Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Na edukaciji za grejanje su nam rekli tako kako sam napisala. Stanari u Vojvodjanskoj su se na edukaciji zbog tog bunili.
 
ne razumem o cemu vi pricate sto se tice liftova, kakvo mesecno placanje za lift???? ko jos u bgd-u mesecno placa odrzavanje liftova. sta ima veze sto je nov?? hocete da kazete da ovi liftovi sto su stariji nisu pouzdani?? ne dolazi u obzir da bilo kome placam odrzavanje na mesecnom nivou. isto kao i do sada, zivim u zgradi koja ima lift i placam jednom godisnje sta treba i to je to. inace imam novi auto i sem servisa nista ne placam dodatno u odnosu na one koji imaju stari auto, mada bi i oni trebali da voze svoj auto na servis. zato to novo, pa, mora da se placa ne pije vodu i ne dolazi u obzir da bilo kome plaacam na mesecnom nivou, od mene nece dobiti ni dinar. ako su stariji liftovi pouzdani za ovaj noviji onda treba jos manja ulaganja.
 
Postovana @MIMKA1980,

Ne bih zelio da ovo shvatite kao prepucavanje, nego za dobro svih nas da dodjemo do prave informacije.
I ja sam cuo da su u Vojvodjanskoj ulici tako rekli, ali ako ste bili kod nas u naselju prije neki dan, upravo smo postavili to pitanje momku koji je drzao edukaciju i rekao je da to nije tacno i da investitor placa za stanove i lokale koje nije prodao.
Pozdrav
 
Izvinjavam se, ja opet o PDVu. Zvala sam filijalu Strai grad i oni kazu da nemaju nikakva uputstva o sprovodjenju izmena zakona. Da li bi mi neko rekao oko ovog papira da je isplacena veca suma od iznosa PDVa, da li je to racun o uplati ucesca ili sta..Razgovarala sam sa zenom koja je zaduzena za povracaj PDVa i ona kaze da nema nista novo po tom pitanju. Ja bih da prikupim sta mogu od dokumenata pa da predam.. samo mi ovo nije jasno.
 
Sto se grejanja tice meni je cele prosle zime bilo grejanje na zvezdici tj. iskljuceno i za stan od 55 kvadrata sam placala oko 4500 dinara, s tim sto je tu bila uracunata i neka cifra ,koja se placa prvih sest meseci bez obzira na potrosnju. Sada sam tokom leta placala samo 1500. Nasa zgrada takodje nije useljena skroz niti su prodati lokali. Odrzavanje lifta placamo mesecno 453 dinara. Inace rec je o zgradi u Vojvodjanskoj, u gornjem delu.
 
MIMKA1980":1nk19jf2 je napisao(la):
Komšije u brojevima 58, 56, 54, 52,50 će uskoro dobiti zakupce lokala (danas je osvanuo oglas u svim dnevnim novinama). Blago Vama, Vi ćete svoju toplotnu energiju deliti i sa vlasnicima lokala, dok nas, čije je zgrade radio Interkop, čeka "tužna" sudbina obzirom da LOKALI NISU UOPŠTE ZAVRŠENI,a toplotnu energiju plaćaju svi stanari koji su se uselili što za svoje stanove plus deo za (nezavršene i neuseljene) lokale kao i za neuseljene stanove.
Komšinice
Svi lokali u naselju su u t.z. sivoj fazi a kupac ili zakupac završava lokal u svojoj režiji ili u režiji izvođaču uz nadoknadu... Pitanje je samo dali ih je izvođač radova oslobodio i ispraznio.

Što se tiče plaćanja svako plaća svoje. Ako stan ili lokal nisu prodati plaća investitor. Zato je cilj da se sve rasproda kao nebi imali troškove održavanja praznih stanova i lokala.

Nadamo se bar jednoj prodavnici u neko skorije vreme.


Povodom PDV dopunjavam se sa proširenim spiskom potrebnih dokumeta.
Još jednom zahvaljujem komšinici na istom.

Link ka dokumentu šaljem na PP
 
По свему судећи станари Интеркопових зграда неће добити вентиле за грејање јер фирма која треба да нам те вентиле достави је рекла :"да им Интеркоп дугује паре и да немају намеру да се уваљују у још већи трошак!"
дај Боже да није истина али...по том питању сам песимиста.
 
dejanaa":1kek4s4y je napisao(la):
ne razumem o cemu vi pricate sto se tice liftova, kakvo mesecno placanje za lift???? ko jos u bgd-u mesecno placa odrzavanje liftova. sta ima veze sto je nov?? hocete da kazete da ovi liftovi sto su stariji nisu pouzdani?? ne dolazi u obzir da bilo kome placam odrzavanje na mesecnom nivou. isto kao i do sada, zivim u zgradi koja ima lift i placam jednom godisnje sta treba i to je to. inace imam novi auto i sem servisa nista ne placam dodatno u odnosu na one koji imaju stari auto, mada bi i oni trebali da voze svoj auto na servis. zato to novo, pa, mora da se placa ne pije vodu i ne dolazi u obzir da bilo kome plaacam na mesecnom nivou, od mene nece dobiti ni dinar. ako su stariji liftovi pouzdani za ovaj noviji onda treba jos manja ulaganja.
На основу Уговора о одржавању власници станова плаћају накнаду месечно, преко уплатница ЈКП "Инфостан" и она за зграде без лифта износи 5,62 дин/м2 са ПДВ-ом, а за зграде са лифтом 8,66 дин/м2 са ПДВ-ом.
Ово је преуѕето са ценовника Градског стамбеног. Наравно да се одржавање лифта плаћа. Ни ја не знам о чему Ви причате
 
Drage komsije, mislim da niste dobro shvatili celu pricu oko placanja odrzavanja liftova,
ako sklopite ugovor sa izvodjacom, napr, Thuss.... , ili bilo koji drugi nemate garanciju jos dve godine nego oko godinu dana ili manje jer je garancija zapocela danom ugradnje lifta a ne danom sklapanja nasih ugovora ili danom primopredaje,datum ce videti predsednici koji su preuzeli lift, zatim u 21 veku kada svoje racune placamo elektronski oni nam nude da skupljamo po tri eura u roku od sedam dana da im uplacujemo preko fakture, navodno ne mogu da sklope ugovor sa Gradskim stambenim i da to ide preko info stana jer nemaju mogucnost , ne primaju ih, ili sta vec, odgovor je nejasan ? Hoce da posluju , prodaju i odrzavaju liftove a mi cemo subotom uvece da idemo od vrata do vrata da skupljamo pare , ? Dalje ostaje Gradsko stambeno koje kaze mozete nama podneti zahtev a mi cemo odluciti da li hocemo da sklopimo ugovor sa vasom zgradom za odrzavanje lifta, ali prvi uslov je da svi tanovi budu useljeni sto jos sa nama nije slucaj, i tako moderno naselje neprofitni stanovi ima banalne probleme,.
Predlazem skup svih predsednika , dogovoricemo se za termin da na nivou iznesemo probleme i skupimo potpise stanara u svojim zgradama i grupno resimo probleme buke, zelenila, liftova.... itd
 
Evo nove teme za razmisljanje

DALI DA PLACAMO PRETPLATU ZA RTS ILI DA SE PRAVIMO LUDI KAO ISVI DOSAD POSTO RTS JOS NIKOG NIJE TUZIO
A NAJAVILI SU DA CE DA JE UKINU.
POSTO NAM JE TO STIGLO SA NOVIM RACUNIMA ZA STRUJU
 
sneska":1oicu8zu je napisao(la):
Drage komsije, mislim da niste dobro shvatili celu pricu oko placanja odrzavanja liftova,
ako sklopite ugovor sa izvodjacom, napr, Thuss.... , ili bilo koji drugi nemate garanciju jos dve godine nego oko godinu dana ili manje jer je garancija zapocela danom ugradnje lifta a ne danom sklapanja nasih ugovora ili danom primopredaje,datum ce videti predsednici koji su preuzeli lift, zatim u 21 veku kada svoje racune placamo elektronski oni nam nude da skupljamo po tri eura u roku od sedam dana da im uplacujemo preko fakture, navodno ne mogu da sklope ugovor sa Gradskim stambenim i da to ide preko info stana jer nemaju mogucnost , ne primaju ih, ili sta vec, odgovor je nejasan ? Hoce da posluju , prodaju i odrzavaju liftove a mi cemo subotom uvece da idemo od vrata do vrata da skupljamo pare , ? Dalje ostaje Gradsko stambeno koje kaze mozete nama podneti zahtev a mi cemo odluciti da li hocemo da sklopimo ugovor sa vasom zgradom za odrzavanje lifta, ali prvi uslov je da svi tanovi budu useljeni sto jos sa nama nije slucaj, i tako moderno naselje neprofitni stanovi ima banalne probleme,.
Predlazem skup svih predsednika , dogovoricemo se za termin da na nivou iznesemo probleme i skupimo potpise stanara u svojim zgradama i grupno resimo probleme buke, zelenila, liftova.... itd

@sneska, da li ste Vi predsednik S.K. i da li mozete da organizujete skupljanje koje ste predlozili na nivou predsednika S.K. da preuzmemo inicjativu za resavanje niza vaznih pitanja? Mozete mi se obratiti i putem privatne poruke. Hvala.
P.S. naravno, dobrodosli su svi ostali koji bi preuzeli deo obaveza.
 
MMA":9ap88pfa je napisao(la):
По свему судећи станари Интеркопових зграда неће добити вентиле за грејање јер фирма која треба да нам те вентиле достави је рекла :"да им Интеркоп дугује паре и да немају намеру да се уваљују у још већи трошак!"
дај Боже да није истина али...по том питању сам песимиста.


Kontaktirala sam danas firmu Vladex i pitala za nas 'slucaj' potvrdjeno mi je da im Interkop duguje skoro 50miliona i da termoglave nisu ni isporucene. Stanari iz prvog reda zgrada dobice termoglave u narednih dvadesetak dana (informaciju sam dobila od agencije za investicije). Kada sam pitala za placanje grejanja receno mi je da zbog toga ne treba da brinemo... sta god to znacilo
 
ако је тако онда је супер,али ни та агенција за инвестиције ми није поуздана
 
cyberserb":3crcac5h je napisao(la):
dejanaa":3crcac5h je napisao(la):
ne razumem o cemu vi pricate sto se tice liftova, kakvo mesecno placanje za lift???? ko jos u bgd-u mesecno placa odrzavanje liftova. sta ima veze sto je nov?? hocete da kazete da ovi liftovi sto su stariji nisu pouzdani?? ne dolazi u obzir da bilo kome placam odrzavanje na mesecnom nivou. isto kao i do sada, zivim u zgradi koja ima lift i placam jednom godisnje sta treba i to je to. inace imam novi auto i sem servisa nista ne placam dodatno u odnosu na one koji imaju stari auto, mada bi i oni trebali da voze svoj auto na servis. zato to novo, pa, mora da se placa ne pije vodu i ne dolazi u obzir da bilo kome plaacam na mesecnom nivou, od mene nece dobiti ni dinar. ako su stariji liftovi pouzdani za ovaj noviji onda treba jos manja ulaganja.
На основу Уговора о одржавању власници станова плаћају накнаду месечно, преко уплатница ЈКП "Инфостан" и она за зграде без лифта износи 5,62 дин/м2 са ПДВ-ом, а за зграде са лифтом 8,66 дин/м2 са ПДВ-ом.
Ово је преуѕето са ценовника Градског стамбеног. Наравно да се одржавање лифта плаћа. Ни ја не знам о чему Ви причате
drugo je placanje kroz racun a drugo da ja nekoj firmi dajem na ruke pare, i da opet placam odrzavanje zgrade po kvadratu kao za zgradu koja ima lift.

sto se tice pdv-a i mene zanima kakva je procedura za povracaj, molila bih sve koji su nesto saznali ili uradili po pitanju toga da sa nama podele informacije.
 
PDV !!!

Ja stvarno želim da znam ko je autor navedenog letka sa tačkama o potrebnim dokumentima ???
U prvom pregledanju sam ustanovio da je bar 5 tačaka totalna glupost ili nečije neznanje ili prosto diletantizam !!!
Pa da li je moguće da je cilj što više izmoriti stado kako bi lakše stavilo glavu na panj ???

Nisam mogao da verujem da traže dokumenta i dokaze koje smo već morali da dostavimo pri konkurisanju za stan, razumem za Upravu prihoda ali ove gluposti - NE!

E, sad, bi mogla da se formira kritična masa pa da im se lepo traže instrukcije po pitanju povraćaja PDV-a, jer je očigledno da se neko baš z****** sa stanovnicima ove isisane zemlje...

Pozdrav...
 
sundance":5is8aeab je napisao(la):
PDV !!!

Ja stvarno želim da znam ko je autor navedenog letka sa tačkama o potrebnim dokumentima ???
Ako mislite na dokumenat koji sam ja objavio ovde na sajtu prodao sam po istoj ceni po kojoj sam kupio.
Ne znam ko je autor.
Izgleda da nisam trebao da ih objavim. Ali to nije problem rešićemo lako. Kome buude trebalo šaljem link na PP
sundance":5is8aeab je napisao(la):
U prvom pregledanju sam ustanovio da je bar 5 tačaka totalna glupost ili nečije neznanje ili prosto diletantizam !!!
??? Moguće
sundance":5is8aeab je napisao(la):
Pa da li je moguće da je cilj što više izmoriti stado kako bi lakše stavilo glavu na panj ???
Ako je dokumenat nastao u bilo kom državnom - gradskom -agenciskom loncu, naše lepe države, ništa me nečudi to je očekivano.
sundance":5is8aeab je napisao(la):
Nisam mogao da verujem da traže dokumenta i dokaze koje smo već morali da dostavimo pri konkurisanju za stan, razumem za Upravu prihoda ali ove gluposti - NE!
Mene ništa od strane države (šta god ona bila grad republika vlada mesna zajednica agencija uprava ova ona kraće VIŠEGLAVA AŽDAJA)
Pazite mi joj tražimo da ona (država) vrati pare-PDV. Pa pre bi dali oči da im iskopamo.
sundance":5is8aeab je napisao(la):
E, sad, bi mogla da se formira kritična masa pa da im se lepo traže instrukcije po pitanju povraćaja PDV-a, jer je očigledno da se neko baš z****** sa stanovnicima ove isisane zemlje...
Probajte to organizovati. Teško u zemlji sVrbiji.
sundance":5is8aeab je napisao(la):
Pozdrav i hvala na ukazanom, dokumenat koji je izazvao vašu sumlju obrisan :bash:
 
sneska":w77t31of je napisao(la):
ili bilo koji drugi nemate garanciju jos dve godine nego oko godinu dana ili manje jer je garancija zapocela danom ugradnje lifta a ne danom sklapanja nasih ugovora ili danom primopredaje,datum ce videti predsednici koji su preuzeli lift,
Ovu tezu treba ozbiljno uzeti na proveru.
Ništa me ne bi iznenadilo. Ako je tako, kada istekne tih koliko kažete da je ostalo vremana, idemo kod jeftinijih ako ne budemo zadovljni. Mislim da im je cilj da uzmu 66 x pdv x 24meseca sigurnih para.
sneska":w77t31of je napisao(la):
zatim u 21 veku kada svoje racune placamo elektronski oni nam nude da skupljamo po tri eura u roku od sedam dana da im uplacujemo preko fakture,
Niko vam ne brani da otvorite tekući račun Skupštine Zgrade za to(čak mislim da postoji i obaveza), pa pored servisa još da plaćate troškove održavanja računa toškove prometa i sve što ide sa tim.
Malo treba da neko kontroliše dali su svi uplatili i ako nisu kako da pokrije manjak a imate rok po ugovoru od 7 dana da platite servis a par pametnih komšija nije uplatilo na račun.
.

sneska":w77t31of je napisao(la):
navodno ne mogu da sklope ugovor sa Gradskim stambenim i da to ide preko info stana jer nemaju mogucnost , ne primaju ih, ili sta vec, odgovor je nejasan ? Hoce da posluju , prodaju i odrzavaju liftove a mi cemo subotom uvece da idemo od vrata do vrata da skupljamo pare
Utom slučaju kada bi ispostavili račun za svakog vlasnika stana to bi značilo da sa svakim vlasnikom moraju da naprave ugovor! Zamislite pola hoće pola neće i šta onda. Ovako većina demokratski odluči a predsednik overi pečatom ugovor.
Ja sam da se omogući da JKP InfoStan (koči osnicač Grad Beograd) uvrsti taj tošak kako stavku na računu.
Kod InfoStana monopol imaju dve firme koje održavaju liftove!

sneska":w77t31of je napisao(la):
Predlazem skup svih predsednika , dogovoricemo se za termin da na nivou iznesemo probleme i skupimo potpise stanara u svojim zgradama i grupno resimo probleme buke, zelenila, liftova.... itd
Podržavam
 
NEPROFITNI I SOCIJALNI STANOVI - SVE ČEŠĆE KRŠENJE OBAVEZA VLASNIKA I KORISNIKA
pre 8 sati - Izvor: PRESS
Zloupotrebom do novca
Vanja Marinović Preko tuđih leđa Izdaju stanove koje su od grada kupili po povlašćenim cenama, koristeći muku i nemaštinu pojedinih Beograđana

Pre nekoliko dana, po anonimnoj prijavi, inspekcija je pokucala na vrata jednog od neprofitnih stanova na Novom Beogradu i otkrila da u njemu ne živi vlasnik, već žena koja ima bolesno dete i koja i sama ima zdravstvenih problema. Stan će mu biti oduzet pošto je prekršio jednu od osnovnih stavki ugovora - da ga ne može otuđiti niti izdati drugom licu, ali će, na sreću, nesrećna žena i njena ćerka imati dovoljno vremena da nađu novi krov nad glavom.

Ovo nažalost nije usamljen slučaj jer se sporadično po oglasima mogu naći stanovi koji se nude za iznajmljivanje, a koji su kupljeni po povlašćenim cenama od grada.

Zoran Kostić, član Gradskog veća, kaže da inspekcija ima pune ruke posla i da će sa svima koji neprofitne stanove izdaju ugovori biti raskinuti, savetujući da se obrati pažnja šta stoji u oglasu, kako ljudi koji ih eventualno iznajme ne bi bili prevareni.

Povoljni kvadrati

On dodaje da postoji određen broj porodica koje duguju nekoliko rata za otplatu neprofitnih stanova.

Nezainteresovani za posao

U naselju u Kamendinu radno sposobnim a nezaposlenim ljudima pružena je prilika da se prijave za poslove u javnim komunlanim preduzećima. Međutim, prema rečima Zorana Kostića, za ovaj posao su se javila svega 32 stanovnika, a samo jedan je prihvatio posao i radio samo jedan dan.

- U septembru broj dužnika bio je 249, a u avgustu 110. Broj dužnika uvek se smanji kada stignu tužbe za raskid ugovora. Trenutno više od dve rate duguje 89 porodica - kaže Kostić.

U periodu od 2008. do 2010. godine grad je izgradio i uselio 270 neprofitnih stanova u tri objekta u Bloku 61 i u dve zgrade u Vojvođanskoj ulici. U julu ove godine završena je i izgradnja stambenog kompleksa u Ulici Ivana Ribara na Novom Beogradu, sa 731 neprofitnim stanom. Projekat neprofitnih stanova omogućio je da brojni Beograđani po povoljnim uslovima dođu do krova nad glavom. Cena kvadrata je 1.050 evra, uslovi plaćanja su na 20 godina, s kamatom od 0,5 odsto godišnje. Većina kupaca redovno izmiruje svoje obaveze.

Problema ima i sa korisnicima socijalnih stanova. Za razliku od neporofitnih, gde se stanovi kupuju na otplatu, po znatno povoljnijim cenama, socijalni stanovi su dati na korišćenje socijalno ugroženim porodicama, uz minimalnu nadoknadu i uz obavezu redovnog plaćanja računa. Stambena komisija za dodelu socijalnih stanova, na predlog Sekretarijata za socijalnu zaštitu donela je odluku da se zbog nepoštovanja ugovorom preuzetih obaveza on raskine sa pet porodica čija su dugovanja za infostan i do pola miliona dinara!

Ovi korisnici nisu plaćali ni pored mogućnosti otplate duga na rate, pa je grad dodatno obezbedio još šest miliona dinara kako bi izmirio njihove obaveze. Grad je izgradio 133 stana, koji su socijalno ugroženima dati na korišćenje uz minimalnu nadoknadu, u trajanju od pet godina, uz mogućnost obnavljanja ugovora.

Spiskali socijalnu pomoć

Zoran Kostić objašnjava da se radi o porodicama koje imaju mogućnost da od socijalne pomoći podmire dugovanja.

Problematične porodice

K. D. živi u stanu čiji je zakupac njen nevenčani suprug, koji u tom stanu ne živi. Ona stanuje sa troje dece, snajom i dvoje unučadi, koji i nisu upisani u ugovoru. Njen mlađi sin, koji je završio osnovnu školu i nezaposlen je, odbio je ponudu za posao u Gradskoj čistoći uz obrazloženje da mu je plata mala. Njihovo dugovanje prema „Infostanu" je 556.439 dinara, a struja im je bespravno uključena. Sve ove porodice su na glasu kao problematične, zbog brojnih prijava za remećenje javnog reda i mira, izazivanja tuča sa komšijama kao i verbalnim okršajima, zbog kojih je nebrojeno puta bila umešana i policija. Upravo su oni pre nekoliko dana organizovali protest zbog mogućeg iseljenja jedne od porodica.

- Prema ugovornoj obavezi, svi korisnici socijalnih stanova u obavezi su da podmiruju troškove zakupa, ali i komunalnih obaveza. Mi smo se sa njima objašnjavali, ubeđivali i pokušavali da im objasnimo šta treba uraditi. Primera radi, jedna stanarka koja je primila pomoć od socijalne službe na ime isplaćivanja duga novac je potrošila, ali ne na podmirenje duga - objašnjava Kostić.

Svim porodicama koje su imale dugovanje prema „Infostanu" omogućeno je plaćanje zaostalih dugovanja na rate koje je potpisalo 36 porodica. Grad je obezbedio šest miliona dinara za naknadu ovih dugovanja najugroženijim porodicama, a polovina ovih porodica izmiruje svoje obaveze baš zahvaljujući sredstvima grada.
 
astir":icdc53wc je napisao(la):
sundance":icdc53wc je napisao(la):
PDV !!!

Ja stvarno želim da znam ko je autor navedenog letka sa tačkama o potrebnim dokumentima ???
Ako mislite na dokumenat koji sam ja objavio ovde na sajtu prodao sam po istoj ceni po kojoj sam kupio.
Ne znam ko je autor.
Izgleda da nisam trebao da ih objavim. Ali to nije problem rešićemo lako. Kome buude trebalo šaljem link na PP
sundance":icdc53wc je napisao(la):
U prvom pregledanju sam ustanovio da je bar 5 tačaka totalna glupost ili nečije neznanje ili prosto diletantizam !!!
??? Moguće
sundance":icdc53wc je napisao(la):
Pa da li je moguće da je cilj što više izmoriti stado kako bi lakše stavilo glavu na panj ???
Ako je dokumenat nastao u bilo kom državnom - gradskom -agenciskom loncu, naše lepe države, ništa me nečudi to je očekivano.
sundance":icdc53wc je napisao(la):
Nisam mogao da verujem da traže dokumenta i dokaze koje smo već morali da dostavimo pri konkurisanju za stan, razumem za Upravu prihoda ali ove gluposti - NE!
Mene ništa od strane države (šta god ona bila grad republika vlada mesna zajednica agencija uprava ova ona kraće VIŠEGLAVA AŽDAJA)
Pazite mi joj tražimo da ona (država) vrati pare-PDV. Pa pre bi dali oči da im iskopamo.
sundance":icdc53wc je napisao(la):
E, sad, bi mogla da se formira kritična masa pa da im se lepo traže instrukcije po pitanju povraćaja PDV-a, jer je očigledno da se neko baš z****** sa stanovnicima ove isisane zemlje...
Probajte to organizovati. Teško u zemlji sVrbiji.
sundance":icdc53wc je napisao(la):
Pozdrav i hvala na ukazanom, dokumenat koji je izazvao vašu sumlju obrisan :bash:

Taj isti dokument je dobila moja koleginica koja se uselila u Vojvodjanskoj ulici 29.12.2011. od Poreske uprave Stari grad, sa obrazlozenjem da oni jos uvek nemaju uputstvo kako ce da 'obradjuju' nase predmete... Nista mene ni ne cudi niti iznenadjuje, kao i ova situacija oko termoglava i grejanja.
 
zasto napadate jedni druge, sve sto vas zanima ima na sajtu poreske. pogledajte tamo i videcete da stvarno sva ta dokumenta trebaju i kako svi tako i mi.
Jedno pitanje, da li neko zna kada cemo dobiti grejanje??
 
Komsije,
pa nije @astir izmislio taj spisak. I kao da nikada za nesto niste konkurisali u Srbiji pa ne znate sta sve treba da se prodje do podnosenja dokumenata. Setite se samo nasih muka kada smo skupljali dokumenta za konkurs na kome smo dobili pravo da kupimo ove stanove. Tako cemo jedan po jedan da prikupimo i ove papire. Molim @astir-a da mi prosledi link do spiska ili da ga ponovo objavi i da se ne obazire dalje na pojedinacne komentare.
O grejanju izgleda niko nista ne zna. Mislim da je krajnje vreme da krenemo u neko novo organizovanje i protestvovanje zbog svega sto nam se desava, polazeci prvo od grejanja i liftova i neuredjenih povrsina oko zgrada, pa nadalje. Mozda nije losa ideja o sastanku predsednika skupstina stanara. Neka se javi neko od predsednika, pa da mi svoje predsednike SK uputimo na njega. U medjuvremenu, molim vas pisite Agenciji za investicije i stanovanje GBg prituzbe i zahteve za otklanjanje svih nedostataka po zgradama, pisite gradonacelniku preko sajta grada, pisite Zastitniku gradjana, zovite sto vise nadlezne u Gradu. Ako ne budemo dovoljno uporni (citaj "dosadni") niko se o nama nece brinuti.
 
Evo obrazaca vezano za PDV. Nemam komentara za protekle komentare. Toliko nesigurnih informacija, toliko različitosti, oko 730 kupaca stana, da se čovjek zapita jesmo li sposobni da dođemo do istine vezano za naše obaveze i prava. poz.
 
Danas sam pozvala Gorana Blagojevica i pitala za dokumenta koja treba da nam izda Grad da bi ostvarili povracaj PDV-a. Rekao mi je da cemo na kucnu adresu dobiti obavestenje i da je ideja da grad poreskoj upravi dostavi te dokumente i spisak svih nas koji smo kupili stan, a da ce nasa obaveza biti da dostavimo dokumentaciju koju mozemo sami izvaditi. Ostaje nam da sacekamo to obavestenje pa da vidimo sta i kako dalje.
 
Vrh