Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ne znam šta znače komentari, unajmite "dobrog advokata". Kako ja da znam ko je dobar advokat? Da završim pravo pa da znam kada mi priča da li lupeta? Svi smo bili kod nekih advokata i neki su dobili iste odgovore, a neki drugačije. Prvi put čujem da je član o zajedničkim prostorijama neutemeljen i hvala @Samael što nam je skrenuo pažnju na to. Poenta foruma jeste da raspravimo sve što možemo i da delimo mišljenja i iskustva zato udrite.. Sad znamo neki od nas i da treba da tražimo kopiju tehničkog prijema. Svaki dan nešto novo naučiš. Možda dok se uselimo postanemo pravnici :kafa:
 
I naravno hvala @letecisingapur otvorila je temu za razmišljanje. :)

Lep pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874657#p874657:1rdgj977 je napisao(la):
Smigul » Sre Avg 25, 2021 8:39 pm[/url]":1rdgj977]Ne znam šta znače komentari, unajmite "dobrog advokata". Kako ja da znam ko je dobar advokat? Da završim pravo pa da znam kada mi priča da li lupeta? Svi smo bili kod nekih advokata i neki su dobili iste odgovore, a neki drugačije. Prvi put čujem da je član o zajedničkim prostorijama neutemeljen i hvala @Samael što nam je skrenuo pažnju na to. Poenta foruma jeste da raspravimo sve što možemo i da delimo mišljenja i iskustva zato udrite.. Sad znamo neki od nas i da treba da tražimo kopiju tehničkog prijema. Svaki dan nešto novo naučiš. Možda dok se uselimo postanemo pravnici :kafa:

Znaci da se malo raspitas ko od advokata radi najvise sa gradjevinom i prodajom/kupovinom nekretnina, ima
Jednostavno advokata koji su usko povezani sa svim i svacim, znaju sa kim imaju posla i sta moze a sta ne. Neko ce nekog da ti preporuci, advokati koji su gledali ugovor mom drugaru u Sunnyville su bukvalno ceo ugovor izmenili, veci deo su usvojili iz Sunnyvilla, oko visine penala/upotrebne/ tehnickog prijema/ i slicno. Predugovor je prilicno nepismen sa stanovista pravnika (tako su mi bar rekli neki od njih kojima sam slao predugovor).
Mislim nema tu mnogo filozofije, znace oni sta treba da se /dopuni/izmeni da se osigura klijent ugovorm. Sve to kosta naravno ali kad se vec daje 70-100.000€ za stan onda je ok i dati 1.000€ Za dobrog pravnika/advokata.
Da ne ispadne da filozofiram ja mnogo, jednostavno pustite pravnike da rade svoj posao za koji cete da ih platite i uzivajte :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874712#p874712:3aveph8h je napisao(la):
Hlodoveh » Sre Avg 25, 2021 10:38 pm[/url]":3aveph8h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874657#p874657:3aveph8h je napisao(la):
Smigul » Sre Avg 25, 2021 8:39 pm[/url]":3aveph8h]Ne znam šta znače komentari, unajmite "dobrog advokata". Kako ja da znam ko je dobar advokat? Da završim pravo pa da znam kada mi priča da li lupeta? Svi smo bili kod nekih advokata i neki su dobili iste odgovore, a neki drugačije. Prvi put čujem da je član o zajedničkim prostorijama neutemeljen i hvala @Samael što nam je skrenuo pažnju na to. Poenta foruma jeste da raspravimo sve što možemo i da delimo mišljenja i iskustva zato udrite.. Sad znamo neki od nas i da treba da tražimo kopiju tehničkog prijema. Svaki dan nešto novo naučiš. Možda dok se uselimo postanemo pravnici :kafa:

Znaci da se malo raspitas ko od advokata radi najvise sa gradjevinom i prodajom/kupovinom nekretnina, ima
Jednostavno advokata koji su usko povezani sa svim i svacim, znaju sa kim imaju posla i sta moze a sta ne. Neko ce nekog da ti preporuci, advokati koji su gledali ugovor mom drugaru u Sunnyville su bukvalno ceo ugovor izmenili, veci deo su usvojili iz Sunnyvilla, oko visine penala/upotrebne/ tehnickog prijema/ i slicno. Predugovor je prilicno nepismen sa stanovista pravnika (tako su mi bar rekli neki od njih kojima sam slao predugovor).
Mislim nema tu mnogo filozofije, znace oni sta treba da se /dopuni/izmeni da se osigura klijent ugovorm. Sve to kosta naravno ali kad se vec daje 70-100.000€ za stan onda je ok i dati 1.000€ Za dobrog pravnika/advokata.
Da ne ispadne da filozofiram ja mnogo, jednostavno pustite pravnike da rade svoj posao za koji cete da ih platite i uzivajte :D

Dragi Hlodoveh, super mi je Vaš pozitivan vajb. Nikome nije namera da izigriva nadriadvokate ni nadripravnike na forumu, diskutujemo jer imamo zajednički interes da svima bude dobro i što preciznije info i iskustva nam u tome mogu pomoći. Verujem da svi imamo stručne ljude koje konsultujemo ali se ishodi razlikuju i to je ono što ovde i diskutujemo. Ishodi se razlikuju na dva nivoa - prvi nivo je uopšte dobijanje info od pravnika, a drugi nivo je usvajanje komentara od SunnyVille. Dakle, Vi kažete da su komentare usvojili i to baš te koje se odnose na tehničku i upotrebnu, a informacije koje ja imam su da npr. nisu hteli da se primopredaja stana veže za tehnički prijem i da se odustalo od dogovora. Neki pravnici/advokati će reći da je svojina prodavca sada već nepisano pravilo i da eventualno može da se doda uz saglasnost kupca itd ali da će teško da prođe, ovde smo imali priliku da pročitamo da prolazi. Ako imate odlične preporuke koga angažovati, slobodno podelite - ili ime ili link do firme odnosno advokatske kancelarije. Verujem da ćemo svi biti zahvalni i da će to svima biti u korist. I da ne moram da budem pravnica da uvidim šumovit s brda s dola tekst predugovora, te da mi bude jasno da moraju stvari da se "peglaju".

Ogroman pozdrav!
 
Hlodoveh":3aknaijg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874657#p874657 je napisao(la):
Smigul » Sre Avg 25, 2021 8:39 pm[/url]":3aknaijg]Ne znam šta znače komentari, unajmite "dobrog advokata". Kako ja da znam ko je dobar advokat? Da završim pravo pa da znam kada mi priča da li lupeta? Svi smo bili kod nekih advokata i neki su dobili iste odgovore, a neki drugačije. Prvi put čujem da je član o zajedničkim prostorijama neutemeljen i hvala @Samael što nam je skrenuo pažnju na to. Poenta foruma jeste da raspravimo sve što možemo i da delimo mišljenja i iskustva zato udrite.. Sad znamo neki od nas i da treba da tražimo kopiju tehničkog prijema. Svaki dan nešto novo naučiš. Možda dok se uselimo postanemo pravnici :kafa:

Znaci da se malo raspitas ko od advokata radi najvise sa gradjevinom i prodajom/kupovinom nekretnina, ima
Jednostavno advokata koji su usko povezani sa svim i svacim, znaju sa kim imaju posla i sta moze a sta ne. Neko ce nekog da ti preporuci, advokati koji su gledali ugovor mom drugaru u Sunnyville su bukvalno ceo ugovor izmenili, veci deo su usvojili iz Sunnyvilla, oko visine penala/upotrebne/ tehnickog prijema/ i slicno. Predugovor je prilicno nepismen sa stanovista pravnika (tako su mi bar rekli neki od njih kojima sam slao predugovor).
Mislim nema tu mnogo filozofije, znace oni sta treba da se /dopuni/izmeni da se osigura klijent ugovorm. Sve to kosta naravno ali kad se vec daje 70-100.000€ za stan onda je ok i dati 1.000€ Za dobrog pravnika/advokata.
Da ne ispadne da filozofiram ja mnogo, jednostavno pustite pravnike da rade svoj posao za koji cete da ih platite i uzivajte :D
Ne slažem se sa konstatacijom da je predugovor nepismen i da su im ugovori loši.

Naprotiv mnogo bolji, da ne kažem pošteniji prema kupcu, nego kod konkurencije, a to kažem kao advokat koji se nagledao takvih ugovora i koji je radio za dva velika investitora u Beogradu.

Da postoje odredbe u ugovoru koje treba izmeniti postoje i investitor je prema mom dosadašnjem iskustvu sve izmenio što sam tražio i time pokazao da hoće da sarađuje. Idite tražite ugovor od BW, Sakure, Zemunskih kapija pa probajte nesto da menjate, a svašta piše i u njihovim ugovorima...

Sa druge strane ako ste advokatu platili 1000 EUR za pregled ugovora, pa kolega je morao da opravda svoj honorar pa verujem da je prepravio ceo ugovor i sto treba i sto ne treba :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koji je rok za potpisivanje predugovora? Dobili smo ga danas, a mislim da nam je advokat na odmoru i pocinje da radi 6.9. tek.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874811#p874811:2w7b4lwu je napisao(la):
Jelly » Čet Avg 26, 2021 9:28 am[/url]":2w7b4lwu]Koji je rok za potpisivanje predugovora? Dobili smo ga danas, a mislim da nam je advokat na odmoru i pocinje da radi 6.9. tek.
Oni vam zakazu sastanak kod notara prvo,morate se dogovoriti s njima da odlozite...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874866#p874866:3n3dcg7p je napisao(la):
Mackie » Čet Avg 26, 2021 12:25 pm[/url]":3n3dcg7p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874811#p874811:3n3dcg7p je napisao(la):
Jelly » Čet Avg 26, 2021 9:28 am[/url]":3n3dcg7p]Koji je rok za potpisivanje predugovora? Dobili smo ga danas, a mislim da nam je advokat na odmoru i pocinje da radi 6.9. tek.
Oni vam zakazu sastanak kod notara prvo,morate se dogovoriti s njima da odlozite...
Tako sam i mislila. Hvala puno na informaciji!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873476#p873476:1y99cyan je napisao(la):
Samael » Sub Avg 21, 2021 6:00 pm[/url]":1y99cyan]Pa lepo obrisao i rekao da ne može po zakonu o stanovanju i održavanju stambenih zgrada zajednički delovi pripadaju samo vlasnicima stanova.

Mislim ja sam advokat pa sam sebi radio komentare, jer sam godinama radio za velike investitore pa znam kako razmišljaju i kakva im je praksa.

Šta da vam kažem promenite advokata. Investitor je makar za te komentare stvarno bio na mestu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Vrlo je korisna informacija. Da li znate sta se desava ako u zgradi od npr 20 stanova, neki ne izmene/obrisu ovaj deo za zajednicke prostorije? Neki od nas se vode kao vlasnici, a za neke stanove se kao vlasnik vodi Investitor. Izvinite ako je pitanje glupo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874967#p874967:2ouvk2jy je napisao(la):
Jelly » Čet Avg 26, 2021 3:34 pm[/url]":2ouvk2jy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873476#p873476:2ouvk2jy je napisao(la):
Samael » Sub Avg 21, 2021 6:00 pm[/url]":2ouvk2jy]Pa lepo obrisao i rekao da ne može po zakonu o stanovanju i održavanju stambenih zgrada zajednički delovi pripadaju samo vlasnicima stanova.

Mislim ja sam advokat pa sam sebi radio komentare, jer sam godinama radio za velike investitore pa znam kako razmišljaju i kakva im je praksa.

Šta da vam kažem promenite advokata. Investitor je makar za te komentare stvarno bio na mestu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Vrlo je korisna informacija. Da li znate sta se desava ako u zgradi od npr 20 stanova, neki ne izmene/obrisu ovaj deo za zajednicke prostorije? Neki od nas se vode kao vlasnici, a za neke stanove se kao vlasnik vodi Investitor. Izvinite ako je pitanje glupo.

Posle svako plaća porez na ono za šta je vlasnik. :laugh:
 
Da li neko moze da mi objasni za kredit,da li se gleda 80% celog kompleksa ili stana? Hvala unapred...I da li ce investitor da obavesti o izgradjenosti?
 
Potrebno je da stan bude na 80%. Pozvaće Vas cim bude ostvaren taj uslov.

Neke banke dozvoljavaju i 60 % ali je u tom slučaju kamata veća.
 
Tri nove stvari:

- tender za ulicu produžen do petka, pošto se samo tri firme prijavile
- 1,2,3 lamela na 80 posto izgrađenosti
- neki lamele čekaju ispravku u katastru oko rednih brojeva, nešto se promenilo prelaskom iz ćiriličnog u latinično pismo

Pozdravljam
 
Kakva su Vam iskustva sa OTP bankom? Zna li neko nešto o ponudi Sanivila da plate 3 meseca grejs perioda?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876642#p876642:3gu3c0io je napisao(la):
Miki-1991 » Сре Сеп 01, 2021 9:08 pm[/url]":3gu3c0io]Kakva su Vam iskustva sa OTP bankom? Zna li neko nešto o ponudi Sanivila da plate 3 meseca grejs perioda?

Za grejs period ne znam, ali što se tiče banke mi smo aplicirali za kredit u Vojvodjanskoj banci, a kredit je bio odobren kada je već došlo do integracije sa OTP bankom. Dugo je sve trajalo, medjutim, osoba koja je bila zadužena za nas slučaj je korektno radila svoj posao. Rata već ide, sve je ok za sada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876642#p876642:18dmdohe je napisao(la):
Miki-1991 » Sre Sep 01, 2021 9:08 pm[/url]":18dmdohe]Kakva su Vam iskustva sa OTP bankom? Zna li neko nešto o ponudi Sanivila da plate 3 meseca grejs perioda?

Ja sam aplicirao za stambeni krajem juna, jos uvek nista nije reseno, sluzbenici jesu ljubazni ali procedure banke su katastrofa, kada se trazi prosek zarade i to odnesete, za vreme njihove obrade, provere i kalkulacija, ta potvrda istekne po nekom vremenskom okviru OTP banke i onda se ponovo trazi od klijenta, ja vec treci put predajem, iskreno mi se i ne zuri sa pustanjem kredita jer ko zna kada ce stvarno biti useljenje u premium zgrade, vise nikome nista ne verujem. To je neko moje iskustvo i situacija kroz koju prolazim, ne mora da znaci da ce vama ili nekome drugom biti ovako, proverite i Banca Intesa ponudu, mislim da su dosta azurniji i sigurno brzi, naravno ukoliko vam se zurii sa realizacijom kredita.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876690#p876690:2t7ag0qw je napisao(la):
00Vlada00 » Čet Sep 02, 2021 7:22 am[/url]":2t7ag0qw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876642#p876642:2t7ag0qw je napisao(la):
Miki-1991 » Sre Sep 01, 2021 9:08 pm[/url]":2t7ag0qw]Kakva su Vam iskustva sa OTP bankom? Zna li neko nešto o ponudi Sanivila da plate 3 meseca grejs perioda?

Ja sam aplicirao za stambeni krajem juna, jos uvek nista nije reseno, sluzbenici jesu ljubazni ali procedure banke su katastrofa, kada se trazi prosek zarade i to odnesete, za vreme njihove obrade, provere i kalkulacija, ta potvrda istekne po nekom vremenskom okviru OTP banke i onda se ponovo trazi od klijenta, ja vec treci put predajem, iskreno mi se i ne zuri sa pustanjem kredita jer ko zna kada ce stvarno biti useljenje u premium zgrade, vise nikome nista ne verujem. To je neko moje iskustvo i situacija kroz koju prolazim, ne mora da znaci da ce vama ili nekome drugom biti ovako, proverite i Banca Intesa ponudu, mislim da su dosta azurniji i sigurno brzi, naravno ukoliko vam se zurii sa realizacijom kredita.
Ja imam veoma pozitivno iskustvo sa Intesom. U roku od dve nedelje i tri odlaska sve je završeno, kredit realizovan.
 
I koje su sada aktuelne cene? Da li je sve u E zgradi otišlo, ili kreću prodaju E2 koja niče iza ove?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877342#p877342:d6i63xrj je napisao(la):
M86 » Sub Sep 04, 2021 3:07 am[/url]":d6i63xrj]I koje su sada aktuelne cene? Da li je sve u E zgradi otišlo, ili kreću prodaju E2 koja niče iza ove?

Ova izmedju E i EP je bila poprilicno rezervisana jos u februaru-martu kad sam ja isao da rez. Tako da verujem da je do sad i rez u celosti.
 
Dragi ljudi koji ste rezervisali u zgradi izmedju E i EP,da li ste vi dobili specifikacije gradnje,sta su vam rekli za materijale isl?
Jer mi kad smo se raspitivali za tu zgradu rekli su nam da ce biti identicna gradnja kao Premiuk,identicni materijali,da ce stan unutra biti identican kao pokazni stan u prodajnom salonu,da ce jedina razlika biti sto nece biti ta fasadna cigla vec fasada kao na prvim zgradama.I danas smo bili relativno blizu,i prosli smo samo da bacimo pogled kako napreduju radovi i ostali smo u soku,potpuno razocarenje.Stavljena je stolarija svuda cini mi se, i na ovim frontalnim stanovima ma lameli do E zgrade su krenuli sa izolacijom.Ali to i jeste šok jer stavljaju stiropor a nama su rekli da se stavlja mineralna vuna :oops: :evil: Na kraju nam je Danijela iz prodajnog salona rekla da to nece biti pametna zgrada kao Premium i da nece imati elektronske podizace roletni,stekere na senzor,to umrezeno na Wi-Fi....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877437#p877437:svrfyz6k je napisao(la):
Džo » Sub Sep 04, 2021 4:05 pm[/url]":svrfyz6k]Dragi ljudi koji ste rezervisali u zgradi izmedju E i EP,da li ste vi dobili specifikacije gradnje,sta su vam rekli za materijale isl?
Jer mi kad smo se raspitivali za tu zgradu rekli su nam da ce biti identicna gradnja kao Premiuk,identicni materijali,da ce stan unutra biti identican kao pokazni stan u prodajnom salonu,da ce jedina razlika biti sto nece biti ta fasadna cigla vec fasada kao na prvim zgradama.I danas smo bili relativno blizu,i prosli smo samo da bacimo pogled kako napreduju radovi i ostali smo u soku,potpuno razocarenje.Stavljena je stolarija svuda cini mi se, i na ovim frontalnim stanovima ma lameli do E zgrade su krenuli sa izolacijom.Ali to i jeste šok jer stavljaju stiropor a nama su rekli da se stavlja mineralna vuna :oops: :evil: Na kraju nam je Danijela iz prodajnog salona rekla da to nece biti pametna zgrada kao Premium i da nece imati elektronske podizace roletni,stekere na senzor,to umrezeno na Wi-Fi....

Odmah su rekli da nece biti “pametna” zgrada, bar meni, i koje ce razlike biti. Kvalitet nije kao na premium zgradama ali nije nista lose za danasnje standarde gradnje. Ja kad sam preracunao na stan od 46m2 spoljnog zida (fasade) na mom stanu je svega 6-7 kvadrata, tako da iskreno i nije toliko bitno cime ce raditi fasadu, jer na toliki prostor nece praviti razliku. Slazem se da su trebali da do sad izbace specifikaciju zgrade, i to im je veliki minus, niko ne zna sta se gradi od cega se gradi i koji materijali se koriste u zavrsnoj obradi.
Mene su zvali pre neki dan da pitaju dinamiku placanja, na moje pitanje jel gotovo sa dozvolom i specifikacijom ostali su uzdrzani, tako da ne znam ni sta da mislim o tome.
Jedino sto me zanima zasto nije ozidan deo zgrade mislim da je to lamela D??? :shock: i dalje je u betonskim stubovima a pojedini deliovi zgrade i stanovi su malterisani i pocela je fasada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877452#p877452:3u6qycej je napisao(la):
Hlodoveh » Sub Sep 04, 2021 5:58 pm[/url]":3u6qycej]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877437#p877437:3u6qycej je napisao(la):
Džo » Sub Sep 04, 2021 4:05 pm[/url]":3u6qycej]Dragi ljudi koji ste rezervisali u zgradi izmedju E i EP,da li ste vi dobili specifikacije gradnje,sta su vam rekli za materijale isl?
Jer mi kad smo se raspitivali za tu zgradu rekli su nam da ce biti identicna gradnja kao Premiuk,identicni materijali,da ce stan unutra biti identican kao pokazni stan u prodajnom salonu,da ce jedina razlika biti sto nece biti ta fasadna cigla vec fasada kao na prvim zgradama.I danas smo bili relativno blizu,i prosli smo samo da bacimo pogled kako napreduju radovi i ostali smo u soku,potpuno razocarenje.Stavljena je stolarija svuda cini mi se, i na ovim frontalnim stanovima ma lameli do E zgrade su krenuli sa izolacijom.Ali to i jeste šok jer stavljaju stiropor a nama su rekli da se stavlja mineralna vuna :oops: :evil: Na kraju nam je Danijela iz prodajnog salona rekla da to nece biti pametna zgrada kao Premium i da nece imati elektronske podizace roletni,stekere na senzor,to umrezeno na Wi-Fi....

Odmah su rekli da nece biti “pametna” zgrada, bar meni, i koje ce razlike biti. Kvalitet nije kao na premium zgradama ali nije nista lose za danasnje standarde gradnje. Ja kad sam preracunao na stan od 46m2 spoljnog zida (fasade) na mom stanu je svega 6-7 kvadrata, tako da iskreno i nije toliko bitno cime ce raditi fasadu, jer na toliki prostor nece praviti razliku. Slazem se da su trebali da do sad izbace specifikaciju zgrade, i to im je veliki minus, niko ne zna sta se gradi od cega se gradi i koji materijali se koriste u zavrsnoj obradi.
Mene su zvali pre neki dan da pitaju dinamiku placanja, na moje pitanje jel gotovo sa dozvolom i specifikacijom ostali su uzdrzani, tako da ne znam ni sta da mislim o tome.
Jedino sto me zanima zasto nije ozidan deo zgrade mislim da je to lamela D??? :shock: i dalje je u betonskim stubovima a pojedini deliovi zgrade i stanovi su malterisani i pocela je fasada.
Dobro razmišljanje po pitanju fasade. Sad gledam, bočni stanovi, kao što kažeš imaju jako malo spoljnjeg zida, a i ovi frontalni su više u staklu, tj. prozorima. :D
 
Vrh