Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Добро, твоја струка је урбанизам али овде се ради о галами која је константна. Немам ништа против да кажеш своје мишљење. Ово је јако лепо насеље у коме може лепо да се живи али људи су проблем.
 
Баш напротив,да је насеље разумно испланирано деца која се играју не би била проблем већ позитиван додатак амбијенту блока.
 
Da blok kako treba igraliste nebi bilo pod prozorm i zgrade nebi tako bile blizu samim tim nebi se javljao efekat kanjona .Recimo ako su htjeli da ustede prostor ,mogli su postici gradnjom 2 solitera sa istim brojem stanova
 
@Delija, Igor, Feanor:
Ne shvatam zašto ste toliko bezosećajni?

Pa nisu ljudi krivi što im je teren tačno ispod prozora, a pogotovo ako nije bilo toga u originalnom projektu.
Naravno da deca TREBA DA SE IGRAJU i naravno da je bolje da se igraju napolju nego za kompjuterom.

Ali sa druge strane, ljudi imaju i pravo na svoj mir, pogovoto u vremenu kućnog reda.

E sad, stanje je takvo kakvo je, sad retroaktivno kukanje na projektante slabo pomaže, valja živeti u datim uslovima.

Ja nemam nikakve veze sa ovim naseljem, ali razumem probleme njenih stanovnika. I pozivam druge da pokušaju da se stave u tuđu poziciju pre oštrih komentara.
 
Nisam bezosecajan vec je vreme da se stane na kraj sa tim modernim srpskim urbanizmom... Ako se tome nestane na kraj iz godine u godinu cemo imati neke prevarene stanare i nered i buku...
 
na sirotinju i zec vadi k....


lako je vama iz vaših udobnih stanova ovde da prosipate pamet kako je dr ivana ribara sranje i da krivicu svaljujete na trenutne stanare.

ljudi koji su kupili ovde stan nisu ga kupili iz pohlebe i obesti, nego zato što im je to bilo jedino moguće rešenje. to su ljudi koji su javni službenici sa platama oko 30-60 hiljada dinara i sigurno ne mogu da priušte ništa bolje od ovoga....


i sad zbog toga treba da žive u fušeraju u neljudskim uslovima....
 
Овде има људи који не желе да схвате наш проблем тако да на њих нећу трошити речи
 
MilisaV":2t9vowcu je napisao(la):
na sirotinju i zec vadi k....

lako je vama iz vaših udobnih stanova ovde da prosipate pamet kako je dr ivana ribara sranje i da krivicu svaljujete na trenutne stanare.
ljudi koji su kupili ovde stan nisu ga kupili iz pohlebe i obesti, nego zato što im je to bilo jedino moguće rešenje. to su ljudi koji su javni službenici sa platama oko 30-60 hiljada dinara i sigurno ne mogu da priušte ništa bolje od ovoga....
i sad zbog toga treba da žive u fušeraju u neljudskim uslovima....
Па управо станари криве друге станаре а ја не кривим никог од њих већ државу и заосталу струку.

Иначе,да не живим на 200м од тог насеља па и да ти поверујем то за беспомоћне државне службенике.Не кажем да их нема,не кажем ни да нису већина међу становницима тог насеља али:
Ем што се неки од тих станова већ издају,ем се просечни возни парк у насељу никако не поклапа са твојом тезом,ем су "државни службеници" врло,тако да кажем,занимљива категорија која је неизоставни део приче о узроцима пропадања Србије.
 
Vidim živnuo forum. I ništa pametnije od silnih problema koje imamo u naselju nego su jedini problem deca i njihova graja.
Moje dete se igra na igralištu, ali u vreme kada nije vreme odmora. Isto to dete uveče (čitaj oko 21.00 - 21.30) kada legne ne može da spava od dreke sa igrališta. Ko se onda dere, kada deca spavaju? Pa sigurno ne deca. Moj stan gleda na igralište, ja otvorim prozor i lepo vidim ko se dere, bolje rečeno arlauče. To su sve stariji tinejdžeri, a ako ste primetili dosta njih dolazi iz okolnih naselja kod nas na pivce i sl. Posle nekoliko piva, čije flaše bacaju po zelenim površinama počinje šutiranje lopte i dovikivanje. A, što se tiče rasporeda zgrada, komentar je izlišan. Kao da su pravili akustičnu pozornicu a ne igralište. Čak i običan govor ljudi koji sede na klupi kod mene u stanu se čuje, osim kada zatvorim sve prozore i spustim roletne.
E, a sada malo o stanarima socijalnih stanova. Pitam se kako nikom ne smeta što je najača graja na igralištu u toku dana kada se sjati kod nas mlađa populacija iz socijalnih stanova da sa našom decom kao igraju nekakve mečeve i revanše, i tako skoro svaki dan. Da ne pričam o urlanju i bacanju đubreta oko zgrada od strane istih stanara. Pa onda svakodnevne provokacije naše dece od strane komšija iz socijalnih stanova, koje možete ako živite blizu tih stanova ili igrališta da posmatrate sa terase kao ja. I šta sada? kako ćemo stati na put tome? Naša deca će sada imati iz dana u dan sve više obaveza zbog škole pa će manje biti na igralištu. Ali ostaće oni koji i ne idu u školu, jer njima to ne treba, lepše je kada živite od nerada (čitaj: socijalne pomoći), a izdržavaju vas oni isti državni službenici koji plaćaju i svoje i vaše račune, a vi im se ispod prozora derete i danju i noću da im bude još gore kada sutra ustanu iscrpljeni za odlazak na te svoje "smešne poslove". Posebno pozdravljam one zurle koje noću puštaju iz automobila parkiranog ispred zgrade. Sledećeg dana niko u mojoj porodici nije u stanju da na nogama izdrži dan.
 
"A, što se tiče rasporeda zgrada, komentar je izlišan. Kao da su pravili akustičnu pozornicu a ne igralište. Čak i običan govor ljudi koji sede na klupi kod mene u stanu se čuje, osim kada zatvorim sve prozore i spustim roletne".

Komšija, kod mene ista stvar. Grozim se od tih fudbalskih mečeva i revanša koje ste pomenuli, imam fobiju od otvaranja prozora, plašim se da uskoro ne ogluvim. Čuje se govor ljudi, a tek kako se čuje kad se skupi 50-oro dece (ja brojala sa terase), pa kad krene udaranje loptom, dreka, vika, pištanje, cičenje itd.
Kako god, nemam zamerki na izgled naselja, kvalitet stanova nije loš, makar je bolji od onih stanova u kojima smo živeli privatno, ali terenu tu nije mesto. Nije mu mesto jer sve odzvanja, jer liči na cirkus , jer ne može da se spava ni danju ni noću, ne može normalno da se priča, gleda televizija, uči. Ne može normalno da se živi. Svaki put kad izadju na teren, bilo dečica ili adolescentni, to je isto kao da su mi ušli u kuću i da igraju fudbal u mojoj dnevnoj sobi.
 
Stvarno mi niste jasni kada polemišete sa ljudima koji ne žive u našem naselju! Što nasedate na njihove zlurade komenatre? Da li mislite da Vas oni razumeju? To su ljudi koji zaludni sede ispred kompjutera, drugi ih izdržavaju, a oni , po celi dan vrte raznorazne forume, svugde se "uključuju" u priču jer nemaju nikakvog drugog i pametnijeg posla. Da li mislite da neko ko radi ili ima porodicu i prijatelje ima vremena da se "kači" na svaki forum? RADITE, DRUŽITE SE, NADJITE SEBI DEVOJKU-MOMKA, BAVITE SE SPORTOM, ŠETAJTE pa ćete pametnije potrošiti svoje (24-tvoro časovno ) SLOBODNO VREME umesto što se petljate u stvari koje Vas se ne tiču. Ovaj forum ostavite onima koji žive u naselju i bez Vas (upadica) ćemo rešiti svoje probleme!
 
Gospodo stanari, napravite lepo vi vas forum za naselje, a pustite nas nezaposlene da se bavimo urabanistickim propastima koje reformatori dozvoljavaju i promovisu vec 13 godina... Bas zbog ljudi kao sto je mimka mi nije zao svega sto im se sad desava u kazneno popravnom zavodu u Ivana Ribara...

Ovo je forum za ceo Beograd, sve njegove mane i vrline... A za vase uske interese pravite svoj forum...
 
MIMKA1980":1agypesg je napisao(la):
Stvarno mi niste jasni kada polemišete sa ljudima koji ne žive u našem naselju! Što nasedate na njihove zlurade komenatre? Da li mislite da Vas oni razumeju? To su ljudi koji zaludni sede ispred kompjutera, drugi ih izdržavaju, a oni , po celi dan vrte raznorazne forume, svugde se "uključuju" u priču jer nemaju nikakvog drugog i pametnijeg posla. Da li mislite da neko ko radi ili ima porodicu i prijatelje ima vremena da se "kači" na svaki forum? RADITE, DRUŽITE SE, NADJITE SEBI DEVOJKU-MOMKA, BAVITE SE SPORTOM, ŠETAJTE pa ćete pametnije potrošiti svoje (24-tvoro časovno ) SLOBODNO VREME umesto što se petljate u stvari koje Vas se ne tiču. Ovaj forum ostavite onima koji žive u naselju i bez Vas (upadica) ćemo rešiti svoje probleme!

Kakav bezobrazluk, nemam reči. Sa 33 godine imati takav mentalni sklop i takva razmišljanja. Šta li te očekuje za još toliko? Ko si ti da bilo kome govoriš šta da radi i kako da troši svoje vreme? Kome ti govoriš da je zaludan i zlurad? Svoje životne frustracije i sve ostale probleme nemoj da istresaš na forumu.

Ja se izvinjavam na ovome jer nisam bio umešan u raspravu, bolje na vreme da se zaustavim, ali stvarno ovo prevazilazi svaku meru i podseća me na period kada sam igrao fudbal ispred zgrade, a komšije me gađale kesama punim kiselog mleka. Prosto mi je neveroatno da neko ovako može da generalizuje sve nas koji pratimo ovaj forum.
 
Čula sam da se na forumu pojavio nalog za osiguranje stana preko Infostana (tj. Dunav osiguranja),a li ja tako nešto nisam pronašla. Molim forumaša koji ga je postavio, da to učini još jednom. Zahvaljujem!
 
Mogli bi moderatori da ukinu ovu temu. Ovo vise nema smisla. Poslednje 3 stranice se ljudi samo vredjaju. Takodje, oni koji nisu stanari naselja, a bave se arhitekturom i urbanizmom bi mogli da daju eki predlog kako da se resi problem koji ljudi imaju sa igralistem, a ne da prosipaju naknadnu pamet po forumu. Sta bi moglo da se napravi umesto njega, jer je ovo totalni promasaj. Blok pored koji gradi GDS je jos gori. Alkatraz je humaniji od ovoga.
P.S. @biljana, izvinjavam se sto nisam procitao Vas post do kraja.
 
Pohvala za predstavnike naselja zbog ekoloske akcije organizovane proslog vikenda. Devetomescni rad je konacno urodio plodom.
 
Ljudi, šta je uradjeno po pitanju GREJANJA? Sezone počinje u oktobru, pa ako budemo imali onako loše grejanje kao prošle godine, biće katastrofa! Da li ima nekih pomaka u pregovorima sa Gradom jer Toplane isporučuju dobro grejanje, ali su nama ili ugradjene loše pumpe ili su majstori nešto loše povezali. Zgrade u Dr Ivana Ribara (stare, bele, preko puta našeg prvog reda) imaju FANTASTIČNO GREJANJE pa ne vidim razlog da i mi nemamo isto takvo. Mislim da je kod nas problem u podstanicama.
 
pa da li je ovo moguće...


šta rade ti ljudi koji vrše tehnički prijem....

boby07":1a42s8o0 je napisao(la):
Guše nas mirisi nafte u stanovima

[quotе] UMESTO novog doma, žitelji zgrada u Ulici Mileve Ajnštajn na Novom Beogradu dobili su stanove čiji se zidovi osećaju - na naftu. U autobusima se sugrađani sklanjaju od njih, u vrtićima im se vaspitačice žale da ne kupaju decu, a oni već osećaju zdravstvene smetnje.Ovo je sudbina stanovnika dveju novih zgrada na kraju Novog Beograda, koje je izgradila Građevinska direkcija, a uselili su se u januaru. Zbog toga su juče održali prvi protest u zajedničkim prostorijama. - Čim smo se uselili osetili smo smrad iz zidova koji nismo mogli da objasnimo - kaže Marina Jakšić, jedna od stanara iz broja 82. - Izvođači radova su nam govorili da se oseća na „novo“. Tako je prošlo nekoliko meseci, ali miris nije izvetrio. Onda smo i ja i dvogodišnje dete dobili gušenje i na kraju smo morali da se iselimo. Žale se i ostali stanari na kašalj, konstantnu kijavicu, alergije...Marina i njene komšije prvo su mislili da umišljaju. Onda su smrad počele da osećaju i ostale komšije, njihovi prijatelji koji su im dolazili u posetu, vaspitači u vrtićima i nastavnici u školama. - Kada sam u prevozu, tačno po mirisu osetim komšiju iz moje ili susedne zgrade - kaže druga komšinica. - Koliko god prali odeću, taj miris ne vetri. Vaspitačica iz vrtića je zvala mene i supruga da nam kaže da nam se dete neprijatno oseća. Bilo nas je sramota, nismo mogli da objasnimo da je to miris iz zgrade. Žitelji poslednjih zgrada koje je država u prestonici pravila kažu da smrad dolazi iz zidova i da je prva komisija, koju su izvođači radova angažovali, utvrdila da je u pitanju nedozvoljena hemikalija u betonu, koja utiče na njegov kvalitet. - Sledeće nedelje stižu rezultati ispitivanja zidova i plafona od overene laboratorije - kažu stanari. - Nadamo se da će oni konačno utvrditi o čemu se radi. POSLEDNjE REŠENjE - RUŠENjE NEZVANIČNO rešenje za situaciju u kojoj se stanari zgrada pod brojem 80 i 82 u Ulici Mileve Ajnštajn nalaze jeste kratkoročno preseljenje u državne stanove u naselju Stepa Stepanović. - Izvođači radova su nam rekli da je poslednje što će uraditi, ukoliko se utvrdi da nedozvoljena materija ne može da se ukloni sa zidova, ušenje zgrade - kažu stanari. - Niko od nas to ne želi, ali ne možemo ni ovako. Ovo je neizdrživo.

Izvor: Vecernje novosti
Link: http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:500166-Guse-nas-mirisi-nafte-u-stanovima[/quote]
 
Ovo mi zvuci krajnje neverovatno, pa sta radi izvodjac i nadzor nad objektom kada se ovako gradi?!

Uglavnom, ova dva posta treba prebaciti na temu Blok 72, posto se ne radi o ovim socijalnim stanovima, vec o stanovima koji su poslednji gradjeni u ovom bloku i prodavani na trzistu.
viewtopic.php?f=20&t=777
 
Da li neko kome je građevinarstvo struka zna šta su to koristili pa da zidovi tako smrde,
ovo stvarno prvi put čujem.
 
Vrh