se prikljuciti sa deljenjem slika.
Aplikacija je besplatna i koristi se za deljenje slika medju vecim brojem korisnika.Ja sam tu napravio Album "Sunnyville".
Naravno aplikacija moze da se koristi i na svadbama i veseljima gde gosti naprave svoj album i medjusobno svi dele slike koje su napravili svojim telefonom tako da se onda ima izbor slika sa svih uglova tj. telefona….Svaki Album ima svoj pristupacni kod i njemu mogu pristupiti samo oni kojima date kod i posaljete link ( kao sto sam ja postavio link sa kodom ) ili mu posaljete pozim putem Celebrate aplikacije kada saljete svojim kontaktima u telefonu koje imate,poziv...

Drage komsije,primetio sam da mnogi imaju Fotografije od Sannyville od samog pocetka gradnje a te informacije su korisne ,kao npr .oko sipova koliko ih ima itd.
Zato sam mislio da na jednoj Aplikaciji ili Platformi svi podelimo svoje fotografije koje posle svi mogu pogledati i imati.
Ima na primer Aplikacija " Celebrate " i tu sam napravio Album " Sunnyville " .Treba skinuti samo na Handy iz Google Prodavnice tu aplikaciju ili iz apple store
.Pristupacni Kod je " SFZYNW ".
A mozete i direktno sa Telefonom da idete na link i automatski skidate Aplikaciju sa pristupacnim Kodom.

Da bi ste se prkljucili,kliknite sa Hendijem samo na podvuceni link ovde ispod(nemoj da vas zbuni,text pocinje na nemackom sa Fotos…).Tu ce te aplikaciju naci u google ili apple prodavnicu ( zavisi da li vam telefon koristi google prodavnicu ili apple za iphone Telefone ).

https://join.celebrate.app/kg9M/70860c41?af_force_deeplink=true&code=SFZYNW


Ispravka,moze i preko Kompjutera i preko web stranice da koristite aplikaciju (nakon sto ste se prikljucili celebrate aplikaciji preko Mobilnog ).
Ja koristim nemacki jezik ali ovde mozete da promenite i na engleskom i tu ima upustvo kako da pristupite.

 
Ne znam, najbolje neko stručan da objasni... Nadam se da struja nije projektovana lošije nego na zgradama slične veličine u gradu. Mora i to da ispuni neke propise...
https://www.epsdistribucija.rs › ...PDF
TARIFNI SISTEM
Ovde imate prikazan tarifni sistem, domacinstva spadaju u kategoriju siroke potrosnje i u toj kategoriji ako se ne varam odobrena snaga je 17,2 kW ..za vecu snagu ide druga kategirija koja se posebno placa i i naravno cena po kwh je drugacija..u samom projektu pre izgradnje je to definisano najverovatnije..
Tako da je to neki standard za celu stambenu zgradu..e sad ako je odobreno 17,2kW ,bojler koji vuce i18 kw je previse a ako dodajmo ostale potrosace u stanu to je vec daleko iznad odobrenog..a i instalacija koja se postavlja postavlja se za tu odobrenu snagu..

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Vrh