Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

ja sam":2ya67yp3 je napisao(la):
AndUp , hvala na odgovoru . Znaci da lazu da niko jos nije dobio . Navodno ne mogu , zbog njihovog ugovora sa njihovom bankom jos da obrisu .
Ja sam kupio stan u d zgradi i brisovnicu dobio pre 3 godine. Tada je moglo ne znam kako je sad

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ima cetri meseca kako sam isplatio stan i jos mi ne daju BRISOVNICU . U pitanju je zgrada B .
 
Taj rok do kad treba da se izda brisovnica bi trebao da bude definisan ugovorom, mada koliko vidim kod nas ni ugovori ništa ne garantuju...
 
U ugovoru je definisano 30 dana . Investitor tvrdi da jos niko nije dobio BRISOVNICU , zato pitam .
 
Nije mi jasno zašto toliko stvari investitor ne odradi po dogovoru. Ne vidim ni jedan razlog da se ne ispune te stvari koje su definisane ugovorom.

Ovo su ozbiljni propusti i bukvalno se igraju sa kupcima. Jer ipak u svemu ovome kupci mogu najvise da izgube...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782580#p782580:14dwcu46 je napisao(la):
halezmo » 10 Oct 2020 02:17 pm[/url]":14dwcu46]Nije mi jasno zašto toliko stvari investitor ne odradi po dogovoru. Ne vidim ni jedan razlog da se ne ispune te stvari koje su definisane ugovorom.

Ovo su ozbiljni propusti i bukvalno se igraju sa kupcima. Jer ipak u svemu ovome kupci mogu najvise da izgube...

Kad pricate o investitoru, da li se misli na Energoprojekt (znam da su tu gradili i neki privatnici, pa mi nije najjasnije o cemu se radi)?
 
Energoprojekt je napravio samo 3 zgrade sa kosim krovom. Ostalo sve pravi Sunnyville doo odnosno privatni investitor.
I ovde kada se kaze investitor misli se na Sunnyville doo.
 
Zna li se da li će i nama u A zgradi biti uključeno grejanje sad kad krene inače ostalima, jer još uvek nismo prijavljeni za infostan?
 
Da li ima neko koga stanari mogu da pitaju vezano za te tehničke stvari (struja, voda, grejanje) ili su prepušteni sami sebi?

Ja još uvek nisam realizovao kupovinu, tj imam samo predugovor.

Ali kad vidim kakvih problema sve ima u naselju deluje mi neverovatno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783078#p783078:2f317hd6 je napisao(la):
SunnyJ » Pon Okt 12, 2020 11:49 am[/url]":2f317hd6]Zna li se da li će i nama u A zgradi biti uključeno grejanje sad kad krene inače ostalima, jer još uvek nismo prijavljeni za infostan?


Mene zanima ista stvar u vezi grejanja.
Takodje da dodam da je zgrada A u takvom haosu da je to neverovatno.
Ulaza nema, vrata sirom otvorena non stop, dovukli su materijale za lift i ostavili tako da preskacemo. Tu i tamo neki majstor prodje.
Za interfon necu ni da govorim,to je za nas daleka buducnost.Garaza takodje. Ulaz tj deo ispred zgrade takodje. Onu zemlju sa brda su razvukli niko nije vise dosao da to sredi. Bar 2-3 parking mesta zauzima.
Paucine koliko hoces po hodnicima..

Ja mislim da ako nesto ne preduzmemo kolektivno,tako ce nam i ostati.
 
Grejanje je prosle godine B zgradi pusteno 3 dana pred Novu godinu, a bilo je svakako ljudi koji su se uselili pre toga. Jedino sto je prosle godine zima bila blaga. Nadam se da ljudima u A zgradi nece ponoviti ista situacija. Sve oko grejanja pitajte Nenada i Marijanu, pitanje je samo ko ce bolje i lepse od njih dvoje da slaže. Prijava na Infostan ide nakon isplate i potreban je i zapisnik o primopredaji, skica stana... Ima Marijana sve sto je potrebno za Infostan, možda ce i oni da prijave stanare. Sto se vode tice, ne prijavljuje se posebno to oni prijavljuju....mi u B zgradi jos uvek ne placamo vodu (cekamo da stigne za unazadan nekoliko meseci), za ostale zgrade da li placaju vodu ne znam. Ako je za utehu, grejanje je prosle godine bilo dobro, kao i izolacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783157#p783157:2ylv4tpc je napisao(la):
jocke » Pon Okt 12, 2020 3:18 pm[/url]":2ylv4tpc]Grejanje je prosle godine B zgradi pusteno 3 dana pred Novu godinu, a bilo je svakako ljudi koji su se uselili pre toga. Jedino sto je prosle godine zima bila blaga. Nadam se da ljudima u A zgradi nece ponoviti ista situacija. Sve oko grejanja pitajte Nenada i Marijanu, pitanje je samo ko ce bolje i lepse od njih dvoje da slaže. Prijava na Infostan ide nakon isplate i potreban je i zapisnik o primopredaji, skica stana... Ima Marijana sve sto je potrebno za Infostan, možda ce i oni da prijave stanare. Sto se vode tice, ne prijavljuje se posebno to oni prijavljuju....mi u B zgradi jos uvek ne placamo vodu (cekamo da stigne za unazadan nekoliko meseci), za ostale zgrade da li placaju vodu ne znam. Ako je za utehu, grejanje je prosle godine bilo dobro, kao i izolacija.
Uf, velelo. ☹️
Ništa, moramo "obraditi" Marijanu. :D
 
@passdoro ja predlozih da se udruzimo, ali niko se ne odaziva, i dalje se dopisujemo :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783225#p783225:1tkiio1s je napisao(la):
mapet » Pon Okt 12, 2020 6:30 pm[/url]":1tkiio1s]@passdoro ja predlozih da se udruzimo, ali niko se ne odaziva, i dalje se dopisujemo :)
Ja sam za. Valjalo bi napraviti neki sastanak stanara A zgrade, možda okačiti obaveštenja na ulazima kako bi smo se povezali...
Btw, ima li grejanja sada u B, C, D zgradama, zna li neko?
 
Na temu stanja zgrade A , upravo je grupa , nazovimo ih mladica, ulazila u ulaze ,bahatila se po hodnicima , proveravala koja su i da li vrata stanova zatvorena, i gledali sta od materijala ima okolo.
Ja ne znam kada misle da stave interfon,cuvara tj rampu na ulazu.
verovatno kad im neko iznese sve ove liftove pre nego sto ih postave uopste,pa budu oni osteceni.
Uzas!
Inace je u zgradi A vec bilo slucaja kradje random stvari ispred vrata stanara.
Toliko o bezbednosti u ovom naseju.
A verovatno im stanje zgrade (nedovrsena) daje slobodu da misle da nema nikoga i mogu da se motaju okolo.
 
Da li neko zna kakva je situacija sa novim zgradama koje se grade? Ima li nekoga ko je kupio stan u njima?
Sve ovo mi deluje čudno da se nove zgrade grade a stare koje su useljene nisu još uvek završene....
 
Ja imam predugovor za stan u zgradi koja se sada gradi (prva sa leve strane koja je u izgradnji kada se udje sa slanačkog puta), I koliko vidim tamo radovi napreduju ali ne brzinom kojom sam očekivao da će ići (verovatno je bilo kašnjenja zbog korone...).

I meni deluje čudno i iskreno ne znam sta da mislim, nije da sve stoji kao da nema para a i neverovatno da te stare zgrade još nisu završene (već par godina)...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783157#p783157:3qn4cj13 je napisao(la):
jocke » Pon Okt 12, 2020 3:18 pm[/url]":3qn4cj13]Grejanje je prosle godine B zgradi pusteno 3 dana pred Novu godinu, a bilo je svakako ljudi koji su se uselili pre toga. Jedino sto je prosle godine zima bila blaga. Nadam se da ljudima u A zgradi nece ponoviti ista situacija. Sve oko grejanja pitajte Nenada i Marijanu, pitanje je samo ko ce bolje i lepse od njih dvoje da slaže. Prijava na Infostan ide nakon isplate i potreban je i zapisnik o primopredaji, skica stana... Ima Marijana sve sto je potrebno za Infostan, možda ce i oni da prijave stanare. Sto se vode tice, ne prijavljuje se posebno to oni prijavljuju....mi u B zgradi jos uvek ne placamo vodu (cekamo da stigne za unazadan nekoliko meseci), za ostale zgrade da li placaju vodu ne znam. Ako je za utehu, grejanje je prosle godine bilo dobro, kao i izolacija.

Ni jedna useljena zgrada kod privatnika ne placa vodu, investitor treba da prebaci brojilo/vlasnistvo sa njih na vlasnike stanova. Malo smo se raspitali i ne mogu retroaktivno da nas teraju da platimo koriscenu vodu, jer mi zelimo da placamo redovno, ali to sve zavisi od investitora...
 
Da li je realno da neko i dalje kupuje stanove u zgradama, gde susedne lamele godinama useljene nisu završene?
 
Mislim da ljudi kupuju jer je to novo veliko naselje i veruju da će se svi ti problemi nekada rešiti (kako se bude gradilo naselje), medjutim zabrinjavajuće je što se ti problemi sporo rešavaju. Umesto da ide bržim tempom i samim tim obezbedi veću satisfakciju kupaca i bolju reputaciju privatnog investitora.
 
Zdravo svima! Nova sam na forumu, pročitala sam veći deo prepiske i moram da kažem da se ozbiljno dvoumim da li da uzimam Sunnyville u obzir za kupovinu stana. Gledala sam početkom marta E zgradu (prvu sa leve strane sa glavnog puta), svideo mi se plan naselja, korektna cena i rokovi za useljenje (proleće 2021) Pre 3 meseca sam prošla kroz naselje da vidim dokle su stigli radovi i videla postavljenu stolariju sa spoljne strane i krov (ako se ne varam). Međutim, pre dva dana sam opet prošetala i videla da se zgrada nije posebno makla sa radovima od jula meseca, a da je ispod niklo nekoliko novih. Iskreno, uz izmene projekta, nepoštovanje rokova i svega što sam pročitala u prethodnim postovima, razmišljam se da li je vredno. Ne želim nikoga da uvredim i verujem da ima nekih lepih stvari vezano za samo naselje, samo sam skeptična po pitanju cele gorepomenute priče. Javljajte nam sve vesti koje imate a mogu nama potencijalnim komšijama da pomognu.
 
Da, izgleda da postoji neki problem oko radova na toj E zgradi, već dugo "ne mrda" ništa, dok nove zgrade niču turbo tempom.
Vezano za A zgradu, izgleda da ćemo najzad u subotu dobiti interfon, stavili su obaveštenje na ulaze da stanari budu tada kod kuće.
 
Nema teorije da bude E zgrada gotova u prolece. Moooozda na jesen ali ni tada verovatno nece biti svi radovi zavrseni.

Da li neko zna da li se u E zgradi npr lift spusta u garazu? U prve 4 ne.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785615#p785615:4uapehig je napisao(la):
Jelly » Uto Okt 20, 2020 9:05 pm[/url]":4uapehig]Zdravo svima! Nova sam na forumu, pročitala sam veći deo prepiske i moram da kažem da se ozbiljno dvoumim da li da uzimam Sunnyville u obzir za kupovinu stana. Gledala sam početkom marta E zgradu (prvu sa leve strane sa glavnog puta), svideo mi se plan naselja, korektna cena i rokovi za useljenje (proleće 2021) Pre 3 meseca sam prošla kroz naselje da vidim dokle su stigli radovi i videla postavljenu stolariju sa spoljne strane i krov (ako se ne varam). Međutim, pre dva dana sam opet prošetala i videla da se zgrada nije posebno makla sa radovima od jula meseca, a da je ispod niklo nekoliko novih. Iskreno, uz izmene projekta, nepoštovanje rokova i svega što sam pročitala u prethodnim postovima, razmišljam se da li je vredno. Ne želim nikoga da uvredim i verujem da ima nekih lepih stvari vezano za samo naselje, samo sam skeptična po pitanju cele gorepomenute priče. Javljajte nam sve vesti koje imate a mogu nama potencijalnim komšijama da pomognu.

Ta E zgrada stoji u takvom stanju od pocetka ove godine prakticno, a stolarija je postavljena negde tokom leta i nista se znacajnije nije promenilo. Kad oni nisu iskoristili celo leto da urade fasadu, ne ocekujte da ce to uraditi ni tokom zime. A tek kad je rec o unutrasnjim radovima, pa tu se mesecima cekaju redom - keramicari, parketari, potom ovi sto postavljaju ulazna vrata, pa unutrasnju stolariju, moleri, majstori koji postavljaju radijatore i uopste grejanje... To sve rade različite firme, nekad i vise njih, posto ih ne placaju, pa se desi da moleraj jednu ruku uradi jedna ekipa, pa posle dodju drugi... E onda vam kazu da je stan gotov, da dodjete da se potpise ugovor i izvrsi uplata, pozuruju vas maksimalno. Pa se useliteee, e onda cekate da se svi usele da bi pustili lift. A onda kad se useli maltene cela zgrada saznate da vi uopste nemate lift u zgradi, vec samo vrata od lifta, dok je unutra prazan prostor. Pa onda cekate mesecima da se i lift postavi, a kad se postavi jos mesec, dva da prodje tehnicki prijem lifta. Ista stvar je i sa garazama, to se sve poslednje radi i sve kasni. U najboljem slucaju uselicete se u prolece 2022, lift cete dobiti mozda tokom leta te iste godine, a grejanje ce vam pustiti uz bozju pomoc do nove godine, one 2023. Deluje kao sala, al nazalost nije. O uknjizbi ne razmisljajte u skorije vreme, pre cemo uci u EU.
Njima su trenutno prioritet zgrade ispod koje zidaju, to ce da bude elitni Sunnyville, posto se zovu Sunnyville Premium, dok smo mi ovde neka "B" kategorija, i vise nismo bitni jer smo vec pljunuli pare i nismo vise zanimljivi, cak ni u varijanti da dobijemo ono sto smo platili.
 
Vrh