Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Dobro jutro,

Stigao je dopis od Sanivila u vezi dinamike završnih radova i priključaka, pa se može reći da ono što su naveli prati faktičku situaciju sa terena.

Ukoliko možete da me dodate u grupe koje postoje, bio bih zahvalan. Stan smo kupili u D1, možemo privatnom porukom iskomunicirati.

Pozdrav
 
Zdravo, da li je neko na forumu ko bi mogao da me uclani u grupu sa stanarima P zgrade, kupili smo stan tu😊 Javite mi se, molim vas😊
 
Pozdrav svima!
Planiramo kupovinu stana u Sanivil Premiumu. Malo smo nesigurni s obzirom da niti jedan stan koji smo gledali nije uknjizen. Kakva su vasa razmisljanja generalno u vezi toga? Postoji li uopste problem da ti stanovi u buducnosti budu uknjizeni?I koliko je sigurno uopste kupovati takav stan,ako nemamo garancije da li se uopste i moze uknjiziti? Ima li ko ikakvih saznanja u vezi konkretno ovog problema?
Svaki savet je dobro dosao!
Puno hvala unapred!
 
Za neke zgrade u BG prođe i više godina pre nego što dobiju upotrebnu dozvolu, a bez toga nema uknjižbe.

Verovatno je da će Premium u jednom momentu dobiti upotrebnu dozvolu, ali ako ste sumnjičavi, najbolji savet je da kupite već uknjižen stan negde drugde.
 
Upadam sad kao padobranac, ali me zanima jedno. Ako se vec u nekim novogradnjama ceka par godina na uknjizbu, odnosno da zgrada dobije upotrebnu dozvolu, da li se onda isto toliko ceka i na povracaj pdv-a ili je taj povracaj moguce ostvariti i pre nego sto zgrada dobije upotrebnu dozvolu?
 
Upadam sad kao padobranac, ali me zanima jedno. Ako se vec u nekim novogradnjama ceka par godina na uknjizbu, odnosno da zgrada dobije upotrebnu dozvolu, da li se onda isto toliko ceka i na povracaj pdv-a ili je taj povracaj moguce ostvariti i pre nego sto zgrada dobije upotrebnu dozvolu?
PDV se dobija ranije, nakon primopredaje stana i dobijanja fiskalnog racuna, nije uslovljen uknjizbom.
 
Kakva su vasa razmisljanja generalno u vezi toga?
Moje neko mišljenje (i nadanje), kao već četvorogodišnjeg stanara...
Nadam se da će sve zgrade u nekom trentku dobiti upotrebnu. Mislim da sve Premium zgrade (ove dve dole i ove u srednjem redu koje se sad grade) imaju najveću šansu da dobiju upotrebnu i da će tu biti najmanje problema, osim rokova ali to je zbog inertnosti investitora, koji ne želi malo agilnije da rešava te stvari. Zatim, mislim da su naše četiri zgrade (prvoizgrađene) sledeće po šansama da dobiju upotrebnu. Već je tri puta odbijen zahtev za upotrebnu za prvu od ove četiri zgrade, podnet je i četvrti put, možda sad prođe jer poslednji put nije bilo puno zamerki (falili su neki potpisi na geodetskim elaboratima)...
Najmanje šanse za upotrebnu, po mom mišljenju, imaju E i P zgrade. Jedino one nisu građene iz projektnog finansiranja i kod njih je investitor najviše improvizovao sa dozvolama i procedurama. Najveći problem ima P zgrada zbog tog dodatnog sprata (ako to nisu u međuvremenu ispeglali nekako).
 
Pozdrav, kupili smo stan u E zgradi(ako je to ona gde je maxi?)
Da li bi se neko javio da nas ubaci u grupu sa stanarima?
 
Poštovani,
Da li neko može da mi u privatnoj poruci pošalje kontakt majstora koji je napravio ovu kuhinju? Bio bih mu zahvalan.
IMG-20240621-WA0003.jpg
 
Vrh