Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Занима ме како тумачите амандман на закон о ПДВ-у који је поднет скупштини?
 
Izracunao sam da sam za ovo vreme koliko kasni gradnja citavog naselja puko oko 9 000 evra na kiriju. Da smo se po planu (obecanju) uselili kad je trebalo do sada bi smo otplatili jedan lep deo kredita...
 
Molim i svaki put, samo mi i dalje nije jasno zasto cutimo za cenu kvadrata, tatica je sa ekipom krenuo u tu pricu, mi smo verovali da ce to isterati do kraja, nadam se da je dobro, i da ce mo ovo vreme do izbora pametno iskoristiti. Ako ne zeli vise da ucestvuje u pregovorima, neka kaze, da ne gubimo dragoceno vreme. Pozdrav svima :)
 
цена квадрата сигурно неће бити мања од претходне цене,волео бих да није тако али све ми личи да ће бити
 
Ћошак по Кораћу
Београд | 13. април 2012. | 13:00

Плато између Кнез Михаилове улице, Трга републике и Обилићевог венаца, зваће се Ћошак Радивоја Кораћа, по имену нашег рано преминулог кошаркаша, одлучили су јуче одборници Скупштине Београда на 40. седници. Одлучено је и да се простор на углу улица Максима Горког и Његошеве на Врачару зове Плато Соје Јовановић, а део Кеја ослобођена у Земуну Плато Раше Ливаде.

Име Милеве Марић Ајнштајн понеће улица у новобеоградском Блоку 72, од Савског насипа до кућа у Виноградској улици према Сурчину.
 
@abaxial, znam da je ovo tacno sto si napisao, nego samo kazem da ce nam se ulica tako zvati. kada ce to biti ne znam, jer nisam upucen u proceduru. npr, ulica paralelna Jurija Gagarina kojom ide 95, a koja do sada nije imala ime, dobila je ime Japanska. ne znam kada ce ta odluka zaziveti, ali to je izglasano na sednici Skupstine Grada. no, nebitno. bitno je da sam danas bio na gradilistu i da je tamo kao u mravinjaku. zaista ima mnogo radnika i radi se punom parom. cenim da ce skela za zute zgrade biti skinuta u narednih 10ak dana najkasnije. pocinjem da verujem da bismo mogli da uselimo u julu. pozdrav buducim komsijama
 
skolu na Bezaniji su zavrsili za 100 dana. sada imaju jos 50 dana da sve zavrse. koliko sam uspeo da vidim unutra je sve omalterisano. ako na gradilistu bude ovoliko broj radnika kao danas onda ce sve biti gotovo do pocetka jula.
 
Jeee, hvala na informacijama, samo nek se radi. Ja sam pre par dana izvadila licnu, sa cipom namerno, adresu ce vrlo rado promeniti cim saznam, ( mala zelena zgrada) nije mi bas puno bitno, al' volela bi da bude Mileva-jaka i pametna zena:)
 
kaca":2xjt4zit je napisao(la):
Jeee, hvala na informacijama, samo nek se radi. Ja sam pre par dana izvadila licnu, sa cipom namerno, adresu ce vrlo rado promeniti cim saznam, ( mala zelena zgrada) nije mi bas puno bitno, al' volela bi da bude Mileva-jaka i pametna zena:)

Samo da pozdravim i mi smo u maloj zelenoj zgradi!!!! :)
 
pozdrav komsijama iz male zelene. bas se raduijem sto ste u mojoj zgradi. ja sam na trecem spratu. hocete li mi cuvati sapicu kad odem na put? dopisivacemo se u nedelju. :laugh:
 
Dobro vece drage komsije. :) Juce sam saznala od Aleksandre iz Skupstine grada da mi dajemo 12% Skupstini a 8% Republici, za cenu kvadrata jos uvek ne zna, formiraju je, bice zavrseno u julu ali se nece sve zgrade odjednom useliti,ni8je znala bas zasigurno sta znaci Dopis koji smo dobili , ali je to njeno objasnjenje. Objasnila mi je da je grad ucinio ustupak i dao nam mogucnost da damo ucesce umesto 20%, 12%. Sad jos samo da saznamo cenu kvadrata i na konjicu smo., Ne mogu da verujem da ce mo se sin i ja useliti u svoj stan posle 24g. podstanarskog zivota. Eto toliko od mene :)
 
Stigao nam je dopis iz kabineta gradonačelnika Beograda, potpisan od šefa Kabineta Miroslave Dajč, koji se odnosi na naše pismo, koje je upućeno gradonačelniku 30. aprila 2012.g, mail-om i u materijalnom obliku na pisarnicu Skupštine grada.

Dopisom nas obaveštavaju da su naše pismo prosledili na razmatranje i postupanje Agenciji za investicije i Komisiji za stambena pitanja, koje će nam dostaviti odgovor o daljem postupku, a Kabinet gradonačelnika obavestiti o preduzetim aktivnostima, da će nastojati da to bude u što kraćem vremenskom roku. U dopisu stoji da je Kabinet gradonačelnika, u okviru svojih nadležnosti, uvek posvećen ostvarivanju i sprovođenju novih mera koje će omogućiti bolji život u Beogradu za sve sugrađane.
 
Da li je moguce, ponovo opcija da necemo svi odjednom da se uselimo? Neka se konacno izjasne, i ako je tako volela bih da znam koje su to zgrade? Iako je nasa (mala zelena) zavrsena, mislim, ne bi me iznenadilo da nes iz nekog razloga preskoce. Ne bih podnela jos jedno razocaranje, pa bih volela ako neko ima informaciju koje zgrade planiraju useliti u julu da podeli sa nama.Bila sam u pravu za ucesce zar ne, upravo tako sam i ja shvatila.
Pozdrav svm buducim komsijama!
 
Dobar dan svima i srecan vam danasnji dan , ko slavi, Sveti Vasilije Ostroski, nije mi receno kojim ce se redosledom useljavati, ali ja po nekoj logici zakljucujem da ce prvo ici prve tri zgrade do Save i tri zgrade paralelne sa njima, ja sam u dugackoj zelenoj ,poslednji red, Zlatibor gradio, koja je odavno gotova, ostali su jos samo neki sitni radovi. A tako razmisljam jer put izmedju nasih zgrada treba da se uradi da bi se uopste moglo doci do svih tih zgrada. Volela bih da sam u pravu, jos me samo brine cena kvadrata. Malo se cudim da smo se svi negde utihnuli, ne znam zbog cega, jos nismo u svojim stanovima, treba vrsiti pritisak na nadlezne, ekipa koja je vec bila, da nam sto pre kazu cenu kvadrata, dve nedelje nisu dovoljne da se svi organizuju i da se sazna cena koju treba da platimo. Sigurna sam da je vec sad znaju. Ono sto uvek izaziva revolt je iscekivanje, a mi toga imamo na pretek. Pozdrav :)
 
Pozdrav za sve buduce komsije. Bio sam danas do gradilista i zaista se radi kao u mravinjaku. Nedovrsene zgrade se rade punom parom, ima nekoliko vrsta majstora (plocice, parket, fasada) tako da nema razloga da useljenje ne bude pocetkom jula. Sto se tice asfaltiranja dovezli su jos brdo masina pa ce i to ubrzo poceti. :D
 
Dobro jutro drage komsije. ovim putem zelim da se zahvalim g-dj SNEZI, Sofiji,g-dinu TATICI,Abaxialu,Cyberserbu i ostalim ljudima koji koji ulazu svoj trud vreme da bi nas obavestili o svim dogadjajima u vezi naseg useljenja. Ja samo mogu ucestvovati u diskusijama kada sam na poslu(naravno kad imam vremena) jer nemam komp.kod kuce. Vrlo sam srecna sto se blizi dan naseg useljenja i da nastavimo dobru komunikaciju i nadalje. veliki pozdrav od mene.
 
vsima":1ypuwa3g je napisao(la):
Pozdrav za sve buduce komsije. Bio sam danas do gradilista i zaista se radi kao u mravinjaku. Nedovrsene zgrade se rade punom parom, ima nekoliko vrsta majstora (plocice, parket, fasada) tako da nema razloga da useljenje ne bude pocetkom jula. Sto se tice asfaltiranja dovezli su jos brdo masina pa ce i to ubrzo poceti. :D


hvala na obavestenju
 
Danas sam kontaktirao glavnog inzenjera i upravnika gradilista u Dr. Ivana Ribara Vladetu Mitrovica (Skupstina Beograda), tel. 3216205 i on mi onako "tuzno" kaze da ce useljenje biti pocetkom jula (tada ce i poceti sa pozivanjem), kaze naredio Gradonacelnik. :)
 
Vrh