Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Dobro vam jutro komsije. Dva dana sam u nemogucnosti da procitam vase postove,ali jutros se iznenadih oko komentara , naravno razlicitih. Mislim da ste svi u pravu ali komentari Kacini mi se cine naj pribliznijim mojim razmisljanjima. Imala sam priliku da je upoznam na skupovima i mislim da smo cak u istoj zgradi. Ja sam 34god.postanar ,koliko imam istaza,i svasta sam dozivela u mojoj radnoj organizaciji( radim u jednoj velikoj zdravstv.ustanovi) gde su se stanovi solidarnosti delili onom koji ima vec svoj stan. Uzimala advokata,placala,nervirala se ,a na kraju od toga nista. Bilo je tu velike nepravde ,ali sta ja imam od toga. Svega se nagledam na mom poslu pa kazem samo da smo zivi i zdravi, i verujte da je tako. Zato i razumem Kacu. Jedino mogu da zhvalim mojim roditeljima sto su mogli da mi omoguce uplatu ucesca(i to je neko nasleds.od dede) i da ih BOG pozivi da udju u moj stan. Svi smo mi iskusili gazde i daleko im lepa kuca. Preko celih vrata cu napisati ''OVDE JA STANUJEM'' da se zna. A fuseraj,sta reci, popravljacu. DO 70 KREDITNO ZAUZETA A ONDA DO 100 ZIVIM KO SAV NORMALAN SVET. Istvarno tako mislim,imam jos puno stvari uraditi u svom zivotu. Komsije zelim vam lepu i mirnu Nedelju. Cuvaj mo se za dan ''D''. :) :kk:
 
Bila na gradilistu danas. Radnici uredjuju prostor ispred i iza prvog reda zgrada. Asfaltiraju parking iza zgrada. Masina u komsiluku pobija sipove a oblak prasine i peska s vremena na vreme vitla po naselju.
To je otprilike sve. Pozdrav.
 
Драге комшије, читам ваше поруке и видим да има оних којима је цена од 1048 евра велика. Реално, јесте велика у односу на оне који су добили станове на конкурсу из 2003. године , а који су квадрат стана платили око 780 евра, али нисмо могли очекивати да за ту цену добијемо квадрат стана обзиром да су учесници конкурса из 2008. године( који су се уселили у Војвођанској и Јурија Гагарина) своје станове плаћали по 1050 и 1090 евра. За наше станове који су (по њиховим речима) "квалитетније" грађени су се спремали да их процене на 1200-1300 евра по квадрату. С тога сматрам да "како смо се надали, добро смо се удали"! О томе да ли је ово реална цена или не , би се неко , ко је вештак, грађевинске струке, могао позабавити некада. Овако, остало нам је да скупљамо паре за учешће и да се надамо да ћемо ускоро ући у своје станове.
Молим оне који први буду позвани да потпишу уговор, да нас о томе обавесте као и да нам кажу шта нам треба од папира као и још колико пара треба да одвојимо за оверавање уговора.
Чула сам да до краја недеље радници са градилишта треба да заврше СВЕ радове и да са њега оду, али сам, исто тако чула, да је то неизводљиво јер, по прогнози надлежних, на градилишту има да се ради до краја лета.
 
Upravo su me pozvali iz Skupstine grada da da danas do 16h ili sutra od 9h do16h preuzmem ugovor
 
to su lepe vesti. u kojoj si zgradi i koji si bio na listi, tj. kada si birao stan? pitam orijetaciono da znam kada ce mene pozvati
MilosK":yxz7bjui je napisao(la):
Upravo su me pozvali iz Skupstine grada da da danas do 16h ili sutra od 9h do16h preuzmem ugovor
 
B1.1.
7 mesto u grupi mladi bracni parovi (sada vec mogu u grupu "veterani")
 
Dakle, krenulo je! Napokon! Zamolio bih kolege forumase, da javljaju kada budu pozvani, jer ne znam kojim tempom i kojim redom zovu. Na koji broj telefona mogu da ih obavestim da sam promenio broj mobilnog telefona?
Hvala!
MilosK":1e839sea je napisao(la):
Upravo su me pozvali iz Skupstine grada da da danas do 16h ili sutra od 9h do16h preuzmem ugovor
 
@zabrinut, na tel.011/3309525 ih mozes obavestiti. Upravo na tom telefonu sam dobio informaciju da cu biti pozvan sledece nedelje otprilike u sredu, a inace sam u objektu B3A.3.1 prilicno nisko rangiran na listi. Ako je tako, tempo prozivanja ce teci vrlo brzo. Od informacija sam jos dobio da se sklapa direktno ugovor, a overa je na licu mesta od strane sudskih sluzbenika, po kojem od trenutka overe tece rok za uplatu ucesca i pdv-a od 8 dana. Rok za useljenje je kraj jula ukoliko se izvrse uplate.
Molim sve koji obave ovu proceduru u toku nedelje da nas informisu kako sve ovo izgleda u praksi. Takodje i o detaljima troskova i rokovima overe i uplata. Hvala.
 
zabrinut":2145j27v je napisao(la):
Dakle, krenulo je! Napokon! Zamolio bih kolege forumase, da javljaju kada budu pozvani, jer ne znam kojim tempom i kojim redom zovu. Na koji broj telefona mogu da ih obavestim da sam promenio broj mobilnog telefona?
Hvala!

Evo linka ka postu koji odgovora na tvoje pitanje: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=192430#p192430
Abaxial 19 June 2012 19:52:36

@mrdrbo, obrati se stambenoj komisiji na tel.011/3309525, nalaze se u 27-og marta 43-45, predstavnik je Goran Blagojevic.
Evo i izjave koji smo dobili kada smo izabrali stan pa probaj i na te brojeve.

izjavaisecak.jpg
 
Abaxial":k9op2b7r je napisao(la):
Od informacija sam jos dobio da se sklapa direktno ugovor, a overa je na licu mesta od strane sudskih sluzbenika, po kojem od trenutka overe tece rok za uplatu ucesca i pdv-a od 8 dana.

Gde se onda plaća onih 30.000 za overu ugovora. Možda i tu uplatnicu donosimo naknadno sa uplatnicom učešća i pdv-a?
 
Мислим да иду по азбучном реду. Пријатељи који су данас позвани се презивају на А. Нека ме неко исправи ако грешим
 
žao mi je što ću vas razočarati, ali u naše naselje "ulazi" Vektor kao kablovski operater. Sigurna sam da, ako se stanari slože, to može da se promeni u korist drugog operatera!
 
Odakle info za Radius Vektor?
Odvratan provajder, stvarno nemam nista lepo o njima da kazem.
Bezobrazni, neljubazni, ocajna usluga...
 
Не знам где ти живиш...ја имам Радијус Вектор одувек, и никад нисам имао проблема са њима. Нет и ТВ шљакају ко бесни, ретко кад има проблема. То изгледа неки СББ лоби, добијају се попусти на навлаку, шта већ...
 
Da, naravno da sam lobista SBBa! Pedja, da li imas D3? Koliko kanala imas?
 
I mi smo danas pozvani da dodjemo sutra ujutru po papire, inace na listi smo rangirani kao drugi, eto da znate :)
 
Cyberserb, mi smo danas pozvani u 15:30. Zgrada B1.3. Na konkursu smo bili na sredini liste. Redosled pozivanja nema veze sa azbucnim redosledom.
 
zabrinut":rhnoz558 je napisao(la):
Da, naravno da sam lobista SBBa! Pedja, da li imas D3? Koliko kanala imas?

Ок, лобирај, само не знам зашто за њих, али добро. На овој теми су се конци одавно погубили, тако да ме ништа не чуди...

Искрено, немам појма колико канала имам. Немам потребу за 300 глупих канала, уместо 70 глупих колико отприлике имам. Битнији ми је интернет, а и сам квалитет и константност ТВ сигнала, који је феноменалан.
 
i mene su zvali pre sat vremena. i ja sam u b1.3. kosmija, vidimo se. srecno:)
Ljubomir":1co89vqp je napisao(la):
Cyberserb, mi smo danas pozvani u 15:30. Zgrada B1.3. Na konkursu smo bili na sredini liste. Redosled pozivanja nema veze sa azbucnim redosledom.
 
ja koristim SBB vec 3 godine kada je internet u pitanju, a 9godina kada je TV. nemam nijednu jedinu zamerku osim sto nemaju nijednu Arenu. ali, ono sto mi treba je konstantnost signala i dobar i brz internet, a i IKOM i Vektor nude oboje. nisam cuo nijednu zamerku od svojihprijatelja. zaista mi je svejedno
Pedja_Nbg":322gka1s je napisao(la):
zabrinut":322gka1s je napisao(la):
Da, naravno da sam lobista SBBa! Pedja, da li imas D3? Koliko kanala imas?

Ок, лобирај, само не знам зашто за њих, али добро. На овој теми су се конци одавно погубили, тако да ме ништа не чуди...

Искрено, немам појма колико канала имам. Немам потребу за 300 глупих канала, уместо 70 глупих колико отприлике имам. Битнији ми је интернет, а и сам квалитет и константност ТВ сигнала, који је феноменалан.
 
Vrh