Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
Ma mogli su samo odmah da stave te metalne držače. Miriše mi na korupciju, mada niskog nivoa.
 
treba da postave kamere, kao i da se izmene određene odredbe krivičnog zakonika. Svako uništavanje saobraćajnih znakova, saobraćajne infrastrukture, krađa šahtova, telefonskih i optičkih kablova mora da se tretira kao terorizam i da se adekvatno sankcioniše.
 
^^^Eh, jes, terorizam. Jos da postanemo kao Amerikanci.... :) Treba tretirati kao ugrozavanje javne bezbednosti, sto i jeste, i tacka... samo da hapse ljude... a kamere sigurno treba postaviti na mostovima, one mogu da mere protok, da javljaju o nesrecama, itd itd...
 
To se zove sabotaza, bez obzira na motive i treba je tako i tretirati.
 
zasto niko ne slika malo oko mosta da vidimo kako izgleda i sta ima ..tj.te ulice okolo sto su sredili?
ovo sitno iz novina se nista ne vidi!
 
ivana, sređen je samo gornji deo mosta, dole je i dalje sve puno rđe i to sada sređuju. Sa nbgd strane su i dalje hmm suknje (ne znam kako da ih drugačije nazovem) od celofana ili nečeg sličnog. Peskiraju neke velike cevi i ostatak konstrukcije mosta. S obzirom da se brankov most i dalje radi posle ne znam ni ja koliko vremena (istina sada samo ponovo grade stepenice na strani prema muzeju savremene umetnosti) i obnova starog savskog mosta će još potrajati.
 
Juce sam se provozao Starim mostom i utisak je - mlak. Tacno je da most izgleda bolje sa novom farbom i tacno je da su tu nove sine i novi asfalt (iako je grbav), medjutim, ostaje pitanje zasto su kog djavola spojili saobracajne trake i tramvajske sine na prilasku mostu sa novobeogradske strane??? 2 trake se ulivaju sa sinama a ne postoji nikakav znak niti semafor.
 
Smesno kako izgleda most nocu, vec su pregoreli/ne rade pojedini reflektori, a veceras doslovce pola reflektora nije radilo. BRAVO!
 
Obnova mosta nije jos zavrsena. Morali su da ga otvore jer im trenutno nisu potrebni negativni poeni pred izbore. Na brzaka su srokali taj saobracajni deo mosta, a ovo ostalo ce polako zavrsavati pa ce verovatno na kraju dovesti i osvetljenje u red.


Inace... nesto mi ovaj most kod Grebenca poznat :)
grebenac.jpg
 
"suknja" na starom savskom mostu


a ovako izgleda ispod suknje :)



ovako bi trebalo da izgleda na kraju, unutrašnjost brankovog mosta


gotovo su završili stepenice sa nbgd i beogradske strane (da, ono u dnu slike jeste voz, uvek je pusto, ali kada sam hteo da slikam odjednom izleteše autobusi, kamioni i voz :))



gornji deo je super odrađen, samo fale one mačije oči koje su ukrali


prvo su popravili stub, a onda su stavili još jedan sloj betonskih ploča, dole su kalupi
 
Kao sto sam i rekao, morali su da otvore most zbog predizborne kampanje, a on se i dalje radi. Mada, sve izgleda fino uradjeno! Lepo!

A ove stepenice nisu ni postojale ranije, ili?
 
Pre neki dan sam isao ka NBG i primetio sam da nema vozila koja dolaze sa NBG, a kada sam dosao na most imao sam sta i da vidim. Neki likovi su prenosili neke plasticne cevi od nekih 4 metara i zakacili ih na krov kola i samo im se u jednom trenutku sve to razmilelo po mostu i onda su krenuli to da skupjlaju i napravili OGROMAN zastoj iza sebe. Zbog takvih situacija mora da se smisli neko resenje koje ce ogranicavati ko sme na most, a ko ne.
 
Nema to veze sa time ko sme na most, a ko ne. Transport na nacin koji si naveo gore nije dozvoljen nigde, ni na ulici, ni na mostu, pa ni na zemljanom putu. Iskreno se nadam da su odgovorni propisno kaznjeni!
 
Nenad":14wyqpoi je napisao(la):
Nema to veze sa time ko sme na most, a ko ne. Transport na nacin koji si naveo gore nije dozvoljen nigde, ni na ulici, ni na mostu, pa ni na zemljanom putu. Iskreno se nadam da su odgovorni propisno kaznjeni!
Pa upravo na to sam i mislio. 2 pandura na krajevima mosta i cim vide da neki shaban sa neobezbedjenim teretom hoce da predje most lepo ga odvrate od takve zamisli.
 
Hm...poznajuči naše šabane, morali bi obezbediti pandure na skoro svakom uglu grada :lol:
 
Nema ovo otvaranje veze sa predizbornom kampanjom, isto je bilo urađeno i u slučaju brankovog mosta. Njega su mesecima posle "otvaranja" peskirali, farbali, menjali cevi itd.... I još uvek rade na njemu (stepenice).
Prvo se radi gore da bi saobraćaj mogao da teče nesmetano, a posle se radi "ono što se ne vidi" :) Verujem da će isti postupak primeniti i na Gazeli.

Stepenice su postojale i ranije na nbgd strani, za onu kod autobuske stanice nisam siguran, ali verujem da su i njih samo rekonstruisali.
 
Mi koristimo u stvari Hitlerov most kojim su zrtve donosene u Staro sajmiste. Ali dobro bar su nam ga ostavili a ne srusili.
 
Matt":54glnn02 je napisao(la):
Ali dobro bar su nam ga ostavili a ne srusili.
Jok.

U zoru 20. oktobra preostale nemačke snage iz Beograda užurbano su se povlačile preko savskog mosta na levu obalu, ometani od sovjetske avijacije i artiljerije. Inžinjerci su izvršili pripreme da po povlačenju svojih jedinica, sruše most. Međutim, ovaj plan omeo je penzionisani učitelj Miladin Zarić. On je stanovao u blizini mosta, u Karađorđevoj ulici br. 69. Pošto je imao minersko iskustvo iz Balkanskih ratova, uočio je pravi trenutak, izašao na most i presekao provodnike.
Nemačko iznenađenje odmah su iskoristili delovi 13. gardijske mehanizovane brigade i delovi 814. i 211. streljačkog puka Crvene armije, Prva lička i 13. proleterska brigada, prebacili se preko mosta i, uz podršku artiljerije sa Kalemegdana, formirali mostobran na levoj obali. U toku prebacivanja Nemci su pokušali nekoliko samoubilačkih napada na most, ali bez uspeha.
„U večernjim časovima je preduzet poslednji pokušaj razaranja Savskog mosta. Odvažni prodor jednog kamiona, napunjenog eksplozivom, pod zaštitom 4 jur[išna] topa, dospeo je, doduše, kroz neprijateljske redove sve do početka mosta, ali su tamo kamion, kao i 2 prateća jur[išna] topa, pogođeni koncentrisanom vatrom protivtenkovskih topova. Usled paljenja tovara u kamionu, most je ponovo bio samo neznatno oštećen. “
Izvor: Wikipedija
Link: http://sr.wikipedia.org/sr-el/Београдска_операција
 
Kampoanja ili nekamapanja, ali ako saobracaj moze nesmetano da se odvija na mostu, bez obzira sto svi radovi nisu zavrseni, onda je pametyno da se most pusti u saobracaj. To nema veze s kampanjom, to ima veze sa racionalnoscu. Isto je uradjeno i na Autokomandi, kada nije bilo izbora.
 
Vrh