Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

vsima":27rdi7nk je napisao(la):
@Astir
Za te pare je bolje kupiti sigurnosna vrata umesto onih nazovi ulaznih vrata.

Sigurnosna vrata uzimam svakako i to kod firme Talaris. Sutra idem tamo pa ću videti ako nekog od vas zanima dali imamo neki poust za nas sa BeoBuild Foruma.

Malo sam se zanosio da iskoristim u ovaj sistem ali mi se ne daju te pare.
 
astir":1lla7cpk je napisao(la):
vsima":1lla7cpk je napisao(la):
@Astir
Za te pare je bolje kupiti sigurnosna vrata umesto onih nazovi ulaznih vrata.

Sigurnosna vrata uzimam svakako i to kod firme Talaris. Sutra idem tamo pa ću videti ako nekog od vas zanima dali imamo neki poust za nas sa BeoBuild Foruma.

Malo sam se zanosio da iskoristim u ovaj sistem ali mi se ne daju te pare.


evo jos jednog linka za vrata

http://www.primavera.co.rs/proizvodi.php?strana=proizvodi&proizvodi=7&ponuda=sigurnosna metalna vrata
 
@Astir
I meni je u uzem izboru Talaris. Molim te, pitaj ih koliko naplacuju ugradnju + zidarske radove (zidanje i malterisanje nakon montaze) i da li bi dali popust na kolicinu.
 
@Zzolja
Moja preporuka je da ibegavate vrata sa ovog linka koji ste naveli, jer je u pitanju klasican "kinez" sa cilindar bravom, koja nikako ne ide u kombinaciji sa sigurnosnim vratima. Sigurnosna vrata moraju imati sef bravu (+ eventualno cilindar).
 
Posto sam pokrenuo pitanje kliznih vrata u zidu posle nedelju dana traznje odustajem od istih jer su preskupa. Uradicu klizna vrata pored zida.

Zuta zgrada do ulice je B3A4 1 i 2 to su 38 i 40 kucni brojevi.

Sto se tice plakara nema ga ni u mom stanu.

Zelim ovim putrm za cestitam svima uselenje i da se malo opustimo u nasim stanovima(DOSTA MI JE PODSTANARSKOG ZIVOTA I GAZDA 23 GODINE)
 
Drage komsije, ja tek sutra potpisujem ugovor za stan. Vidim da ste presli na druge teme, ali vas molim da mi ipak odgovorite na neka pitanja u vezi sa ugovorom. Prvo mi nije jasno koja je kvadratura upisana u ugovor. Ja bih rekla da se radi o povrsini sa zidovima, a ne o korisnoj povrsini. Ne znam kako cemo potpisati ugovor sa infostanom sa takvim ugovorom.
Drugo pitanje se tice placanja rata. Spominje se administrativna zabrana, nije mi jasno kad ce oni odrediti nasu kreditnu sposobnost i staviti administrativnu zabranu. Jeste li dobili nekakve obrasce da popunite i overite u firmi o primanjima ili slicno?
Unapred hvala na odgovorima.
 
@vsima

hvala na savetu ionako nemam pojma o tome, prepusticu suprugu da se bavi time :D

@Daca

Sa Infostanom nece biti problema jer su najvece stavke grejanje, ako sam dobro shvatila svi imamo kalorimetre i placacemo po potrosnji, a sto se tice vode placa se po clanu domacinstva.
Administrativna zabrana stoji kao opcija ali se ne mora odabrati, to je na nama kako cemo placati. Nekima je lakse da im se odbije od plate i da ne razmisljaju o tome, ja licno cu uplacivati sama svakog meseca.
 
MIMKA1980":rt6yre5z je napisao(la):
BOŠKO
ŠTA TO ZNAČI "LAŽNE PRIČE" ? AKO NE VERUJEŠ U MOJU INFORMACIJU, ČUĆEŠ OD LJUDI KOJI SE USELJAVAJU 30-31.7.12. (TO JE ROK ZA USELJENJE U I DUGAČKU ZGRADU DO ULICE). UOSTALOM, SVE SAM VIDELA SVOJIM OČIMA!!!!!
pa nisam ja nista za Vas rekao, nego sam to uputio izvođačima, jer nije fer da imamo iste cene kvadrata a različitu opremljenost stana..Inače ja se isto useljavam 30. i 31. u b3.a2 - siva zgrada do plave. :)
 
Cestitam buducim komsijama

Cekamo komentare prvih koji uzimaju kljuceve 12

da nam kazu nasta da obratimo paznju

Mi smo rasporedjeni za 16-17
 
I ja cesto nagrdim Boska ovde, ali verujem da ;ovek nema losu nameru kada nesto napise, vec je u pitanju cisti nesporazum, odnosno ogranicenost koju pruza ovaj vid komunikacije. Kad je rec o plakarim moram da kazem da ne samo da su razlicite zgrade razlicito opremljene, vec su razliciti opremljeni isti stanovi u jednoj zgradi. Ja imam jedan plakar od 3 planirana. U kuhinji je postavljena samo sudopera, a u stanu ispod svi elementi i ostavljen je prostor za sporet. O roletnama vise necu ni da govorim, jer to vise i vrapci znaju.
Bosko":rqmsw9ul je napisao(la):
MIMKA1980":rqmsw9ul je napisao(la):
BOŠKO
ŠTA TO ZNAČI "LAŽNE PRIČE" ? AKO NE VERUJEŠ U MOJU INFORMACIJU, ČUĆEŠ OD LJUDI KOJI SE USELJAVAJU 30-31.7.12. (TO JE ROK ZA USELJENJE U I DUGAČKU ZGRADU DO ULICE). UOSTALOM, SVE SAM VIDELA SVOJIM OČIMA!!!!!
pa nisam ja nista za Vas rekao, nego sam to uputio izvođačima, jer nije fer da imamo iste cene kvadrata a različitu opremljenost stana..Inače ja se isto useljavam 30. i 31. u b3.a2 - siva zgrada do plave. :)
 
Ja sam jedan od tih koji dobijaju kljuceve prekosutra, ali jos nikakav poziv nismo dobili. gde se dele ti kljucevi i kada se dele? Da li neko ima bilo kakvu informaciju, jer polako pocinjem da se nerviram.
matijevic":2dzksk8n je napisao(la):
Cestitam buducim komsijama

Cekamo komentare prvih koji uzimaju kljuceve 12

da nam kazu nasta da obratimo paznju

Mi smo rasporedjeni za 16-17
 
Evo da dodam i ja koju reč za nači plaćanja rata.
Kao što je zzolja to je na nama.
U većini 'većih' firmi knjigovodstvo upalćuje istu ratu i ne radi kursiranje na dan uplate. Posledica toga je da jednom a ponegde dva puta rade obračun kursnih razlika pa vas taj mesec 'zakolju' jer se retko desi da je kurna razlika u našu korist.
Drugi problem je što na svaki upit za bilo koji kredit u budćnosti dobijate informaciju o administrativnoj zabrani pa od kredita nema ništa. Naravno da smo se sa nekim kretima već pozdravili ali eto biće dozvoljeni minus, Kred. Kartica itd...

@Daca
Kvadatura je u ugovoru unesena ona kojа је merena pri teh. prijemu kada su svi radovi završeni i dobijene konačne dimenzije. Nažalost ona 3% nije bio odbitak na terasu kao što smo se nadali već odstupanje a to su ispoštovali.
Svakako treba premeriti, imaćemo vremena kod zapisnika i primopredaje jer čekamo komisiju svako u svom stanu, razlike treba uneti u zapisnik posebno ako su na našu štetu.

@vsima
Iskreno se nadam da ću uspeti da dobijem popus na BeoBuild Forum.
Svi koji su zainteresovani za ovu firmu neka odgovore da znam o kom broju vrata je reč a kada čujem uslove za forum prenosim ovde. Pretpostavljam da će biti ako uzmete xy vrata imate z% popusta.

Ozbiljno pitanje u ugovoru je garancija. U članu 11 podvodi se pod sve ostalo i poziva na zakon o obligacionim odnosima.
Šta je u zakonu o obligacionim odnosima rečeno o garanciji? Tu mi nije jasno baš za kupovinu novog stana. Nije valjda 2 godine.

@cyberserb
Treba da čekamo, sa papirima, u stanovima komisiju ključ će biti u bravi.
Probajte neki od ona tri broja da nazovete za info o vremenu.


Još jedna info za kraj (pretera sa pisanjem)
Telenor svojim korisnicima daje Vaučer od 2600din za kupovinu Samsung LED TV od 22''. Ko nema telenor karticu (broj) može da zamoli prijatela za zajedničku posetu radnji.
TV je kao poručen za dečiju sobu (monitor/TV)
 
astir":3tserh3k je napisao(la):
Beoblue":3tserh3k je napisao(la):
Da li neko zna da li moze zid od "spavace sobe" u jednoiposobnom stanu da se srusi i podigne novi pomeren prema dnevnom boravku za jedno metar odprilike kako bi se dobila malo veca soba?

Zid može da se ruši koliko ja vidim ali ostaje problem stuba evo na slici

Kompletnu sliku plana sam objavio ranije post 1,506 04 June 2012.

Iz drugog ugla :D


Naravno kod vas je možda drugačije okrenuta soba i dimenzije nisu kao ovde.
Sve između stuba je pregrada od 12cm.
Ako možete da uklopite u vaš raspored taj stub onda ok. Moglo bi recimo da se taj prošireni deo iskoristi za ugradni orman recimo a da sranica ormana bude stub i sl.

Hvala puno na pomoci bas su me interesovale tacne mere stana, vidim da je ta manja sobica 215cm, steta sto nije bar 250 cm onda bi mozda i moglo ubaciti jedan bracni krevet duzime 200 cm...ali tada to valjda vise ne bi bio jednoiposoban stan:)

Steta za onaj stub, ali i on negde mora proci, svidja mi se ideja za ugradni orman!

Pozdrav
 
Zamolio bih komšije koji su već uplatili učešće da nam prenesu iskustva. Naravno interesuje nas gde su uplatili i kolika je provizija.
Hvala
 
ovomoze[box]Zamolio bih komšije koji su već uplatili učešće da nam prenesu iskustva. Naravno interesuje nas gde su uplatili i kolika je provizija.
Hvala
[/box] najbolji kurs daje menjačnica "ZEM" koja se nalazi u ul. Kneza Miloša pored Nemačke ambasade. Oni vam mogu doneti dinare na kućnu adresu ili vam ih mogu doneti direktno u banku gde uplaćujete PDV i učešće. Tel. nemam kod sebe, ali ga možete naći na internetu.
 
Ja sam ucesce i PDV platila iz kredita, po srednjem kursu, tako da nisam platila kursnu razliku, a ni proviziju.
 
Informacija za komsije koji treba prvi da se usele.
Upravo sam zavrsila potpisivanje ugovora i pitala o useljenju. Rekli su da ce danas krenuti sa pozivanjem onih koji se prvi useljavaju i da samo pad meteorita moze da pomeri datume predvidjene za useljenje. Takodje, preporuka da se nakon uplate ucesca pozove kod njih da se proveri da li s uplate legle.
Komsije, cekajte poziv, pa sutra srecno.
 
@Daca
Da to nije neka njihova metafora: pad meteorita = Djilasa. :D
 
Treba mi mala pomoc,neznam da li sam dobro razumela.Moramo li ucesce i PDV platiti u roku od osam dana kako pise u ugovoru ili moze do dan pred uselenje?
 
mora biti proknjizeno dva dana pre datuma predvidjenog za useljenje. u suprotnom cete kljuceve dobiti tek u avgustu.
brana":2057li5x je napisao(la):
Treba mi mala pomoc,neznam da li sam dobro razumela.Moramo li ucesce i PDV platiti u roku od osam dana kako pise u ugovoru ili moze do dan pred uselenje?
 
cyberserb":3iffgo9w je napisao(la):


Da uz vest dodamo i koju slicicu, odavno ih nije bilo ;)

djiki1.jpg



djiki2.jpg



djiki3.jpg



djiki4.jpg



djiki5.jpg
 
Mislio sam da vise ne stavljaju nigde te raketice,svugde ih sklanjaju :)
 
Pa nije ovo park na Tasmajdanu, a nije ni neki na Vracaru. DObro je da su i ovo stavili:)
vucko":2hn450k3 je napisao(la):
Mislio sam da vise ne stavljaju nigde te raketice,svugde ih sklanjaju :)
 
Beoblue":1nsw5fkk je napisao(la):
Hvala puno na pomoci bas su me interesovale tacne mere stana, vidim da je ta manja sobica 215cm, steta sto nije bar 250 cm onda bi mozda i moglo ubaciti jedan bracni krevet duzime 200 cm...ali tada to valjda vise ne bi bio jednoiposoban stan:)

Steta za onaj stub, ali i on negde mora proci, svidja mi se ideja za ugradni orman!

Pozdrav

@Beoblue
Nemojte puno računati na te dimenzije samo okvirno. Ova od 215 kod mene se završila na 210 tako da to nije pouzdano. To sam snimio na gradilištu prošle godine u Junu a plan ne odgovar baš svakom stanu. Te razlike i prouzrokuju konočno merenje koje je dalo pravu kvadaturu u ugovoru a kojućemo ovih dana proveriti na primopredaji kod izrade zapisnika.
 
Vrh