Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Pitanje za buduce stanare P zgrade (Blok2 ) da li je ko u ugovoru potpisao...pristao da udje u stan bez tehnickog prijema? Tj da li je to negde naglasio/la? Da bez toga nece uci u stan?
Nazalost nemamo takvu stavku u predugovoru,ali ja ne zelim da udjem u stan bez tehnickog prijema.
A sta da radimo svi mi kojima u predugovoru stoji da je rok za uselnje kraj avgusta 2022?Nismo ni glavni ugovor potpisali,niti smo digli kredit,niti je zgrada na 80% a rok za useljenje po principu kljuc u ruke je prosao pre skoro 2 meseca.Jel mozemo mi da trazimo sad nekakve penale ili nekakvu otstetu?
 
Predugovor proizvodi osnovnu obavezu da sklopite glavni ugovor. Mozete traziti tu obavezu ili raskid predugovora uz zahtev za obestecenje ukoliko ste dali neki novac. Ulazak u stan bez tehnickog prijema nece ubrzati investitora ali ako na to pristanete nemate opciju da kasnije trazite odstetu zbog probijanja rokova. Ulazak u stan bez tehnickog je isto kao i kupovina auta bez papira. Niti imate garanciju niti ga mozete registrovati. Ulazak u posed je verovatno prihvatljiv ukoliko imate uverenje da ce investitor papiroloski uraditi sve u razumnom roku, upotrebnu i uknjizenje. Ja bih pre cekao svaki korak a ne da trcim pred rudu .
 
Nazalost nemamo takvu stavku u predugovoru,ali ja ne zelim da udjem u stan bez tehnickog prijema.
A sta da radimo svi mi kojima u predugovoru stoji da je rok za uselnje kraj avgusta 2022?Nismo ni glavni ugovor potpisali,niti smo digli kredit,niti je zgrada na 80% a rok za useljenje po principu kljuc u ruke je prosao pre skoro 2 meseca.Jel mozemo mi da trazimo sad nekakve penale ili nekakvu otstetu?
E zato u ugovoru obavezno naglasiti to za tehnicki prijem. Cula sam da su jednom coveku odbili da potpisu ugovor P zgrada...kes kupac... u kom je trazio tj naglasio tehnicki prijem i on je odustao od kupovine stana. 🤷‍♀️
 
E zato u ugovoru obavezno naglasiti to za tehnicki prijem. Cula sam da su jednom coveku odbili da potpisu ugovor P zgrada...kes kupac... u kom je trazio tj naglasio tehnicki prijem i on je odustao od kupovine stana. 🤷‍♀️
Vrlo moguce,i mi smo trazili mnogo izmena ali nisu pristali,nadali smo se da cemo te glavne stavke staviti u ugovor.Ali posto ljudi pristaju na sve,oni vide da ce kupca drugog naci za 5 minuta pa ih bas briga.Da svi mi trazimo tehnicki prijem i te osnovne stvari i da niko ili bar vecina nije pristajala na ovakav tip poslovanja,ni oni ne bi mogli da se tako ponasaju
 
Ovde imate kupce koji su uradili ozbiljne ugovore. Tako je bilo u pocetku prodaje. Ja sam sa kesom hteo ovde da kupim ali kad sam video da rade po principu " majke mi " odmah sam odustao. Kompleks je veliki i mozda ce izgurati sve do kraja cisto ali na majke mi nedam tolko kesa. Kreditni kupci su tek u losoj poziciji. Rec je rec, papir je papir a sud je sud iako je ovo Srbija. Komentari su dobronamerni jer stan treba da bude radost sto kupujete a ne zlopacenje sa investitorom. Ima i ozbiljnih investitora.
 
Pa lako je pricati tako kad ne gori pod nogama. Ima nas kojima je hitno, a nemamo novaca za te ozbiljne investitore.
Ne zalim se samo pokusavam da kazem da nije bas sve crno-belo.
 
Nadovezao bih se kratko na pricu oko E zgrade, cini mi se oko stvari koja nije pominjana - cak i da nas usele za 2dana, da li cemo imati grejanje ove zime?
To je dobro pitanje... stvarno ne znam koliko ćemo sve čekati. Živci su mi vec pri kraju, aj razumem da se čeka par dana/nedelja ali ovo ovako da se ceka mesecima i godinama ne mogu da verujem.

A ja se odlučio za E zgradu pošto je tada priča prodavca bila da će ta zgrada biti gotova pre premiuma 1 :)
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: VDD
Meni su zivci potpuno popustili.. samo zelim da mi iskreno kazu da li ce i kada ista biti od cele price da mogu da nastavim sa zivotom.. samo da me ne farbaju vise, stvarno nisam veverica.. od najlepse stvari u zivotu trenutno je ostao samo bes i agresija, bolje da im ne idem u salon da trazim odgovore licno
 
Meni su zivci potpuno popustili.. samo zelim da mi iskreno kazu da li ce i kada ista biti od cele price da mogu da nastavim sa zivotom.. samo da me ne farbaju vise, stvarno nisam veverica.. od najlepse stvari u zivotu trenutno je ostao samo bes i agresija, bolje da im ne idem u salon da trazim odgovore licno
Pa jedino da se skupimo mi koji smo kupili stanove u E zgradi i odemo u prodajni salon i da nam kažu kakva je realna situacija i šta je zapelo.
 
To je dobro pitanje... stvarno ne znam koliko ćemo sve čekati. Živci su mi vec pri kraju, aj razumem da se čeka par dana/nedelja ali ovo ovako da se ceka mesecima i godinama ne mogu da verujem.

A ja se odlučio za E zgradu pošto je tada priča prodavca bila da će ta zgrada biti gotova pre premiuma 1 :)
I mi smo se tako odlucili za P zgradu jer je Premium bio rasprodat,posle kada je krenula prica oko klizista hteli smo da uzmemo u Premiumu 2 koji tad nije ni poceo da se gradi,rekli su nam da to nece jos skoro,da nece biti useljenje pre 2023 a mozda i kasnije,i reko ako uzmem u obzir koliko su kasnili sa jedinicom...Ostali smo pri P zgradi samo zbog ranijeg useljenja jer nam stan treba sto pre.Bili su jako ubedjujuci da cemo se useliti pocetkom leta 2022,a sad daj Boze da bude i 2023.
Prosto se osecam obmanutom,a vi u E zgradi ste bas prosli ko bos po trnju,a koliko vidim nama se sprema slican scenario.
Mislim da zaista nema smisla da vas usele bez grejanja,pa to nije humano,ne moze to tako
 
Navodno je grejanje prikljuceno i regulisano cim dodje struja, ali ja ne vidim one zavrtnje na radijatorima. Bunice se sigurno i oni stanovi koji su se uselili sa tehnickom strujom jer oni s tim ne bi smeli svi klime da koriste za grejanje.
Jesmo stvarno pakao prosli sa E zgradim, dve zime evo. Ako bude i treca zima da se ne uselim, ne znam sta cu da radim.
 
Meni se nisu javljali na telefon nedeljama i prosle nedelje se pokupim i nenajavljen i besan banem u salon. Umesto agentica doceka me neki celavi mrga u airmaxu :) radna pretpostavka da je nekome vec prekipelo trpilo pa da im je pravio scene i da je zato angazovan celavac.
Posle njegovog doceka me primila Marijana, da ne duzim detalje, bio sam vrlo neprijatan, potpuno opravdano..
Suma sumarum vrte istu glupu pricu kao i godinu ipo dana ranije, jedino sam je pitao ako je pitanje struje stvarno resivo u par dana i svw predato epsu da mi posalje tu dokumentaciju, dakle predat zahtev za prikljucenje sta god vec. Rekla je da ce traziti Vladimiru Radovancu tu dokumentaciju i proslediti mailom sto ocekivano nije uradila.
Za grejanje sam od trenutnog besa zaboravio da je pitam.
 
Ta prica da će struja biti za par traje od juna meseca.

I šta sad raditi u ovakvoj situaciji?
 
Inace sam i ja cuo tu pricu za brojila da kad su ih postavljali nisu lepo odredili koje je za koji stan pa je to unelo dodatnu zabunu i morali su da proveravaju i resavaju.
 
Ja bih ovako sumirao stvari:
1. Upotrebna dozvola je neizvesna i za premium i E i P zgradu jer nigde nisu izgradili kisnu kanalizaciju. Navodno ce grad to da radi kad prodje neki tender za par meseci. Zbog toga su poplavljen3 garaze u E zgradi i drugde.
2. Struja?
3. Grejanje?
3. Neplacanje penala?

Ni na jedno pitanje ne postoji precizan odgovor, samo njihove neprekidne lazi.
Ne pada mi na pamet da raskidam ugovor sa njima a sa druge strane sam vrlo rad da isteram istinu do kraja. Pun mi je njihovih lazi i bezobrazluka, zivot moje porodice trpi vec 2godine zbog njih.
 
Najjaci su ovi iz salona, nit se vise javljaju na telefon, nit na email, kad odes tamo u fazonu su koji ces k***** ovde, sve sto se dogovoris nista ne ispostuju i onda na svako moje pitanje koje ima logike a na koje ne mogu da daju odgovor kazu “VI NE MORATE DA KUPITE STAN AKO VAM SE OVO NE SVIDJA”, sto je donekle i tacno ali nije kao da te stanove dele dzabe.
Elem, za P zgradu nema nista od zahteva za novu gradjevinsku, lazu da su podneli zahtev, koliko vidim pokusavaju da naplate od kes kupaca stanove kako bi uzeli neki dinar jer im nisu cisti papiri za kreditne kupce. Najradije bih uzeo duplu kaparu koja mi sleduje obzirom da nista nisu ispunili do sad ali znam da to nece ici bez sudskog spora koji moze da se otegne godinama.
Ovo je cisti pakao i opomena svim ljudima koji planiraju da kupe stan ne samo ovde bilo gde, otvorite cetvore oci. Lazu, mazu, petljaju…
 
Moglo se i pre videti iz iskustava kupaca prvih Sunnyville zgrada da nece ici sve glatko, delimično sam bio i spreman na neka kašnjenja ali ovo sada sta se radi ovo je ludilo...
 
Jel ima neko informaciju cezano za CEOP zasto postoje dva zahteva za prikljucenje na komunalnu infrastrukturu? Jedan je prohvacen, a drugi odbijen i nema novog zahteva.
4B0AC82F-96DA-409E-9D28-40C931A01016.png
2BCE6E00-58FB-4DBE-A240-101513AC906E.png
 
Mislim da treba svi da se udruzimo i da se organizuje neki protest...ispred vlade...skupstine...negde...da se ukljuce mediji i da se neko konacno pozabavi sa njima jer takav bezobrazluk vise ne treba da se trpi. Dok mi samo ovde pisemo u prazno i ne preduzimamo nista oni ce da rade sta im volja. Treba delovati ne cekati da se desi cudo.
 
I da hoces da raskines ugovor prihvatili bi ti to na prvu uz davanje duple kapare. Prodali bi taj isti stan za 2 dana i na njemu zaradili preko 10.000e a mozda i duplo, zavisi od velicine stana.
Probaj i videces da neces imati nikakve peripetije i sudjenja, imaju preko 50 ljudi na listama cekanja.
Ljudi zaboravljaju za koji novac su kupili stan i na forumima pisu da bi pisali. I jasna mi je i ljutnja, nekada je i opravdana ali strpljenja, sve ce se zavrsiti. Iste probleme smo imali i mi u gornjim zgradama (prvoizgradjenim) ali na kraju je sve zavrseno. Istina, jos uvek nemamo upotrebnu dozvolu ali obnovljena je gradjevinska dozvola i verujem da je pitanje vremena kada ce se stanovi uknjiziti.
Na forumu ima dosta ljudi koji ovde nisu ni kupili stan a pricaju sve najgore o naselju savetuju ljude nemojte se useljavati bez upotrebne i tehnickog prijema bla bla bla, verovatno ljuti sto nisu kupili i rezervisali stan na vreme i sad se nerveriju jer je cena porasla u odnosu na to kada su se premisljali za vise od 50% i onda ajde sa da pjuljemo. Porasce jos vise cena...
Mozda sam suvise optimistican, ali verujem da ce naselje biti top i za zivot i za one koji su stan uzeli kao investiciju, sto moze da se vidi po cenama za koje se stanovi izdaju (trenutno ih nema u ponudi).
Pored toga vidim da su kod Premiuma ostavili velike rupe gde se planira sadnja drvoreda sto ce dodatno oplemeniti naselje.
Najveci problem ce biti garaze i parking mesta i ocekujem da kada se gore svi usele da ce iznajmljivanje parking mesta biti 100e i vise kao sto je u Belvilu i drugim popularnijim lokacijama.
 
Poslednja izmena:
Obzirom da lazu i nisu ispostovali ni jednu stvar iz ugovora - ne delim tvoj optimizam.

Samo je moje pravo da li cu ga prodavati ili ne, a trenutno mi tako nesto ne pada na pamet jer i ako zaradim 10.000 sigurno cu dati bar toliko za drugu slicnu nekretninu a i posto imam kredit sa fixnom kamatom ne isplati mi se da ulazim u novi kredit pod nepovoljnijim uslovima.

Ovo treba da citaju ljudi koji bi kupili p2 i p3, za nas je kasno.

Nemocni u banana zemlji sa bahatim investitorom.
 
I da hoces da raskines ugovor prihvatili bi ti to na prvu uz davanje duple kapare. Prodali bi taj isti stan za 2 dana i na njemu zaradili preko 10.000e a mozda i duplo, zavisi od velicine stana.
Probaj i videces da neces imati nikakve peripetije i sudjenja, imaju preko 50 ljudi na listama cekanja.
Ljudi zaboravljaju za koji novac su kupili stan i na forumima pisu da bi pisali. I jasna mi je i ljutnja, nekada je i opravdana ali strpljenja, sve ce se zavrsiti. Iste probleme smo imali i mi u gornjim zgradama (prvoizgradjenim) ali na kraju je sve zavrseno. Istina, jos uvek nemamo upotrebnu dozvolu ali obnovljena je gradjevinska dozvola i verujem da je pitanje vremena kada ce se stanovi uknjiziti.
Na forumu ima dosta ljudi koji ovde nisu ni kupili stan a pricaju sve najgore o naselju savetuju ljude nemojte se useljavati bez upotrebne i tehnickog prijema bla bla bla, verovatno ljuti sto nisu kupili i rezervisali stan na vreme i sad se nerveriju jer je cena porasla u odnosu na to kada su se premisljali za vise od 50% i onda ajde sa da pjuljemo. Porasce jos vise cena...
Mozda sam suvise optimistican, ali verujem da ce naselje biti top i za zivot i za one koji su stan uzeli kao investiciju, sto moze da se vidi po cenama za koje se stanovi izdaju (trenutno ih nema u ponudi).
Pored toga vidim da su kod Premiuma ostavili velike rupe gde se planira sadnja drvoreda sto ce dodatno oplemeniti naselje.
Najveci problem ce biti garaze i parking mesta i ocekujem da kada se gore svi usele da ce iznajmljivanje parking mesta biti 100e i vise kao sto je u Belvilu i drugim popularnijim lokacijama.
Najlakše je reći strpite se, ali niko ne kaže do kad treba da se strpimo. Ima nas i sa decom i porodicom koji treba zimu da dočekamo a još živimo kao podstanari u vreme kad se kirije svako malo poskupljuju.
Stanovi su isplaćeni još u junu, a završetak radova i useljenje kasne godinu i po dana. Nije naivna situacija nimalo i niko ne komunicira transparentno ka kupcima.
 
Vrh