Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Debljina i kvalitet fasade.....
 

Prilozi

  • 20200715_075627.jpg
    20200715_075627.jpg
    706,4 KB · Pregleda: 3.438
Meni se čini da ovaj donji deo fasade otpada od sleganja zgrade, tj usled pritiska koji se javlja izmedju zida zgrade i tla . Da li ima negde da otpada na nekim drugim višim delovima?
 
Nema gore. Samo dole pri zemlji. I na prednjoj strani zgrade i na zadnjoj (fotografije na strani 71).
Izuzetno tanka fasada...Ovo mi deluje da otpada usled vetra i kise obicne....
 
Da li neko zna sta se planira na ovom prostoru?
 

Prilozi

  • 1851283F-E190-485D-905C-3810D38E2315.jpeg
    1851283F-E190-485D-905C-3810D38E2315.jpeg
    22,3 KB · Pregleda: 2.966
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757572#p757572:3o2qml5n je napisao(la):
Nemanja83 » Pet Jul 17, 2020 10:57 am[/url]":3o2qml5n]
file.php
Ranije su pisali na forumu da je ovo rešenje izmenjeno. Ja bih naravno voleo da izgled bude ovaj...
 
Izmenjeno je. Neće biti škola ispod postojećih blokova gore desno, već će biti zgrade isto.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ovo je rešenje bilo na snazi kad smo mi, prvi kupci, uzimali stanove. Sa ovim planom i školom ispred A,B,C i D zgrade privatnika, mi bismo i dalje imali lep pogled. Jedna od stvari, ne i jedina, koja nas je privukla.
 
Pozdrav svima.

Da li možda neko zna kako izgleda novi plan, taj na kojem nema pomenute škole? Kao i da li neko zna šta su ove niže građevine preko puta Energoprojektovih zgrada i da li one ostaju u novom planu.

Mi se uskoro useljavamo u Energoprojekt zgradu.

Hvala na odgovorima unapred.
 
Komsija83":3k2widja je napisao(la):
Pozdrav svima.

Da li možda neko zna kako izgleda novi plan, taj na kojem nema pomenute škole? Kao i da li neko zna šta su ove niže građevine preko puta Energoprojektovih zgrada i da li one ostaju u novom planu.

Mi se uskoro useljavamo u Energoprojekt zgradu.

Hvala na odgovorima unapred.
Ispod vasih zgrada će poslovno stambeni kompleks koliko znam. Ne znam koliko sprstova. Dobrodošli komšije:)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757686#p757686:2w7q5wd4 je napisao(la):
Komsija83 » Pet Jul 17, 2020 5:26 pm[/url]":2w7q5wd4]Pozdrav svima.

Da li možda neko zna kako izgleda novi plan, taj na kojem nema pomenute škole? Kao i da li neko zna šta su ove niže građevine preko puta Energoprojektovih zgrada i da li one ostaju u novom planu.

Mi se uskoro useljavamo u Energoprojekt zgradu.

Hvala na odgovorima unapred.

Ma bice jos jedan red zgrada kao ove dole sto zidaju i to je to...mozda jos neko manje igraliste. Zgrade ce biti verovatno sa lokalima. Ako se neko drvo zasadi da pevamo svi, a na planu izgleda kao da smo u Kosutnjaku. Nema nikakve skole, niti bilo kakvih drugih sadrzaja, nece privatnik da ustupi svoje zemljiste za skolu kad moze tu da izgradi stanove. A o pogledu da i ne pricamo :)
 
Što si bre negativan...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A i Slanački put im kao bulevar, veliko naselje a bez krštene zelene površine .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757711#p757711:2i9o70ma je napisao(la):
YOman » Pet Jul 17, 2020 7:32 pm[/url]":2i9o70ma]Što si bre negativan...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Nisam, samo sam realan :)
 
Nema potrrbe da pratite planove i postavljate pitanja, gde god ima malo praznog medta biće zgrada.
Tzv. investitor očito je inspirisan urbanizmom i arhitekturom Centralnog zatvora.

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
 
Apsolutno mu ne dođe ni najmanje slično kao NBG arhitektura, osim u bloku 67a, poznatom kao Blok A, koji je takođe vidljivo inspirisan CZ-om.

Blokovi NBG, i još neka naselja po gradu, pa i famozne "crvene zgrade" u Višnjičkoj banji, koje je sve projektovala ondašnja državna vlast, predstavljaju, pod uslovom da su ostali koliko-toliko neokrnjeni, azbuku urbanizma (ne nužno i kvaliteta gradnje) za ovo i ostala kancer-naselja koje bi dete od 8 godina humanije projektovalo.

Međutim, to nažalost važi za gotovo svaki veći projekat u gradu, te je u tom smislu ovo naselje i dalje u blagoj prednosti nad ostalima, jer je sa strane groblja zaštićeno od ideja ovih investitora mladokapitalista, tj. groblja još nisu počeli da preoravaju i zidaju po njima svoje čuvene P+4+1+2nelegalno zgrade i neki dotok vazduha će postojati.

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
 
Slažem se da se u današnje vreme većina projekata u gradu realizuje po istom principu, a to je da se maksimalno iskoristi parcela i da se ponudi što više stanova. Ali opet mislim i da su ti projekti gde ima bar nekog planiranja (veći broj zgrada u kompleksu) bolji od manjih projekata npr nove zgrade u Vojvode Stepe gde se terase nalaze bukvalno direktno uz ulicu...
 
Čisto da se javim iz Sunnyvilla i prve Energoprojektove zgrade u naselju koja će uskoro biti zaklonjena višespratnicom koju gradi Sunnyville d.o.o.

Toliko o vizurama na Dunav i mirnog naselja, državna parcela 2166/1 koja je do naše zgrade u katastru je i dalje državna a u stvari je dodeljena ili podeljena sa investitorom.
Ništa od zelenog pojasa između zgrada, nema javnih slika ni projekata, nema table sa planom i slikom naselja samo stanovi i kvadrati zarad interesa.

Kao što bi rekao Savo iz Kikinde : Zbogom Srbijo !!!

6f6f6ee1884dd676cc4d87373331b4d1.jpg
57bdd89b7ab67b36607f5f3cf18d68f0.jpg
2f82dad8d723bf04449354a3aacf3d5d.jpg
84d91b7408c9cb58ee593019ed6cb99e.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa to se znalo od prvih planova...ako ne grešim?!

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
YOman":241egovj je napisao(la):
Pa to se znalo od prvih planova...ako ne grešim?!

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ovako to ozgleda na web stranici Sunnyvilla
acc0e0c379e9e1a9fe8544013b257116.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vrh