Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780207#p780207:1jhugvfg je napisao(la):
ink » 02 Oct 2020 03:21 pm[/url]":1jhugvfg]

EDIT: Stvari se menjaju i to je u redu.

Ali ipak bi bio najsrećniji kada bi novi most nosio ime Miladina Zarića.
 
DSC_0052.JPG
DSC_0156.JPG
 
......
 

Prilozi

  • ogledalo_srbije_20201012_214207_0.jpg
    ogledalo_srbije_20201012_214207_0.jpg
    116,5 KB · Pregleda: 2.772
Kažu novi stanari BG na vodi mnogo "zvecka" most noću ne mogu da spavaju.
 
...прошетао сам се за викенд Променадом са старамајком и истраумирао бих се сваки пут кад би трамвај наишао на мост. Тај ужас наликује звуку надолазеће катаклизмичне катастрофе неког холивудског филма, услед офанзивног налета ванземаљских летелица већег типа и то преко распалог сараунда.. Чак ни старамајци није било свеједно, иако је прилично наглува.
 
:lool:
Izgleda da tvoja staramajka i nije baš tako nagluva, kako se predstavlja.
 
Sve zavisi od tipa vozila. Niskopodni Španac pravi ubedljivo najveću buku - valjda se tako frekvencije najviše osete. Švajcarac pravi solidnu buku, a Čeh osrednju.

A ovaj tip vibracija se "čuje" preko stomaka, tako da i prigluvi imaju solidne senzacije.
 
Jbg.... ima jos onih koj preskacu ssine za svaki slucaj .... :lol:

.... Ujutru, kad pođem u školu,
ja prvi ugledam trolu,
ja prvi ugledam gde stenje
tramvaj koji se penje;
i kliknem: "Eno ga ide!".....

A. Vučo


Pa da.....Tim stanarima za uspavanku instiktivno vise prija blejanje ovaca, nego sskripa limenka

:sesir:
 
Zamisli,smeta mu tramvaj...Pa neka se odseli iz centra Beograda, ako mu smeta buka. Puna je Srbija sela gde Tarzan dostavlja postu, pa neka ide tamo i neka uziva u tisini. Sve ima svoje prednosti i mane. I zavisi, na kraju...sta vi hocete.
 
Kao prvo i jedino, u Savskom Amfiteatru nikada u istoriji grada ozbiljno nije ni planirano da bude stambeno naselje pa je isto tako i buka od mosta beznačajna. Tu je trebao da bude park sa javnim sadržajima tako da bi most da nije bilo ove "vlasti" ostao zauvek. Ovako su sami sebi dali zemlju i pare iz budžeta i sada im zbog privatne investicije smeta most pa bi da ga uklone.
 
Мост је лош за данашње потребе и немојте га бранити са те позиције. Једино што оправдава овај мост је његов сентиментални и историјски значај.
Да ли је то довољно у овом конкретном случају? Лично мислим да није.

Треба га дати неком месту коме би он далеко више значио. Уз то би требало водити рачуна о трошковима превоза.
 
Мост је и лоше позициониран. Нови мост је требао да буде узводно.
 
Направимо нови па да видимо шта ћемо са старим
 
Al' dok ne skinemo stari, ne možemo da napravimo novi, jer drukčije ne umemo. :)
 
Samo da podsetim da u ovoj zemlji postoji:

ZAKONO ZAŠTITI OD BUKE U ŽIVOTNOJ SREDINI

("Sl. glasnik RS", br. 36/2009 i 88/2010)

...tako da ovi što su odrasli na Tarzanu, mogli bi još nešto da pročitaju.


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
A ovi što gluve roditelje uzimaju za reper, mogli bi i nešto drugo kredibilnije da uzmu.
 
Ako ima teorija koje i danas tvrde da je zemlja ravna ploča, onda se sve može relativizovati, ali svako ko je čuo na kojoj rezonanci ta metalna konstrukcija vibrira i generiše zvuk, jasno mu je da utiče na zdravlje ljudi, Drugi reper nemam, niti mi treba, pošto merenje nije u mojoj nadležnosti, niti sam vezan za Savamalu. Razumem da kolektivna svest koja se još nije izborila sa ćubretom, relativizuje kakofoniju.



Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
... ali svako ko je čuo na kojoj rezonanci ta metalna konstrukcija vibrira i generiše zvuk, jasno mu je da utiče na zdravlje ljudi, Drugi reper nemam, niti mi treba..,.

Vrlo dobro gledište :D
znaci u pitanju je frekventna rezonaca mosta :shock:
OK
Ajd da vidimo dal naši arhiktekti znaju da kažu o tome koju ... :roll:
Mozda moze ko klavir štimer da se dotera malko. Ne mora da bude pevajuci most vec samo da proizvodi neku dr zvucnu frekvenciji...
Mozda moze a mozda i ne može,
a ako moze rešen problem i most ostaje....
:sesir:
 
пошло на остику":7o80yd4e je napisao(la):
Ako ima teorija koje i danas tvrde da je zemlja ravna ploča, onda se sve može relativizovati, ali svako ko je čuo na kojoj rezonanci ta metalna konstrukcija vibrira i generiše zvuk, jasno mu je da utiče na zdravlje ljudi, Drugi reper nemam, niti mi treba, pošto merenje nije u mojoj nadležnosti, niti sam vezan za Savamalu. Razumem da kolektivna svest koja se još nije izborila sa ćubretom, relativizuje kakofoniju.
Čim se nema adekvatan odgovor, odmah se krene sa relativizovanjem ili nečim sličnim. Onaj ko hoće da mu ptičice cvrkuću pod prozorom treba da odabere kraj grada koji je tih i miran. Onaj ko bi da živi u centru, a da se ništa ne čuje, taj je ništa drugo do snobčina, u karakternom smislu. 'Oće da glumi nekog "fensi" čoveka, pa zato gleda da živi u centru, al da pri tom sve bude po njegovom. Jedino što ne priznajem, tj. što smatram nenormalnim, koji god deo grada da je u pitanju, je kreštanje muzike iz noćnih klubova (u prizemljima stambenih zgrada ili u neposrednoj okolini), restorana ili splavova, do ranih jutarnjih sati. Sve ostalo je normalni i sastavni deo života u centru.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784837#p784837:7o80yd4e je napisao(la):
boca-ica » 18 Okt 2020 19:26[/url]":7o80yd4e]Mozda moze ko klavir štimer da se dotera malko. Ne mora da bude pevajuci most vec samo da proizvodi neku dr zvucnu frekvenciji...
Mozda moze a mozda i ne može,
a ako moze rešen problem i most ostaje....
:sesir:
A ne, ni to ne valja. I za tu drugu frekfenciju bi se našao neko ko bi rekao da je udar na bubne opne i sl.
 
... problem sa štimovanjem mosta jeste, što onda moraju da nađu tramvaj koji zna da ga svira.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
A kada bi našli takav tramvaj, onda bi nadrljao mostoštimer, jer bi takav tramvaj bio neadekvatnog kapaciteta. :)
 
Grlom u Jagode odjavna scena
 

Prilozi

  • IMG_20201020_160329.jpg
    IMG_20201020_160329.jpg
    68,3 KB · Pregleda: 1.281
Aleksandar Šapić, predsednik opštine Novi Beograd, izjavio je u emisiji "Pregled dana" na Nova S da je za sklanjanje Savskog mosta i za pravljenje novog na njegovom mestu.

"Na tom mestu treba da ostane, samo ne taj most. Ja sam za sklanjanje ovog rugla od mosta, na kojem ne postoji čovek koji nije izbušio makar pet puta gume, most koji ne može da primi broj automobila na nivou 1950. godine, most za koji ne znate kada prelazite preko njega da li će da se sruši ili stvara veću buku",

"Bio je čelični most koji su napravili Nemci da bi prebacili teško naoružanje. Tačno je da je stari učitelj skinuo mine, ne zato što mu je bilo dosadno i zato što je most bio lep, već zato nije mogao da pređe na drugu stranu reke. Spletom nesrećnih okolnosti taj most je preživeo 80 godina i kamo sreće da smo ga ranije sklonili", izjavio je Šapić.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Vrh