Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Проверио лично у бившем СДК у Тошином бунару (сада Министарство финансија - шалтер Управе за трезор). Провизија им је фиксно 0,4% - тако да сам девизе подигао у својој банци, у најповољнијој мењачници их променио у динаре, па уплатио у Финдоместик-банци. Пошто су ми обе уплатнице биле преко милион динара, провизија је била само 0,15% (на њиховом сајту имате износе свих банкарских услуга, јер им је то и законска обавеза). Паре се мало шетају, али се исплати. Безбедносна препорука: поведите неког поверљивог и крупног када носите паре.
 
Ja sam uplatila preko web bankinga raiffaisen banke. Podnela sam zahtev za povecanje limita na 1.5 milion i limit mi je vec kroz nekoliko sati povecan. Problem je samo sto kada se izvrse uplate u ukupnoj vrednosti do 1.5 milion i potrosi ovaj limit, mora se cekati 7 dana za nove uplate do 1.5 milion. Provizija je 0 dinara.
 
Dobar dan komišije! Jedno lepo iznenađenje. Nakon svih drugačijih... Bio sam juče, obišao B3.B1.3 iiiii...

Za B3.B1.3 (br 48) a verujem i za ostale ulaze Graditelja Beograd, pored ugrađenih plakara u svim dvoiposobnim i većim stanovima U SVIM STANOVIMA postavljeni su i dvostruki donji kuhinjski radni elementi sa radnom pločom i klizećim vratima. Doduše, ćoše im je kod svih "ujedeno" zbog radijatorskoh cevi jer su ih postavli "po projektu" uz zid i cevi, ali ništa strašno.

Juče sam obišao i svi stanovi ih imaju, uključujući i duplekse.

Koševa zaista više nema, kao ni odbojkaških stubova, ali parket je počeo da se kod mnogih razdvaja i ostavlja pukotinu sa vidljivim sivilom betonskog poda. I zaista kod mnogih ima vidljivih sivih tragova naknadnog gletovanja na belookrečenom zidu, najčešće u dnevnim sobama...

Treba pogledati i kuhinjska vrata, čini mi se kod onih koji imaju klasična vrata, polako su počela da se sasušuju i da se lajsne štoka vidljivo odvajaju od zida uz ispucali beli polikolor.
 
Треба инсистирати да се од првог дана усељавања укључе лифтови. Уколико су тачне информације да су, наводно, намерно искључени до некаквог формирања скупштина станара - онда је то чист безобразлук.
1. По важећим прописима, свака зграда са више од четири спрата МОРА да има лифт.
2. Лифт, наравно, мора да буде функционалан.
3. Можда је у питању превара, па од лифта постоје само кулисе (без кабине и машинског постројења) - и то се дешавало купцима нових станова.
4. Смешне су тврдње да би превожењем ствари код селидбе лифтови могли да се оштете, јер су они и за то пројектовани и намењени (који је то комад намештаја или кућне технике тежи од 630 килограма, колика мора бити по пропису носивост наших лифтова?)
5. Ако нам лифт икада треба, то је онда у данима усељавања. Када идем кући празних руку, могу и пешице.
6. Лифтове нам нико није поклонио или позајмио - они су власништво станара и дебело су плаћени.

Ја сигурно нећу потписати записник о примопредаји стана ако сутра будем присиљен да све ствари пешице изнесем на шести спрат.
 
@Kiz

Kakva staloženost u iskazu... bravo.

Ulaz 48. Za parket mislim da je šteta nepopravljiva osim da se iznova radi. Kako god, "Graditelj" to neće bolje napraviti ni nanovo a kamoli krpežom. Mislim da im to neću ni dozvoliti... Molim komentar upućenijih u vezi reklamacije parketa... kako se to odvija u praksi, zna li neko?

Naivno se nadam da ce do "useljenja", 18 jula, makar zakreciti sive tragove instalacija i tako pokazati malo pristojnosti... u suprotnom ću teško obuzdati svoj temperament. Zamislite samo, neko vam predaje ključeve stana čiju vrednost cene 1050 eur/m2 bez pdv-a, kao gotovog, kao za useljenje a da nije pristojno okrečen! Bestidna provokacija. Kada tome dodam novi parket, totalno renoviranje neupotrebljive kuhinje bez prozora i ostave sa prozorom... a kada se uzmogne i kupatila, ispada da kupujem stan u sivoj fazi!

A to zamajavanje sa sudoperom. plakarima i sad tom niotkuda izniklom radnom površinom... ah kakve su to podvale...

Ispada da je razlika od ove njihove "neprofitne" cene do stvarne tržišne baš u ovom fušeraju. Dakle stanove nam prodaju po paprenoj komercijalnoj tržišnoj ceni umanjenoj za razliku u ceni škarta kojim su stanove opremili. Prevara sa "neprofitnom" pričom je izgleda za sad u drugom planu... ali doći će na red, nadam se. Ona je perfidno osmišljena i prikrivena verovatno tonama papira, a ovo je bre totalna bahatost, očigledna i krajnje kofliktna... ako oćutimo i budemo "iznad situacije" banda će nam i gaće skinuti...
 
...А онда би, Неде, и они могли лоше да прођу! Иначе, што се тиче цене, она је у ствари 1.130 евра по квадрату, јер и сам Ђилас не верује у своја обећања да ће нам ПДВ вратити (отуд и она клаузула у уговорима ''ако се ПДВ не врати у року од две године, изволите нам платити наших 8% које смо вам ''великодушно'' позајмили.)
 
@Tatice

U ulazu 48 silazi sam u podrum i primetio da se nešto petlja oko lifta. Nisam podrobnije obratio pažnju ali bih rekao da postoji kabina... nema vrata u podrumu i duž spratova svetle oznake... Inače u podrumu je nekoliko prostorija sa raznim "postrojenjima" i raznim dugmićima... ko će to održavati i stavljati u pogon, da li je do daljnjeg vlasnik zgrade grad pa je to nadležnosti neke njihove službe... i stoga ko duži liftove i ko ih pokreće... isto važi za podstanicu... ili ce sutra/prekosutra kucni saveti sklapati ugovore sa ovlašćenim privatnicima, ko je adresa za pritisak, ko ce reagovati na pozivanje na propise... bojim se da ce se komisija za dodelu kljuceva furati na autizam... ili ce nam davati preporuke i instrukcije kakve njima pogoduju...
 
Da svestan sam toga u vezi PDV-a, s obzirom na turbulencije u vlasti i gomile urgentnih pitanja koje treba rešavati kako bi Srbija bila spašena od neminovne propasti u koju sistematično i fanatično srlja pred svake izbore i u kojoj se potom baškari do sledećih, ništa od izglasavanja tog nevažnog i sporednog zakona koji štiti interese zapravo povlašćene grupe građana, a ne uskraćene kako se nekim čudom pročulo u javnosti. Naša povlašćenost je neporeciva, jer kada nam skinu gaće zabava tek počinje...
 
Kako ste svi kupili stanove, lift je vas. Onaj ko bude nadlezan za odrzavanje lifta nece da ga primi tek tako na odrzavanje bez pregleda. Jedini vas ovlasceni predstavnik moze biti predsednik skupstine stanara koji ce napraviti Ugovor sa npr Gradskim stambenim.

Ponavljam da u Stepi jos nije formirana nijedna Skupstina stanara i dan danas jos nijedan jedini lift nije u funkciji a ljudi tamo zive vec neko vreme. Ako bi grad ukljucio lift, to bi znacilo da je preuzeo odgovornost za njega, a ne znam zasto bi to radio.

Sada cete pookazati vase dobrosusedske odnose :)
Da vidimo koliko ce vama trebati da formirate skupstinu i ukljucite lift. Meni je krajnje interesantno kako se ljudi u Stepi uredno penju peske i nikog ne zanima sto je lift jos blokiran. Verovatno niko ne zeli da bude predsednik, pa cak i po cenu da ide peske dokle god to bude potrebno :)
 
tatica":333o3jwh je napisao(la):
Треба инсистирати да се од првог дана усељавања укључе лифтови. ...

Ја сигурно нећу потписати записник о примопредаји стана ако сутра будем присиљен да све ствари пешице изнесем на шести спрат.
Apsolutno se ne slažem sa taticom. Ovakvi liftovi ne služe za transport kabastih stvari. Postoje agencije specijalizovane za selidbu i u poređenju sa ostalim troškovima najmanje koštaju. Tebamo da čuvamo našu zajedničku imovinu a ne odmah na startu da je uništimo. Da se razumemo, ja verujem da bi Vi tatice svakako pazili i verovatno ništa nebi ni oštetili, ali ako bi bilo pravilo da svi svoje stvari uguravaju u lift od njega ne bi mnogo ostalo. Verujte viđao sam u starijim zgradama kako ljudi pokušavaju da uguraju krevet u lift a iz aviona se vidi da ne može da stane...
 
Ако лифт не ради, као обавезни део инфраструктуре зграде, значи да она не може да има употребну дозволу и не може да прође технички пријем. По тој логици би могли да мало живимо и без струје или воде у становима.

Да ли неко од вас можда путује на море пешице, носећи кофере на леђима, да би сачувао нови аутомобил од трошења?

Лифтови прописани стандардом за наше зграде имају обавезну носивост 630 килограма. Само технички неук човек може да мисли да би веш-машина од 60 килограма и фрижидер од 50 преоптеретиле лифт. Наиме, по запремини кабине, лифт потпуно попуњен стварима не може да се опретерети ни приближно његовој дозвољеној носивости.

Ако купци станова у насељу Војводе Степе стварно месецима без лифтова ћутке трпе тај бирократски зулум, онда не заслужују да им адреса буде име славног ратника.
 
baš me briga za lift...ja sam za to da se lift pusti u rad kada se usele stanari u zgradu odnosno kada se formira skupština stanara.ako će mo svi nositi stvari liftom na šta će to ličiti? pa pokvariće se već prvi dan.
 
I ja sam za to da se pusti lift ali je problem oko zajednicke struje

ko ce da plati prva dva stanara ili svi zajedno
 
Ne znam koliko puta ste se useljavali u novu zgradu ali stvarno kada je useljavanje zgrade 99% ljudi normalno se usele a onda se pojavi jedna neodgovorna bu**** i pokvari lift.I posto se ne znate ne bi ste znali ko ga je pokvario.Zato se sa razlogom ne pustaju liftovi u rad dok se ne formira skupstina stanara.
 
Нико од нас се није усељавао у нову зграду, али смо до сада користили лифтове у многим селидбама и, замислите, никада их нисмо уништили.

Једино ако та фамозна скупштина подразумева и стражарску службу и легитимисање корисника лифта, онда има логике да је чекамо (уколико не мора да се формира и станарска влада).

Лифт је плаћен, треба да служи сврси и, ако је иоле квалитетан, да издржи и хиљаду селидби.

Људи, НИСТЕ више подстанари, FREE YOUR MIND, добро сте платили своје станове и тражите апсолутно све што Вам припада!
 
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=78600

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1514815

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg
 
Lepo vas je videti, srecno useljenje svima. Da li mozda neko zna majstora koji bi mogao premestiti radijatore sa jednog zida na drugi? Mi smo angazovali majstora za pregradne zidove, 15 evra po metru kvadratnom, bez gletovanja i krecenja, ako nekoga zanima.
Pozdrav svima!
 
Komsinice, predivni ste :) , komsija iz crvene zgrade.....
 
Kaca, prosto moram da reagujem, mislim da Vas deru.
Majstorska dnevnica je 50e a fizickog radnika 25-30e. Pri tome radni dan traje 10h, za to vreme prosecan majstor neka ugradi 100-120 blokova(a trebalo bi i vise). 10 ytong blokova za pregradni zid je 1.5m2 znaci Vas majstor ce za 45e ugraditi 3m2 odnosno 20 blokova????????? Preskupo je to.
 
@nacacaca

Mislim da ona planira da pregradne zidove uradi od gips-karton ploca. To kosta toliko. Svidelo se to vama ili ne, nema jeftinije. Ne gleda se sve kroz dnevnicu. Kad nekog angazujes za manji posao to ispada skupo jer on mora doci kolima, doneti materijal, doneti svoj alat i svoje umece. To je inace cena sa materijalom majstora.

To ti je isto kao pomeranje radijatora. Nadam se da vam sistem nije napunjen jer praznjenje kosta oko 9.000 da platite toplani pa da radite dalje. Ako angazujete majstora, on se dogovori sa nekim iz toplane i to vas kosta 50e+rad, pa sad vi vidite, taj majstor mora doci sa opremom za varenje, a to kosta.

Kada se previse dugo zivi privatno i ne ulaze tu gde zivite, izgubite realnost sa cenama. Video sam kako su neki hteli vrata u zidu i slicno pa su se iznenadili koliko je samo materijal. Sve je dosta skupo kad se sredjuje stan.
 
Mnogo je srećnih i veselih ljudi pred medije izašloa siguran sam da ni oni nemisle da je sve tako lepo i bajno...pa ove stanove nismo dobili kako neki mediji kažu već smo ih platili po skoro tržišnoj ceni.Ja razumem da su ljudi srećni i pod utiskom zato što su u svom stanu ali krajnje je glupo da se zahvaljujem predstavnicima grada za ovo.Njih neka je sramota a ostalima srećan novi početak.
 
tatica":3906tkqf je napisao(la):
Нико од нас се није усељавао у нову зграду, али смо до сада користили лифтове у многим селидбама и, замислите, никада их нисмо уништили.

Једино ако та фамозна скупштина подразумева и стражарску службу и легитимисање корисника лифта, онда има логике да је чекамо (уколико не мора да се формира и станарска влада).

Лифт је плаћен, треба да служи сврси и, ако је иоле квалитетан, да издржи и хиљаду селидби.

Људи, НИСТЕ више подстанари, FREE YOUR MIND, добро сте платили своје станове и тражите апсолутно све што Вам припада!

Naravno da ih niste unistili jer ste odgovorni ali svugde ima neodgovrnih ljudi.Ali uvek se seli po jedan stan odjednom pa znate ako se pokvari lift ko je kriv.Dok u toku haosa koje je useljenje u zgradu ne moze se znati ko je kriv i eto klasicnog problema.Recimo to se desilo mojoj rodjaci prosle godine u Mirijevu u maloj zgradi od 10tak stanova.Neko je pokvario lift,verovatno komsije sa zadnjih spratova ali su sve komsije platile popravku podjednako.A kostala je skoro 1000 eura po osobi,verujem da vam to ne zvuci primamljivo.

Ne bih se slozio oko lifta jer on jeste deklarisan na toliko i toliko kilograma,ali to je sa svim nategnutim opterecenjima to jest tezinom putnika ili stvari dok mu je radno opterecenje bar duplo manje.Mi smo na fakultetu radili neke testove i lift deklarisan na 400 kg ako ga opteretite sa 200kg i tako koristite nekoliko dana ce se pokvariti.

Podrska za borbu za vasa prava stanari,nemojte se stideti,platili ste posteno ove stanove,dok putem medija se predstavlja kao da su vam dati ovi stanovi besplatno i da zato trebate hvaliti gradsku vlast zauvek.
 
Добро, признајем, ја се баш не сналазим у дискусијама са људима који у њих улазе слободно, неоптерећени стручним аргументима. Када се заврши гужва око селидбе, контактираћемо произвођача лифта и тражити стручно мишљење.

Иначе, мојој тетки у Земуну лифт је раније радио веома лоше и често се кварио... док се после неколико узастопних селидби није разрадио и од тада ради фантастично и већ двадесет година нема ниједног квара...?
 
Vrh