Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
Drugi po redu iza policijskog pristaništa privezan je parobrod "Župa". Sve ostalo stvano može u ogrev ili u staro gvoždje.

edit - izmedju policijske baze i "Župe" se nalazi pristan za vatrogasni brod. Sve ostalo treba skloniti.
 
Pušteno je kompletno osvetljenje - ceo luk je osvetljen (istini za volju, sa nekoliko reflektora koji ne rade), sam most odnosno deo metalne konstrukcije ispod kolovoza i stubovi su osvetljeni. To će reći da je valjda i završena rekonstrukcija, konačno.
 
E da, kada je u pitanju osvetljenje mostova, najlepši pogled na mostove je sa Gazele. I grad odatle izgleda veći ;)
 
Goldstein":1ey1dz3t je napisao(la):
Pušteno je kompletno osvetljenje - ceo luk je osvetljen (istini za volju, sa nekoliko reflektora koji ne rade), sam most odnosno deo metalne konstrukcije ispod kolovoza i stubovi su osvetljeni. To će reći da je valjda i završena rekonstrukcija, konačno.
Jel moze slika sa novim osvjetljenjem?:p
 
Zasijao Stari savski most
Autor: R. V. B.
1804rb_ocp_w380_h300.jpg

Stari savski most od sinoćkrasi dekorativno osvetljenje. Uključivanjem više od 360 svetiljki istovremeno je zvanično okončana rekonstrukcija mosta koji Savu premošćuje od 1942. godine. Tako će osim bolje osvetljenosti dekorativno osvetljenje ulepšavati jedini tramvajski most u gradu i doprineti da grad noću dobije još lepši izgled.

Podsećamo, rekonstrukcija Starog savskog mosta počela je pre više od godinu dana, a sanacija gornjeg dela mosta okončana je 1. aprila, kada je pušten saobraćaj. Prošireni su prilazi mostu pa je potencijalni protok vozila povećan sa 15.000 na 30.000 vozila dnevno. Nakon toga se prešlo na rekonstrukciju stubova i konstrukcije mosta. Kako za Danas kaže Snežana Voštinarov iz Beokom servisa, preostalo je da most još dobije tehničku dozvolu od Zavoda za veštačenje.
Izvor: Danas
Link: http://www.danas.rs/vesti/srbija/beograd/zasijao_stari_savski_most.39.html?news_id=146959
 
Goldstein":3corecq7 je napisao(la):
Pušteno je kompletno osvetljenje - ceo luk je osvetljen (istini za volju, sa nekoliko reflektora koji ne rade), sam most odnosno deo metalne konstrukcije ispod kolovoza i stubovi su osvetljeni. To će reći da je valjda i završena rekonstrukcija, konačno.
Ovo sam i ja video u petak, 28. novembra, međutim u subotu uveče je već sve radilo, što me je prijatno iznenadilo.
 
Lepo. Nego jel su ovi stubovi to prenaglašeni, ili je to zbog fotoaparata? Nekako oni dominiraju, upadaju u uči, a mislim da traba biti obrnuto...
 
Мислим да је до фотографије. Уживо су ''мирнији''.
 
Odlične fotke!

Samo, jedna stvar mi nije jasna: da li je moguće da dve noći za redom ne mogu raditi svi reflektori??? Svako veče nešto fali. Nije mi jasno!!! Da li je neko pametan da objasni...
 
@goldstein
Хвала. Иначе већ сам помислио да се само мени причињава да је сваке вечери другачије крезав...

StariSavski_4.jpg


Сликано је данас око 20h...
 
Ko treba da promeni taj reflektor i KAD PRE?Stvarno nemam reči.....Treba uz ovu sliku postaviti i ime onoga ko je radio rasvetu i vrteti na tv....
Sada ću da odem da slikam kaže mi ortak da sada ne rade tri.....
 
Hm "samo" ova neradi sa ove strane mosta možda sa druge...










Nije most ali je gotivna ...

 
E ljudi moji, pa sijalice ne vole vlagu, vodu itd... odma crknu, pa i kablovi je mrze, zato majstori pamet u glavu! DOBRA IZOLACIJA STRUJNIH SKLOPOVA!

Jel su mozda pogresili godisnje doba? Jel su mozda zaboravili na kom objektu rade, da on mora kako leti, tako i zimi da radi, jel su zaboravili da je outdoor use, ne indoor pobogu!

Ti reflektori i njihovi kablovi su izlozeni svim uticajima atmosferskih prilika i zato MORA da budu zasticeni i izolovani od vlage! pa i izolaciju od pregrevanja leti moraju imati! kuku, ovo stvarno treba da se posalje na studio b (te slike) strasno... :shok:

Al kad malo bolje razmislim na kraju krajeva nista cudno, kad su ikarbusi krenuli da "zevaju" (otvorili se nosaci tablica nazad) posle 2 dana, zasto onda da se reflektor na mostu ne ugasi posle 2 dana rada... Cistokrvni aljkavluk!
 
A ovi krševi pored keja su stvarno :bash:
Sve u svemu da ne budem negativan mnogo most je lepši i samo da srede to osvetljenje i "samo" da sklone krševe sa obale i bićemo srećniji...
 
Šteta što nikada neće postojati neki lep bulevar pored Save, umesto Braće Krsmanovića.
 
Ma da kontao sam i ja to nego sam besan istrčao iz kuće i kad sam već izašao kao ajde da slikam...u svakom slučaju fotki nikad dosta.
Mrzelo me da silazim do železničke a ova strana mi je ispred vrata.
Ove su iz drugog ugla :laugh:
 
Pre bih rekao da je stvar u kontaktima, neverovatno je da tako brzo a) rikne sijalica, b) je zamene novom.
A vlaga takođe nema logike, ne nalaze se one tik iznad vode, ili u vodi itsl. Ako obične sijalice rade u mom kupatilu, radiće i ove.
 
Meni jako zao Savske obale a Dunavska tek, ne zna se koja je gora. Te gradske obale ne mogu vise ocima da gledam, dusa me zaboli, samo sto ne zaplacem, i stvorim sliku u glavi kako bi moglu sa neznatnim sredjivanjem da makar pristojno izgleda. :rolleyes:

Onaj deo gde pristaju brodovi se dosta popravio, novobeogradska strana preko puta je pristojna ali ono ka gazeli je sa obe strane uzasno, mrtve ribe plivaju uz obalu, stare masine, rdja ulazi u vodu, zagadjenje nezamislivo, na dorcolu samo da se sredi kej kao zemunski sto je sredjen i bice ok, al onda fali sve do pancevca :bash:
 
Ma gluposti, baš me iritiraju ovakve stvari. Bolje radi osvetljenje na Brankovom ili na Novom železničkom, a stavljeno je pre koliko godina..
 
Ima logike apsolutno, jer kad pada kisa i mokro je, a reka isparava pa se kondenzuje vlaga oko kablova! ne budi tako povrsan bez uvrede!
 
Eh, kada bi moglo da izgleda kao u Budimpešti...
Interesantno da više niko iz gradske uprave ne pominje obale, ne kao prioritet nego uopšte. Da li se uopšte nešto radi po pitanju nadležnosti? I šta to ustvari znači, ako nije u nadležnosti grada - ne sme se čistiti, je l'?
 
BgdExplorer":pyo239ao je napisao(la):
Ima logike apsolutno, jer kad pada kisa i mokro je, a reka isparava pa se kondenzuje vlaga oko kablova! ne budi tako povrsan bez uvrede!
Kablovi - kablovi. A ne sijalice - to je ono što sam ja rekao.
 
Vrh