Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Zdravo svima. Trebalo mi je malo više vremena da pročitam sve vaše upise. :) Sa nekima se slažem, sa nekima ne. Ali tome i služe forumi, da se razmenjuju mišljenja. Ja sam kupio stan od firme Sunnyville i ono što mogu da kažem je da sam zadovoljan, jer za isti novac ne bih mogao da nadjem stan slične cene i kvadrature kod Energoprojekta, ali i na nekim drugim "atraktivnijim" lokacijama. To ne znači da su njihovi stanovi lošiji, naprotiv, jer sam video slike koje su postavljali drugi kupci i mislim da su i jedan i drugi investitor uložili dosta sredstava u ovaj projekat. Moj stan nije završen, ali sam u svakodnevnom kontaktu sa predstavnicima Sunnyville firme i ispunjavaju ono što se dogovorimo. Malo kasne sa završetkom radova, ali bez ikakvih problema refundiraju moje dodatne troškove. Čitao sam sve komentare i ono što i ja mogu da zaključim je da je najveći problem sa javnim ustanovama, a pre svega Toplanom, jer njihovi izvodjački radovi idu veoma traljavo, gde mi kupci najviše ispaštamo. Danas sam posetio gradilište i svoj stan, video nekoliko radnika kod Slanačkog puta, što je dobar znak da se radi na dovodu toplovoda. Nadam se da će i to uskoro biti gotovo, kako bi se i ulica asfaltirala. Ostaje mi samo da se nadam da ću imati dobre komšije i da razmenjujemo šifre za WiFi, kao što sada razmenjujemo mišljenja. :)
 
Meni je sve ovo sa kasnjenjima jezivo!
Ne mogu da shvatim da ste tako ravnodusni po tom pitanju!? @gospodarvremena @suncani
Nadam se da cete dobiti ozbiljnu odstetu od Energoprojekta za odlaganje!
 
Ovaj projekat je dokaz da i sa jeftinim materijalima je moguce napraviti nesto sto deluje moderno. S te strane svaka cast
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489488#p489488:359s002d je napisao(la):
derikoza » Sub Nov 04, 2017 9:02 pm[/url]":359s002d]...o kakvoj refundaciji dodatnih troskova se radi?

Refundaciji troškova mesečne rente za iznajmljivanje stana, dok se svi radovi ne završe. Za mene bi bio dvostruki trošak da plaćam i ratu kredita i mesečnu kiriju. Ovako smo sve dogovorili i tu obavezu ispunjavaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489501#p489501:9wmlgq9v je napisao(la):
Svetska Putnica » Sub Nov 04, 2017 10:53 pm[/url]":9wmlgq9v]Meni je sve ovo sa kasnjenjima jezivo!
Ne mogu da shvatim da ste tako ravnodusni po tom pitanju!? @gospodarvremena @suncani
Nadam se da cete dobiti ozbiljnu odstetu od Energoprojekta za odlaganje!
Jeste jezivo. Odes na gradiliste i vidis sav onaj krs i lom, nezavrsene stanove, a rok za useljenje bio odavno... A zima dolazi polako. Da nam bar kazu da je useljenje na prolece da se ne nadamo ranije, a ovako svakog meseca mislis bice gotovo. Ali postoji nada da se opasnooo bace na posao i zavrse do 1.12. :gobb: :?
 
Od 1.1 i ja ću traziti da mi refundiraju troškove stanarine jer sam podstanar. Neće ovo biti gotovo do proleća leta 2018. Puno problema, radnika nema jbg..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489555#p489555:1kd8rprb je napisao(la):
Ulicni basketas » Ned Nov 05, 2017 2:40 am[/url]":1kd8rprb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489488#p489488:1kd8rprb je napisao(la):
derikoza » Sub Nov 04, 2017 9:02 pm[/url]":1kd8rprb]...o kakvoj refundaciji dodatnih troskova se radi?

Refundaciji troškova mesečne rente za iznajmljivanje stana, dok se svi radovi ne završe. Za mene bi bio dvostruki trošak da plaćam i ratu kredita i mesečnu kiriju. Ovako smo sve dogovorili i tu obavezu ispunjavaju.
Jel to dogovoreno sa Energoprojektom?
 
Mi smo uzeli stan kod synnville i veoma smo zadovoljni izborom, ali ovo sada sa odlaganjem nas mnogo nervira. Imamo pouzdanu informaciju da ulica mora da ceka zavrsetak toplovoda, a da su oni mnogo kasnili. Zanima nas da li je neko danas ili juce bio na gradilistu i da li ima neka nova informacija. Takodje, da li neko zna sta je sa novom gradjevinskom dozvolom?
 
@dip

Bio ja juče. Neće završiti toplovod bar za dve tri nedelje. Onda mora struja i telekomunikacioni kabl i tek onda priprema za asfalt i asfaltiranje. Ako uzmemo novogodišnje praznike i sneg mislim da naselje neće biti spremno do proleća.

Novu gradjevinsku dozvolu su dobili. Poslali su mi je i Okačio sam je negde na ranijim postovima.

Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489615#p489615:3c4n0c2n je napisao(la):
Handyman » Ned Nov 05, 2017 2:47 pm[/url]":3c4n0c2n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489555#p489555:3c4n0c2n je napisao(la):
Ulicni basketas » Ned Nov 05, 2017 2:40 am[/url]":3c4n0c2n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489488#p489488:3c4n0c2n je napisao(la):
derikoza » Sub Nov 04, 2017 9:02 pm[/url]":3c4n0c2n]...o kakvoj refundaciji dodatnih troskova se radi?

Refundaciji troškova mesečne rente za iznajmljivanje stana, dok se svi radovi ne završe. Za mene bi bio dvostruki trošak da plaćam i ratu kredita i mesečnu kiriju. Ovako smo sve dogovorili i tu obavezu ispunjavaju.
Jel to dogovoreno sa Energoprojektom?

Ne, ja sam kupio stan kod privatnog investitora. Za Energoprojekt ne znam da li je to isto dogovarao sa svojim kupcima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489650#p489650:27rjr6ow je napisao(la):
AndUp » Ned Nov 05, 2017 8:30 pm[/url]":27rjr6ow]@dip

Bio ja juče. Neće završiti toplovod bar za dve tri nedelje. Onda mora struja i telekomunikacioni kabl i tek onda priprema za asfalt i asfaltiranje. Ako uzmemo novogodišnje praznike i sneg mislim da naselje neće biti spremno do proleća.

Novu gradjevinsku dozvolu su dobili. Poslali su mi je i Okačio sam je negde na ranijim postovima.

Pozdrav

Optimistički, nema šta. Sneg će svakako dodatno da uspori radove. Vidim i ja da neće skoro useljenje. A kakva je situacija sa stanovima? Je l se radi nešto?
 
Obrni-okreni vidimo se posle Nove godine u stanovima. I to izglede ne baš malo posle.


Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489650#p489650:3nppoyny je napisao(la):
AndUp » Ned Nov 05, 2017 8:30 pm[/url]":3nppoyny]@dip

Bio ja juče. Neće završiti toplovod bar za dve tri nedelje. Onda mora struja i telekomunikacioni kabl i tek onda priprema za asfalt i asfaltiranje. Ako uzmemo novogodišnje praznike i sneg mislim da naselje neće biti spremno do proleća.

Novu gradjevinsku dozvolu su dobili. Poslali su mi je i Okačio sam je negde na ranijim postovima.

Pozdrav

Zasto struja i telekomunikacioni kabl trebaju da cekaju na toplovod, zar nije logicno da oni svoje rade paralelno. Odnosno, zgrada treba da se prikopca na trafo stranicu koja bi, ako se ne varam, trebala da bude blizu 2-3 privatnikove zgrade. Pitanje je samo, da li je EPS poceo montazu i izgradnju trafo stanice? Povlacenje strujnog kabla moze da se odradi za jedan dan.
 
Trafo stanica je postavljena jos prosle nedelje. A sto se tice gradjevinske dozvole, mi imamo informaciju da je opet poslata na neku izmenu, zato pitam.
 
DIP,

Aha ne znam to za novu izmenu gradj dozvole.. ne znam u cemu je sad problem.

Trafo je postavljen ali nije dovedena struja sa slanackog. Kablovi (strujni i telekomunikacioni) idu na manju dubinu nego toplovodne cevi pa se zato čeka sa završetkom toplovoda.

Pozdrav
 
Čuo sam da je novi rok za završetak ulice pomeren sa 15.11. na 15.12. Posledično se i rokovi za primopredaju pomeraju, mada pitanje je da li bi i privatni investitor i EP završili sve svoje čak i da je ulica bila gotova. Ovo kašnjenje im baš fino dođe da imaju alibi za svoje greške. Vidim da kod privatnika postoje penale, dok kod EP toga nema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko bio za vikend na gradiliste? U subotu, lepo vreme, privatnikova prva zgrada prazna!!! Ne mogu da verujem da se niko ne buni, kao sto kaze Svetska Putnica. Ovo je strasno! Ja razumem da kasne sa ulicom (zbog svega sto smo pisali), ali nezavrsetak stanova ne mogu nikako da razumem!
Ima li neko od EP kupaca informaciju o useljenju? Da li je i dalje to 1.12.? Mi kod privatnika nemamo nikakvu informaciju ni o cemu. Samo obecanja. Na primer, parket je bio obecan pre mesec dana, a od parketa ni traga...
 
:rant: Sto se tice gradj.dozvole, koliko znam nije neki problem, treba nesto da se dopise, ali opet treba da stigne nova i da postane pravosnazna. Mi to cekamo zbog kredita.
Zaista u stanovima stoje vec duze vremena. Kod nas je stavljen parket (prva lamela) i ostalo im je posla za cela dva dana. Ali ni to vec nedeljama... Mi ih zovemo jednom nedeljno, ne znam sta se tu jos moze. Mozda treba svi da ih zovemo i pritiskamo stalno :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489925#p489925:1bv6a1jx je napisao(la):
DIP » Pon Nov 06, 2017 7:59 pm[/url]":1bv6a1jx]:rant: Sto se tice gradj.dozvole, koliko znam nije neki problem, treba nesto da se dopise, ali opet treba da stigne nova i da postane pravosnazna. Mi to cekamo zbog kredita.
Zaista u stanovima stoje vec duze vremena. Kod nas je stavljen parket (prva lamela) i ostalo im je posla za cela dva dana. Ali ni to vec nedeljama... Mi ih zovemo jednom nedeljno, ne znam sta se tu jos moze. Mozda treba svi da ih zovemo i pritiskamo stalno :rant:
Jedino to... :roll: U nasoj lameli poslednja 3 meseca skoro nista nije uradjeno (klima, staklo na terasi jedino), pa razmisljam kako se mozemo useliti do kraja godine ako nista nisu uraditi za sve ovo vreme, a sada ce sve za mesec dana kao da zavrse. Nisu mi jasni. Treba da prodaju stanove i u ostalim zgradama... :?: :rant:
 
@Lady S bio sam u subotu na gradilistu, u pravu ste sve sto ste napisali. Ja sam se zalio i dobio sam standardan odgovor tipa sve ce biti ok..
I ja sam bas popizdeo. sutra pocinje sajam namestaja a meni stan nije spreman, a trebalo je...
 
Mi definitivno odustali od privatnikovih stanova zbog ove situacije.
Muž mi se još malo dvoumi oko Eneroprojekta ali iskreno, ne znam šta da mislim više.
Baš smo razočarani.
 
Jeste bezveze, ali opet vidi se kraj. Nije tu puno posla ostalo. A i ko je u Srbiji zavrsio neki projekat na vreme...
Nadam se samo da ce vreme posluziti da zavrse taj toplovod, a ostalo ce valjda ici posle brze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489954#p489954:1hlfxpb9 je napisao(la):
Svetska Putnica » Pon Nov 06, 2017 8:59 pm[/url]":1hlfxpb9]Mi definitivno odustali od privatnikovih stanova zbog ove situacije.
Muž mi se još malo dvoumi oko Eneroprojekta ali iskreno, ne znam šta da mislim više.
Baš smo razočarani.

Ja vam savetujem da dobro razmislite o svemu, jer je kupovina stana važno životno pitanje. Ja sam u kontaktu sa firmom Sunnyville i zasad su očekivanja da će stanovi biti završeni do kraja ovog meseca. Rok za useljenje pomeraju Toplana i ulica. To se može nazvati višom silom, odnosno, na to se ne može previše uticati, jer svi znamo kako funkcionišu javna preduzeća. Naselje ima odličnu perspektivu i biće veoma lepo kad se završi, zato i savetujem da još jednom dobro razmislite. Ja se nisam pokajao zbog kupovine, i dalje smatram da je moj izbor odličan, samo priznajem da sam veoma nestrpljiv kao i vi, zbog nezavršenih poslova u zgradi i stanovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489911#p489911:7sbje4rl je napisao(la):
Lady S » Pon Nov 06, 2017 7:18 pm[/url]":7sbje4rl]Da li je neko bio za vikend na gradiliste? U subotu, lepo vreme, privatnikova prva zgrada prazna!!! Ne mogu da verujem da se niko ne buni, kao sto kaze Svetska Putnica. Ovo je strasno! Ja razumem da kasne sa ulicom (zbog svega sto smo pisali), ali nezavrsetak stanova ne mogu nikako da razumem!
Ima li neko od EP kupaca informaciju o useljenju? Da li je i dalje to 1.12.? Mi kod privatnika nemamo nikakvu informaciju ni o cemu. Samo obecanja. Na primer, parket je bio obecan pre mesec dana, a od parketa ni traga...

Energoprojekt pomerio rok na 15. decembar, zbog ulice. Inace su stanovi odavno vec gotovi. Bar u prvoj lameli, za ostale ne znam.
Sad raduckaju okolo, sredjuju parking, podrum...ali stan bio gotov jos pre vise od dva meseca.
Meni smeta sto sad cekam tu ulicu, umesto da pravim kujnu...pomera me to kao i sve, i finansijski i logisticki. Sajam nanestaja aad, a ja narucujem za sredinu januara i pritom se molim Bogu...al sta da radim. Bar me tesi sto je stan gotov.
 
Vrh