Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

astir":tebdptac je napisao(la):
Sa snimka koji je postavio nikola011 izvukao sam sliku i čini mi se da stvarno nema koševa???
Ajde da pogledamo zajedno



Ako je ovo tačno prosto mi je neverovatno da je neko isekao koševe
Nazalost koseva nema,Potvrdio mi je drug koji zivi u bloku 45 i setka se iz radoznalosti naseljem zadnjih dana.

Nelegalno naselje koje je jugozapadno vec pokazuje svoje negativne strane.
 
Cestitke komsijama koji su se uselili. Posebno onima koji su vec uneli stvari i prespavali u novom stanu. Neka jave kako se spava.
Sto se tice koseva, sa jedne strane su mi odgovarali zbog starijeg sina kome se ta ideja o basketu svidela, a inace ne zeli da se seli u novi kraj, a sa druge strane stvarno je bilo bezveze postaviti terene izmedju dva reda zgrada. E sad, moje je pitanje ima li tamo uopste zelenih povrsina. Hoce li neko zasaditi neko drvce, ili su sve asfaltirali i betonirali. Cula sam da kada se uselimo i organizujemo mozemo da prijavimo Ministarstvu ekologije neadekvatno ozelenjen prostor oko zgrada i da ce nam oni to resiti. Nadam se da nisam jedina kojoj smeta beton umesto zelenih povrsina.
Takodje me interesuje, da li neko zna sta po zakonu pripada uz stan, da li nam pored sudopere i sanitarija sleduju radne povrsine u kuhinji i one ostave, odnosno plakari koji su predvidjeni umesto spajza?
 
daca":3tt6j4tw je napisao(la):
Cula sam da kada se uselimo i organizujemo mozemo da prijavimo Ministarstvu ekologije neadekvatno ozelenjen prostor oko zgrada i da ce nam oni to resiti. Nadam se da nisam jedina kojoj smeta beton umesto zelenih povrsina.


Ja verujem da cemo dobiti i po neko drvce, samo sto sada sigurno nije vreme za sadnju
 
Што се тиче плакара и кухињске оставе (баш сам досадна јер стално о овоме пишем !) ИМАМО ПРАВО да тражимо од ИНВЕСТИТОРА да нам умањи вредност стана за цену НЕ УГРАЂЕНИХ плакара и кух.оставе. Предлажем, да када се уселимо, предс.кућног савета, у сваком улазу у коме нису наведене ствари уграђене, сачини списак и да то приложимо Агенцији за инвестиције и становање и да тражимо да нам се УМАЊИ ВРЕДНОСТ стана за онолико колико су ти плакари и оставе коштале када су их уграђивали у друге зграде.
 
Ja bi nase plakare vrlo rado poklonila Mimki posto vidim da zena nevidjno pati zbog njih. Pokusala sam da joj objasnim u nekim od ranijih postova da to nista ne valja, al bi dzaba. U nasoj kuhinji postoje plakari , i neka skalamerija kod sudopere u cosku ( postavila bi sliku al' ne znam), al verujte, to je sve tako bezveze uradjeno da niko normelan to nece ostaviti, nego ce to lepo zameniti kad se bude moglo.Tako da komsije koji nemaju ugradjene plakare , naravno oni razumni, ne pate toliko jer oni uopste ne vrede mnogo. Mi recimo u kupatilu uopste nemamo odvod na podu, kada umesto one nevidljive kade, tus kabine, stavimo neku vidljivu, onaj odvod koji vec postoji ce da se pokrije i to je to drugog odvoda nema,. Tu smo stavili primedbu, ali gospodin nije hteo to da prihvati i napise jer kao nije po projektu.
Sto se tice koseva, potuno razumem sto ste se obradovali njihovom uklanjanju, mada meni je moram priznati i malo zao, moje dete je junijorska reprezentativka u kosarci i verovatno bi ponekad, doduse retko jer se nema vremena, odigrala neki basket. Samo ako mogu da primetim nije to neko resenje, mozda se nece igrati basket, ali sigurno fudbal, tenis ili vec nesto drugo hoce, pa vam dodje na isto, nisu tu bili problem kosevi vec sama blizina terena. Meni takodje jako smeta taj beton, zapravo najveca primedba je upravo na nedostatak zelenila, ja sam vec smislila nacin kako da posadim neku tuju, ukrasni zbun ili vec nesto, a nadam se da komsije nece imati nista protiv.
Pozdrav svima!
 
Eh komšije... nije dobro

U sredu sam u prolazu svratio u naselje, provozao se okolo, čak i donjim nivoom natkrivenog parkinga... parkirao sam ispred svog ulaza, seo na klupicu pored odbojkaškog terena čudeći se postavljenoj mreži kao i mrežicama na koševima i kako takav sporedan i nevažan detalj popravlja raspoloženje. Naivno sam zamišljao situaciju u kojoj će se budući stanari dogovoriti da sve to čuvaju, ustanoviti kućni red kojim će svi biti zadovoljni, tereni puni a komšije odmorne i spokojne...

U četvrtak, opet u prolazu, zatekoh otvoren ulaz, popeh se do stana, takođe otključanog i reših da ga detaljno pregledam i uočim sve nedostatke, ne bih li se tako pripremio za komisiju za par dana, 18 jula (ulaz 48)

Prvo što sam uočio je da stan nije okrečen. Naknadno štemovana instalacija i zagletovana sivkastom glatkom masom jasno se vidi u svim prostorijama, u svim stanovima u ulazu, na svim spratovima!

Sledeći šok, mnogo veći (skuplji) usledio je kad mi je nešto puklo ispod noge! Parket! Ili bolje reći nešto što bi trebalo da je parket. Tamo gde je bio dobro zalepljen rasušio se i puca a tamo gde je ovlaš prilepljen uglavno se između letvica jasno vidi sivilo betona. Pokušao san da pronađem barem jedan kvadrat bez oštećenja i procepa... možda će u tome biti uspešniji ljudi uz komisije... i tako svuda u svim prostorijama, u svim stanovima u ulazu, na svim spratovima! Ranije pominjaje pitanja klase izlišno je... prvo treba ustanovi ti da li je to parket?

Jedna roletna u dnevnoj sobi ne funkcioniše, zaglavljuje se na samom početku.

Plastične cevi u kupatilu i toaletu, katastrofa, u stvari bezobrazluk, klasično iživljavanje... pri tom potpuno neizolovane, zamislite buku i odjekivanje kada se koriste instalacije bilo gde u zgradi, mislim da sam nešto slično viđao u nekim iščešenim horor filmovima...

Bilo je nešto malo vode u kazenčetu, koja se razlila po podu toaleta kada sam je pustio...

Sanitarije, oprema, keramika... ko pronađe jeftinije i ružnije, častim.

Gomila drugih detalja koje ne vredi spominjati... jer ih je nemoguće otkloniti bez generalnog renoviranja...

Možda sam požurio sa učešćem... zaleteo se. Treba će mi ozbiljna lova da sve ovo dovedem u red. Sad nemam kud. Tužiću grad definitivno... istomišljenici namernici, kućni saveti... računajte na mene.

Ali idemo redom. Prvo ključevi i zapisnik. Daću im malo fore da otklone nedostatke pa presavijam tabak. Prvo tužba i zahtev za utvrđivanje stvarne cene. Pa veštak i snimanje postojećeg stanja, izgled i procena kvaliteta/cene. Onda krećem sa renoviranjem. Neću se useljavati do daljnjeg. Ako u medjuvremenu dokažu „realnost“ cene u okviru iste tražiću refundaciju svih naknadnih „realnih“ troškova kojima sam se izložio. Dovoljno je da ih jedan od nas dobije. No pojedinac nema nikakve šanse. Grupa već nekako. Ako ništa drugo tako možemo pojedinačno smanjiti troškove parnice. .

Molim komšije koje imaju parničnih iskustava ili su bliski strukom da predlože advokatsku kancelariju koja bi nas zastupala. Treba preneti na njih teret organizovanja i pozivanja vlasnika koji će svoju pojedinačnu volju iskazati punomoćjem i koji će, kada se postigne optimalan broj učesnika, snositi na dalje svoj deo troškova. Za taj uvodni postupak nudim svoje vreme i angažman uz vođstvo nekog od vas ko je stručniji i pozvaniji.
 
КАЋА, знам ја да су ти плакари осредњег квалитета, али би ми, ЗА ПРВО ВРЕМЕ , итекако значили да барем не држим гардеробу и шерпе по поду. Када бих дошла до неких пара и ја би их заменила, али, овако, када немате ништа од беле технике, намештаја и осталих ствари, које треба купити, плакари би ми за сада значили. Ако вам они не требају, поклоните их мени! Можете ми оставити свој контак телефон на мој мејл! Унапред Вам се захваљујем!!!
 
@NED

U kojoj si zgradi, ko je izvodjac radova, kada bi trebalo da se uselis?
 
U pravu ste, to sam i ja rekla sigurno ce dobro doci za pocetak, ni mi nemamo belu tehniku niti ista za kuhinju, ali vremenom cemo ih sigurno zameniti. Ako i tada budete raspoplozeni rado cu vam ih pokloniti, samo sam htela da vam ukazem na to da postoje druge stvari koje su mnogo gore, i da su ti plakari minorni u celoj prici.

Razumem nezadovoljstvo iz prethodnog posta, i sigurna sam da cemo se vremenom sve vise nervirati nedostatcima i fuserajem koji je ocigledan.Sve smo dobro platili, a za uzvrat dobili najbedniju opremu, nase roletne one u prizemlju, nemaju bas neku funkciju, a uz to i ne funkcionisu, na jednom prozoru cak su postavljene sine samo do pola prozora dalje nema i ne moze i tako, spisak je zaista podugacak a mogu misliti kako ce biti komsijama kojima su stanovi zavrsenai na brzaka. I jos nam ispiraju mozak kako smo odlicno prosli i trebalo bi valda da smo presrecni, ja doduse jesam , al'neki osecaj gorcine ipak postoji.
Pozdav!
 
ja sam u istoj zgradi i nisam primetio toliko mana, ne deluje mi tako katastrofalno. naravno nisam detaljno gledao, nisam stigao. parket mi se cini korektan, kupatilo i wc sa onim cevima... uzas! nisam imao priliku da pustim vodu, nije je bilo.
Videcu sve 18tog, nadam se da nece sve biti tako crno kao sto si ti opisao. :(
Sad si me ubio u pojam.
 
Ja se izvinjavam ako upadam kao padobranac na temu, da li neko zna okviran ili tacan broj stanova (ili stambenih jednica) koje nosi ovaj kompleks kojin je izgradjen od strane Grada Beograda i zapoceto useljavanje, racunajuci sve zgrade?
 
Jedno pitanje za komšije koji su prošli proceduru primopredaje stana.

Zanima me dali se neko bavio premeravanjem stana tj dali je imao vremena i volje da proveri kvadraturu jer i ova kvaratura što je u ugovoru može imati neke greške i odstupanja od onoga što merimo mi kupci.

Koliko set uopšte imali vremena dok ste čekali komisiju?
Koliko je sve to trajalo imajući u vidu vreme koje su vam zakazali do momenta kada ste sa komisijom završili posao?
 
Чекање зависи од задржавања код предходних станара.Комисија се труди да јој очас посла издекламујете примедбе, ако мало застанете подсете вас да имате две године за додатне примедбе( посебно ако су их претходни добро изнервирали па и цигарету пале без да питају :bash: ). Код мене госпођа која је записивала :gobb:, није све ни написала.
Приметила сам, читајући постове, да свима цури у купатилу.Баш то није записано, а и поред велике количине воде на подним плочицама.Али нисам приметила напрсли поклопац на ве-це шољи и запушен лавабо.Списак би био дуг и ако широм не отворимо очи. :shok:
Али, драге моје комшије, видећете, биће боље, вреднице смо ми :grand: :violina:
 
Uzimamo kjuceve 16 zakazana komisija za 11 30

ali posto su stanovi otkljucani kako su rekli ja cu doci ranije pa polako

sve proveriti.

Naravno veliko je uzbudjenje uci u novi stan pa bi svima prepurucio

da sami naprave spisak sta treba proveriti.

Useljenima cestitam .
 
Mi bi trebali da se uselimo u poslednjoj turi. Interesuje me da li su stanovi otkljucani da moze u njima da se udje, sto je nelogicno, ako nisu da li postoji nacin da se obidje stan nekoliko dana pre useljenja?
 
Dobar dan drage komsije, da li bi neko mogao da mi pomogne oko dileme da li novac razmeniti u menjacnici, pa, uplatiti u banci ili sve to uraditi u banci?? cini mi se da je euro jaci u menjacnici
 
Draga Dejana! Preporucujem Vam menjacnicu DOK u Makedonskoj, tel.337 36 38. Preko telefona se dogovorite oko boljeg kursa,na veliki iznos, zamolite da Vam novac donesu u banku.Filijala Findomestik banke se nalazi u Decanskoj 11 ,kod njih je najpovoljnija provizija - 0,24 ,platila sam 3,035 din. na iznos od 10.980 eura. (U ponedeljak Findomestik u Decanskoj ne radi ! - zbog toga ,što radi subotom) Danas sam uplatila :) ,još jednom,hvala dragim komšijama na preporukama oko placanja!!! :)
 
Evo kako smo mi uradili i iznenadjujuce smo malo izgubili na kursnoj razlici. U VIP menjacnici u Resavskoj 2 smo razmenili devize za dinare. Dobili smo jako dobar kurs, manje od 20 para ispod srednjeg kursa Narodne banke. Njihov telefon imate na internetu, pozovete, dogovorite se oko kursa i najavite kada cete doci. U Resavskoj je njihova centrala, jako su profesionalni i korektni. Onda odete u najblizu Findomestic banku i uplatite ucesce i PDV na dve uplatnice sa ubedljivo najnizom provizijom u gradu. Nama je za ucesce i PDV trebalo da uplatimo ukupno 12077 eura, a cela transakcija nas je kostala manje od 50 eura na ovu sumu.
 
Ja sam u Findomestic banci za 5 minuta otvorio tekući račun, to me je koštalo 150 din. Provizija mi je bila samo 1350 dinara na milion i po. (0,09 %) Preporučujem svima.
 
Ne znam da li jos postoji opcija uplata u Upravi za javna placanja (bivsi SDK). Cuo sam da tamo idu penzioneri jer je provizija za telefon nekih 6-7 dinara. Kad je pre nekoliko godina moj brat placao porez na prenos apsolutnih prava rekli su mu u poreskom da mu je bolje da uplati tamo jer ce platiti manju proviziju od banke (ispostavilo se vise puta manju), i da ce njima novac odmah leci na racun, automatski ce biti proknjizen.
Ako nekog ne mrzi, neka se raspita. Ja znam za onu na Cukarici, iznad Info-stana, ima ih sigurno svuda gde je nekada bio SDK.

Devize je definitivno najbolje menjati u dogovoru sa menjacnicama koji za vece iznose daju jako dobar kurs, to ste vec videli.
 
Slazem se devize u menjacnici, a uplata iskljucivo u Findomestik banci. Mi smo to odradili u cetvrtak a u ponedeljak cekamo dodelu kljuceva.Hvala svima koji su nas ovim putem posavetovali gde i kako da izvrsimo uplatu! :)
 
matijevic":2fye31wm je napisao(la):
Uzimamo kjuceve 16 zakazana komisija za 11 30
Matijevic koji ste ulaz i kada su vas pozvali?

daca":2fye31wm je napisao(la):
Mi bi trebali da se uselimo u poslednjoj turi. Interesuje me da li su stanovi otkljucani da moze u njima da se udje, sto je nelogicno, ako nisu da li postoji nacin da se obidje stan nekoliko dana pre useljenja?

Daco to vam je lutrija morate da odete do zgrade i da probate da uđete tada čete saznati i šta se dešava.
Ja sam danima išao sa namerom da uđem u stan ali je bio sve zaključano a ključara nije nigde bilo.
 
Vrh