Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487691#p487691:ov7nxy02 je napisao(la):
srdjanprpa » Sub Okt 28, 2017 7:48 pm[/url]":ov7nxy02]Jel mozes da nam kazes zasto je best buy?

I ja bih voleo da pročitam, možda sam nešto propustio...

Inače, pozdrav sima, nov sam na forumu.

Supruga i ja smo u potrazi za stanom koji bismo kupili, pa smo pogledali i jedan stan koji nam strukturom i veličinom odgovara u EP zgradi. Ako se dobro sećam, bio je na 3. spratu i ne mogu da kažem da mi se stan nije dopao, bio je baš ono što nama treba, 67m2, dvoiposoban. Stručnjak koji je pregledao i pitao sve i svašta oko gradnje, a u čiji sud imam kompletno poverenje, je bio veoma zadovoljan, kaže da je gradnja OK (pričam samo za EP, za ostale zgrade ne znam). Pogled je bio zaista lep.

Tako da, eto, možda ta informacija nekom znači. AKo uspem da pronađem slike, postaviću ih ovde,promenio sam telefon u međuvremenu pa nisam siguran gde su.

Nama svkako nisu odgovarala cena i kraj. Nisam imao neka očekivanja, jer sam slabo imao posla u tom delu grada i slabo ga pozajem...Ali s obzirom na nedostatak infrastrukure u okolini - očekivao sam bolju cenovnu ponudu. Malo sam prostudirao okolinu i ne mislim da vredi tolikog novca, a i za 150 evra manje bih razmislio. Verujem da će taj kraj zaživeti i da će budućnost biti bolja, ali ja jednostavno nisam siguran kada će to da se desi. Čovek iz prodaje nas je upoznao sa nekim planovima za škole i vrtiće u okolini, te ovo - te ono...I shvatam ja da će to jednom verovatno tako i da bude...Ali kod nas se nikad ne može ništa tvrditi.

Inače, pošto poslednjih par meseci gledamo stanove, i svačega smo se nagledali, ovo je jedna od boljih varijanti, naročito ako vam je kraj OK. I cena..ali Bože moj, stekao sam utisak ovde da ljudi kupuju, a čim ljudi kupuju, znači da nije previsoka. Jedino što sam ja skeptičan da će moći da se proda po toj tj sličnoj ceni za, recimo, 5-6 godina, a meni je to svakako faktor pri odlučivanju.

Odoh ja da čitam druge teme, možda mi to pomogne u daljoj potrazi...ali me baš zanima zašto ovo neko smatra dobrom kupovinom, pošto već počinjem da sumnjam u svoj sud nakon poslednjih par meseci...
 
Lično mislim da cena kod EP zaista nije opravdana za sad sa ovakvom infrastrukturom.
A sto se kraja tiče mislim da je izuzetno atraktivan, a pogotovo za one koji žele eventualno da zarade u budućnosti na preprodaji stana kao sto sam i ja. plac kod lešeća je 2004 Kostao 1500 evra po aru, sada je 10000 sto samo govori koliko cena raste u ovom delu grada. Otvoren je tržni centar. Most preko ade huje i SMT koji je planiran da bude gotov 2025 će ovom delu grada doneti mnogo i mislim da će lokacija biti izuzetno atraktivna. Gradi se planski, čist je vazduh, 7 kilometara od trga republike sa dobrom konekcijom. Kako se naselje bide gradilo dalje cena će samo rasti.
Naravno da sve nosi rizik. Ko zna šta može da se desi, ali tako je u svemu. Kad bi postojala investicija bez rizika svi bi bili milioneri :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487664#p487664:8nv0g3so je napisao(la):
gospodarvremena » Sub Okt 28, 2017 4:31 pm[/url]":8nv0g3so]@Svetska Putnica
Dobro došla na forum :)

SunnyVille je definitivno BEST BUY kupovina u Beogradu u ovom trenutku.
Bilo da se odlučite da kupite stan od privatnog investitiora ili Energoprojekta, mislim da nećete pogrešiti.
Odnos između kvaliteta radova, potencijala i koncepta naselja i lokacije sa jedne strane i cene sa druge strane, su veoma dobri.

Bili smo danas u poseti gradilištu.
Radi se na sređivanju prostora između zgrada Energoprojekta.
Što se tiče ulice, radi se na priključenju toplovoda na Slanačkom putu.

Hvala Vam na odgovoru!

Iskreno sam se nadala Vašem odgovoru, jer sam iz ranijeg čitanja ovog podforuma stekla utisak da ste najupućeniji na forumu u ovaj projekat.
Želela bih da Vam postavim još nekoliko pitanja, pa ako nije problem da mi odgovorite na privatnu poruku, kako ne bi "gušili" postovima ovu temu.
Unapred hvala :)
 
Kod privatnika oko 1170 sa PDV om, zavisno od stana i može da se pregovara,

Kod EP 1320 sa PDV fiksno. Bar je tako bilo kad sam ja kupovao.
 
Radovi trenutno ne napreduju, što znači da je veliko pitanje da li će i u novembru završiti radove na izgradnji ulice i svega oko nje. Svuda okolo je krš i lom. Prolazio sam juče pored gradilišta i video mnogo radnika i kamiona, ali isključivo na izgradnji novih zgrada kod privatnika. Na prvoj, gotovo završenoj zgradi, nema niti jednog radnika, niti nameravaju da završavaju zgradu. Iskreno, nije mi jasno da se niko od kupaca nije pobunio, jer je ovo baš bezobrazluk. U EP-u kažu da je rok za useljenje zasad 01.12. ali opet sve zavisi od radova na ulici i toplovodu, koji trenutno stoje. Ja iskreno nisam optimista da će sve to biti završeno ove godine. Prilično su neodgovorni. Da li je privatnik nekome dao novi rok za završetak radova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487769#p487769:2yld0866 je napisao(la):
AndUp » Ned Okt 29, 2017 8:49 am[/url]":2yld0866]Lično mislim da cena kod EP zaista nije opravdana za sad sa ovakvom infrastrukturom.
A sto se kraja tiče mislim da je izuzetno atraktivan, a pogotovo za one koji žele eventualno da zarade u budućnosti na preprodaji stana kao sto sam i ja. plac kod lešeća je 2004 Kostao 1500 evra po aru, sada je 10000 sto samo govori koliko cena raste u ovom delu grada. Otvoren je tržni centar. Most preko ade huje i SMT koji je planiran da bude gotov 2025 će ovom delu grada doneti mnogo i mislim da će lokacija biti izuzetno atraktivna. Gradi se planski, čist je vazduh, 7 kilometara od trga republike sa dobrom konekcijom. Kako se naselje bide gradilo dalje cena će samo rasti.
Naravno da sve nosi rizik. Ko zna šta može da se desi, ali tako je u svemu. Kad bi postojala investicija bez rizika svi bi bili milioneri :)
Ma slažem se za potencijal i suguran sam da će tako biti, ali se ne zna kad, a treba u međuvremenu tu i živeti. Po mom shvatanju je cena već sada kao da je okolina koliko-toliko sređena, što ja nisam primetio. (ne mislim samo na izgled već blizinu škole, vrtića, apoteke, restorana, gradskog prevoza itd) Naravno da ne očekujem zaradu bez rizika, zapravo ne očekujem zaradu, ja samo iz ličnih razloga vodim računa da mogu da eventualno prodam stan koji sad kupujem (jer se nadam pozitivnom ishodu na nekoj sasvim drugoj strani za, recimo, 5 godina), ali i da imam opciju da u njemu kvalitetno živimo narednih 20+ godina. Naravno, niko nije prorok da zna kako će se kretati cene nekretnina, ali budući kupac treba da plati cenu stana, agenciju, porez na prenos + neke radove unutra...Ne verujem da će postići baš takav nivo cene da može da se zaradi u odnosu na ovu cenu stanova kod EP. Jedino ako generalno sve nekretnine poskupe, pa i ove ovde. Ja sam jedva uspeo da prodam stan u kojem trenutno živim po ceni po kojoj sam ga i kupio pre 9 godina, a lokacija je u međuvremenu značajno dobila na atraktivnosti. Gotovo 90 000 evra za dvoiposoban stan od 67-68 m2 kod Lešća je ipak peviše, po meni. Ali dobro, juče sam gledao sličan stan na Žarkovu i nije bio drastično jeftiniji (tek oko 5000 evra.) Opet kažem, ako se stanovi kupuju, nije bitno moje mišeljenje, onda je to OK cena.

U svakom slučaju, želim ti da se za 10 godina ja kajem a ti zaradiš :)
 
Moja firma je angažovana na radovima na zgradama Energoprojekta.

Kao što sam rekao, kvalitet gradnje je odličan, jedina moja lična zamerka je odos cena/lokacija. Osim stanova koji imaju pogled ka Dunavu, ostali mislim da ne zaslužuju tu cenu za lokaciju Višnjičko brdo.
 
Cestitke na angazovanju Moravac drago mi je da ima posla pored stadiona Crvene zvezde ;) A na cemu ste tacno angazovani?
 
Da li je neko išao da pregleda stan kod EP, u smislu da li je sve ok urađeno i da li je bilo nekih zamerki? Da li treba nešto da se popravlja?

@Moravac vidim neka vrata na slici garaže. Da li su to ulazna vrata od garaže? Obično po novim zgradama sam viđao rolo vrata, tj. vrata koja se podižu, dok mi ovde deluje kao da su standardna vrata koja se otvaraju u stranu.
 
] @Moravac vidim neka vrata na slici garaže. Da li su to ulazna vrata od garaže? Obično po novim zgradama sam viđao rolo vrata je napisao(la):
Vrata su klasična dvokrilna, na senzor se otvaraju sa strane.
 
Hvala za info! Znači, još jedna u nizu ušteda od strane EP... Ne znam samo u čemu se onda ogleda kvalitet gradnje koji svi pominju kod EP, kad su svuda na nečemu štedeli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@aleksm

Pa valjda rolo vrata nisu neki vrhunac pokazatelja kvaliteta gradnje? Meni je bitnije na primer da je spoljni zid 51cm i od kvalitetnih materijala. Trenutno zivim u zgradi u kojoj je kvadrat kostao preko 2000 i koja ima rolo vrata na garazi koja su u prethodnih 6 godina bila pokvarena barem 20 puta, tako da ne vidim koji im je tacno benefit. :)
Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488213#p488213:319kb1o8 je napisao(la):
aleksm » Uto Okt 31, 2017 1:16 am[/url]":319kb1o8]Hvala za info! Znači, još jedna u nizu ušteda od strane EP... Ne znam samo u čemu se onda ogleda kvalitet gradnje koji svi pominju kod EP, kad su svuda na nečemu štedeli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam za ove zgrade, ali sam i ziveo, a i imam prijatelje koji zive u zgradama koje je gradio Energoprojekt, i svi smo zadovoljni. Prvo vizuelno kad pogledas zgrade od raznih tzv. "investitora" gradjene u isto vreme, imas osecaj da su EP duplo mladje. Strukturno su dobro odradjene, kontrola kvaliteta postojala, imaju izolaciju i fasadnu ciglu, temelji dobro odradjeni... To kakvi su prekidaci, vrata i slicna kozmetika, po meni nije toliko bitno.

Zaboravih jos jednu jako bitnu stvar, stanovi kod EP su (bar ono sto ja znam) uglavnom dobro projektovani - dvostrano orijentisani, prirodna ventilacija kupatila i kuhinje, spavaci deo odvojen,...
 
Pa osim zida, ne znam šta je još pokazatelj kvaliteta gradnje. Ono što ja vidim to je završna obrada - parket, keramika, fasada, hodnici, ulazna vrata od stana, pa i ta vrata od garaže. Ne sumnjam uopšte da će se i na njima kvariti motor, naročito ako su čelična i teža.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488245#p488245:rfp9ejzv je napisao(la):
aleksm » Uto Okt 31, 2017 9:59 am[/url]":rfp9ejzv]Pa osim zida, ne znam šta je još pokazatelj kvaliteta gradnje. Ono što ja vidim to je završna obrada - parket, keramika, fasada, hodnici, ulazna vrata od stana, pa i ta vrata od garaže. Ne sumnjam uopšte da će se i na njima kvariti motor, naročito ako su čelična i teža.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Izvinjavam se što upadam u prepisku, ali nije mi jasno da li ste hteli da kažete da niste zadovoljni kvalitetom gore navedenih elemenata?
 
Svetska Putnica":shc85wwb je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488245#p488245 je napisao(la):
aleksm » Uto Okt 31, 2017 9:59 am[/url]":shc85wwb]Pa osim zida, ne znam šta je još pokazatelj kvaliteta gradnje. Ono što ja vidim to je završna obrada - parket, keramika, fasada, hodnici, ulazna vrata od stana, pa i ta vrata od garaže. Ne sumnjam uopšte da će se i na njima kvariti motor, naročito ako su čelična i teža.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Izvinjavam se što upadam u prepisku, ali nije mi jasno da li ste hteli da kažete da niste zadovoljni kvalitetom gore navedenih elemenata?

Konkretno, ulaznim vratima nisam zadovoljan i mislim da su nekvalitetna. Za ostalo mogu da kažem da nisam zadovoljan izgledom i upotrebljenim materijalima, ali ne mogu baš da kažem da je nekvalitetno. Nije kvalitet koji bih očekivao. Na primer, keramika je domaća, nije granitna niti neke extra obrade i meni se ne svidja izgled. Kod privatnika je kvalitetnija keramika, čak mislim da je granitna. Parket nije istog kvaliteta u svim stanovima, negde je R klasa (2. Klasa), negde je 1. Klasa (u većim stanovima), ali nigde nije extra klasa. Obrada parketa koju sam video u nekim stanovima nije baš najbolja, jer se vide tragovi obrade parketa (vide se talasi od hoblerice).
Razlog zašto sam naveo nezadovoljstvo je taj što sam na osnovu priča i ljudi ovde na forumu, kao i nekih poznanika, da EP radi kvalitetno, bio razočaran kada sam video sve ove detalje. Možda je gradnja dobra, temelj, zidovi, ali im završna obrada nije jača strana. Ili im možda nedostaje samo bolji nadzor nad završnim radovima, budući da dosta toga rade podizvođači.

Pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sunčani":3krnyffe je napisao(la):
Radovi trenutno ne napreduju, što znači da je veliko pitanje da li će i u novembru završiti radove na izgradnji ulice i svega oko nje. Svuda okolo je krš i lom.

Ovo s ulicom već postaje jako ozbiljan problem.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488588#p488588:xoaq98nu je napisao(la):
Marcus Lupus » Sre Nov 01, 2017 1:53 pm[/url]":xoaq98nu]
Sunčani":xoaq98nu je napisao(la):
Radovi trenutno ne napreduju, što znači da je veliko pitanje da li će i u novembru završiti radove na izgradnji ulice i svega oko nje. Svuda okolo je krš i lom.

Ovo s ulicom već postaje jako ozbiljan problem.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk

Slazem se sa Vama da postoji neki problem oko ulice!
Bili smo juce u poseti gradilistu i ne primeti se nikakav napredak na ulici u odnosu na obilazak od pre mesec dana.

Mi cemo najverovatnije odloziti kupovinu stana u naselju dok sve ne bude zavrseno. Jednostavno ne bi da ulazimo u proceduru kupovine a da nas "zavitlavaju" za rokove koje su sami sebi postavili. Ljudi koji su kupili stan od EP, nemaju pravo na odstetu za kasnjenje jer je prozrokovano izgradnjom ulice. Necuveno i neozbiljno!!!

Dobila sam informacije da se nece krenuti sa zavrsetkom ulice dok privatnik ne podigne 4. zgradu.

U Srbiji je za izgradnju ulicice od 150m potrebno pola godine.
 
@svetska putnica
Pogresna je informacija da je izgradnja ulice vezana za izgradnju zgrada privatnika.
Prikacili su toplovod na mrežu i zatrpali cevi. Ostalo je još oko 150 metara da polože cevi prema zgradama.
To rade toplane Beograd.
Pozdrav
 
Ali to rade nečuveno sporo, i time kupce uvlače u ogromne troškove, a dotičnom privatniku daju sjajan izgovor za njegovo kašnjenje. Već me polako hvata panika.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488805#p488805:34prlx9a je napisao(la):
Marcus Lupus » Čet Nov 02, 2017 10:51 am[/url]":34prlx9a]Ali to rade nečuveno sporo, i time kupce uvlače u ogromne troškove, a dotičnom privatniku daju sjajan izgovor za njegovo kašnjenje. Već me polako hvata panika.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk

Delimo isto mišljenje.
Mene je prošla ta faza nerviranja i panike :)
Po mojoj proceni biće dodatnog kašnjenja, pretpostavljam da će useljenje biti oko Nove Godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489274#p489274:1wr3dzl9 je napisao(la):
gospodarvremena » Sub Nov 04, 2017 12:06 am[/url]":1wr3dzl9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488805#p488805:1wr3dzl9 je napisao(la):
Marcus Lupus » Čet Nov 02, 2017 10:51 am[/url]":1wr3dzl9]Ali to rade nečuveno sporo, i time kupce uvlače u ogromne troškove, a dotičnom privatniku daju sjajan izgovor za njegovo kašnjenje. Već me polako hvata panika.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk

Delimo isto mišljenje.
Mene je prošla ta faza nerviranja i panike :)
Po mojoj proceni biće dodatnog kašnjenja, pretpostavljam da će useljenje biti oko Nove Godine.

Ovo baš deluje ohrabrujuće. :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489357#p489357:2v1l5e64 je napisao(la):
Sunčani » Sub Nov 04, 2017 11:07 am[/url]":2v1l5e64]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489274#p489274:2v1l5e64 je napisao(la):
gospodarvremena » Sub Nov 04, 2017 12:06 am[/url]":2v1l5e64]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488805#p488805:2v1l5e64 je napisao(la):
Marcus Lupus » Čet Nov 02, 2017 10:51 am[/url]":2v1l5e64]Ali to rade nečuveno sporo, i time kupce uvlače u ogromne troškove, a dotičnom privatniku daju sjajan izgovor za njegovo kašnjenje. Već me polako hvata panika.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk

Delimo isto mišljenje.
Mene je prošla ta faza nerviranja i panike :)
Po mojoj proceni biće dodatnog kašnjenja, pretpostavljam da će useljenje biti oko Nove Godine.

Ovo baš deluje ohrabrujuće. :(

Bili bi iskreno presrećni da to bude ranije :)
Ovo kašnjenje nas je dosta koštalo jer smo morali da se selimo iz jednog stana gde plaćamo rentu u drugi.
Ali valjda to tako treba :)
 
Vrh