Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Da li neko ko je kupio stan u premium 1, s obzirom da sam po komentarima shvatila da je investitor probio rok preko 6 meseci moze da mi napise svoje misljenje da li ce verovatno toliko kasnjenje biti i za premium 2, nama su rekli mart 2023 plus 2,3 meseca moguceg kasnjenja. Pred rezervacijom smo stana i strah me da se to useljenje ne oduzi tipa preko 6 meseci,jer kao kreditni kupci bili bi u ogromnom problemu.
 
Da li neko ko je kupio stan u premium 1, s obzirom da sam po komentarima shvatila da je investitor probio rok preko 6 meseci moze da mi napise svoje misljenje da li ce verovatno toliko kasnjenje biti i za premium 2, nama su rekli mart 2023 plus 2,3 meseca moguceg kasnjenja. Pred rezervacijom smo stana i strah me da se to useljenje ne oduzi tipa preko 6 meseci,jer kao kreditni kupci bili bi u ogromnom problemu.
Kasne sa svim zgradama minimum 6 meseci,za E zgradu kasne godinu dana,ua ovu P cemo da vidimo.Tako da racunajte sigurno na kasnjenje
 
Cini mi se da nije isti investitor za Premium i ostale zgrade. Preminum 1 kasni malo kako sam razumela zbog asfaltiranja ulice (sto je u nadleznosti grada), a P i E zgrdaa imaju problem ocigledno zbog toga sto je investitor podigao 1 sprat vise sto nije bilo dozvoljeno.
 
Cini mi se da nije isti investitor za Premium i ostale zgrade. Preminum 1 kasni malo kako sam razumela zbog asfaltiranja ulice (sto je u nadleznosti grada), a P i E zgrdaa imaju problem ocigledno zbog toga sto je investitor podigao 1 sprat vise sto nije bilo dozvoljeno.
Isti je investitor,razlika je samo u tome sto A Lamelu E zgrade(ova sto je do ulice)grade sa nekim partnerom pa je odvojena prodaja od Sunnyvila.I ne znam sta je u stvari toliki problem sa E zgradom. A za P kazu da ima sprat vise,e sad ne znam stvarno sta je tu vise toliki problem i cemu tolika kasnjenja.I za Premijum 1 nije samo ulica problem,kasnili su oni par meseci sa samom zgradom pre nego sto su bili uospte uslovi za ulicu,i sad mislim da kasne jos uvek sa samim radovimana zgradi
 
Za deo Premium zgrade kasne sa useljavanjem zbog ulice. Svi stanovi u prvoj fazi, koliko mi je poznato, su gotovi ali ne mogu da se ljudi usele zbog ulice jer je grad poništavao tendere. Kod mene u četvrtoj fazi trenutno kasne u odnosu na potpisan ugovor mesec ipo dana i moja faza bi kasnila nevezano za ulicu jer nije unutra gotovo. Ali kao što neko već reče svuda se kasni tako da to je nešto što se mora očekivati u građevinarstvu. Svi imaju rokove i svi ih probijaju, samo se obezbedite penalima.
 
Koja ste lamela, i znate li dokle se stiglo u vasem stanu? Da li su postavili keramiku?
 
Lamela 7. Karemaka je postavljena još pre dva meseca kada smo bili do stana da ga vidimo. Poslednja informacija je da je ostalo da se postave sanitarije i tarketa, a da se trenutno postavlja tarket u lameli 11 (nije mi jasno kojim redom idu?) Sa useljenjem neće više da licitiraju, tako mi je rečeno.
 
Mikser koji je juče sipao beton uz treću fazu, možda je povezano sa infom oko temelja... A možda i ne...
033e6ded690e64fc0245436f2c6e9f32.jpg


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Ja se nadam da je taj beton zbog parkiralista, slicno su pravili uz Premium 2. Ne javljaju mi se da ih licno pitam. Ako neko ima informacije, bilo bi lepo da podele.
 
Sleganje," namestanje" zgrade na teren je normalna pojava. Misljenje o tome jedino strucno lice moze da Vam da. Ono sto je za razmisljanje je da zgrade( ima ih 6) sa leve strane Slanackog puta nemaju ukopane temelje( suturene i podrume) i da nisu se nista slegale i pucale.Kod njihove izgradnje nije raskopavan teren i zemlja bacana okolo. Logika da je se sada reaktiviralo kliziste je malo verovatna jer nije bilo hidroloskih uslova. Osim toga do upotrebne dozvole zgrade ce proci jos x provera , pa ako ne prodju bice problema u buducnosti. Sve i da je teren miran i saniran dobro, ostaje cinjenica da je tu bilo kliziste .
 
Juče sa terena:
Radnika je bilo baš dosta iako je bio državni praznik.
Put između Premiuma i gornjih zgrada:
01_put_od_premiuma.jpg

Premium 2 radovi:
02_premium_2.jpg

Zgrada "P" gornji deo, radi se na fasadi:
03_P.jpg

Zgrada E unutrašnjost:
04_1_unutrasnjost.jpg05_2_kuhinja.jpg06_soba.jpg07_ulaz.jpg08_pogled_sa_terase.jpg

Put ka Premijumu:
09_parket.jpg
 

Prilozi

  • 10_put_premium.jpg
    10_put_premium.jpg
    124,4 KB · Pregleda: 299
Gledam stan E zgrade bas ima razlike izmedju stanova lamela,rekao bih da je ovo lamela B. Prva lamela do ulice tj A svi stanovi zavrseni useljeno 5,6 vec. Pusteno grejanje,voda, kanalizacija ceka se struja i zavrsetak ulice oko zgrade
 
Zgrada P, upravo slikano.
 

Prilozi

  • 173C13F8-ADD6-4806-8D7C-2B3051786CAB.jpeg
    173C13F8-ADD6-4806-8D7C-2B3051786CAB.jpeg
    181,7 KB · Pregleda: 539
  • 7A99E445-92AA-424D-8A1F-7E3F06F85110.jpeg
    7A99E445-92AA-424D-8A1F-7E3F06F85110.jpeg
    121 KB · Pregleda: 378
  • FB791FC2-7E9E-4F8E-A608-53547995261E.jpeg
    FB791FC2-7E9E-4F8E-A608-53547995261E.jpeg
    98,2 KB · Pregleda: 473
Juče sa terena:
Radnika je bilo baš dosta iako je bio državni praznik.
Put između Premiuma i gornjih zgrada:
Pogledajte prilog 127695

Premium 2 radovi:
Pogledajte prilog 127696

Zgrada "P" gornji deo, radi se na fasadi:
Pogledajte prilog 127697

Zgrada E unutrašnjost:
Pogledajte prilog 127698Pogledajte prilog 127699Pogledajte prilog 127700Pogledajte prilog 127701Pogledajte prilog 127702

Put ka Premijumu:
Pogledajte prilog 127703
Kako nisu jos parket postavili u zgradi E, moj je na trecem spratu i unutra je sve zavrseno, ista strana i pogled?
 

Prilozi

  • EB57548B-6F38-4654-8C01-5261BC9A79CF.jpeg
    EB57548B-6F38-4654-8C01-5261BC9A79CF.jpeg
    74,2 KB · Pregleda: 573
Kako nisu jos parket postavili u zgradi E, moj je na trecem spratu i unutra je sve zavrseno, ista strana i pogled?

Slikao sam iz B lamele.
Vi ste u A lameli, pretpostavljam?

Što se tiče daljeg napretka radova i očekivanog završetka, uspeo sam da porazgovaram sa prisutnima na gradilištu i dobio sam informaciju da ima još minimum mesec dana rada. Uzimajući u obzir koliko sve kasni, možemo da očekujemo da će to trajati još bar 2-3 meseca.
Od radova u E zgradi ostalo je da se postavi parket (lamele B i C), postave vrata po sobama i sanitarije u kupatilu. U garažama ima još posla oko sređivanja zidova i ulaza.
Primetio sam da je materijal za parket već pripremljen i da stoji u garaži, po rečima majstora, oni to za mesec dana mogu da postave...
U lameli A, u prizemlju, biće otvorena Maxi radnja.
Šta da vam kažem, strpljenja će nam trebati još malo. Dobro je da ima svakodnevno napretka u izgradnji.
 
Slikao sam iz B lamele.
Vi ste u A lameli, pretpostavljam?

Što se tiče daljeg napretka radova i očekivanog završetka, uspeo sam da porazgovaram sa prisutnima na gradilištu i dobio sam informaciju da ima još minimum mesec dana rada. Uzimajući u obzir koliko sve kasni, možemo da očekujemo da će to trajati još bar 2-3 meseca.
Od radova u E zgradi ostalo je da se postavi parket (lamele B i C), postave vrata po sobama i sanitarije u kupatilu. U garažama ima još posla oko sređivanja zidova i ulaza.
Primetio sam da je materijal za parket već pripremljen i da stoji u garaži, po rečima majstora, oni to za mesec dana mogu da postave...
U lameli A, u prizemlju, biće otvorena Maxi radnja.
Šta da vam kažem, strpljenja će nam trebati još malo. Dobro je da ima svakodnevno napretka u izgradnji.
Hvala komsija na inf., ali mene interesuje da li mi zavisimo od Lamela B i C, posto je kod nas sve skoro zavrseno, eto ne znam za struju. Puno je jos 2..3 meseca!
 
Što se tiče struje, objasnili su mi da moraju i trafo stanicu da renoviraju da bi celu zgradu mogli normalno da priključe.
Vidim da zgrada u dosta delova ima struju, barem hodnici su bili osvetljeni dok sam se šetao.
Takođe, vidim da u lameli A neke komšije već uveliko stanuju. Verovatno kroz garažu ulaze i tako funkcionišu.

U suštini, sa B i C lamele se mora rešiti i papirologija oko hipoteke drugog reda da bi kupci mogli da dobiju kredite, urade kupoprodajne ugovore itd.
Što se tiče lamele A, verovatno je za nju sve posebno regulisano (gradnja i vlasništvo investitora) tako da o tome ne znam šta su planirali i kako. Rečeno mi je i to da će stakla na terasama u B i C lameli biti malo drugačija nego u A. Ićiće na uzdužne šine i imaće "sims" ploču na vrhu stakla.

Slažem se da je 2, 3 meseca mnogo da čekamo (i sami čekamo svi vrv. u proseku preko godinu i nešto dana), ali nekako posle svega, naj mesec dođe najrealnije za useljenje.
Biće omogućeno da se marta-aprila odrade mere za recimo kuhinju i ostali nameštaj pa ko bude želeo, može to već polako da juri.
 
Pored svih teškoća da dodjemo do relevantnih informacija samo nam jos fale ljudi koji dele neproverene informacije...
Za sipove se slazem, ali ne verujem da bi neko izmislio i lagao da je lamela potonula 10cm.
Ima zaista mnogo razloga da se nesto tako desi, ne samo da nisu postavljali sipove, pogotovo ako je pukao temelj.
Nadajmo se samo ili da je nepoverena informacija ili da je problem samo u toj lameli, koji se svakako da resiti.
 
Na tom delu cak i nema registrovano kliziste,sta onda da kazemo mi iz P zgrade koja zvanicno stoji na klizistu🥶😱
 
Nadam se ipak da je dezinformacija. Ako ima neko sa foruma ko je iz 6. lamele da proveri. Verovatno bi jedino odlazak tamo resio dilemu, sumnjam i da ima neki problem da ce oni priznati da postoji.
 
Komšije,

Da li je neko ulazio u P zgradu? Da li napreduju sa radovim?
Konkretno, zanima me lamela A1.
 
Vrh