Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Odeš na gradilište i vidiš kako 2-3 radnika iz BVKa sede i kuliraju, zavare nekoliko cevi i ćao - zdravo. Neće ulica skoro, pa samim tim ni useljenje. I EP i privatnik zavise od Toplane.
 
Da, valjda su ljudi iz toplane bili angazovani po gradu na raznim intervencijama oko pustanja grejanja. Nadam se da ce sad ubrzati.
 
Bili su verovatno zauzeti i potpunom rekonstrukcijom toplane čime je promenjen energent koji koristi. Prešlo se sa mazuta na gas. Najvidljivija promena je to što sada umesto jednog starog ima tri nova dimnjaka. Verovatno su joj istovremeno povećani kapaciteti zbog izgradnje novog naselja.
 
Ispravka, mislio sam na JKP Beogradske elektrane ne na BVK, mada ni oni nisu nista bolji ako ne i gori kada krenu da rade :)
 
pretpostavljam da se sa završetkom prve zgrade kod privatnika kasni zbog zime koja predstoji i loših uslova za gradnju pa su požurili sa trećom i četvrtom zgradom i povukli sve radnike tamo da završe pre kiše.
Kada pokriju četvrtu verovatno će se posvetiti više završetku prve.
Isto tako u prvoj nije prodato oko 20 stanova po nekim informacijama (od ukupno 60 pordato je 40) jer dosta kupaca kupuje na kredit pa se čeka novac... A možda nisam u pravu :roll:
 
Da li je bi neko do gradilista? Jesi li poceli sa postavljanjem parketa u drugoj lameli? Je l postavljena trafo stanica?
Hvalaaaa
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486617#p486617:3rej44mp je napisao(la):
Lady S » Ned Okt 22, 2017 8:15 pm[/url]":3rej44mp]Da li je bi neko do gradilista? Jesi li poceli sa postavljanjem parketa u drugoj lameli? Je l postavljena trafo stanica?
Hvalaaaa

Bio ja. Nisu počeli da stavljaj parket u drugoj lameli. Sredjuju još zidove.
Postavljeni su razvodni ormani juče.
Toplovod se kaci ove nedelje na Slanački, prokopali su asvalt.
Prokopali su i do cevovoda na potpisu pumpi pa će valjda i vodovod da prikace ove nedelje.
Ima puno radnika i juče i danas na gradilištu kod privatnika. Najviše je akcenat na poslovima oko i na drugim zgradama zbog lepog vremena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486633#p486633:41dz8nrp je napisao(la):
AndUp » Ned Okt 22, 2017 10:05 pm[/url]":41dz8nrp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486617#p486617:41dz8nrp je napisao(la):
Lady S » Ned Okt 22, 2017 8:15 pm[/url]":41dz8nrp]Da li je bi neko do gradilista? Jesi li poceli sa postavljanjem parketa u drugoj lameli? Je l postavljena trafo stanica?
Hvalaaaa

Bio ja. Nisu počeli da stavljaj parket u drugoj lameli. Sredjuju još zidove.
Postavljeni su razvodni ormani juče.
Toplovod se kaci ove nedelje na Slanački, prokopali su asvalt.
Prokopali su i do cevovoda na potpisu pumpi pa će valjda i vodovod da prikace ove nedelje.
Ima puno radnika i juče i danas na gradilištu kod privatnika. Najviše je akcenat na poslovima oko i na drugim zgradama zbog lepog vremena.

Znači opet obmanjuju kupce. Prošle nedelje je trebalo da završe drugu lamelu. Ako se niko ne buni, biće radovi gotovi sledeće godine, kad završe ostale zgrade. Imali su lepog vremena na pretek.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486633#p486633:303axe1r je napisao(la):
AndUp » Ned Okt 22, 2017 10:05 pm[/url]":303axe1r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486617#p486617:303axe1r je napisao(la):
Lady S » Ned Okt 22, 2017 8:15 pm[/url]":303axe1r]Da li je bi neko do gradilista? Jesi li poceli sa postavljanjem parketa u drugoj lameli? Je l postavljena trafo stanica?
Hvalaaaa

Bio ja. Nisu počeli da stavljaj parket u drugoj lameli. Sredjuju još zidove.
Postavljeni su razvodni ormani juče.
Toplovod se kaci ove nedelje na Slanački, prokopali su asvalt.
Prokopali su i do cevovoda na potpisu pumpi pa će valjda i vodovod da prikace ove nedelje.
Ima puno radnika i juče i danas na gradilištu kod privatnika. Najviše je akcenat na poslovima oko i na drugim zgradama zbog lepog vremena.
Vise mi ju muka od obecanja i lazi koje govore svojim kupcima!!!!! EP je zavrsio 3 zgrade po 3 lamele (ili koliko vec imaju), a nas privatnik ne moze jednu zgradu sa 3 lamele!!!! Strasno, neozbiljno i neprofesionalno :evil:
 
Dragi forumaši,
Nova sam na forumu ali pasivno pratim ovu temu već nekoliko nedelja jer smo muž i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju.
Bili smo u poseti i u Energoprojektovom delu i kod privatnog investitora u prethodnom periodu. Moram da istaknem da su oba investitora bili zaista profesionalni prema nama kao potencijalnim kupcima.

Trenutno se nalazimo u periodu razmišljanja. Privatni investitor nudi znatno nižu cenu cenu za tip stana koji mi želimo, ali je stan kod Energoprojekta bolje pozicioniran i završen, u odnosu na "privatni" koji je još u sivoj fazi. U startu smo bili skoro sigurni da ćemo uzeti stan od privatnog investitora ali sada imamo malu dilemu, pre svega zbog stepena (ne)izgrađenosti. Vidim da ovo utiče na raspoloženje kod forumaša koji su kupili stan od privatnika. Takođe, ono što nas još najviše "odbija" od kupovine, je stanje u vezi sa ulicom ispred svih zgrada koju grad treba da napravi kako bi ova mini-ulica bila funkcionalna.

Zamolila bih forumaše da podele neke dodatne "svežije" informacije koje bi mogle da utiču na konačnu odluku o kupovini jer smo zaista u velikoj dilemi :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486905#p486905:3bikyfvl je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Okt 24, 2017 12:43 pm[/url]":3bikyfvl]Dragi forumaši,
Nova sam na forumu ali pasivno pratim ovu temu već nekoliko nedelja jer smo muž i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju.
Bili smo u poseti i u Energoprojektovom delu i kod privatnog investitora u prethodnom periodu. Moram da istaknem da su oba investitora bili zaista profesionalni prema nama kao potencijalnim kupcima.

Trenutno se nalazimo u periodu razmišljanja. Privatni investitor nudi znatno nižu cenu cenu za tip stana koji mi želimo, ali je stan kod Energoprojekta bolje pozicioniran i završen, u odnosu na "privatni" koji je još u sivoj fazi. U startu smo bili skoro sigurni da ćemo uzeti stan od privatnog investitora ali sada imamo malu dilemu, pre svega zbog stepena (ne)izgrađenosti. Vidim da ovo utiče na raspoloženje kod forumaša koji su kupili stan od privatnika. Takođe, ono što nas još najviše "odbija" od kupovine, je stanje u vezi sa ulicom ispred svih zgrada koju grad treba da napravi kako bi ova mini-ulica bila funkcionalna.

Zamolila bih forumaše da podele neke dodatne "svežije" informacije koje bi mogle da utiču na konačnu odluku o kupovini jer smo zaista u velikoj dilemi :(
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486905#p486905:3bikyfvl je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Okt 24, 2017 12:43 pm[/url]":3bikyfvl]Dragi forumaši,
Nova sam na forumu ali pasivno pratim ovu temu već nekoliko nedelja jer smo muž i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju.
Bili smo u poseti i u Energoprojektovom delu i kod privatnog investitora u prethodnom periodu. Moram da istaknem da su oba investitora bili zaista profesionalni prema nama kao potencijalnim kupcima.

Trenutno se nalazimo u periodu razmišljanja. Privatni investitor nudi znatno nižu cenu cenu za tip stana koji mi želimo, ali je stan kod Energoprojekta bolje pozicioniran i završen, u odnosu na "privatni" koji je još u sivoj fazi. U startu smo bili skoro sigurni da ćemo uzeti stan od privatnog investitora ali sada imamo malu dilemu, pre svega zbog stepena (ne)izgrađenosti. Vidim da ovo utiče na raspoloženje kod forumaša koji su kupili stan od privatnika. Takođe, ono što nas još najviše "odbija" od kupovine, je stanje u vezi sa ulicom ispred svih zgrada koju grad treba da napravi kako bi ova mini-ulica bila funkcionalna.

Zamolila bih forumaše da podele neke dodatne "svežije" informacije koje bi mogle da utiču na konačnu odluku o kupovini jer smo zaista u velikoj dilemi :(

Zdravo. Manje - više si već odgovorila na svoja pitanja. :)
EP kao investitor, je daleko ozbiljniji, što pre svega pokazuje to što su njihovi stanovi već završeni i spremni za useljenje, ali kao što si videla, ulica nije ni blizu završetka. Obavezu za izgradnju ulice je preuzeo privatni investitor i prema nekim informacijama, sa ulicom se kasni zbog Toplane, odnosno završetka toplovodnih cevi. Ono što je veći problem, je to što je privatni investitor prodao odredjen broj stanova, ali sa završetkom tih stanova prilično kasni, a kako stvari stoje i ne žuri im se previše, jer uveliko zida nove zgrade. To će verovatno odbiti potencijalne kupce, jer ne uliva poverenje da će ispoštovati dogovore, što u ovoj zemlji nije ništa neobično. Hajde malo i da kažem nešto pozitivno. Stanovi kod privatnika su jeftiniji, a ima i dobar izbor i strukture stanova. Cena zavisi od pogleda na Dunav. :) Može se izabrati prilično dobar stan, za dobru cenu. O svemu se može pregovarati. Kod EP-a su fiksne cene i ne zavise od spratnosti/pogleda.
 
Ni kod EP nisu svi stanovi iste cene po kvadratu. Oni koji gledaju ka Dunavu su skuplji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486967#p486967:1cvb631a je napisao(la):
aleksm » Uto Okt 24, 2017 8:21 pm[/url]":1cvb631a]Ni kod EP nisu svi stanovi iste cene po kvadratu. Oni koji gledaju ka Dunavu su skuplji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja nisam dobio takvu informaciju kada sam zvao EP. Rečeno mi je da su cene stanova iste, bez obzira na položaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486966#p486966:20at9jl2 je napisao(la):
Sunčani » Uto Okt 24, 2017 8:18 pm[/url]":20at9jl2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486905#p486905:20at9jl2 je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Okt 24, 2017 12:43 pm[/url]":20at9jl2]Dragi forumaši,
Nova sam na forumu ali pasivno pratim ovu temu već nekoliko nedelja jer smo muž i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju.
Bili smo u poseti i u Energoprojektovom delu i kod privatnog investitora u prethodnom periodu. Moram da istaknem da su oba investitora bili zaista profesionalni prema nama kao potencijalnim kupcima.

Trenutno se nalazimo u periodu razmišljanja. Privatni investitor nudi znatno nižu cenu cenu za tip stana koji mi želimo, ali je stan kod Energoprojekta bolje pozicioniran i završen, u odnosu na "privatni" koji je još u sivoj fazi. U startu smo bili skoro sigurni da ćemo uzeti stan od privatnog investitora ali sada imamo malu dilemu, pre svega zbog stepena (ne)izgrađenosti. Vidim da ovo utiče na raspoloženje kod forumaša koji su kupili stan od privatnika. Takođe, ono što nas još najviše "odbija" od kupovine, je stanje u vezi sa ulicom ispred svih zgrada koju grad treba da napravi kako bi ova mini-ulica bila funkcionalna.

Zamolila bih forumaše da podele neke dodatne "svežije" informacije koje bi mogle da utiču na konačnu odluku o kupovini jer smo zaista u velikoj dilemi :(
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486905#p486905:20at9jl2 je napisao(la):
Svetska Putnica » Uto Okt 24, 2017 12:43 pm[/url]":20at9jl2]Dragi forumaši,
Nova sam na forumu ali pasivno pratim ovu temu već nekoliko nedelja jer smo muž i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju.
Bili smo u poseti i u Energoprojektovom delu i kod privatnog investitora u prethodnom periodu. Moram da istaknem da su oba investitora bili zaista profesionalni prema nama kao potencijalnim kupcima.

Trenutno se nalazimo u periodu razmišljanja. Privatni investitor nudi znatno nižu cenu cenu za tip stana koji mi želimo, ali je stan kod Energoprojekta bolje pozicioniran i završen, u odnosu na "privatni" koji je još u sivoj fazi. U startu smo bili skoro sigurni da ćemo uzeti stan od privatnog investitora ali sada imamo malu dilemu, pre svega zbog stepena (ne)izgrađenosti. Vidim da ovo utiče na raspoloženje kod forumaša koji su kupili stan od privatnika. Takođe, ono što nas još najviše "odbija" od kupovine, je stanje u vezi sa ulicom ispred svih zgrada koju grad treba da napravi kako bi ova mini-ulica bila funkcionalna.

Zamolila bih forumaše da podele neke dodatne "svežije" informacije koje bi mogle da utiču na konačnu odluku o kupovini jer smo zaista u velikoj dilemi :(

Zdravo. Manje - više si već odgovorila na svoja pitanja. :)
EP kao investitor, je daleko ozbiljniji, što pre svega pokazuje to što su njihovi stanovi već završeni i spremni za useljenje, ali kao što si videla, ulica nije ni blizu završetka. Obavezu za izgradnju ulice je preuzeo privatni investitor i prema nekim informacijama, sa ulicom se kasni zbog Toplane, odnosno završetka toplovodnih cevi. Ono što je veći problem, je to što je privatni investitor prodao odredjen broj stanova, ali sa završetkom tih stanova prilično kasni, a kako stvari stoje i ne žuri im se previše, jer uveliko zida nove zgrade. To će verovatno odbiti potencijalne kupce, jer ne uliva poverenje da će ispoštovati dogovore, što u ovoj zemlji nije ništa neobično. Hajde malo i da kažem nešto pozitivno. Stanovi kod privatnika su jeftiniji, a ima i dobar izbor i strukture stanova. Cena zavisi od pogleda na Dunav. :) Može se izabrati prilično dobar stan, za dobru cenu. O svemu se može pregovarati. Kod EP-a su fiksne cene i ne zavise od spratnosti/pogleda.

Još više ste me bacili u muku :(

Kažete da je privatni investitor uzeo na sebe da radi ulicu?!
Pročitala sam ovo i u ranijim postovima ali ne shvatam kako je to moguće?!
Zar ne treba to neka gradska služba da radi?
 
Infrastrukturno opremanje bi trebalo da je u nadleznosti Direkcije za gradjevinsko zemljiste kome investitori placaju naknadu za uredjenje.
 
Naknada za uredjenje se umanjuje za vrednost radova na infrastrukturi ako to investitor preuzme na sebe.
Spremam strucni ispit i bas sam to juce procitao u zakonu o planiranju i izgradnji :)

Član 97 stav 4
Износ доприноса за уређивање грађевинског земљишта се умањује за
трошкове инфраструктурног опремања грађевинског земљишта средствима
инвеститора, на основу уговора закљученог у складу са чланом 92. овог закона,
као и за вредност земљишта које инвеститор уступа јединици локалне
самоуправе за изградњу инфраструктурних објеката.
 
Znači proverena je informacija da privatni investitor finansira ulicu, nisam znala da privatnik može da radi infrastrukturu pored svih gradskih službi.
Loša mi je to vest jer kasni sa svim stanovima a kamoli šta tek može da radi sa ozbiljnijim poduhvatom kao što je ulica.

Može li mi neko od kupaca kod Energoprojekta podeliti neku korisnu informaciju?! Muž mi naginje na njih.
Ovde je izgleda većina kupila stan od privatnika.
 
Jedino što mi se stvarno ne sviđa u energoprojektovim stanovima je završni sloj laka na parketu. Mat lak.

Stanovi su odlični, funkcionalni, bez bespotrebno bačenog prostora. Penthaus u lameli 1 je moj san, na žalost, prodat...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487042#p487042:2mql4128 je napisao(la):
Svetska Putnica » Sre Okt 25, 2017 11:10 am[/url]":2mql4128]Znači proverena je informacija da privatni investitor finansira ulicu, nisam znala da privatnik može da radi infrastrukturu pored svih gradskih službi.
Loša mi je to vest jer kasni sa svim stanovima a kamoli šta tek može da radi sa ozbiljnijim poduhvatom kao što je ulica.

Može li mi neko od kupaca kod Energoprojekta podeliti neku korisnu informaciju?! Muž mi naginje na njih.
Ovde je izgleda većina kupila stan od privatnika.
Mi smo kupili u Energoprojektovim zgradama, i nismo se pokajali ni sekund.
Rade sa proverenim materijalima, na provereni nacin, sa proverenim strucnjacima. Cista papirologija, sve jasno, ispostovano ono sto je obecano.
Proverili smo kvalitet gradnje iz vise izvora.
E, sad, biranje stana je kao i biranje bracnog druga- krajnje individualna stvar, sta je kome bitno. Meni je bila bitna sigurnost i kvalitet...a i imali su strukturu koja mi je bas legla.
 
@светска путница

Немој да те буни то што приватна фирма изводи радове на инфраструктури. Гомила њих то ради, било у својству извођача, било подизвођача. На крају крајева, и Енергопројект је приватна фирма и гради део аутопута А4, тако да је страх безразложан.

Енергопројект је, свакако, реномиранија фирма од суседног приватника, ажурнији је био у раду, пројекат му је атрактивнији, али бих ти саветовао да вас као купце не воде емоције. И приватникове зграде ће, по свему судећи, бити врло пристојне, цена квадрата је још повољнија, имају уредне папире, а као што и сама кажеш имају и стан који вам по структури више одговара. Ваша породица треба наредне деценије да проведе у том стану и то да ли ћете се у њега уселити пар месеци касније не би требало да буде кључни разлог при избору. Нарочито ако у уговору јасно наведете пенале и рок од када почињу да се плаћају. Ја сам пре десетак година купио стан од приватног инвеститора који је каснио пуних девет месеци и, богами, платио је за сваки месец кашњења по 350 евра. Пошто сам приватни стан тада изнајмљивао по 300 евра, још сам и зарадио.

Морам признати да сам и сам у искушењу да продам свој стан за осамдесетак и готово исти такав (и потпуно нов) купим у Санивилу за педесетак. Крај је здрав, поглед леп, доступност граду Вишњичким и Булеваром Деспота Стефана врло добра, а разлика у цени сваког месеца даје по 250 евра у наредних десет година. Не кажем да ће тако бити, јер сам се навикао на Хаџипоповац, али делује примамљиво.
 
Dragi forumaši, hvala vam na savetima, podršci i informacijama. U narednih nekoliko dana bi trebalo da razmislimo i donesemo ovu veliku odluku :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487438#p487438:22q6d0n5 je napisao(la):
AndUp » Pet Okt 27, 2017 3:42 pm[/url]":22q6d0n5]@Vishnjichica
Jeste li kupili garažu?
Da. Parking mesto u suterenu.
Bila je to znacajna suma, na sve jos i to, ali da.
Pouceni losim iskustvima prijatelja koji nisu kupili mesto uz stan, jer su mislili da ce biti tu negde... gradilo se, otvarale se firme ... a nnima da nadju mesto blizu zgrade postajalo sve teze.
 
@Svetska Putnica
Dobro došla na forum :)

SunnyVille je definitivno BEST BUY kupovina u Beogradu u ovom trenutku.
Bilo da se odlučite da kupite stan od privatnog investitiora ili Energoprojekta, mislim da nećete pogrešiti.
Odnos između kvaliteta radova, potencijala i koncepta naselja i lokacije sa jedne strane i cene sa druge strane, su veoma dobri.

Bili smo danas u poseti gradilištu.
Radi se na sređivanju prostora između zgrada Energoprojekta.
Što se tiče ulice, radi se na priključenju toplovoda na Slanačkom putu.
 
Vrh