Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

ASTIRE, nije mi baš najjasnije dokle je išao graničnik. Pošto sam iz prethodnih postova videla da si vičan da postavljaš fotografije, molila bih te da slikaš komšijin rolo komarnik jer moj majstor filozofira i komplikuje mi život. Ukoliko bih imala fotografije bilo bi mi lakše. Puno ti hvala!
 
Komšija nije trenutno u Bgd
Pa taj graničnik je 1-2 cm. Njegova uloga je da onemogući da se roletna skrozu vuče u svoju kutiju a time se onemogući ponovno izvlačenje.
Postoje još one dve prečke kako ih nazovem koje su ispod prozora koji se otvara. Dakle potrebno je taj prostor zatvoriti da bi se onemogućio ulazak komaraca. Tako da je i to dobar razlog da komarnik nebude baš do prozora.
Kada budem kod komšije slikaću da bi ti bilo jasnije.
Evo mali šematski prikaz. Pogledajte na svom prozoru udaljenos od prečke i sve će vam onda biti jasno
prozor.png
 
Ako stavim prečku iznad malog, fiksnog, prozora, onda neću moći da spustim roletnu do simsa. U tom slučaju će roletna (plastična) ići samo do prečke i kroz mali prozor će ulaziti svetlost. Inače, hvala ti na skici!
 
Поглед према непрегледним пољима, насипу Галовица, обилазници, одводном каналу који се улива у канал Галовица и наравно слетању авиона, сликано мобилним:








 
Samo cu reci, komunisti su bili zakon za ove danasnje planere, arhitekte, urbaniste...
 
Poštovane komšije jako me interesuje da li još nekima od vas smeta ova neprijatna i nepodnošljiva celodnevna buka ispred naših stanova? Pitanje je PRVENSTVENO postavljeno vlasnicima stanova okrenutim ka terenima. Ovo su uslovi u kojima ne može zdravo da se živi! :bash:
 
Ужас, то нису деца већ ђаволи....само се деру по цео дан. Погазили су сву траву а уместо ње засадили су смеће и наравно, њихове родитеље баш брига за то!
 
Ja sam za to da se pokrene peticija za uklanjanje terena jer od ove vriske i galame ne smemo prozor da ovorimo. Jadni oni ljudi koji rade noćnu smenu i koji ne mogu da odspavaju kada se vrate umorni sa posla. A da ne pricam o smeću ispod prozora, obavljanju male nužde, lomljenja klupica i kanti. Izuzetno lep prizor, nema šta. :x
 
A što bi uklanjali teren?
Zašto samo ne bi poštovali kućni red, 13-17h i posle 22h nema buke ili zovete komunalnu/redovnu policiju?
 
Poštovani Mekbejn, više puta smo zvali komunalnu policiju ali nije urodilo plodom. Par puta smo dobili odgovor od njih kako oni ne mogu da nam pomognu jer se deca igraju na igralištima i u parkovima i oni ne mogu da ih teraju odatle. Ili se dešava da ih pozovemo i oni se ne pojave, a kako smo saznali, to se dešava zbog toga što policija sa Novog Beograda ima preča posla. Malo ko ima razumevanja za nas. Roditelji puštaju decu napolje i za vreme popodnevnog odmora.Eto kao što vidite sada je 15:45, deca su već uveliko na terenima. I ta deca nisu ništa kriva, ne možemo ih terati svakodnevno odatle. Ali volela bih da ljudi imaju makar malo razumevanja i za nas. U našim domovima nema mira i tišine...
 
Naravno da su deca najmanje kriva.
Nisam znao da vas komunalna policija ignoriše.
Da li ste probali sa zvanjem komunalne inspekcije? Ili redovne policije?
 
Jesmo,verujte, sve smo pokušali i na kraju odustali. Zato i verujem da postoji neko drugo rešenje. Tužno je to što morate bežati iz sopstvenog stana u potrazi za malo mira.
 
Као прво, они нису научени да поштују кућни ред. Друго, смеће такође праве та "деца"... свиња је за живот у свињцу али колико видим и тој деци као и њиховим родитељима не смета што се играју у свињцу. Онај коме стан није окренут према теренима вероватно ово не жели а можда и не може да схвати, углавном да не дужим...решење је трајно уклањање! Па сада нека се стручњаци позабаве овим проблемом.
 
MMA slažem se da je rešenje trajno uklanjanje i nadam se da će se taj problem rešiti čim pre kako bismo i mi mogli da živimo normalno kao što žive komšije koje ne žive na igralištu...
 
Cica":1p2vmnw2 je napisao(la):
MMA slažem se da je rešenje trajno uklanjanje i nadam se da će se taj problem rešiti čim pre kako bismo i mi mogli da živimo normalno kao što žive komšije koje ne žive na igralištu...
Razmišljao sam kako rešiti problem buke i đubreta. I sam sam nekoliko puta skupljao otpatke koji se nakupljaju u uglovima terena. Na stranu naša nekultura koja se vidi pored svakog kontejnera (ljude valjda mrzi da otvore poklopac već ostavljaju đubre pored). Shvatio sam da su najveći problemi to što su tereni, gde ne mogu deca da igraju fudbal u tišini, postavljeni na tako maloj udaljenosti od stotina prozora i na moju veliku začuđenost one nesrećne kante za đubre. Naime najveća je zabluda da parkovske kante rešavaju problem otpadaka, oni ga još više generišu. Ljudi (kakvi smo mi) smatraju da je to zgodno mesto da se odloži kesa sa smećem umesto da se odnese u kontejner koji je 20 metara od kanti. A najveći problem je to što parkovske kante ne prazni gradska čistoća već gradsko zelenilo, a u našem slučaju niko jer zelenilo nije ni preuzelo održavanje naše male oaze. Inače i kada zelenilo preuzme oni će to moći da prazne možda tek dva puta nedeljno, jer oni nemaju kapacitete gradske čistoće tj dovoljno ljudi da se kante prazne onoliko brzo koliko se pune.
 
A što se tiče terena ja bih (ne znam da li se to može) prosekao oba terena uzduž po sredini i napravio drvored. Tako bi se od fudbalskih igrališta napravilo šetalište na koje bi mogle da se nistaliraju klupe i onda to ne bi bilo zanimljivo starijoj deci koja i prave galamu. Za decu bi ostala postojeća igrališta sa mobilijarima i dugačke staze za šetnju.
P.S. Žali bože one betončine od tribina i gvozdene ograde koja ne smem ni da pomislim koliko je koštala..
 
To nije loš predlog. Tada bi sigurno bilo mirnije, dosta bi lepše izgledalo, a opet bi i deca imala gde da se igraju. Moj predlog bi bio da se napravi parking prostor kao što je urađeno između drugog i trećeg reda zgrada. Svakako, za početak moramo da prikupimo potpise, da navedemo šta mi predlažemo za rešavanje problema pa da se prepustimo nadležnima da deluju...
 
Predstavnici odlažu razmatranje ovog problema ne razumevajući njegovu ozbiljnost. Na sastancima se razmatraju druge teme, a ova se čini manje bitnom pa se nje dotaknu čisto da se kaže da su pričali. Tako da mislim da stanari trebaju da preuzmu stvar u svoje ruke. Zato sam i postavila pitanje na početku, da vidim šta drugi ljudi imaju da kažu o svemu ovome... Znam da su mišljenja podeljena jer ljudi čiji stanovi nisu okrenuti ka terenima ne mogu da zamisle koliko je strašno. I blago njima što ne razumeju, ni meni ne bi smetali da sam na njihovom mestu...:)
 
Vidim da je stanje na terenima uzasno. Jako je prljavo i bucno. Ne mogu ni da zamislim kako izgleda ziveti u stanu koji je iznad njih. Nekoliko komsija ponekad preuzme inicijativu, pa ocisti terene od smeca, ali ne moze niko ocistiti koliko mi mozemo zaprljati. Predstavnici se bave visim ciljevima. Verovatno ne shvataju koliko je ovo vazno.
 
APSOLUTNO SE SLAZEM SA VAMA. NEOPHODNO JE HITNO UKLANJANJE FUDBALSKIH TERENA POSTAVLJENIH ISPRED NASIH STANOVA. HITNO JE POTREBNO ISPOSTOVATI ZAKON O ZASTITI ZIVOTNE SREDINE KOJI JE POSTAVLJANJEM PONENUTIH FUDBALSKIH TERENA NAJGRUBLJE PREKRSEN.
 
ZAKONOM JE ZAGRANATOVANO MIRNO KORISCENJE STANOVA, STO U OVOM SLUCAJU NIKAKO NIJE MOGUCE.
Ko je i iz kog raloga u poslednjem momentu pred samo useljenje stanara odlucio da postavi betonske fudbalske terene umesto zelenila koje je bilo nacrtano u projektima koje smo dobili prilikom odabira stanova to ne znamo, ali znamo da moramo da se borimo do kraja.
Komunalna policija, policija Novog Beograda, inspekcija,niko ne zeli da nam pomogne. Verujem da postoji nacin da se skloni ovo ruglo naseg lepog naselja, i da konacno i mi uzivamo u svojim novim stanovima nakon niza godina podstanarskog zivota.
 
Telo naseg naselja nema sluha za nase probleme. Poslednji sastanak je katastrofa, jer u telu su ljudi ciji su stanovi daleko od fudbalskog terena i ne mogu da nas shvate i razumeju. Da su oni u situaciji u kojoj smo mi sigurna sam da bi drugacije reagovali. Za njih je to na zalost nebitan problem.
 
]Naravno da su prekrseni svi Zakoni koji nam garantuju mirno koriscenje nasih stanova, to je osnov da se borimo svi zajedno. I ja se priikljucujem borbi I zelela bih da potpisem peticiju ako je ikako moguce. Jako je tesko ziveti u ovakvim uslovima. RAd nasih predstavnika ne zelim da komentarisem.
 
Pozdrav,

da li neko ovde zna da postoji sajt i forum naselja u kome stanuju ???

To bi bilo pravo mesto da se odmah pokrene pitanje ovog 'problema' koji bi se mogao resiti tolerancijom i dogovorom na zadovoljstvo svih strana.

Nisam pristalica zabrana ali otvorenog razgovora i kvalitetnog resenja, svakako.

O problemima je potrebno otvoreno razgovarati jer je to jedini nacin da se stvori mogucnost njihovog resavanja.

twitter.com/NaseljeMMA
 
Vrh