Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740870#p740870:32l1ku5p je napisao(la):
YOman » Čet Maj 21, 2020 5:58 pm[/url]":32l1ku5p]A meni zaista kuce ne smetaju. Ako nikog nisu ujele, ne vidim zašto bi ih terali

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Ni meni nisu kuce smetale. Od detinjstva volim pse i imao sam ih raznih od miniturnih do vucjaka, ali jedno je imati i voditi racuna o necemu, a drugo kada pricamo o lutalicama ili se i ti vodis onom: "ne brini, nece". Ja sam se vodio isti tim i na Starom sajmistu kada je copor poceo da laje za mnom i pravio se da ih ne primecujem dok me jedan od njih nije ujeo za list noge.

Istom logikom sam se vodio i kada sam pre 3 meseca isao da gledam kola na placevima kod Tempa kod Pancevackog mosta sa zenom kada nas je copor od 5 pasa velicine vucjaka udaljen jedno 200m od nas poceo da juri. Samo pukom srecom i mojoj prisebnoscu nisam poceo da trcim nego sam zagradio zenu i poceo da urlam na njih i saginjao se da cu kao da uzmem kamen inace ne bi se dobro zavrsilo. Iskreno upozorenje za sve koji zele da idu u taj kraj pa makar trazili kola kao ja da nikako ne idu bez kola!

Koleginici je pre 15 dana ujelo kuce za list noge ispred ulaza na Dorcolu dok je bila sa cerkicom... I onda se zapitas da li stvarno "nece", a posle svega dozivenog i te kako "hoce".
Zivotinja je zivotinja, cuva svoju teritoriju, mladunce... Sta kada je ne nahrane ili slucajno zadjes kao ja na njihovu teritoriju. Pri tome ne govorim o kucama, nego o rasama velicine labradora koje se vrzmaju po ovom naselju.

I nikada necu razumeti ovo sto je BobLat napisao. U fazonu to ti je sto ti je, prilagodi se ili jbg ne dolazi. Ja zelim da zivim ovde. Ja zelim da moja porodica normalno zivi ovde i da bez straha setamo krajem cak i kad padne noc, a treba da razmisljam da li je neka od tih dzumara sita. I umesto da se pisu zalbe nekome ko je odgovoran za to, azilima... ovde se kao i u celoj zemlji, stalno cuti, prilagodi se, ne talasaj. Nije ni cudo sto nam je tako kako je, jer smo se prilagodili i precutali sve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740854#p740854:1lr4kxpg je napisao(la):
Ulicni basketas » Čet Maj 21, 2020 5:18 pm[/url]":1lr4kxpg]
calije":1lr4kxpg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736970#p736970 je napisao(la):
Ulicni basketas » Ned Maj 10, 2020 12:42 am[/url]":1lr4kxpg]
Svetska Putnica":1lr4kxpg je napisao(la):
Svaka čast za komšije koje su danas organizovale košenje trave između 3. zgrade ep i 1. privatnikove!
Treba više ovako lepih dogovora :)
Nema na čemu. Mi smo uvek za akciju. Već sam napisao nedavno da su svi dobrodošli. Uskoro krećemo sa sadnicama. Nema razloga da ne ulepšamo naselje.

A cemu sluzi Gradsko Zelenilo?
Ne znam, pozovi i pitaj ih. Smeta ti organizacija stanara u cilju ulepšavanja?

Smeta mi sto treba da stanari rade posao javnih sluzbi za koje ih mi placamo. I sto su za zadnjih 5 godina samo jednom dosli sinteri i sklonili nekoliko pasa lutalica jer su napale i izujedale coveka. I sta sad opet da cekamo da nekog ujedu da bi oni dosli? Ako moje dete ili suprugu napadnu, ja cu znati kako da resim problem pasa lutalica koje su veoma uhranjene. Sacetujem ovima koji ih hrane, ako ih toliko volite, udomite ih, a ne da se tako siti setaju krajem. Ovo je deo grada, a ne sela i tako naselje treba da bude i uredjeno. Gradski.
 
calije":1eg4xaa5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740854#p740854 je napisao(la):
Ulicni basketas » Čet Maj 21, 2020 5:18 pm[/url]":1eg4xaa5]
calije":1eg4xaa5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736970#p736970 je napisao(la):
Ulicni basketas » Ned Maj 10, 2020 12:42 am[/url]":1eg4xaa5]
Svetska Putnica":1eg4xaa5 je napisao(la):
Svaka čast za komšije koje su danas organizovale košenje trave između 3. zgrade ep i 1. privatnikove!
Treba više ovako lepih dogovora :)
Nema na čemu. Mi smo uvek za akciju. Već sam napisao nedavno da su svi dobrodošli. Uskoro krećemo sa sadnicama. Nema razloga da ne ulepšamo naselje.

A cemu sluzi Gradsko Zelenilo?
Ne znam, pozovi i pitaj ih. Smeta ti organizacija stanara u cilju ulepšavanja?

Smeta mi sto treba da stanari rade posao javnih sluzbi za koje ih mi placamo. I sto su za zadnjih 5 godina samo jednom dosli sinteri i sklonili nekoliko pasa lutalica jer su napale i izujedale coveka. I sta sad opet da cekamo da nekog ujedu da bi oni dosli? Ako moje dete ili suprugu napadnu, ja cu znati kako da resim problem pasa lutalica koje su veoma uhranjene. Sacetujem ovima koji ih hrane, ako ih toliko volite, udomite ih, a ne da se tako siti setaju krajem. Ovo je deo grada, a ne sela i tako naselje treba da bude i uredjeno. Gradski.
Što se tiče lutalica, donekle se slažem, ali nije VB jedino naselje gde ih ima, čak u nekim drugim delovima grada ih ima mnogo više. Što se tiče komentara da ne treba da radimo poslove javnih službi, takodje se slažem, ali ako bismo čekali da javne službe dodju i odrade posao za koji su plaćeni, pojele bi nas zmije iz korova. Već dve godine živimo ovde i baš je ružno što se novo ne održava. Možemo da sedimo, gundjamo i čekamo Godoa, ili da zasučemo rukave i ulepšamo mesto življenja. Na nama je izbor.
 
Pozdrav svima, nova sam, pa ne zamerite ukoliko postavljam neko pitanje koje je vec bilo.
Naime, suprug i ja smo gledali stan za kupovinu u Sunnyville u crno-belim zgradama, tacnije drugoj zgradi gledano od Slanackog puta. Dogovorili smo cenu, medjutim kada je nasa advokatica pogledala papire, rekla je da zgrada uopste nije ucrtana u katastru, kao i da je zemljiste pod hipotekom, zbog cega smo odustali od kupovine jer cemo imati problem sa knjizenjem stana. Mozete li mi reci nesto vise o tome? Kako ste vi pristali na takve uslove i da li ste uopste znali sta kupujete? (Nikoga ne vredjam, samo me zanima da li vam je bilo objasnjeno sve kada ste kupovali stan). Hvala, pozdrav!
 
Понављам,они који не подносе куце боље да се не досељавају,јер је крај пун,али стварно без претериваања пун кучића,што луталица што домаћих,koje доста њих изводе без поводца,тако да испочетка нећете знати који су који док их не упознате.У сваком слчају нећете моћи да прођете,а да вам неко не приђе и не оњуши вас. Они који неће да се прилагођавају не знам стварно како може да се реши проблем.Нисмо ми Америка.Опет нису ни ово 60-70г прошлог века,кад су шинтери хватали и одводили кучиће у кафилерију преко Дунава и од правили сапуун.Многи од њих су по пријавама хватани и тамо су стерилисани,чиповани,вакцинисани,проверени да ли су опасни и уз њихову гаранцију(чиповани су као њихови) враћени од дакле су и узети,да их људи и даље хране до краја живота,јер не знају где ће са њима,азили су нам ионако препуни.Што се тиче удомљавања,сви они који их хране,су већ усвојили по неког,знам неке који су узрли њих чак 3-4.Не могу они све кучиће са улице да усвоје.Кад бби свако хранио своје луталице,не би били гладни и агресивни.Неки су мислили да могу на свој начин то да реше,па није испало добро, Тровањем и намерним гажењем аутом. Све се сазна и све неко види ,јер има доста љубитеља паса,којима не може ништа да промакне,тако да тај човек не може да живи од жустрих и фрустрираних активисткиња за заштиту животиња,које живе у зградама,и сад се човек вуче по суду. Иначе има међу комшијама и припадника Левијатана(ја знам двојицу) тако да ништа није једноставно за решавање.Кажем свако има права да ради шта хоће,али само по закону.Зато и кажем онима који не воле куце,да се не би попреко гледали са комшијама и џабе се живцирали што не могу да се нађу решења,боље да још једампут добро размисле док имају могућности.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=741433#p741433:1sjdbjf1 je napisao(la):
marija5867 » Sub Maj 23, 2020 2:13 pm[/url]":1sjdbjf1]Pozdrav svima, nova sam, pa ne zamerite ukoliko postavljam neko pitanje koje je vec bilo.
Naime, suprug i ja smo gledali stan za kupovinu u Sunnyville u crno-belim zgradama, tacnije drugoj zgradi gledano od Slanackog puta. Dogovorili smo cenu, medjutim kada je nasa advokatica pogledala papire, rekla je da zgrada uopste nije ucrtana u katastru, kao i da je zemljiste pod hipotekom, zbog cega smo odustali od kupovine jer cemo imati problem sa knjizenjem stana. Mozete li mi reci nesto vise o tome? Kako ste vi pristali na takve uslove i da li ste uopste znali sta kupujete? (Nikoga ne vredjam, samo me zanima da li vam je bilo objasnjeno sve kada ste kupovali stan). Hvala, pozdrav!
Evo, ja da pojasnim. Nije vam ta advokatica baš stručna. Inače, prve dve crno-bele zgrade (zgrade D i C privatnog investitora) su ucrtane u katastru, za razliku od B i A koje još uvek nisu. To može videti svako pristupom na sajt Geosrbija.
Što se tiče hipoteke na parceli, ona postoji jer je privatnik uzeo kredit od preko 4 miliona evra kod AIK banke. Međutim, ovo ne predstavlja nikakav problem, jer prilikom kupovine stana, šalje se zahtev AIK banci i ona izdaje tzv. pismo o namerama, odnosno obavezuje se da će nakon Vaše kupovine stana izdati brisovnu dozvolu, tj. njihova hipoteka će izuzeti vaš stan, a vama će biti upisana hipoteka I reda kod banke kod koje uzmete kredit.
Dakle, nema nikakvih problema. Kroz sve ovo sam prošao bez ikakvih advokata, odnosno problema :) . Pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=741549#p741549:q8pvnee2 je napisao(la):
BobLat » Sub Maj 23, 2020 10:38 pm[/url]":q8pvnee2]Понављам,они који не подносе куце боље да се не досељавају,јер је крај пун,али стварно без претериваања пун кучића,што луталица што домаћих,koje доста њих изводе без поводца,тако да испочетка нећете знати који су који док их не упознате.У сваком слчају нећете моћи да прођете,а да вам неко не приђе и не оњуши вас. Они који неће да се прилагођавају не знам стварно како може да се реши проблем.Нисмо ми Америка.Опет нису ни ово 60-70г прошлог века,кад су шинтери хватали и одводили кучиће у кафилерију преко Дунава и од правили сапуун.Многи од њих су по пријавама хватани и тамо су стерилисани,чиповани,вакцинисани,проверени да ли су опасни и уз њихову гаранцију(чиповани су као њихови) враћени од дакле су и узети,да их људи и даље хране до краја живота,јер не знају где ће са њима,азили су нам ионако препуни.Што се тиче удомљавања,сви они који их хране,су већ усвојили по неког,знам неке који су узрли њих чак 3-4.Не могу они све кучиће са улице да усвоје.Кад бби свако хранио своје луталице,не би били гладни и агресивни.Неки су мислили да могу на свој начин то да реше,па није испало добро, Тровањем и намерним гажењем аутом. Све се сазна и све неко види ,јер има доста љубитеља паса,којима не може ништа да промакне,тако да тај човек не може да живи од жустрих и фрустрираних активисткиња за заштиту животиња,које живе у зградама,и сад се човек вуче по суду. Иначе има међу комшијама и припадника Левијатана(ја знам двојицу) тако да ништа није једноставно за решавање.Кажем свако има права да ради шта хоће,али само по закону.Зато и кажем онима који не воле куце,да се не би попреко гледали са комшијама и џабе се живцирали што не могу да се нађу решења,боље да још једампут добро размисле док имају могућности.

Ne mesaj kuce, cipovane i pse koje imaju vlasnike koji svoje ljubimce vode kuci, sa ovih desetak velikih, nevakcinisanih i polu-divljih krupnih pasa koji lutaju naseljem. A taj "Levijatan" je samo paravan neonacisticke organizacije u koju mozes pravo sa robije ili posle divljanja i paljenja baklji. Kad ih samo vidis onako celave, nabildovane i tetovirane, jasno je ko su. Vuciceva paravojna formacija.
 
Не знам брате шта да ти кажем. Ја уопште не мешам луталице и кућне љубимце,већ само кажем да једних и других има много и да малтене не можеш да прођеш,а да се са неким не сусретнеш.Човеку који се боји или је алергичан на псе,свеједно је који ће да му приђе и оњуши га. Важно је да се све решава људски и по закону,али то не би требало да буде толики проблем за куповину стана.Мени да ти будем искрен то није ни падало на памет,кад сам одлучивао о куповини.Било је толико других већих проблема да је то страшно,поготово нама који смо се први усељавали у Д зграду и цело насеље. Нема стана да нешто није фалило. Имаш раније постове па прочитај.На нашој згрди једноставно су се учили и инвеститори и приучени радници,који су били без надзора и забушавали како су хтели.После многих интервенција, мени и другима су поново радили цело купатило, а ја живим ту прашина поново на све ствари..код комшија у вц ...два пута поплава и прокишњавање у целој згради од крова до приземњља. Брдо од гробља се после силних пљускова који су тад били данима,одбрушавало и засипало земљом асвалт,да станари ЕП зграде нису могли од блата да приђу улазима,шахтови су били пуни земље,да се после целу недељу то празнило и расчишћавало и то тако три пута ,срећом после није било више таквих пљускова.Сад су мало доградили зидић,али опет нису спојени и ко зна како ће бити кад поново буду пљускови. Четри бујице ширине метар ипо кад почну да надиру са гробља,ништа ту не помаже.То су проблеми, а куце нам нису падале на памет. Иначе се слажем што се тиче Вучића.
 
Koliko znam, struja je u zgradi i sve je kako treba, samo u sanduku isključuju, i sve dok ne prevedeš na svoje ime struju, tako rade.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742416#p742416:25i2ebe1 je napisao(la):
YOman » Sre Maj 27, 2020 7:57 am[/url]":25i2ebe1]Koliko znam, struja je u zgradi i sve je kako treba, samo u sanduku isključuju, i sve dok ne prevedeš na svoje ime struju, tako rade.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Da ,da na to mislim :)
da li je vec prijavio neko na svoje ime? Rekli su da od trenutka prijave treba 7-10 dana dok ne puste, pa me zanima kako je to u praksi funkcionisalo.
 
Ako si uspeo da se praviš, trebalo bi samo da se dogovoriš da ti kliknu osigurače. Naravno uz njihov blagoslov.
Ja nažalost, nisam uspeo da se prijavim još uvek...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742316#p742316:fh3pduol je napisao(la):
BobLat » Uto Maj 26, 2020 9:41 pm[/url]":fh3pduol]Не знам брате шта да ти кажем. Ја уопште не мешам луталице и кућне љубимце,већ само кажем да једних и других има много и да малтене не можеш да прођеш,а да се са неким не сусретнеш.Човеку који се боји или је алергичан на псе,свеједно је који ће да му приђе и оњуши га. Важно је да се све решава људски и по закону,али то не би требало да буде толики проблем за куповину стана.Мени да ти будем искрен то није ни падало на памет,кад сам одлучивао о куповини.Било је толико других већих проблема да је то страшно,поготово нама који смо се први усељавали у Д зграду и цело насеље. Нема стана да нешто није фалило. Имаш раније постове па прочитај.На нашој згрди једноставно су се учили и инвеститори и приучени радници,који су били без надзора и забушавали како су хтели.После многих интервенција, мени и другима су поново радили цело купатило, а ја живим ту прашина поново на све ствари..код комшија у вц ...два пута поплава и прокишњавање у целој згради од крова до приземњља. Брдо од гробља се после силних пљускова који су тад били данима,одбрушавало и засипало земљом асвалт,да станари ЕП зграде нису могли од блата да приђу улазима,шахтови су били пуни земље,да се после целу недељу то празнило и расчишћавало и то тако три пута ,срећом после није било више таквих пљускова.Сад су мало доградили зидић,али опет нису спојени и ко зна како ће бити кад поново буду пљускови. Четри бујице ширине метар ипо кад почну да надиру са гробља,ништа ту не помаже.То су проблеми, а куце нам нису падале на памет. Иначе се слажем што се тиче Вучића.

Znači onaj ko želi da dobije kvalitetan stan i uredjen kraj treba da izbegava ovo naselje, kao i sa kucama... Ko se plaši kiša i blata takodje da izbegava ovaj kraj. Lepo rečeno :) Ne znam samo čemu intervencije, zašto se niste prilagodili... no dobro.

Pogotovo to kuce, meni su to kučići, psi, iako imam jednog i ne smetaju mi. Ali isto tako ne vodim svoje bez povoca niti ga puštam sam da šeta, a ne volim kad vidim slobodnog "ljubimca" koji ne znam da li je besan, bolestan ili ko zna šta, da li će da ujede mene, moje dete ili koga god. Tako da je po meni sasvim po zakonu da neko zgazi kolima neku kucu ili otruje ako luta slobodno naseljom. Pogotovo ako je neko plašljiv ili alergičan , a ta kuca mu svaki dan ugrožava život. A taj što se vuče po sudovima može samo da naplati onima koji ga tuže na kraju... Jednostavno ti ljubitelji neka usvoje apsolutno sve kuce 4,5, 10 nebitno i na povodac i onda niko neće smetati nikome. Kako u tom kraju tako i svuda.
 
Ако је то по закону,онда је по закону да неко добије по пички од оних из левијатана.То је по твом закону џунгле,па које јачи.Нема никаквих проблема,ти ради по своме како мислиш да је најбоље,само ти кажем да има доста људи који воде псе без повоца.Не знам како мислиш да онај може да наплати,кад је намерно додао гас узбрдо иизненадио куче које то није очекивало,јер су га људи волели и никог никад није ујео,по закону се одговара сад на суду,као и за човекаПас је без човека беспомоћан,није то вук,и ако не може да се нахрани,забрањено је животињу,луталицу мучити,а камоли убијати.Пас је био прегледан,очишћен од паразита,вакцинисан,чипован,стерилисан и пошто је био оцењен као безопасан,враћен је одакле је и узет.Човек који може да убије животињу,која му ништа нажао није учинила,устању је тако и човека да убије.Овде причамо о безопасним псима,оне опасне наравно успављују у Зоохигијени.Они које воде псе без повоца,треба да буду новчано кажњени по закону,али људи ко људи,пусте их мало да се истрче по насељу.Ако ниси купио стан има овде још и других невидљивих проблема за сад,па треба добро размислти,а то су -МИРИСИ-Са депоније, са околних њива,кад се ђубре, од рукавца са Аде Хује који је све плићи и пун муља и измета,јер се у њега излива сва канализација из овог дела Београда,па кад се промени притисак ... па повремени мирис са Лешћа кад спаљују мртваце,а немају пара за нове филтере...
 
sta da Vam kazem, kupili ste tu stan, prilagodite se na mirise jer je to sve po zakonu. I treba neko da dobije po picki ko zasluzi, ja to cak i podrzavam. A taj sto je zgazio kuce... a sto je kuce prvobitno bilo bez povodca? Zar ne treba kazniti te ljude sto su ga pustili. A sve te ljubitelje bih zakljucao u sobi sa besnim psom pa da se vole koliko hoce. Licno bih presudio svakom kucetu koja ugrozi mene ili moje,a te komsije bih licno ljubazno docekao. Ja sam za smrtnu kaznu pa cak i ljudi i mislim da i neki ljudi ne bi smeli da setaju bez povodca. Bio sam prisutan kada je coveka ujeo njegov vucjak kada se vratio posle 6 meseci iz italije, otisao, uzeo pusku i uspavao ga, tako da i pitomo moze da ujede ako se oseti ugrozenim. Da li ga je zaboravio ili sta ne znam. A kada ce se osetiti ugrozenim to samo ono zna. Tako da kada i ako dodjem nekad tu u posetu kod poznanika bolje bi bilo da svi psi budu vezani, a ako neko misli da ne treba da bude vezan onda i ja mislim... znate sta mislim, apsolutno me ne interesuje da li je kupan ili vakcinisan, necu da razmisljam o tome. A znate kako se kaze za misljenja, ona su kao dupe, svako ga ima i svako drugom smrdi.

Kazete kada bi vise ljudi hranili lutalice ne bi bilo toliko agresivnih, a zamislite kada bi vise ljudi hranilo decu koja nema sta da jede koliko bi manje kriminala bilo... Tako da su ti ljudi koji vise vole pse od dece ljudi po meni posebna kategorija.

No da se vratimo na temu, licno nisam kupio tu stan ali imam jednog poznanika kao sto rekoh koji mislim ceka vec dugo da se useli ne znam u koju zgradu. A licno sam da se svako naselje odrzava onako kako dolikuje i ako zakon kaze da se pas ne sme setati bez povodca, korpe i papira onda ne sme. Tako da nekome su mozda problem kucici, a nekome mirisi ali ne treba reci ako Vam "kuce" ne odgovaraju onda nemojte dolaziti. Onda i Vi prodajte stan jer ce mrtvi i dalje da se spaljuju, kise ce i dalje padati, deponija ce i dalje mirisati i td i td... ili se jednostavno i Vi prilagodite kao sa "kucama".
 
@yoman a zasto niste uspeli da se prijavite? Da li ne neko uspeo u Edb-u to da zavrsi? Treba da idem sledece nedelje
Hvala
 
Mi smo bili u ponedeljak, vratili su nas jer navodno Sunnyville nije platio dug i dok to ne izmire mi ne mozemo da prebacimo na nase ime .
 
mapet":55dy52id je napisao(la):
@yoman a zasto niste uspeli da se prijavite? Da li ne neko uspeo u Edb-u to da zavrsi? Treba da idem sledece nedelje
Hvala
@passdoro sve lepo rekao...
Nažalost, isto smo iskusili i sada čekamo uputstvo iz kancelarije Sunnyville kada da odemo i da to završimo :(

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Bitno je da nas jure danima da zavrsimo ugovor! A iz kancelarije salju mejlove da nije do njih nego do Edb-a! No comment!
 
Ni mi nismo uspeli da prijavimo struju, Sunnyville mora da isplati neki dug prema EDB-u....ista prica.
 
Nesto me je opteretilo saznanje od pre neki dan...
Naime, nas čeka useljenje u A3, i to nadam se uskoro.
Koja su iskustva sa liftom u zgradi?
Priča ide da ga "uključe" po useljenju. Problem je što lifta NEMA!
Ajde što ga nema A zgrada, nego ga nema ni u B, koji su useljeni krajem prošle godine.
Pritom, stanari B zgrade misle da je lift tu u zgradi...ali nisu bili "dobri" pa im nisu pustili u rad !?

Meni nije jasno kako niko iz B nije podigao revoluciju do sada?

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 
Ako je za utehu, u naselju nema divlje gradnje kao u ostatku Visnjicke banje.

20200314-165457.jpg
 
Mislim da je uknjizba, losa infrastruktura, propusti u gradnji i smrad koji dolazi sa Dunava i nekad sa okolnih njiva, najveci problem. Lutalice ce vajda resiti neki novi azil a komunalci ove sto pustaju pse. Ali zato smo dobili jeftiniji kvadrat od vecine naselja u gradu. Nesto dobijes, nesto izgubis. Idealno ne postoji.
 
Jel moze mala pomoc od nekog ko je skoro kupio stan pa se seca :) koji su sve koraci nakon kupovine?
Tipa katastar, nemam pojma, edb, infostan, porez??
 
Investitor prijavljuje na infostan, a u edb sam morao lično. Ako ste ugovor potpisali i overili kod notara nakon 1.1.2020., onda će notar izvršiti prijavu za porez na imovinu. Pošto sam oko ovoga za poresku čuo neke kontradiktorne informacije, tipa važi samo za uknjižene stanove, ili da notari to u praksi ne rade, ipak sam otišao do poreske, gde su mi oni potvrdili da će oni to završiti preko notara čak iako nije uknjižen. Pričam za EP stan, dakle, samo edb.
 
Vrh