Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Da li neko ima iskustva sa Zlatibor gradnjom?
Kako ste prošli sa popravkama po zapisniku o primopredaji?
 
Mi se danas uselili. Utisci su pomesani. Skupstin stanara nismo uspeli da formiramo, iako je kljuceve uzelo vise od pola buducih stanara u ulazu.
Meni je, pored svih ostalih zamerki, najveci problem struja. Ne znam o cemu se radi, ali, struje prvo nije bilo, onda su je uz prisustvo predstavnika EDB-a pustili, pa opet iskljucili. Kada smo navratili oko tri sata struje opet nije bilo. I, kako ista da se radi u stanu, a tek kako da se uselimo?
Komsije, kako je bilo kod vas, jeste li normalno imali struje posle useljenja?
Da li neko ima pojma po kom zakonu je dozvoljeno postavljanje onog trafoa u zutoj zgradi u prvom redu? Jel to jedini u naselju? Hitno moramo da organizujemo peticiju i trazimo izmestanje trafoa.
 
Dobro veče,

upravo sam stigao iz svog stana, situacija sa strujom je sledeća:

sve zgrade su stavili pod napon (ekipa iz EDB-a na licu mesta sve proverila/priključila) pa će zgrade od 26-36 sutra u toku prepodneva dobiti i struju u stanovima, čim završe ono što nisu završili danas po zgradama (stanovima). U pitanju su svetla po hodnicima, intrefoni, zvona na ulaznim vratima i još poneke 'sitnice'.

Generalno gledano što se tiče stana, ima tu i tamo primedbi ali očigledno je da postoji dobra volja kod ekipe koja je vršila primopredaju stana da se sve u što kraćem roku sredi, jer su se posle nekih 5-10 min. pojavili električari i sredili nedostatke. Nadam se da će i za ostalo biti brzi.

Što se tiče ulaznih vrata stana, bio sam totalno zbunjen jer još nisam imao prilike da vidim da neko namesti vrata na takav način da bukvalno malo jače naslanjanje izbija cela vrata iz štoka.

Inače od 24 stana, useljeno 11...znači čekamo kvorum ;)

Pozdrav...

PS. U jednom od lokala će u narednih mesec, dva biti ekipa iz primopredaje (tj. predstavnici izvođača) kojima se mogu prijaviti naknadno uočeni nedostaci, tako da malo više pažnje obratite jer posle toga se sve prijavljuje Agenciji za investicije i tretira se kao reklamacija pa samim tim će se odužiti i popravka ...

PPS.

Malo objašnjenje za korisnike http://www.trade.in.rs

Meni se nalazi na samom vrhu strane i pomoću njega možete pogledati teme koje Vas zanimaju. Takođe, kada odlučite da unesete novi post, poželjno je da izaberete kategoriju u kojoj Vaš post treba da se prikaže, odnosno kome je namenjen.
U ovom trenutku, ukoliko iz padajućeg menija izaberete B3A 1-3 videćete postove namenjene samo navedenim brojevima zgrada.


Nadam se da sam Vam malo pomogao u snalaženju na sajtu. ;)
 
bighope":39mkbckj je napisao(la):
Sada kada se konstituisala Skupstina i formirala Vlada,potrebno je inicirati usvajanje izmena zakona o povracaju PDV-a za prvi stan.Ja sam vec poslao pismo predsedniku Skupstine i mislim da je neophodno da ga zatrpamo pismima u vezi s tim.Dve godine ce proci za cas,a ako do tada ne usvoje izmene zakona,moracemo iskesirati jos 8% za ucesce.Druga vazna stvar je da se to usvoji sto pre,jer dinar svaki dan pada u odnosu na evro,te je suma za povracaj svaki dan sve manja.

Povodom izmena i dopuna Zakona o porezu na dodatnu vrednost:

Predlog koji je trenutno u proceduri, predlagač poslanik DSS-a Radojko Obradović, se može skinuti sa sajta parlamenta (http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/lat/pdf/predlozi_zakona/1697-12Lat.zip) ne sadrži apsolutno nikakve podatke koji se tiču nas.

U fazi postizbornih pregovora o formiranju vladajuće većine, dogovorili su se da se PDV ipak neće povećavati kao što je očekivano, te stoga nema ni nikakvih izgleda za sada da uopšte postoji potreba za izmenu zakona o PDV-u.

Da li to znači da možemo da se oprostimo od povraćaja PDV-a? Ili pak, treba opet u grupisanje i obaveštavanje nove većine da postojimo...

S druge strane, s obzirom na to da je Grad Beograd oslobodio stanare plaćanja rata do povraćaja (dela) PDV-a, ovo može biti u neku ruku i podosta dobra vest?
 
SrKal wrote:
Povodom izmena i dopuna Zakona o porezu na dodatnu vrednost:
Predlog koji je trenutno u proceduri, predlagač poslanik DSS-a Radojko Obradović, se može skinuti sa sajta parlamenta (http://www.parlament.gov.rs/upload/arch … -12Lat.zip) ne sadrži apsolutno nikakve podatke koji se tiču nas.
U fazi postizbornih pregovora o formiranju vladajuće većine, dogovorili su se da se PDV ipak neće povećavati kao što je očekivano, te stoga nema ni nikakvih izgleda za sada da uopšte postoji potreba za izmenu zakona o PDV-u.
Da li to znači da možemo da se oprostimo od povraćaja PDV-a? Ili pak, treba opet u grupisanje i obaveštavanje nove većine da postojimo...
S druge strane, s obzirom na to da je Grad Beograd oslobodio stanare plaćanja rata do povraćaja (dela) PDV-a, ovo može biti u neku ruku i podosta dobra vest?

Trebalo bi pisati predsedniku Skupstine Srbije,predsedniku Vlade i gradonacelniku jer izgleda da je zakon povucen iz procedure!
 
Mi smo se danas uselili, imali smo par sitnih zamerki i to je sve. Cekali smo da se ugrade nedostajuce utcnice i prekidace i da nam puste struju. Sve je posle toga funkcionisalo, u sustini zadovoljni smo.
 
Mi smo danas doživeli katastrofu. Stan nezavršen, parket ulegnut sa ulepljenim kamenčićima, neokrečeno, krivi radijatori, nema struje, prozori ne dihtuju, nema slavina, stakla na vratima,lajsni... Ne znam zašto su nas zvali! Sutra sa troje dece idemo da se uselimo u Gradsku skupštinu jer smo otkazali stan, a nemamo gde da idemo! Sramota! :bash:
 
Сви су кукали око усељења, а у мом улазу је усељена можда тек трећина, максимално половина станова. Ови остали су вероватно по Тунисима, Карибима, шта већ.

Како сам читао коментаре усељених, очекивао сам катастрофу, али је стан скроз ок урађен. Кукало се на све - од плочица у купатилу и кухињи, даске за ВЦ шољу, прозора... Све су то празне приче. Плочице су сасвим ок, све је на свом месту, чак је и даска добра. Има мањих недостатака, али ништа страшно.

Ја само не знам где су ти сви подстанари живели до сад, кад им је ово лоше. Можда су изнајмљивали собе у бечком двору, ко ће га знати. :kafa:
 
У свим становима је рађено исто. Бар мислим на онај део који сам помињао (керамика и остали елементи у купатилу и кухињи + прозори). На пример, за паркет варира од стана до стана. Ја сам имао мало среће, па је само један мањи део проблематичан. Такође што се тиче улазних врата, сва су иста и на њима не видим ништа трагично лоше као у претходних 100 коментара на врата. Сасвим су ок. Извођач радова на мојој згради је чак био и наводно лошији (Интеркоп), па је све у најбољем реду.
 
Pedja_Nbg":349nei9l je napisao(la):
У свим становима је рађено исто. Бар мислим на онај део који сам помињао (керамика и остали елементи у купатилу и кухињи + прозори). На пример, за паркет варира од стана до стана. Ја сам имао мало среће, па је само један мањи део проблематичан. Такође што се тиче улазних врата, сва су иста и на њима не видим ништа трагично лоше као у претходних 100 коментара на врата. Сасвим су ок. Извођач радова на мојој згради је чак био и наводно лошији (Интеркоп), па је све у најбољем реду.

Погледај Јасминин пост (број 2,640) - ја јој верујем сваку реч!!! Нису сви станови исти а нама остаје само да се надамо да ћемо успети као људи да се договоримо са извођачима радова и да се надамо да ће у "разумном" року поправити сав фушерај који су направили журећи да предају станове што пре!
 
Ne znamo gde ste vi ziveli do sada gospodine Pedja, ili radite za gradsku vlast, ali je evidentno da postoje mane i nedostaci, ne bi se sto ljudi zalilo da je sve u redu. Mi te stanove ne dobijamo na poklon nego ih debelo placamo. Da li ste razmisljali i o tome da neko nije sakupio novac za ucesce ,pa se zato nije uselio. Vi ste veliki srecnik ako je kod vas sve dobro, ali cemo mi bogami insistirati da se otklone svi nedostaci jer je grad sebe dobro obezbedio pa i mi trazimo pristojan kvalitet za cenu koja je kobejagi neprofitna.
 
Mi smo kao jednu od glavnih primedbi postavili nepostojanje roletni na prozorima i vratima ka terasi. Jel jos neko to dao kao primedbu? Mislim da treba da insistiramo da nam ugrade roletne.
 
Roki":2dkap57k je napisao(la):
Ne znamo gde ste vi ziveli do sada gospodine Pedja, ili radite za gradsku vlast, ali je evidentno da postoje mane i nedostaci, ne bi se sto ljudi zalilo da je sve u redu. Mi te stanove ne dobijamo na poklon nego ih debelo placamo. Da li ste razmisljali i o tome da neko nije sakupio novac za ucesce ,pa se zato nije uselio. Vi ste veliki srecnik ako je kod vas sve dobro, ali cemo mi bogami insistirati da se otklone svi nedostaci jer je grad sebe dobro obezbedio pa i mi trazimo pristojan kvalitet za cenu koja je kobejagi neprofitna.

Нисам ја причао о недостацима (којих има и код мене). И ја желим да се код мене недостаци среде, као и код свих осталих, али масовна кукњава како им је избор плочица "цигански и најогавнији" како су санитарије "најгоре", "кршеви" од врата и разне остале небулозе ме наводе на мисао да су ти подстанари били негде у Ужичкој улици.

Ја сам до сад живео у блоку 62, тако да одлично знам шта је лоше и фушерај, и не, не радим за градску управу и нисам члан ниједне партије.

И да, верујем да нису скупили за учешће, и ја сам имао муке са тим, само ме чуди општа кукњава око рокова. Сви хоће у стан, а већина станова неусељено.
 
Daco, potpuno ste u pravu za roletne,naravno da treba da insistiramo. Moram da dodam da je i naselje nedovrseno, nema drveca, zelenila, ni jedne korpe za otpatke, a sve to mi placamo kroz cenu kvadrata na ime infrastrukture. Takodje ni javna rasveta ne funkcionise.Pozdrav komsijama
 
Gospodine Pedja, sve je trebalo da bude kvalitetnije ili da bude niza cena kvadrata kao na prethodnim konkursima , (750- 800) na atraktivnijim lokacijama. (Retenzija , Cukaricka padina , kod Arene i u Olge Alkalaj kvadrat je bio 900 eura) tako da nema ni n od neprofitnog. Da li ste u partiji ili niste potpuno je ne bitno, nedostaci i propusti postoje i moraju se ispraviti. Svi se radujemo tesko stecenim stanovima, ali smo realni ,ono sto ne valja ne valja i necemo stititi grad jer ni njih nije briga za nas nego gledaju da dobro zarade na nasoj muci.
 
Све је то тачно како Ви кажете, да је ово неки нормалан град и нека нормална држава. Овде се сви редом уграђују у баналности типа подземни контејнер, тако да је цео блок зграда за њих рудник злата. Било би потпуно нереално очекивати да кад Ђилас нешто организује, а Петеровић то гради, на крају то буде јефтино и квалитетно.

И не, ни не покушавам да браним град, био сам на сваком протесту и наставићу да према Ђиласу и компанији осећам исто гађење као и увек. Више од тога не могу.
 
Meni je sve super, uticnice su postavljene nakrivo, moleri promasili po koji deo zida, nemam staklo na vratima od kuhinje, gume na prozorima nisu bile namestene kako treba, voda nije bila pustena u kuhinji, juce nije bilo struje u stanu, ne moze se skinuti zastitna nalepnica sa st*** pvc stolarije na vratima terase itd... to su najlepse krive uticnice jer su MOJE, zid cu i onako prekreciti, gume sam vec sredio, u kanalima je bilo prasine pa nisu legle kako treba, staklo ce namestiti majstori, struja je testirana i pustena... da skratim sve mi se svidja i nista mi ne smeta jer je to moje i ne moram da pitam gazdu da ukucam ekser da bih okacio deciju sliku na zid...
Sagledajte stvari realno, moja supruga i ja smo mladi, te smo bili podstanari samo 9 godina, tu ima ljudi koji cekaju ovaj trenutak i vise decenija, sve ce se srediti, majstori su jos uvek u zgradama preskacu jedni druge ne bi li zavrsili sve sto nije dobro. Veoma su ljubazni (bar su prema nama bili) i sve sto smo pitali i zamolili odmah je uradjeno kako treba. Sto se tice zelenila svi znamo da je jesen period kada se sadi drvece.
Znam da su ljudi nervozni i da neki stanovi nisu dovrseni, neke sam licno video. Ne treba nam dodatna nervoza jer kao sto sam rekao majstori idu i ispravljaju sve sto ne valja. Danas sam pitao parketara za savet i u prici sam saznao da je u susednoj zgradi bio poplavljen parket oko 3 kvadrata i da ce kompletno promeniti parket, to mi samo govori da ljudi rade sve da bi se greske ispravile.

Srecno useljenje svima



*stamparske greske
 
Potpuno se slažem sa Hausmajstorom!I meni se sve više sviđa!Biće to lepo naselje.
 
Pedja_Nbg":1e0njz3w je napisao(la):
Сви су кукали око усељења, а у мом улазу је усељена можда тек трећина, максимално половина станова. Ови остали су вероватно по Тунисима, Карибима, шта већ.

Како сам читао коментаре усељених, очекивао сам катастрофу, али је стан скроз ок урађен. Кукало се на све - од плочица у купатилу и кухињи, даске за ВЦ шољу, прозора... Све су то празне приче. Плочице су сасвим ок, све је на свом месту, чак је и даска добра. Има мањих недостатака, али ништа страшно.

Ја само не знам где су ти сви подстанари живели до сад, кад им је ово лоше. Можда су изнајмљивали собе у бечком двору, ко ће га знати. :kafa:
Svaka ti čast! za ovo si upravu...ja sam zadovoljan stanom
 
a inače,vidi se po voznom parku stanara da nisu baš da nemaju leba da jedu....ja razumem za jasminu,ali neki što kukaju što je vrata nedihtuju ili tako nešto....to se lako otkloni,pa i kod mene je bilo nedostataka ali na to gledam mirno bez imalo agresivnosti...
 
Sve bi izgledalo drugacije da nisu dali rok useljenja i zvali da se uselim u utorak. Njih niko nije obavestio da stan nije završen. A mi otkazali stan od prvog. Ko ce nadoknaditi materijalnu štetu, a o emotivnoj da ne govorim. Nikad se nisam žalila na pločice, vrata i sl. Ipak, da nas zovu da se uselimo u stan koji je nezavršen, prevršilo je svaku meru. Videću sutra šta me čeka.
 
Vrh