Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 186 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 67 13,1%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,4%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    512
Mislim da ce tu stradati deo parka i platoa kod fakulteta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413932#p413932:d3hy16et je napisao(la):
entero11 » Uto Nov 01, 2016 5:25 pm[/url]":d3hy16et]A kakvu vezu sa tunelom?
Da sruse park i pola fakulteta,ili hotel+stambeni blok

Mora kroz park, kao što vidiš na sinhron planu koji sam okačio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413873#p413873:x2hv5bun je napisao(la):
Пантограф » 01 Nov 2016 04:22 pm[/url]":x2hv5bun]То је зато што је претходно Булевар З. Ђ. (Авноја) пресечен изградњом Интерконтија. Али мени је ово са слике боља варијанта: главни мост, са највише трака и са приступом Базисном тунелу, излази на главни новобеоградски булевар (М. Пупина); Бранков мост се не проширује - нема девастације Бранкове улице и гомилања аутомобила у тунелу - и избија на Булевар Н. Тесле; из центра старог у центар Новог Београда директно не води нити један булевар, већ - метро. Форсира се пешачка веза централне зоне НБ са Савским амфитеатром и даље, са Теразијама.

Иако из 1976, некако је то урбанизам достојан 21. века. Био би то моћан град, а само услед сопствене алавости и кратковидости, изгубили смо шансу да га подигнемо.

Mislim da si potpuno ubo u sustinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413926#p413926:7g0zbaq1 je napisao(la):
Lurker » 01 Nov 2016 09:31 pm[/url]":7g0zbaq1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413917#p413917:7g0zbaq1 je napisao(la):
Igor » Uto Nov 01, 2016 4:11 pm[/url]":7g0zbaq1]Jovin se poigravao posto je prakticno iste te kule na ovom poslednjem konkursu prebacio u blok 18. Zaricev most ce svakako sada imati vezu sa tunelom u Kamenickoj.
Ali ne i adekvatnu vezu sa Novim Beogradom s obzirom da jedan kružni tok to svakako nije.
file.php
To je najveći problem kod Zarićevog mosta. Udara u T raskrsnicu, a ubuduće u kružni tok koji je ruku na srce bolje rešenje ali je opet problem u trasi mosta i puta.
 
Четворокрака раскрсница на прилазу Бранковом мосту биће још већи проблем од те трокраке преко које ће се ићи на Зарића. Како видимо, планирају и да возилима која буду долазила са Зарићевог моста дозволе скретање лево у Булевар Михајла Пупина - пред Бранковим мостом! Биће то леп хаос, тамо где га ни данас нема.

Ипак су оно из 1976. осмислили неки стручњаци, а ово...
 
Svidja mi se ideja da se izdigne zaricev most i da taj deo bude i pesacka zona i Vidikovac na Stari deo grada s jedne strane a sa druge na solitere staklene i moderan deo beograda Sa sve Mostom na Adi bas ce biti lepo posto je grad generalno u kontrstima starog i novog ovo ce biti samo jos jedna stvar koja ce docarati taj sudar na mnogo vecoj skali :D
 
Nisam bas odusevljen idejom da se pravi pesacka "oaza" iznad prometne saobracajnice kako zbog buke a pre svega zbog izduvnih gasova. Da je samo tramvaj ispod ne bi bilo problema
 
"Редакција Београдских је неколико дана утврђивала ко треба да поправи рефлекторе, а одговор је стигао од техничког директора ЈКП Јавна расвета.

„Декоративно осветљење на Мосту Миладина Зарића је у нашој надлежности."
http://beogradske.rs/stari-savski-most- ... vo-sijati/
 
:shock: Да ли је ово први пут у историји Београда да је неко признао да је надлежан за нешто?
Занимљив ми је овај део:
По добијању пријаве сам обавестио надлежну службу одржавања и у најкраћем року ћемо оспособити рефлекторе који нису у функцији“, каже за Београдске.рс Владимир Ристић, директор Сектора техничких послова у ЈКП Јавна расвета.
Разумем да директори итд не користе ГСП па не знају како изгледа то искуство, али да неко ко ради у предузећу за расвету не примети да је мост дуже време у мраку и да чека пријаву да би интервенисао?
 
Sve pohvale za portal beogradske.rs

Koliko sam uspeo da prolistam bave se svim onim stvarima kojima se naši mediji ne bave,
posebno ne gradski. Studio b je odavno postao sprdnja i stranačko glasilo.

Tako da lepo je videti neki portal, ma koliko mali bio da se specijalizovao za gradske teme.
 
Ovaj most se ne naziva most Miladina Zarića.
 
Most se zove Miladina Zarica to je valjda bar jasno ulazi to polako u usi narodu
 
Pre bi rekao da je autor web stranice "beogradske" neki beobuild-ovac, novinar. Vidi se da je mlađi tim tamo. Zvanično naziv nije taj i mislim da ne bi trebao ni da bude. Može Miladinov most ili Zarićev most ima više šanse da se odomaći nego puno ime i prezime tog čoveka. Što kraći naziv (mislim jedna reč), taj ima šanse za upeh. Na primer Tramvajski most.
 
Od miloste on moze da se naziva Zaricev most, ali bi trebao da se zove punim imenom most Miladina Zarica da bi se upamtilo koliko je taj covek doprineo ocuvanju mosta.
Primer za to ti je Vasina ulica, odnosno punim imenom ulica Vase Carapica.
 
Pojavili su se krateri na mostu, ispred ove rupe su danas svi morali da stanu i lagano pređu, jer ne može da se zaobiđe:
Pogledajte prilog 1
Ima ih još, ali nisu tako opasne kao ona velika:
 
Preko tog mosta treba zabraniti autobusima i kamionima da saobraćaju jer mislim da ga ta vozila najviše uništavaju.
 
Asfalt mora da se menja svake godine, ako ne i dvaput godišnje na mestima kao što je ovaj most. On je unikatan iz više razloga: Star, Preko njega ide tramvaj i drumski saobraćaj, Vibracije koje ima od tramvaja. Jednostavno rečeno mora svake godine da se izdvoji novac za asfalt na njemu.
 
Moze tu i da se stavi i adekvatna betonska podloga umjesto asfalta
 
бетонске плоче би биле идеалне. када се оштети, само се долије. много је боље и лакше за одржавање од асфалта
 
А може и да се направи потпуно нови мост већег капацитета..
 
Ne može betonske ploče. Mislim da će se srušiti most zbog te količine betona.
 
Covjece 21 vjek je imaju i olaksani betoni svasta ima sto ti ne znas kolika je tezina asfalta po mkv kolika betona
Ono sto profa kaze je najbolje guma kao na pruznim prelazima
 
Bice ta guma ugradjena kada most bude rekonstruisan. Ona je dobra i sto minimalizuje buku.
 
Vrh