Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
Meni licno je potpuno nebitno ko je podneo prvi inicijativu za promenu imena. Trudim se da gledam sustinu i cilj. Ja sam izuzetno ponosan sto su drugari sa foruma iz ug Imamoplan koje i licno znam postavili tablu u ime "zahvalnih gradjana beograda" kako pise na tabli.
 
Naravno, zato i želimo da zajedno delujemo, grupa se solidno proširuje, imamo nekoliko ideja za dalje akcije, pa ćemo videti da li je moguće zajednički ih ostvarivati...
 
Dobar dan, najpre.

Nadam se da moj prvi post na ovom forumu neće biti pogrešno shvaćen: ja sam funkcioner Gradske opštine Savski venac gde je sa velikom pažnjom i razumevanjem ispraćena inicijativa za novo ime starog savskog mosta. Želimo da preko ovog foruma stupimo u kontakt sa pokretačima ovog predloga kako bi smo se kao deo lokalne samouprave pridružili inicijativi i dali svoju institucionalnu podršku.

Osim činjenica da je Miladin Zarić živeo na teritoriji današnje opštine Savski venac, i da se most nalazi takodje na S.vencu, želja opštine je da pridruživanjem akciji pokaže da kvalitetne ideje gradjana moraju da imaju podršku "na lokalu", kao i da se davanjem imena mostu posebno istakne čin gradjanske hrabrosti i požrtvovanja Miladina Zarića zarad viših vrednosti.

Ukoliko neko iz grupe "Imamo plan" prati forum, i smatra da možemo da zajednički nastavimo akciju, ovim putem pozivam da stupimo u kontakt.

Još jednom: iskreno se nadam da zbog plemenitosti ideje ovaj poziv neće biti shvaćen kao zloupotreba foruma.
 
Postovani B.Gajić
Hvala vam na prikljucivanju forumu kao i na podrsci koju opstina Savski Venac pruza akcijama gradjana .Ja trenutno nisam u BGu kao ni ostatali clanovi UG IMAMO PLAN do septembra Kontaktircu vas putem PM redovno pratim vas rad na Politikinom Zabavniku sve pohvale samo tako nastavite nadam se da cemo se vidijeti ako vec nismo kad budem u BGu ,
Pozdrav novom clanu ZZZZ i svaka cast na incjativi slazem se da treba izgurati incjativu do 20 oktobra 2014 .
Relja hvala na obavjestenju i fotografiji ,tabla ce biti sanirana u septembru ociscena i maknuto slovo koje je iskocilo u stampi i izazvalo neke rapsrave kako cujem na drugim forumima
 
Hvala puno na ovim recima!

Slobodno me kontaktirajte i na mejl banegajic@gmail.com, jako mi je drago da sam uspeo da Vam predocim namere opstine Savski venac. Unapred se radujem susretu i zajednickom naporu za ime mosta.

Veliki pozdrav Vama i kolegi Relji sa P.Zabavnika!
 
Камо лепе среће да свака градска општина и служба имају активне људе на овом форуму а не само оне који опипавају став грађана преко овог форума. Бане Гајићу добро нам дошао! :)

Мене посебно интересују иницијативе општине Савски Венац за одређене измене и допуна ГУП-а. ;)
 
Свака част! Власт која иде у сусрет грађанима, не чека догађаје! Нек сам и то видео, па да оптимистички чекам будућност...
 
Поштовани Господине Бајићу,

Добро нам дошли! Дочекасмо и тај дан да се неко из градских служби јави на овом форуму лично а не да само из сенке вребају. Свака част!

Као један од чланова УГ Имамо план, подржавам сваки вид сарадње. Слежем се да требамо оформити заједнички фронт на темељима ове идеје и да се мост званично назове по Господину Зарићу и прикладно обележи и на осталим прилазима мосту. Мост носи јако харизматичну причу која треба да се гаји и развија.
 
Delija":1dl01d24 je napisao(la):
Камо лепе среће да свака градска општина и служба имају активне људе на овом форуму а не само оне који опипавају став грађана преко овог форума. Бане Гајићу добро нам дошао! :)

Мене посебно интересују иницијативе општине Савски Венац за одређене измене и допуна ГУП-а. ;)

Najpre, hvala svima na rečima dobrodošlice!

Što se inicijativa opštine tiče oko PGR/PDR-ova tiče, kažite šta Vas tačno interesuje, pa ću Vam predočiti preko foruma. Ovo kažem jer smo bili posebno aktivni tim povodom poslednjih godinu dana, pa je bilo dosta inicijativa...
 
Па рецимо преуређење обале и конверзија постојећих колосека дуж ње у ЛРТ/трамвајски систем. Да ли су то само гласине,нечије лепе жеље или има неких шанси да се за почетак нађе у , још увек неусвојеном, ГУП-у?
 
Zemljište železnice :-(

Dakle, komplikovana i duga procedura. Zarad ilustracije: opština je vodila dugu bitku sa tim mastodontom oko pomeranja linije "Prokopa" na Maleškom brdu koja je inicijalno zahvatala veliku površinu tog dela grada i doslovce blokirala prava ljudi koji tamo žive da bilo šta gradjevinski rade sa svojom imovinom. Podsetiću, reč je o veoma starom i nerazvijenom delu Beograda (barake, dvorišta, udžerice) gde je na većini parcela i objekata nužno, ako ne kompletno rušenje, ono bar kakvo takvo rekonstruisanje.

Opština je tražila da se linija pomeri do same granice žel.stanice ali se posle mnogo napora tek došlo do predloga da se ta linija pomeri negde na pola, zadržavši pri tom još uvek jedan deo Maleškog brda pod svojom "ingerencijom". Sad se čeka da to bude i zvanično usvojeno...

Dakle, mislim da je jasno kakva će biti "priča" i oko priobalja.
 
Izasao clanak u novostima svaka cast nema ga u elektronskom izdanju
 
IMAG0664-1-1-1_zps5fa08a0a.jpg


:)
 
Odlicno stvar se polako ali sigurno krece u pravom smjeru ,bitno je da ime zazivi kod gradjana onda ce i komisja vlajda da odradi svo administrativni dio
 
Лик и дело Миладина Зарића већ живе у насељу Борча 4. Лепо би било да се у граду, после добијања назива моста, организује и нека манифестација која би славила ово херојско дело. Само да се по добијању назива моста, предање о оваквом комшији код Београђана и не заврши.
 
@B.Gajić

Da li ste ove tekstove u novinama ovih dana vi "naručili", tj progurali?

Da li je to jedini način da se ovakve ideje probiju u medije (da imamo nekog političara) ?
 
@astrodule
novinari i urednici su uvek "gladni" svežih tekstova koji će popuniti prostor, a kojima se neće zameriti nekome ili neće previše talasti. Ponekad je dovoljno samo privatno poznavati pravu osobu...
 
@relja

Ako je tako onda super - naime, na taj način bi se mogli obračunati sa mnogim stvarima koje su proste za rešiti (nasip ka Ostružničkom mostu, parkiranje na nekim mestima...)
 
@kao što napisah - "a kojima se neće zameriti nekome ili neće previše talasti", a to se upravo odnosi na tvoje primere.

Nazivanje mosta po Zariću ne spada u tu kategoriju, u pitanju je bezazlena stvar.
 
Uz to što ne škodi nikome, cela priča je vrlo harizmatična i došla je u pravom momentu. Poklopilo se to da je Mikser strateški preseljen u Savamalu, da je Imamo plan učestvovao, da je inicijator član Imamo plan, da je Zarić Savamalac, da je most u Savamaloj, da sam most nema ime...... a same istorijke činjenice su jake i jedinstvene, lako pamtljive i imaju marketinški potencijal....
 
Vrh