Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
Ne znam, izgleda da sam ja jedini koga ovo nije iznenadilo. A i koji ne vidi ovo kao neku propast. :?
Zašto mislite da će automatski gledati da ga raskomadaju i istope? Možda će ga na kraju i donirati nekom mestu gde će biti potreban.
Računajte da ipak i njima dobro dođe svaki politički poen, a gde ćeš bolje a lakše političke investicije nego da nekom mestu u Srbiji doniraš most da ljudi više ne moraju da se bakću sa skelama. A takvih mesta je puno po Srbiji.


Mislim u svakom slučaju je bilo jasno da će most da se izmešta odatle, jer kao što smo ranije utvrdili, mesta uzvodno za njegovo premeštanje ili za gradnju novog nema. Tako da će kad tad morati da se menja novim. Jedino neizvesno u celoj priči je bilo šta će biti s njim nakon sklanjanja. Smeštanje na Ušće da bude Na suvom ćuprija je debilizam i to ne treba uopšte ni razmatrati. Ovako će da ga sklone na neki plac dok ne nađu opštinu kojoj treba most i ne urade neophodnu papirologiju ali i građevinske pripreme za premeštanje i novo montiranje.
 
Sta mislite, da li ce se most ikada maknuti sa te parcele na Paliluli?
 
Ako nađu mesto kome će dobro doći i kome će ga donirati - da.
Zašto bi propustili jeftine političke poene?
 
Навалили на јадан мост као мутав на телефон. Ало бре рођаци, па ви узели да малтеритирате Београд без конца и краја? Направите нови па гледајте шта ћете са старим.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780092#p780092:45bktg4w je napisao(la):
Пантограф » 02 Okt 2020 09:52[/url]":45bktg4w]Dok je na Paliluli, tabloidi će ga verovatno nazvati Most Jelene Marjanović, pa eto prilike za neviđenu komercijalizaciju.
Nema potrebe davati im sulude ideje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780135#p780135:1sowlh0i je napisao(la):
Bender Rodriguez » 02 Oct 2020 11:33 am[/url]":1sowlh0i]Ne znam, izgleda da sam ja jedini koga ovo nije iznenadilo. A i koji ne vidi ovo kao neku propast. :?

Nisi jedini. Evo i mene nije iznenadila vest, a ni ja ne mislim da je ovo neka propast. Zapravo mislim da je taj stari montažni most odslužio svoje + mi se sviđa projekat za novi most.

Jedino što mi smeta je taj plan da se skladišti negde, umesto da se odmah upotrebi za nešto ... pa eventualno čak i za namenu za koju "smo" (šatro) "glasali".

EDIT: Stvari se menjaju i to je u redu.
 
A dok se novi most ne izgradi.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780143#p780143:3g0cj1ok je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Okt 02, 2020 12:12 pm[/url]":3g0cj1ok]Ako nađu mesto kome će dobro doći i kome će ga donirati - da.
Zašto bi propustili jeftine političke poene?

Slažem se...
Mislim da im je problem GDE da ga postave... inače bi vrlo brzo bila određena alternativna lokacija.
Kad malo razmisliš, pa ovaj stari most uopšte nije tako mali. Ne možeš njime neki potok da premostiš u Šumadiji...
Onda ti ostane par većih reka - Morava, Tisa... Lim mi nešto mali izgleda ali ajd i on... neka još?
Drinu izuzimam jer je granična reka i ne vredi most bez graničnog prelaza... mnogo komplikovani...
Onda - a gde da se stavi a da ima nekog smisla? A pristupni putevi? Ovo, ono...

E, kad ukalkulišeš na sve to našu kilavost i nebrigu... logičan zaključak je da će most ostati na toj parceli par decenija, taman dovoljno da neko na kraju konstatuje da je previše propao da bi se upotrebio.

Za mene je ovaj most, kada se skloni, jedino vredan kao spomenik istoriji Beograda.

Jedina alternativa, da meni ima nekog smisla, bez ulaženja u detalje oko izvodljivosti i cene, je da se postavi kao veza između Zemuna i Lida.
Ako uopšte želimo da Ratno ostrvo i njegovu prirodu učinimo dostupnom većoj navali ljudi i svim posledicama po floru i faunu koje takva navala izaziva.
 
Da, i ja sam par puta razmišljao o njegovom uklapanju u drugu lokaciju zbog gabarita. Mada siguran sam da ima mesta po Vojvodini kojima bi dobro došao. Ne znam ovako napamet, morao bih da uzmem mape i Google Earth pa da pogledam. Ili jelte, neko ko je nadležan i stručan za to, da uradi studiju i popis potencijalnih lokacija.


Ono što mene zanima je da li bi u nekom slučaju most mogao da se skrati (u nekoj razumnoj meri) zarad ''uklapanja'' u novu lokaciju, na primer tamo gde je reka uža ili zbog terena, ili čega god... ? Znači luk da ostane isti, nego da se ostatak konstrukcije skrati ako bude potrebe na nekoj lokaciji. Da li je to moguće i praktično?
 
Мислим да је то могуће. Једном сам прочитао предлог да се стави на Тису код Жабља, али, мислим да вапећих локација где би могао да дигне по Србији има много.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780207#p780207:2dp86wxu je napisao(la):
ink » 02 Окт 2020 03:21 pm[/url]":2dp86wxu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780135#p780135:2dp86wxu je napisao(la):
Bender Rodriguez » 02 Oct 2020 11:33 am[/url]":2dp86wxu]Ne znam, izgleda da sam ja jedini koga ovo nije iznenadilo. A i koji ne vidi ovo kao neku propast. :?

Nisi jedini. Evo i mene nije iznenadila vest, a ni ja ne mislim da je ovo neka propast. Zapravo mislim da je taj stari montažni most odslužio svoje + mi se sviđa projekat za novi most.

Jedino što mi smeta je taj plan da se skladišti negde, umesto da se odmah upotrebi za nešto ... pa eventualno čak i za namenu za koju "smo" (šatro) "glasali".

EDIT: Stvari se menjaju i to je u redu.
Као и вас двојицу, и мене, ово није изненадило. Све што је до сада било, било је испипавање мишљења.
Мислим да ће мост да погоди тамо где је требало да буде одавно, да премости Тису код Титела. За ту варијанту сам и гласао у анкети.
 
Zašto i ovde na anketi nema ko je za da most ostane pa neka se pored pravi šta god hoće. Ja razumem kad ovi iz koristi nameštaju anketu ali zašto ovde ne stoji KO JE ZA DA MOST OSTANE
 
Ne brini most ce još dugo biti tu gde i jeste :gobb:
Ne moguce je ostaviti NBgd bez šinskog saobracaja. Tek kad nadju stvarno PRIHVATLJIVO resenje za preusmeravanje tranvajskog saobracaja . onda tek moze ovda se ozbiljno planira nj. uklanjanje
Prihvatljivog rešenja nema ni na vidiku
preusmerenje preko mosta na Adi nije prihvatljivo jer se mnogo kruzi sto nije dobro ni za korisnike zbog gubljenja vremena a bitno povecava troškove takve linije i ometa druge linije koje bi usporile i tako ceo tranvajski sistem obesmislen postao :mrgreen:

Stoga silna je prašina dignuta zapravo samo oko snova malog Perice. :laugh:
Izgradnja i povezivanje šinskih pristupnica traje dugo a izgradnja novog mosta još duže
pod uslovom da je sve sihronizovano
a toga nema u nas. :!: pogledaj samo koliko dugo traje zamena postojecih šina :dil:
ista trasa, ista tranvajska baštica , ista šina
Nesposobni, ne sihronizovani , ne stručni i nemaju dovoljno ni radne snage , a verovatno ni tolko para u budjetu. a gde je još nabavka nove signalizacije, novih skretnica i novih sistema za pracenje i uvid i komunikaciju...
E bar jedno 5 - 10 god ... :metrof:

Zato ne brini još dugo ce taj most da bude tu
a do tada ... ko zna sta ce se sve dr. promeniti
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780734#p780734:1mdh3u2g je napisao(la):
boca-ica » 04 Okt 2020 22:29[/url]":1mdh3u2g]Ne brini most ce još dugo biti tu gde i jeste :gobb:
Ne moguce je ostaviti NBgd bez šinskog saobracaja. Tek kad nadju stvarno PRIHVATLJIVO resenje za preusmeravanje tramvajskog saobracaja . onda tek moze ovda se ozbiljno planira nj. uklanjanje
Prihvatljivog rešenja nema ni na vidiku
preusmerenje preko mosta na Adi nije prihvatljivo jer se mnogo kruzi sto nije dobro ni za korisnike zbog gubljenja vremena a bitno povecava troškove takve linije i ometa druge linije koje bi usporile i tako ceo tramvajski sistem obesmislen postao
Upravo to će se i desiti, koliko god se priželjkivalo suprotno.
 
Mislim da nije nikakav problem pokloniti most nekim opštinama gde je potrebno već to sto te opštine nemaju para da izgrade stubove za donirani most.
 
nisu tu samo stubovi u pitanju.

kako se poklanja most? u fazonu evo ga, skoro nov, ima i sine, pravio svaba...uzmi i nosi...
 
:gobb:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780814#p780814:2z6wrebb je napisao(la):
razgradjevinar » 05 Okt 2020 02:43[/url]":2z6wrebb] ....evo ga, skoro nov, ima i sine, pravio Švaba...uzmi i nosi...
:laugh: :lool: :laugh:

Naravno , kako bi mali Perica mogao drugacije da osmisli

+1 :)
 
Превише банализујете ствар. Град лепо поклони мост (уместо да прави кафиће од њега), а република финансира транспорт, изградњу нових темеља/стубова и монтажу.
 
Милиони видљиво на пропале пројекте, милијарде невидљиво на бескорисну бироктарију, прописе, набавке, донације, спонзорства...
 
Leta 2019god je bila najava da se ceka da se pusti tramvajski saobracaj preko Most na Adi, i da ce onda krenuti izgradnja novog Savskog mosta, jer pre toga nije moglo zbog bitnih linija tramvaja 7,9,11 koji povezuju Nbgd i druge delove Beograda.

Mozda je sada sem covida i smanjenog budzeta problem, sto Savski Trg nije gotov, pa ti tramvaji iako sada mogu da prodju preko Mosta na Adi, ne mogu preko Savske da skrenu u Nemanjinu(7ica i 9ka) tj da nastave ka Karadjordjevoj (11ka)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781038#p781038:3mum9afw je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » 05 Okt 2020 18:12[/url]":3mum9afw]Можда би требало да постоји и Агенција за спречавање расипништва?
To bi bio svojevrstan biser. Agencija za sprečavanje rasipništva koja se rasipa sa parama. :)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781041#p781041:3mum9afw je napisao(la):
Pegasus » 05 Okt 2020 18:17[/url]":3mum9afw]Leta 2019god je bila najava da se ceka da se pusti tramvajski saobracaj preko Most na Adi, i da ce onda krenuti izgradnja novog Savskog mosta, jer pre toga nije moglo zbog bitnih linija tramvaja 7,9,11 koji povezuju Nbgd i druge delove Beograda.

Mozda je sada sem covida i smanjenog budzeta problem, sto Savski Trg nije gotov, pa ti tramvaji iako sada mogu da prodju preko Mosta na Adi, ne mogu preko Savske da skrenu u Nemanjinu(7ica i 9ka) tj da nastave ka Karadjordjevoj (11ka)?
Rešili da malo promešaju redosled rekonstrukcija.
 
Vrh