Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
Svima želim da zamisle kako će izgledati Beograd sa "demontiranim" tramvajskim mostom, pa kada krene pravljenje garaže ispod Kneza Miloša.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787558#p787558:2wwccxzm je napisao(la):
direktor » 26 Oct 2020 07:31 pm[/url]":2wwccxzm]Prijavi štetu bg putu neka ti plate branik st***...
Znam za to, ali previše je to maltretiranja i cimanja. Imam kasko. To završim k'o gospodin čovek i u razumnom roku. Verujem da bi ceo proces od prijave štete na autu BG putu do saniranja iste trajao koliko i barikada koja stoji na spomenutom mestu.
 
_20201030_170356.JPG

_20201030_170428.JPG
_20201030_170447.JPG
 
Gle čuda, most koji se namerno zapostavlja i ne održava kako bi se predstavio kao ruglo i sklonište zmija pacova i narkomana... probada.

Nije problem pravljenje novog mosta, mnogi su se nadali da ćemo od pljačke zvane Beograd Na Vodi dobiti barem nešto nove infrastrukture i mostova, problem je što se ovde prvo uklanja most da bi se nekada naknadno napravio novi, nekog kapaciteta. Dok se samim BgH20 dramatično povećava saobraćaj u Savskom amfiteatru.
 
Да ли се старији форумаши сећају у каквом стању је био коловоз преко моста у периоду 1980.-1992. ?
 
Мало грме него на сликама ја памтим
 
Taj most je generalno skoro obnovljen. A to sto sada asfalt na istom izgleda kao da svaki dan vojna masinerija prelazi preko njega, dovoljno govori o tome kako je asfalt uradjen. To je sramota, blago receno.

Malog je kapaciteta za mesto gde se nalazi i saobracaj koji mora preko njega da se odvija...I to je takodje tacno. Mali je da bi bio drumsko-tramvajski. Za danasnji Beograd, moze da bude tramvajski (za javni prevoz) i hitne slucajeve, a drugi drumski neka se pravi. Zasto novi most mora da bude tramvajsko-drumski?

Beogradu fali jos bar 4 mosta. Sto na Savi, sto na Dunavu. Na Ada Huji (deo SMT), Vinca - Starcevo, novi izmedju Gazele i Zarića i Trokraki most Olje Ivanjicki (u malo modifikovanoj verziji, tako da ni sa jednim delom kostrukcije ne kaci VRO). I opet bi bilo guzve u saobracaju, ali ne ovakve kakvu znamo danas.

Most Miladina Zarica je problem za mnogo sto sta. Njegovo brzo propadanje posle obnavljanja, da li ga ukloniti sa sadasnje lokacije ili ne i jos svasta nesto...
 
Stvarmo lepe +1 :)

Mozda je bilo al ove sličice su inspirstivne :)

Što ga ne bi spustili nizvodno
da gadja
davno započet tunel (Karadjordjeva )
i da kao pešacko biciklistički ulazi u taj tunel koj bi uz malu doradu postao pešački prolaz

Taman otprilikr izlazi u park Topličinpg vemca
odma do Kneza,, koj je pešačka zona

Kako nr bi imao više tolika opterecena
stubovi bi mogli biti redji , tanji i vošlji
sve to čini daleko jeftiniju izradu :)
Lep bi bio to dobitak za Bgd
:sesir:
 
Možda je to bilo za onaj blesavi dan kad se pola planete farba u roze zbog kuknjave oko raka dojke.
Amerika je obično ceo oktobar urozana zbog tih njihovih aktivista koji moraju svakome od Enkoridža do Majamija da daju do znanja da žene umiru od raka dojke.
 
Svetski dan prevremeno rođene dece koji se obeležava 17. novembra
 
Očigledno, u vreme kada je Zoran Đinđićbio gradonačelnik, Dragan Đilas nije bio u Beogradu pa ne zna da je 1. marta 1997, šestog radnog dana po izboru za gradonačelnika, Zoran Đinđićposetio Sektor za metro; da je četiri sata razgovarao sa glavnim projektantima Beogradskog metroa; „Samo sa metroom Beograd će biti evropska metropola“, rekao je tada gradonačelnik i dao nalog da se uradi projekat Metro mosta na poziciji Nemanjine ulice; da je projekat urađen i revidovan 1999; obalni stubovi mosta obeleženi na terenu; da je bombardovanje prekinulo početak izgradnje Beograda sa metro sistemom.

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stav ... ju-metroa/
 
Live Streaming mosta se priblizava!! Yeey :)
1080p rezolucija. Za sada se ceka neki nosac posto ne smem na fasadu ili ogradu da kacim.
Moram da to uradim kako treba a da ne narusava izgled zgrade tj da se ne vidi i da ne smeta nikome.
Na zalost ova kamera nije "motorizovana" pa ne mogu da je okrenem softverski vec mora taj nosac da sacekamo da neko napravi.

Trebalo bi i da upgradeujem kameru na neku 4k 30fps ali cekam Orion da mi ugradi (februar) 1Gbit/1Gbit otpiku.
Takodje spremio sam NFS server pa cu pokusati da snimim timelapse za 3-4 godine dok traje izgradnja.

Streaming ce biti preko youtube-a. Protok je testiran i radi odlicno. Nema nikakvog prekidanja ili buferovanja i slicno.

Bice lepo da pratimo most uzivo i desavanja u 2021. godini.

Nadam se da ce ovaj moj post dobiti lajkove u znak podrske a i vas lajk doprinosi da imam motivaciju! :D
 

Prilozi

  • live view most.jpg
    live view most.jpg
    391,2 KB · Pregleda: 1.320
  • most2.jpg
    most2.jpg
    450,1 KB · Pregleda: 1.308
Je li ovo tvoja terasa na tom spratu? Ima li nekoga u stanu ispod, terasa koja se takođe vidi? Namesti kameru tako da ne gleda ni u čiji stan/terasu, jer ti to može napraviti problem.
 
Jeste, ne sme nosač za kameru a sme kuka za baldahine.
:kafa:


Inače, prešao sam preko mosta posle ko zna koliko godina autom. Koja je ono tragedija. Ima takvih džombi na koje možeš tako lepo da se nasadiš ta je to katastrofa.
 
Vrh