Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Pozdrav svima!
Planiramo kupovinu stana u Sanivil Premiumu. Malo smo nesigurni s obzirom da niti jedan stan koji smo gledali nije uknjizen. Kakva su vasa razmisljanja generalno u vezi toga? Postoji li uopste problem da ti stanovi u buducnosti budu uknjizeni?I koliko je sigurno uopste kupovati takav stan,ako nemamo garancije da li se uopste i moze uknjiziti? Ima li ko ikakvih saznanja u vezi konkretno ovog problema?
Svaki savet je dobro dosao!
Puno hvala unapred!
Ja sam misilio da je to problem samo u Sunnyville-u, ali evo citam da je to generalno problem i da se te upotrebne cekjau godinama. Nasao sam i vest da u 97 % slucajeva je Grad Beograd krivac sto kasni.

E sad - ono sto mene zapanjuje jeste kako je zapravo nejasan pravni status. Ako ja kupim stan u tom naselju, nema upotrebne, dakle nema uknjizbe. Ko je onda vlansik mog stana koji uredno placam? Mogu li preko noci da budem obespravljen jer eto to nije moje? Onda ne mogu ni da prijavim prebivaliste na tu adresu jer nemam vlasnicki list da je stan moj... Znaci dosta pitanja mi sad prolazi kroz glavu. Sta recimo ako investitor odustane i kaze zabole nas, mi se povlcacimo, trazite to sad sami, snalazite se...

A opet- dobar deo BG-a ima taj problem (msm da je cak i West 65 kuburio s upotrebnom). Kapiram da bi pola grada bilo na ulici da je to uslov.
 
Ja sam misilio da je to problem samo u Sunnyville-u, ali evo citam da je to generalno problem i da se te upotrebne cekjau godinama. Nasao sam i vest da u 97 % slucajeva je Grad Beograd krivac sto kasni.

E sad - ono sto mene zapanjuje jeste kako je zapravo nejasan pravni status. Ako ja kupim stan u tom naselju, nema upotrebne, dakle nema uknjizbe. Ko je onda vlansik mog stana koji uredno placam? Mogu li preko noci da budem obespravljen jer eto to nije moje? Onda ne mogu ni da prijavim prebivaliste na tu adresu jer nemam vlasnicki list da je stan moj... Znaci dosta pitanja mi sad prolazi kroz glavu. Sta recimo ako investitor odustane i kaze zabole nas, mi se povlcacimo, trazite to sad sami, snalazite se...

A opet- dobar deo BG-a ima taj problem (msm da je cak i West 65 kuburio s upotrebnom). Kapiram da bi pola grada bilo na ulici da je to uslov.
Mi gledamo da kupimo gotov stan, znaci ne u sivoj zoni jer smo culi da se dosta kasni sa rokovima i sve je pod znakom pitanja.Gotovi stanovi su par stotina evra skuplji po kvadratu, medjutim to nam ne bi bio problem ukoliko su papiri cisti. Mene takodjer zanima da li se moze provjeriti da li je sve Cisco u vezi stana ukoliko stan nije uknjizen. Gde su takvi neuknjizeni stanovi opste ubelezeni, to me zanima? I da li se moze proveriti da li ima ikakav teret i da li je zapravo vlasnik koji prodaje 100% vlasnik? Po meni je to dosta pitanja na koje zelim da imam odgovor prilikom kupovine stana, ipak se ne radi o maloj svoti novca. Molio bi ako neko moze da pomogne informacijama!
Puno hvala!
 
Prijateljski savet,sve ovo su pitanja za strucnu osobu tj advokata koji ce ti objasniti formalno pravne detalje. Ja se razumem poprilicno ali sta imas od toga ako ti kazem nesto pogresno. I zapitaj se sto bi ti neko besplatno dao egzaktne informacije jer kod pravnika dobar dan je 100 evra.
 
Prijateljski savet,sve ovo su pitanja za strucnu osobu tj advokata koji ce ti objasniti formalno pravne detalje. Ja se razumem poprilicno ali sta imas od toga ako ti kazem nesto pogresno. I zapitaj se sto bi ti neko besplatno dao egzaktne informacije jer kod pravnika dobar dan je

Prijateljski savet,sve ovo su pitanja za strucnu osobu tj advokata koji ce ti objasniti formalno pravne detalje. Ja se razumem poprilicno ali sta imas od toga ako ti kazem nesto pogresno. I zapitaj se sto bi ti neko besplatno dao egzaktne informacije jer kod pravnika dobar dan je 100 evra.
Hvala puno na odgovoru! Svakako cu angazovati advokata prilikom kupovine. Ipak, znacilo bi mi puno kada bi neko ko je skoro kupio stan podelio informacije u vezi gore navedenih nejasnoca. Puno bi u svakom slucaju pomoglo. Verujem ne samo meni, nego i ostalim potencijalnim kupcima.
 
Ja sam misilio da je to problem samo u Sunnyville-u, ali evo citam da je to generalno problem i da se te upotrebne cekjau godinama.

E sad - ono sto mene zapanjuje jeste kako je zapravo nejasan pravni status.Mogu li preko noci da budem obespravljen jer eto to nije moje? Onda ne mogu ni da prijavim prebivaliste na tu adresu jer nemam vlasnicki list da je stan moj...
Nemojte biti zapanjeni, nećete biti obespravljeni, a ni neprijavljeni.
Vratite se jedno 100 str nazad i lepo pročitate.
Ne kupujete stan od gazda Žike, vec od firme koja uz podrške BANAKA radi ovo PROJEKTNO FINANSIRANJE.
Znači Ugovori se overavaju kod NOTARA.
Banke izdaju brisovnu dozvolu.
DRŽAVA na vreme vraća PDV.
U MUP-u prijavite prebivaliste.
RAČUNI stizu na vase ime.
POREZ NA IMOVINU redovno plaćate.
KATASTAR vas vodi u evidenciji, uz napomenu da se čeka upotrebna.

E sad, ako imate jos pitanja, pravac salon ili advokat, jer grupe po internetu su najbolji izvor poluinformacija (rekao mi drugar i slične priče).

Sportski pozdrav.
 
Budući komšija,
1. Gradnja je kvalitetnija nego 99% novogradnji po Bg, pa i poredeći sa lux naseljima. Ja u stanu nemam nijedan pregradni zid od gipsa, toplotna i zvučna izolacija ok, voda i struja ok, pogled wow, infrastruktura će biti i bolja i očekujem rast cena nekretnina u Sunnyvillu (do sad je cena porasla za 1300 na 2000 eur)
2.Nqjbolje da pitate komšije sa Mirijeva, Karaburme, Malog Mokrog Luga, Konjarnika kako zimi izgleda kad se loži ugalj, ali opet Višnjička Banja je na brdu i vrlo često gledamo grad u magli i smogu, tako da je pitanje gde i šta smrdi.
3. Osim čuvene P zgrade za ove ostale sve ide i biće rešeno po proceduri. Ispod naselja uskoro prolazi novi put, Slanački put ce biti proširen, tako da će za jedno 2-3 godine biti vrlo poželjno naselje. Komšije su uglavnom korektni mladji ljudi sa decom, naravno ima i džibera (sirotinja koja nema para za garažno mesto ili parking, ali ima za Mečku ili Audi koji parkiraju na trotoar pred ulazom)
E jeste luks sa pvc/alu dvoslojnom stolarijom i kabina tusem 90x90:D Ajde ne budite delulu. Ja razumem svako hvali svoga konja ali ne dovodite ljude u zabludu. Za te pare je skroz ok.
Hvala na odgovoru.
Zanimljivo, znaci ti zivis tu. Ovaj drugar koji doduse ne zivi a i nije iz gradjevine (advokat je) kaze u fazonu "dobar je kvalitet, sta znam". I tako cujem od nekih ljudi istu stvar, a opet npr. na Google recenzijama ljudi kunu, kukaju, kazu da su ih za*ebali, da ne ispostuju nista, da je kvalitet uzas, da je sve fuseraj.

ja sam licno samo jednom bio u sunnyville-u i usao u jedan stan i za to kratko vreme mi nije delovalo da je nesto lose uradjeno. Al sta znam, verovatno je mozda problem taj sto je onaj putic posle onog kruznog vrlo uzak pa pravi guzvu, plus ovamo sto ova karton naselja ispod prave problem. Zivo me zanima ako je istina da je Sunnyville projekat nekog bliskog jednom nasem ministru, da to nisu uspeli da rese da tim ljudima ili koriguju navike kaznama ili da ih prosto premeste kao sto su uradili sa onim karton sitijem pre 15ak godina. Ipak i njima bi islo u korist, mogli bi jos vise da dignu kvadrat.

Zna li neko koliko kostaju garaze?
Ma pusti ovog lika, realno je gradnja osrednja u najboljem slucaju, iskreno ne ocekuj previse - koliko para toliko muzike. I za materijalizaciju i lokaciju. Budimo realni.
Cuces komsije, i kroz zidove i kroz dvosloju stolariju. Ganci ce da te truju dok se ne sredi situacija. Izgubices zivce u guzvi ako radis u gradu ili ne daj boze na nbg.
Saznao sam da mi je kolega kupio stan tu i otptilike je sve sto je ocekivao, a potvrdio ono sto sam napisao gore.
Da li je bolje od 99% novogradnje? Naravno da nije 😂
 
E jeste luks sa pvc/alu dvoslojnom stolarijom i kabina tusem 90x90:D Ajde ne budite delulu. Ja razumem svako hvali svoga konja ali ne dovodite ljude u zabludu. Za te pare je skroz ok.

Ma pusti ovog lika, realno je gradnja osrednja u najboljem slucaju, iskreno ne ocekuj previse - koliko para toliko muzike. I za materijalizaciju i lokaciju. Budimo realni.
Cuces komsije, i kroz zidove i kroz dvosloju stolariju. Ganci ce da te truju dok se ne sredi situacija. Izgubices zivce u guzvi ako radis u gradu ili ne daj boze na nbg.
Saznao sam da mi je kolega kupio stan tu i otptilike je sve sto je ocekivao, a potvrdio ono sto sam napisao gore.
Da li je bolje od 99% novogradnje? Naravno da nije 😂
Ovo je primer priče “rekao mi drugar”, “majstori koji ugradjuju klimu su tamo radili” i slično…
Vidim “odlično” ste upućeni samo ja nigde ne videh PVC stolariju, pa sa Karaburme se vidi antracit boja alu stolarije.
Niste vi ni prosli pored Sunnyvilla, a kamoli proveli 15 min u bilo kom stanu da biste mogli da dajete takve paušalne informacije.
Komšije ne čujem, a Huppe kabina i kada 90x90 stvarno nisu tesne, provereno više puta.
 
Ovo je primer priče “rekao mi drugar”, “majstori koji ugradjuju klimu su tamo radili” i slično…
Vidim “odlično” ste upućeni samo ja nigde ne videh PVC stolariju, pa sa Karaburme se vidi antracit boja alu stolarije.
Niste vi ni prosli pored Sunnyvilla, a kamoli proveli 15 min u bilo kom stanu da biste mogli da dajete takve paušalne informacije.
Komšije ne čujem, a Huppe kabina i kada 90x90 stvarno nisu tesne, provereno više puta.
I prosao, i preleteo i bio u “naselju”. Nema se ljutis. Zato sam i napisao pvc/alu jer se dosta naselja beli. Ako vam je 90x90 staklena kabina bolje od 99% novogradnje i lux onda to govori dovoljno 😄 Mislim vidi se po vasem pisanju realno da ubedjujete sebe i druge kako je to sve savrseno - klasicna kognitivna pristrasnost i to je normalno.Meni je drago da ste zadovoljni kupovinom, to je najbitnije vama kao kupcu
E sad jbg, ipak je ovo forum pa vas nekad ljudi vrate u objektivniju realnost.
 
jeste luks sa pvc/alu dvoslojnom stolarijom i kabina tusem 90x90:D Ajde ne budite delulu. Ja razumem svako hvali svoga konja ali ne dovodite ljude u zabludu. Za te pare je skroz ok.

Upravo, čovek priča gluposti. Gradnja nije kvalitetna u smislu da su korišćeni materijali jako bazični. Izvedba je dobra, bio sam u dva stana i korektno je urađeno.

Lux apsolutno nije ni blizu nijedan aspekat ovih zgrada, što je ok jer im je takva bila i cena.
 
Upravo, čovek priča gluposti. Gradnja nije kvalitetna u smislu da su korišćeni materijali jako bazični. Izvedba je dobra, bio sam u dva stana i korektno je urađeno.

Lux apsolutno nije ni blizu nijedan aspekat ovih zgrada, što je ok jer im je takva bila i cena.
Samo da vidimo ko su likovi koji pričaju gluposti.
Momci, ako na slici vidite PVC stolariju plaćam pivo.
Sledeći put bolje gledajte, niste vi Sunny videli ni iz daljine.
I da, kiselo je groždje.
IMG_1365.jpeg
IMG_1366.jpeg
IMG_1367.jpeg
IMG_1369.jpeg
IMG_1368.jpeg
 
Mislim da se ovde sa obe strane preteruje u ocenama, istina je negde na sredini.
Ako ce nekome da znaci moj pogled na stvari kao nekog ko je trazio prosecan prostor za stanovanje, od pocetka sam u P1 sa dva stana, AMA.
 
Mislim da se ovde sa obe strane preteruje u ocenama, istina je negde na sredini.
Ako ce nekome da znaci moj pogled na stvari kao nekog ko je trazio prosecan prostor za stanovanje, od pocetka sam u P1 sa dva stana, AMA.
Skroz korektna gradnja za te pare i to niko ne spori. Steta sto je ovako natrpano. To je po meni najveca mana. Takodje je prosek kao sto si rekao.
Ali mi je hit kad mi covek napise kiselo grozdje a zivi u modernom kowloonu, a predstavlja kao da je beverly hills.. Isto vazi i za west 65 a koji je 2.5x skuplji, ali eto lokacija
 
Mislim da se ovde sa obe strane preteruje u ocenama, istina je negde na sredini.
Najbolji opis. Granja nije fušeraj ali nije Lux naravno. Meni najviše smeta aljkavost majstora i to što su se za minimalno veće ulaganje neke stvari mogle dosta bolje i pismenije uraditi.

Naselje kao naselje je korektno, fali zelenih površina. Potencijala ima ali će trebati dosta stvari da se poklopi i uradi u narednim godinama (proširenje Slanačkog puta, izgradnja vrtića i Osnovne škole, izgradnja tunela od Pančevca do Beograda na vodi što bi dovelo do dosta lakšeg i bržeg pristupa Novom Beogradu). Ali sve je to na dugačkom štapu i ne treba gledati na to kao nešto što će se sigurno desiti nego se pomiri da od toga nema pa ako nešto bude - super.

Što se tiče dozvola ni po čemu se ne razlikuje od ostalih 90% zgrada po BG, čekaće se kao i za njih. I "P" zgrada je konačno početkom godine rešila papire i dozvole - info za one koji kupuju stan u toj zgradi.

Sve u svemu , ko hoće da kupi stan za okvirno 2000e pre bih mu preporučio Sanivil nego "divlje" zgrade po Mirijevu, Karaburmi, Ledinama.

I da, kome je to bitno (meni npr. jeste i to mi je bila kap koja je prelomila da kupim stan ovde) - ukoliko ste na višim spratovima imaćete lep pogled sa terase na grad/Dunav.
 
Upravo, čovek priča gluposti. Gradnja nije kvalitetna u smislu da su korišćeni materijali jako bazični. Izvedba je dobra, bio sam u dva stana i korektno je urađeno.

Lux apsolutno nije ni blizu nijedan aspekat ovih zgrada, što je ok jer im je takva bila i cena.
Kolko moraš da budeš besposlen pa da se baviš tamo nekim zgradama s koji nemaš nikakave veze. Komšija, ignoriše ovog genija, neke se zabavlja sam sa sobom.
 
Kolko moraš da budeš besposlen pa da se baviš tamo nekim zgradama s koji nemaš nikakave veze. Komšija, ignoriše ovog genija, neke se zabavlja sam sa sobom.

Vama je ok kao kupcu da neko širi dezinformacije zato što vam je komšija, a nije ok da se kaže pošteno da gradnja nije lux i kvalitetnija od 99% novogradnje u BG kao što gospodin priča. Svaka čast.
 
Vama je ok kao kupcu da neko širi dezinformacije zato što vam je komšija, a nije ok da se kaže pošteno da gradnja nije lux i kvalitetnija od 99% novogradnje u BG kao što gospodin priča. Svaka čast.
Skontao sam da su ovi iz sanivila vecinom neka posebna sorta, bleje na forumu pa zive u svom mehuru od smoga i placu kad im neko predstavi cinjenice 🤡
Kao da je neki dvor a ne obicna novogradnja van grada
 
U pr
Skontao sam da su ovi iz sanivila vecinom neka posebna sorta, bleje na forumu pa zive u svom mehuru od smoga i placu kad im neko predstavi cinjenice 🤡
Kao da je neki dvor a ne obicna novogradnja van grada
U pravu si.
Mi smo neki “sutraw” i “randomguy” likovi koji bleje po forumima i ubedjuju ljude da imaju pvc prozore iako se na slikama vide alu prozori.
Naselje smo videli 2 puta po 15 min, čuli smo da nam je kolega tu kupio stan, preleteli smo naselje i slično.
I nikako nam ne ide da ubedimo ljude da smo u pravu.
A ima i nekih koji su ubedjivali ljude pre godinu dve da ce sve da otkliza u Dunav, nisu kupili stan, kiselo je grozdje i sad traze zamerke iz ovih ili onih razloga.
Sportski pozdrav za sve stručnjake.
 
Skontao sam da su ovi iz sanivila vecinom neka posebna sorta, bleje na forumu pa zive u svom mehuru od smoga i placu kad im neko predstavi cinjenice 🤡
Kao da je neki dvor a ne obicna novogradnja van grada
Sta si se toliko upalio, a ni ne zivis ovde, zasto trosis energiju? Ja ne bih visio na forumu po tudjim kompleksima, da mi neko plati. Imam osecaj da zivis u nekom Mirijevu 5 ili nekom Zemun polju, i nisi imao para da kupis stan u Sunnyville-u, iako si jako hteo, pa lecis svoje frustracije i komplekse ovde. Za ovu cenu je sasvim korektno, i vecina nas stanara je vrlo zadovoljna. Opusti se malo, imaces i ti novca za bolje jednog dana, a mozda i neces. Sedi di si, za bolje nisi :)
 
Poslednja izmena:
dace bog i da i vi imate para vise

da bi ziveli na boljem mestu
 
dace bog i da i vi imate para vise

da bi ziveli na boljem mestu
Ja ne visim na tuđim temama i ne zalazim po drugim kompleksima, vi ste ti koji ste došli ovde kod nas. A uvek može bolje, i biće :)
Au brate, čovek živi podno Lešća i vređa Mirijevo i Zemun polje, pa stvarno kuda ide ovaj svet 😁
Ne razumem te, znam samo za podno grejanje, ne znam šta znači “podno” Lešća. Bolje se ti drži, druže, nekog foruma gde je tema pravopis.
 
Polako prijatelju, tek si stigao u BG, naučićes i slengove i gde je šta lokacijski ,samo malo strpljenja 😁
 
Polako prijatelju, tek si stigao u BG, naučićes i slengove i gde je šta lokacijski ,samo malo strpljenja 😁
Prijatelju, taj sleng u Beogradu pokupio nisi. Koliko god da si u Beogradu, a rekao bih jako kratko, lokacijski ne stojiš dobro. Google maps - pa vidi koliko do centra od lokacija zbog kojih si se uvredio, i od lokacije na koju se odnosi ova tema. Prosta matematika, naučićeš, mada možda i nećeš :) A, o infrastrukturi tih naselja da ne pričamo, čemu ja uvek dajem prednost, završio sam neke škole, pa se malo i razumem. Ako ti je presudna lokacija, i deponija ispod Stare Karaburme lokacijski stoji odlično. :)

Ja se isključujem. Nećemo više da spamujemo ljude ovde, ipak je ovo tema za one koji su ili kupili ovde stan ili nameravaju to da učine. Ako si jedan od tih, izvoli i ostani :)
 
Vidi drug, ne treba mi Google da bih znao gde je šta u BG za razliku od tebe 😁

Elem, uživajte u svojoj LUX novogradnji u širem centru grada, a nama mučenicima ostaje samo kiselo grožđe što smo propustili priliku života 😉
 
Vrh