Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Zavrseno
20240713_203506.jpg
20240702_165305.jpg
20240702_165309.jpg
20240702_165301.jpg
20240702_165245.jpg
20240713_203506.jpg
 
Da top, plus je cena sasvim ok, bravo! Da li umesto ovog stola shank-tipa moze da bude normalan sto, bez pregrade na sredini?
 
Zdravo svima,
Nova sam ovde i zainteresovana sam za kupovinu u ovim novim zgradama koje tek treba da pocnu sa gradnjom.
Da li možete da mi prenesete iskustva oko pregovaranja cene, popustima, penalima, benefitima koji mozda mogu da se traze, i neke cake koje postoje?
Da li je neko uspeo da prilično spusti cenu stana?
 
Kupujem stan do 50 kvadrata ali bez agencije. Isplata odmah. Molim ako ima zainteresiranih za prodaju da mi se jave, također ako ima netko da bi preporučio nekoga tko prodaje pošteno ga nagradim ( samo da nije agencija u pitanju) .

Poslano sa mog SM-A135F koristeći Tapatalk
 
Pozdrav,
Planiram kupovinu stana u P zgradi. Da li ima nekog ko tamo stanuje, a da je na forumu? Potrebne su mi neke informacije.
Hvala.
 
Pozdrav. Zaiteresovan sam za kupovinu stana u Visnjickoj banji ili Sunnyvill-u do 50 kvadrata od vlasnika. Ako neko prodaje odgovorite na ovaj komentar ili mi licno posaljite poruku.
 
Pozdrav svima! Molim hitno za odgovor! U fazi sam kupovine stana u Premijumu, direktno od vlasnika. Advokat mi kaze da je jako vazno da je zgrada predata za tehnicki prijem. Agencija preko koje kupujem stan mi kaze da Sanivil predaje tek za prijem kad se odradi ceo kompleks zgrada. Molim da me n
eko posavetuje, ne bih bas da odustanem od kupovine zbog tih stvari.🙏
Puno hvala unapred!
 
Poštovani stanari,
Ukoliko postoji viber grupa za Lamelu B2, molim vas da me ubacite.
Pozdrav
 
Znam da se neko skoro raspitivao o zagadjenju u naselju, pa evo slika, koja moza najbolje da docara kako izgleda to.
Jadnim ljudima tamo je ovo svakodnevnica... Bezuspesno se bore sa spaljivacima kablova i zagadjenjem koje dolazi iz "Malog Leskovca".
 
Znam sve. Ja sam ispod njih, na Karaburmi, ali hvala Bogu ne jos dugo. Postalo je nemoguce ziveti tu, jer se ne secam dana, da nisu palili. Samo mozes da molis Boga da vetar oduva dim na drugu stranu, pa da truje 'komsije', a ne tebe.
 
Sa ove slike deluje da je dim negde u Mirijevu a ne u romskom naselju. Dve godine sam svaki dan u naselju i preterivanje je da romi svaki dan pale kavlove. U poslednje vreme komunalci cesce dezuraju i obilaze kraj. Dok se " dosadjuju" usput napisu i brdo kazni za parkiranje u naselju. Bolje reci samo slikaju u prolazu pa posalju 5000 druze. To sto romi rade naravno niko ne opravdava ali znate da ste i sami delom krivi jer ste birali vlast koja je nesposobna da taj problem strucno i planski resi. I vatrogasci su dezurali jedno vreme sa rotacijom u naselju i tada paljevina nije bilo ali se sada odustalo od toga.
 
Sa ove slike deluje da je dim negde u Mirijevu a ne u romskom naselju. Dve godine sam svaki dan u naselju i preterivanje je da romi svaki dan pale kavlove. U poslednje vreme komunalci cesce dezuraju i obilaze kraj. Dok se " dosadjuju" usput napisu i brdo kazni za parkiranje u naselju. Bolje reci samo slikaju u prolazu pa posalju 5000 druze. To sto romi rade naravno niko ne opravdava ali znate da ste i sami delom krivi jer ste birali vlast koja je nesposobna da taj problem strucno i planski resi. I vatrogasci su dezurali jedno vreme sa rotacijom u naselju i tada paljevina nije bilo ali se sada odustalo od toga.
Znam ljude koji zive tamo, i manje vise je svaki dan tako. Organizovali su proteste, pisali su komunalcima, opstini, zvonili su na sva zvona, prijavljivali su da bi na kraju svaki put dobili poruku da nikog nije bilo i da se nista nije desilo i na kraju nema resenja. Zimi loze sve i svasta tamo, kao i u svakom naselju (bilo da je na NBG'u (MMA, dijagonalno od NCR'a, Agustina N., uvala kod Tosinog Bunara, kod SIV'a u sumi, kod poreske na NBG'u i New Minela, pored FDU'a) Petlovom Brdu, Cukarici, Bezaniskoj Kosi, Ledinama, kod Pancevca, Zemunu, to su lokacije za koje ja znam) tog tipa tako da je pakao kad si na pljunes distanci od njih. Leti, ako se nalaze u sumi il gde ima dosta zelenila, spaljuju sve i svasta da oteraju komarce.

A kad spaljuju kablove, uglavno to rade malo izvan naselja u blizini Sunnyvilla, cisto kao neki vid osvete sto su ih prijavljivali.

Ja ovu vlast nisam birao.
 
Hahahaa krivi smo, jer smo sami birali vlast 😄 Tacno je da ne pale svakog dana. U 10 dana otprilike naleti 1 dan da ne pale. Ali ako to ljudima ne smeta, sve ok.
 
Poštovani, išla sam da gledam pokazni stan u Sunyvillu, kažu da grade nove zgrade, završetak radova mart 2026 (to su ove obeležene brojevima na slici), kažu da je većina stanova već prodata, da jedna strana ima pogled na dečiji vrtić i Dunav a druga na susedne zgrade, 2400 je cena sa PDV-om, to mi je mnogo jer uzimam na kredit ali ne mogu ništa bolje da nadjem po gradu a da je ozbiljnija priča u smislu da je centralno grejanje, da su razvučeni kablovi za sve i da ne mora naknadno da se buši, da ima klima uredjaj, da banka lakše daje kredite baš za te stanove itd...
Kakva su vam iskustva i mišljenje, sve pišite kad stignete od kašnjenja radova do ponašanja prodavca usled primedbi kupaca, iskustva sa komšijama-buka, kao i sam život u stanu, takodje me zanima položaj stana orjentisan ka istoku-zapadu zbog vrućine..
ps. ja sam počela da čitam sve od početka teme, trebaće vremena da se iščita...hvala unapred na odgovorima.
 

Prilozi

  • sunvile.jpg
    sunvile.jpg
    245,3 KB · Pregleda: 118
2400 sa PDV-om mi je stvarno jeziva cena za ovaj deo grada. Razumem da koriste činjenicu da su svi ostali digli cene još više, ali što je mnogo, mnogo je...

Nisam kupio stan u kompleksu, ali živim u blizini. Zgrade su ok izvedene, iskustvo nekih mojih kolega je da su jako kasnili sa radovima u ranijim fazama. Zvučna izolacija je nepostojeća. Urbanistički je naselje nehumano, u smislu da su samo nabili 100 lamela jednu pored druge i sav prostor između zgrada služi kao parking, ali prekoputa ulice je stara VB koja ima parkove, šetalište, pijacu, školu itd.

U samom naselju se nalaze Maxi, Idea, Lilly, Pet Shop, par kafića i jedna pekara. Za neke ozbiljnije kupovine, sadržaje, medicinske ustanove itd. mora da se ide na Karaburmu. Javni prevoz ima dve linije, jedna do Omladinskog Stadiona, druga do bloka 20. Auto je po mom mišljenju neophodnost ako hoćete ovde da živite. Lokacija je ipak izolovana.

Neka prednost ako radite u centru jeste što je Višnjička skoro proširena, a najavljuju proširenje i Slanačkog puta. Nema nekih velikih saobraćajnih čvorišta gde se vozila zaglavljuju u špicu, što je velika stvar u odnosu na druge opštine.
 
Vrh