Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 186 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 67 13,1%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,4%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    512
Није ми јасно само где ће им стати још један мост изнад трамаја у луку?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372485#p372485:2vj2uqt9 je napisao(la):
RioBL » 20 Feb 2016 08:10 pm[/url]":2vj2uqt9]Ionako hoce da ga nabudze. Meni se ovde svidja sto neko naizad ozbiljno razmislja o pjesackom kretanju preko Save.

Nije tačno. Troluješ.
Duže od dve godine je zatvorena pešačka staza na Brankovom mostu zato što se rupa ne popravlja.
 
Nemam šta pametno da napišem o ovom idiotluku. Beogradski sindrom nadziđivanja uzima danak...
 
Nadzidjivanje je 1000 puta veći urbicid od svih "divljih" naselja na periferiji. A i jedno i drugo su rezultat istovremenog raspada hipotekarnog sistema, naglog rasta populacije i potpune kriminalizacije u stanogradnji.
 
Ima li u opšte mesta tu da se tramvajski deo "nadzida"??? gore su grede.. A i bilo je već govora da su sami stubovi pod velikim znakom pitanja. Ako će išta da se radi sa mostom MZ mislim da bi trebao da se pravi novi, potpuno novi. I onda bih bio za to da se uradi neki dizajn koji bi podsećao na ovaj stari. A što se tiče novog mosta koji bi išao na bulevar ZĐ, zar neće na onom parkingu DELTA da gradi novu zgradu ili sam ja tu nešto pobrkao?
 
Neće biti tu zgrada, probiće se bulevar, mada to jedno vreme (35 godina) nije bilo u planu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372510#p372510:1ekxb7dv je napisao(la):
tragac » Sat Feb 20, 2016 11:33 pm[/url]":1ekxb7dv]Pobrkao si, Delta se gradi izmedju Hajata i njihove bivše upravne, sada Intesine.

Veći problem je Crowne Plaza.

Nije problem uopšte s te strane Save. Na drugoj strani, po planu saobraćajnica za BNV, ne postoji ni jedna saobraćajnica koja bi išla na bulevar Z.Đ. tako od tog mosta nema ništa.
 
Ово је идејно решење које је немогуће извести. А надзиђивање и карабуџење мостова је београдска константа ...

1. Бранков мост (буџен једном, најављено још једно - ЛРТ)
2. Зарићев мост (буџен већ једном-трамвај)
3. Панчевачки мост (буџен једном-додавање 2 друмске траке)
4. Обреновачки мост (мост за топловод набуџен и за друмски саобраћај)
 
Brankov nije budžen. To što je izgrađeno nije "budževina".
 
@Relja, pa zavisi kako gledas, to jeste zasebna mostovska konstrukcija, ali stubovi na koje se most oslanja su budzeni.
 
Ne, oslonci su novi, nego je iskorišćena postojeća fasada. I dobro ispalo.

Šta je bila alternativa, jesu trebali da novi stub možda oblože staklom?
 
Ja tebe savrseno razumem, ali alternativa je bila da ne prave most u tolikom kapacitetu na toj poziciji. Greska bila i ostala.
 
Most, takakv kakav je danas sa žutim trakama, je profila Brankove ulice, tj za odliv saobraćaja prema Novom Beogradu se širi.

Problem nikada nije bio u Brankovom mostu i Terazijskom tunelu, već u tome što metro još uvek ne postoji.
 
Ne, greška je što je taj most uopšte proširen i što je Brankova silovana do tačke potpune dehumanizacije i urbane devastacije cele zone centra grada.

Most i ulica profila autoputa koji je progura na silu kroz centralno jezgro kao trajna gastroskopija.

Prema tome, da, proširenje Brankovog mosta je budženje i mosta isaobraćaja i cele urbane matrice. Potpuno je nebitno "kako je ispalo" u vizuelnom smislu.
 
Nije tačno.
proširen je za trake koje brže "prazne" centar kroz široke prohodne bulevare Novog Beograda.
Smer ka gradu je istog profila kao i ulice na koje se most nastavlja, postoji jedno isključenje odmah pre Brankove, i ne treba zaboraviti i da je postojalo skretanje u Pop Lukinu koje je konačno ukinuto 2010.
I to proširenje je rađeno u vreme kada je saobraćaj bio neuporedivo slabiji nego danas, i još bitnije - očekivao se metro umesto kojeg smo dobili građanski rat i raspad zemlje. Dobro su uradili.
A da su znali šta se sprema i šta danas imamo, ne bi preduzeli išta, verovatno bi uradili ono što je Branko Ćopić uradio, kada je shvato.


STF, ti znaš kako radi sistem, aj malo iskoristi uticaj da se popravi ona rupa, umesto da kritikuješ most :D
 
Kao da sam ja pisao ovaj post... ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Реља, да не идем даље од Будипеште, да ли је икада иједној умној глави тамо пало на памет да проширује њихов Ланчани мост или пак Y мост?

Не прави се аутопутски мост који удара у најужи центар града. Тај саобраћај који Бранков "извози" из центра града је трансверзални правац који треба да иде (у нормалним градовима) на УМП.
 
Primer kojim pokušavaš da potkrepiš svoje tvrdnje nije dobar za poređenje sa Beogradom, pošto, kao što i sam dobro znaš, Budimpešta ima mrežu ulica koja izlazi na Dunav, za razliku od našeg rodnog grada. I zato ima više mostova i nije im potrebno da proširuju najstariji.

Ali drago mi je što si izabrao baš taj primer.
I umesto da se ovi tvoji ugledaju na Budimpeštu i naprave još jednu ulicu koja izlazi na Savu i još jedan novi most na pravcu postojeće ulice na Novom Beogradu, šta je njima palo na pamet?

Palo im je na pamet da prošire most koji je zaista, i za razliku od Brankovog, kako ti kažeš, "nabudžen" i improvizovan u vreme rata, ne po planovima ne urbanista Beograda, već po planovima i potrebama okupatorske vojske.
 
Da li sam u jednoj jedinoj reči ikada napisao da se slažem sa karabudženjem bilo kog BG mosta?

Tvoja želja da me pljucneš u facu svaki put kad mi se obratiš poprima zastrašujuće karikaturalne razmere ... a i jadno je od nekoga ko bi trebalo da bude intelektualac.
 
Ako se zaista ne slažeš sa idejom ovih tvojih da buže Zarićev most - svaka čast.

I ne, nemam želju da te pljucnem.
Ti si sam pljuno na sebe, i to je previše.
 
Нисам, само покушавам да живим у држави коју је твоја генерација направила по правилима коју је твоја генерација успоставила.
 
Da, tebe je u životu zeznula generacija koja je tražila postovanje volje birača na lokalnim izborima 1996 :laugh:
 
Da. Kada sam ja stasao za zaposlenje, ovakav sistem kakav sada imamo odavno je bio uspostavljen i uhodan.
Hvala ti Relja, na državi koju si mi napravio. Stoga nije fer da mi sereš zbog odluka koje sam doneo da bi u njoj mogao da živim. Ti nemaš pravo da mi sereš. Delija ima, mlađi je, ti nemaš.

Misliš da ne bih zapalio iz ove usrane zemlje da sam mogao? I odoh, prvom prilikom.
 
Vrh