Šta je novo?

Stari mlin

vrachar":2vsdgr4x je napisao(la):
I onda ovo stakleno cudo treba da zakloni BIGZ :/
:lool::lool: a da bude stvar jos smesnija, ta zgrada je jos i ruznija od BIGZ-a :lool:
 
Zapravo nije loše,u ostalom sve je bolje od sadašnjeg zapuštenog stanja,a zaista se sa Gazele video taj zapušten objekat,ako ga završe promeniće se look na bolj,još kada bi srušili BIP i završili Prokop eheeeee...gde bi nam bio kraj.. :cool:
 
Nekoliko stvari na toj tabli ne daju utisak da će se krenuti u neku ozbiljnu izgradnju, a samo ću skrenuti pažnju na rokove koji su dati i koji, koliko mene sećanje služi, maksimalno mogu u prvi mah biti 2 godine, a nakon tog perioda može da se traži produženje. Ovde je izgleda neko u startu to uračanuo u svoju dinamiku.

Estetski gledano ovo je odvratno, a ekonomski gledano možda i donekle bude opravdana investicija u toj 2012. godini, ali samo zbog svoje lokacije, ali generalno gledano da sam investitor ipak bih tempirao otvaranje poslovnih objekata tamo negde na sredinu 2013. godine.
 
stf":3go9bstc je napisao(la):
:lool::lool: a da bude stvar jos smesnija, ta zgrada je jos i ruznija od BIGZ-a :lool:
Mojne vredjas BIGZ! To je najbolji Bauhaus u gradu, a verovatno i sire :grand:
 
stf":z7oie9av je napisao(la):
:lool::lool: a da bude stvar jos smesnija, ta zgrada je jos i ruznija od BIGZ-a :lool:
Jel se ti to salis? Pa BIGZ je retko posteno dobra zgrada u gradu. Zanemari sadasnji izgled koji je naravno upropascen, kada bi se ne sredila - nego samo vratila u originalni izgled (sto i ne treba mnogo) ova zgrada bi bila arhitektosnka ikona (ne samo u Srbiji). Brasovan rules! :gobb:
 
+1, nikad mi nije bilo jasno kako neko može da kaže da je bigz ružan, ali o tome smo već čini mi se diskutovali na forumu
 
Negde sam citao da Stari mlin ima i starog vlasnika. Ima na netu, pa koga zanima neka trazi. Jednom kad se donese zakon o restituciji (a prema nekim najavama moglo bi vec u Junu), oduzeto ce morati da se vrati prvobitnim vlasnicima, u ovom ili onom obliku, na ovaj ili onaj nacin, svejedno. Ako se uzme u obzir lokacija i vrednost zemljista kod Mostara, stari vlasnik ce sigurno insistirati na toj imovini.
Ja mislim da ce oko tog Mlina biti jos dosta natezanja i ko zna sta ce biti na kraju. Cak i ako ne bude sporova, mislim da ga nece zavrsiti do Maja 2012, sta vise...u dogledno vreme ne vidim ni potrebu, ni traznju za tolikim poslovnim prostorom u Beogradu (za hotel u redu, ali ta 3 solitera (office), cemu to sada?), ali OK, verovatno Multicon zna sta radi.
Inace, ova kombinacija staro + jeftino novo mi je uzas. Meni je bolje da tu ne bude nista (ili cak i ova rusevina), nego nesto novo i sklepano bezveze i bez ukusa.
 
Stari mlin je sasvim pristojan projekat i na kraju ce, kao i obicno, ispasti mnogo bolje nego sto se vecina ljudi ovde nada. Slazem se da je ovaj prednji soliter suvisan i da strci, ali tesko da moze znacajnije da zakloni bar cetiri puta vecu zgradu kao sto je BIGZ.

Brojke ne govore u prilog isplativosti izgradnje poslovnog prostora, ali neka o tome misli "Soravia" kao investitor. BTW nedavno je kreditom jedne banke obezbedjeno finansiranje ovog projekta, tako da mislim da ce radovi krenuti cim nam zima sjase sa grbace. Ono sto je meni drago jeste da sa Starim mlinom jos jedan respektabilni svetski hotelski lanac dolazi u Beograd.
 
Ventimille":3c70qhwj je napisao(la):
Negde sam citao da Stari mlin ima i starog vlasnika. Ima na netu, pa koga zanima neka trazi. Jednom kad se donese zakon o restituciji (a prema nekim najavama moglo bi vec u Junu), oduzeto ce morati da se vrati prvobitnim vlasnicima, u ovom ili onom obliku, na ovaj ili onaj nacin, svejedno. Ako se uzme u obzir lokacija i vrednost zemljista kod Mostara, stari vlasnik ce sigurno insistirati na toj imovini.
Porodica Veljković, danas američki državljani.
 
Koliko znam ključan problem oko ovog projekta su pristupne saobraćajnice. Sobzirom da živim tu u kraju, uopšte mi nije jasno kako će hiljade ljudi dnevno, ili stotine, svejedno, prilaziti tim objektima, recimo sa auto puta iz pravca NBG, a bogami i iz pravca Banovog brda, uzimajući u obzir da tu prolazi tramvaj...a tek parking...voleo bih da vidim ta rešenja.
 
Ako prodje dinkicev i dulicev zakon o restitucij prodje dobice sipak na zalost ali nadam da im nece upaliti :notok: Mislim da je za parkihg predvidjena podzemna garaza a za prilaz imaju neku varijantu sa ledja .Nadam se da ce fino rekonstruisati zgradu mlina :rolleyes:
 
gradjanin":3h4t1bt4 je napisao(la):
stf":3h4t1bt4 je napisao(la):
:lool::lool: a da bude stvar jos smesnija, ta zgrada je jos i ruznija od BIGZ-a :lool:
Jel se ti to salis? Pa BIGZ je retko posteno dobra zgrada u gradu. Zanemari sadasnji izgled koji je naravno upropascen, kada bi se ne sredila - nego samo vratila u originalni izgled (sto i ne treba mnogo) ova zgrada bi bila arhitektosnka ikona (ne samo u Srbiji). Brasovan rules! :gobb:
Pa ja sam i mislio na sadasnji izgled a ne na prvobitni.... :kk:
 
Vidim planiraju da uklone dimnjake - steta.
 
Pa šta će dimnjaci,nema tu ništa lepog a i rizično je usled potresa i košave...
 
opa pa jesi video ili nisi :p
 
danas sam prošao i bilo je neko kran-kamionče što reče mastercat i čini mi se da demontiraju neki deo, tačnije onu najlevlju zgradu :D
 
takodje sam i ja video :D pocelo je pocelo :vops: p.s. ljudi, kad ovi budu sredili taj kraj, sajam ce potpuno da izgleda drugacije, jos samo fali renoviranje bigza
 
Ma ljudi sta je bre pocelo, nije nista, Danas sam gledao sa prozora i ljudi su visli sa onog krana u korpi sa druge strane mlina u i jedan deo zgrade su cistili metlom i onda tu nesto malo zamalterisali, verovatno da ne padaju delovi zgrade na kucice ispod,(pre par dana je bilo u bgd hronici na rts-u u vezi toga, naime zena sto zivi tu u kucici ispod mlina se zalila kako joj na krov padaju cigle i crepovi sa mlina i kako joj urusavaju krov zbog cega joj prokisnjava) pa su danas oni to dosli da poprave, nazalost ali izgleda da je tako i da se nece skoro tu ista raditi, vec ostati ta ruina. Slikao sam mobilnim ali se ne vidi bas najbolje pa ne znam ima li svrhe kaciti te slike.
 
Vrh