Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

svsavic":3kjawrjt je napisao(la):
Otvorio se neki supermarket "aman" ispod zgrade na raskrsnici ILR i savske, zna li neko kakav je?

Aman marketi su tipa starih socijalnih prodavnica, neke bukvalno tako i izgledaju.
Bitno je da sve imas osnovno sto ti treba, ono sto je brendirano kosta kao u maxi-ju, a oni imaju veliki broj proizvodjaca nize klase po povoljnijim cenama. Njihova robna marka je "Bravo", uglavnom su to "no name" proizvodjaci koji rade za njih.
SOS marketi su deo njihovog lanca.
Nije lose za osnovne svakodnevne nabavke, za ono vece svi i onako idu u Tempo, Rodu,...
 
Ja sam ziveo pored sosa, koji je kasnije postao aman sos i mogu vam reci da je prodavnica odlicna. Ima sve sto ti je potrebno i mnogo je jeftinije od tempa i rode. jedino im je losija hemija ali dobru i jeftinu prodavnicu hemije imamo kod doma zdravlja
 
Samo da kažem i upozorim da marka "Bravo" koja se prodaje u Amanu uopšte nije zdrava...ima skriveni sertifikat Codex Alimentarius koji se upotrbljava za genetski modifikovanu hranu (GMO) koja nije zdrava....znam da ovo nije vezano za temu ali sam morao da postavim :)
 
Poštovane komšije...
SREĆNA VAM NOVA GODINA :)
Jutros kada smo želeli da operemo staklo na ulaznim vratima druge lamele dočekalo nas je NEPRIJATNO IZNENADJENJE, NAIME......NAŠLI SMO OBIJENU BRAVU!!!! Znači, i ovo se počelo dešavati u našoj zgradi. E, sad....ne možemo kriviti nikog osim onog ko je to uradio....ALI.....VEROVATNO MU JE OLAKŠAN POSAO TIME ŠTO NAŠA VRATA NIKAD NISU ZAKLJUČANA!!! :(
MOLIM VAS..........KO SE USELIO- USELIO SE.....MORAMO SE ORGANIZOVATI I URADITI SVE ŠTO ZAHTEVA CIVILIZOVANO STANOVANJE U USLOVIMA VELIKOG GRADA !!! SASTANAK ŠTO PRE I DOBRA VOLJA........PREDLAŽEM UVODJENJE KAMERE I OBAVEZNO ZAKLJUČAVANJE SVAKI PUT BEZ OBZIRA KOJI JE DEO DANA!!!!!!
DONEĆU FOTOGRAFIJE ZGRADE KOJU STALNO POMINJEM DA VIDIMO KAKO IZGLEDA KAD " SLOŽNA BRAĆA KUĆU GRADE!!!"
OPET .....NE PAMETUJEM LJUDI.....OVO JE NUŽNO.......ILI HOĆEMO DA KRENE I OBIJANJE STANOVA!!??
 
Video nadzor i kapija za celu garažu je rešenje.
SRETNA NOVA GODINA!!
 
@svsavic Posto si se uselio mogao bi da animiras komsije koje su useljeni u lameli 1 da se okupe sto pre kako bi se upoznali i regulisali ono sto se moze regulisati na pocetku (skupstina stnara, odrzavanje i higijena u zgradi, video nadzor i sl.)
Iako se jos nisam uselio racunajte na mene kao da jesam ;)
 
Postovane komsije, mislim da je krajnje vreme da se organizujemo. Zelela bih da pohvalim stanare koji su ocistili i ulepsali ulazna vrata. Divan gest zaista a i divno izgleda. Ne bih da zaboravim i komsinicu koja je pomogla Malenoj. I to je jos jedan divan gest. Sa druge strane za "strucnjaka" koji je skinuo magnet sa brave sa naseg ulaza a kazu i sa lamele 1 nemam komentar. Ako je u pitanju samo magnet koji mislim da kosta 200. 300 dinara u sta sumljam, tek za to nemam komentar. Slazem se sa komsijama da treba sto pre formirati skupstinu stanara jer ko zna sta kome jos moze pasti na pamet, a mi na vreme da krenemo sa nekim pravilima i kulturom stanovanja. Ne znam kako drugi ali meni je vec dosta prljavstine po hodnicima, o liftu da ne pricam. Smatram da je krajnje vreme da se uozbiljimo i krenemo sa resavanjem osnovnih problema kao i pitanje vrata na garazi i ostalih stvari. Srecna Nova godina!!!!!
 
Ja ću staviti da se skupimo iza božića (npr. u 20h), ako to neko pre ne uradi.
Sa SSpasojevic se slažem.
 
Nisam sa ovog foruma
Ali da vam pomognem da niste sami u mukama oko ulaza i ostalih stvari
Do skora sam ziveo u Zelezniku,a preselio sam se na N Beograd
Socijalno neprofitabilni stanovi (Useljeni u julu 2012 god)
Skupstinu stanara smo oformili posle mesec ipo dana posto svi stanovi nisu eseljeni na ulazu
Info stan prima samo samo cele useljene ulaze(voda zaj struja ciscenje i ostalo)
Za liftove proverite ko je proizvodjac je infostan ne odrzava ove strane (Tichenkrup a mozda i Pan lift)
pa traze za odrzavanje mesecno 80 evra (ulaz sa 24 stana) da bi vazila garancija
Za obijanje ulaza podruma i razbijanja protiv pozarnih alarma da vam i nepricam
 
Poštovane komšije....eto, nikako da se sastanemo.....Gde su muškarci, nećete to prepuštati valjda ženama?
Još jednom neka vam ova godina bude srećna i opuštena, za razliku od prethodne kada smo svi jurcali za kupovinom stana, kreditima i ostalim propratnim stvarima.....
Stižu prvi računi......JEDNO PITANJE....kad je jeftina struja? Nikad nisam dobila ovoliki račun pa se pitam da li radim ispravno jer se trudim da iskoristim tu povoljnost.....koliko znam to je od 24h do 8h ujutro.....Pošto nemamo uvid u brojilo da li je moguće da nam neko da ključ i da to vidimo sami...
Praznici uskoro prolaze....HAJTE DA REŠIMO TAJ PROBLEM OKO SKUPŠTINE STANARA....pozdrav!!!!!! :)
 
Prvi sastanak stanara lamele 1, oko skupštine, je sutra u 17h.
Ukratko o formiranju Formiranju skupštine:
Prednosti: lift, čistoća, bezbednost, kućni red itd.
Obaveze stanara: Održavanje zajedničkih prostorija i opreme (lift, čistoća, podrum, tavan, okolina, osvetljenje itd.)

Na razvodnoj tabli bi trebalo da gori lampica kada je jeftina struja (meni ne gori), a koliko znam jeftina struje je od 00:00 do 08:00.
 
danas u 6 objasnice nam kako se koriste sprave na radijatoru?????????????????? a sta su cekali do sad??????
 
Konačno neko objašnjenje...čekali su da svi potrošimo po 20.000.din. i da nam kažu kako to moramo platiti.......
Da li se smeće i voda naplaćuju po članu domaćinstva ili po kvadaturi stana....E, pa nije fer da plaćamo po kvadraturi jer kvadrati ne prave smeće niti troše vodu nego mi. Tročlana porodica je tročlana....nije bitno u koliko m2 živi....i usput...kako ćemo plaćati ovo grejanje....kolika je vrednost tih kalorija ili jedinica... valjda to negde postoji...Mislim da ćemo se ohladiti od ovih računa...struja........šta će biti sa ovako velikim računima?
 
Mislim da cena grejanja ima na sajtu toplana i zna se koliko je po kilovatu potrosnje.
Imaju u pocetku probleme i oni iz Stepe, pa su im rekli da se onaj fiksni deo prve godine placa duplo i tako neke stvari.

Smece se placa po kvadraturi, a voda se u startu stavlja po kvadraturi i tako moze da ostane ako stanarima odgovara. Kad se formira skupstina stanara, onda se prijavljuju i clanovi svakog domacinstva. I to ume da bude nekorektno, kazem ti iz iskustva ovde gde zivim. Skupstina stanara odavno ne postoji i ljudi su vremenom odjavljivali clanove tako da sada ispada da i stanu u proseku zivi manje od dvoje. Oni koji zive sami tu su najvise na gubitku, a ima stanova gde znam da ih zivi 5.

Znaci voda moze i po kvadratu, i po broju clanova, oboje je po zakonu prihvatljivo. Mislim da ce u pocetku staviti po kvadratima dok se vi ne dogovorite za drugo resenje.

U zivotu nema fer, a kod nas nema ni zakona, pa onda zakljuci sta dobijas tom kombinacijom.
 
Ljudi ne znam za vas, ali ja sam se sinoc bas iznervirao. ona zena koja je dosla nema pojma da objasni, ja je barem nista nisam razumeo. te ne utice spoljni faktor, pa ako otvoris prozor utice, pa ako okrenes na zvezdicu pa na 5 onda kuca mnogo, pa ne otvarajte prozore, a kad ih otvorite ugasite radijator. a tamo pise da se radijatori ne gase nikada. ili sam ja lud ili ona nije normalana, kao da je napamet nsaucila pesmicu.
imam pitanje za lamelu 1. da li ste formirali skupstinu stanara?
 
Lamela 1 još nije formirala skupštinu, moramo da se prijavimo infostanu da bi potpis bio merodavan (nisam siguran, ako neko zna neka piše) tj. čekamo račun infostana. Inače, formiranje skupštine što pre. U brojanje (kvorum) se računaju i lokali, znači za formiranje je potrebno 12 potpisa od 20+3.

Za grejanje, mora se shvatiti da se meri razlika temperatura izmađu radijatora (rebra) i temperature u sobi. Ta razlika se množi sa broj rebara i vremenom grejanja, i dobijaju se impulsi grejanja. Znači što manja razlika između pomenutih temperatura -> manja potrošnja, a to se postiže zavrtanjem ventila, ne provetravanjem/otvaranjem prozora, spuštanjem roletni, boljom izolacijom itd. Kada se naglo pusti radijator (npr. sa * na 5), ta razlika je velika i tada je iznos impulsa veliki, takođe je zbog toga neisplativo smanjivati ventile ako ste odsutni dan ili dva.
 
Kao i vecina i ja kupih macku u dzaku.Cena stana od 1020E je podrazumevala stan koji ima grejanje i sve unutra besprekorno uradjeno.Tu mislim da su zidovi lepo izgletovani i okreceni,cevi radijatora lepo ofarbane(a ne sa preskakanjem i korozijom),prozori oprani bez maltera,prasine i ogrebotina,vrata i stokovi od kvalitetnog materijala,a ne kineska,parket lepo slozen,isfugovan,hoblovan i prelakiran lakom koji se sija,uticnice od dobre plastike,a ne kineske,plocice u kupatilu i kuhinji da nisu polomljene,itd. Sve u svemu ova firma je uradila veoma dobar marketing i time ljudima koji su bez stana ponudila za manju cenu od stepe resenje stambenog pitanja.Kad tamo,a ono medjutim.Ostaje vam da se preganjate sa sefovima gradilista iz dana u dan kako bi bili otklonjeni naedostaci koji vam smetaju.Oni kao prihvate vas prigovor,koji se potrude da brze bolje zaborave.To negde ne evidentiraju,vec se sledeci put kao sete da ste vi bili vec tu i da ste se nesto zalili.Pitam ja vas da li bi bilo isto da u prodavnici Aman kupite hleb Sava za 29.90 ili u Klasu za 44 dinara i da probate taj hleb i vidite da ovaj jeftiniji nije hleb sava od belog brasna vec neki tamo bezveze.To dodje isto.Mi koji smo kupili ovde stan nosili smo se shvatanjem da cemo za ovu cenu do 1020 dobiti stan useljiv bez dodatnih ulaganja i cimanja.Ovde vas neko pravi budalom za vase pare.O blatu koje se stalno nanosi i da ne govorimo.Verovatno da je investitor znao cime raspolaze,pa je shodno tome i formirao cenu stana.Sta nas briga ko je sef gradilista,zasto da to uopste znam.Mi smo kupili stan za stanovanje,a ne da mi se po stanu vecito setaju njihovi majstori,moleri,vodovodzije,parketari itd.Jos samo rucak da im skuvam,jer oni zaboga rade.Sve smo to unapred kazem debelo platili i za moje pare moram da trpim nesto sto bi na drugom mestu vec bilo unapred lepo odradjeno.Oni su nam resili stambeno pitanje,a u stavari dobrim marketingom i sloganom "kod nas sve moze"vas navedu u igru macke i misa.
 
Sto se tice naselja Zeleznik izuzetno je miran kraj. Takva je sredina da se vicina ljudi zna medjusobno.Znaci izuzeno mirno mesto zato bez straha.
 
vlitos011":1vfpca4t je napisao(la):
Kao i vecina i ja kupih macku u dzaku.Cena stana od 1020E je podrazumevala stan koji ima grejanje i sve unutra besprekorno uradjeno.Tu mislim da su zidovi lepo izgletovani i okreceni,cevi radijatora lepo ofarbane(a ne sa preskakanjem i korozijom),prozori oprani bez maltera,prasine i ogrebotina,vrata i stokovi od kvalitetnog materijala,a ne kineska,parket lepo slozen,isfugovan,hoblovan i prelakiran lakom koji se sija,uticnice od dobre plastike,a ne kineske,plocice u kupatilu i kuhinji da nisu polomljene,itd. Sve u svemu ova firma je uradila veoma dobar marketing i time ljudima koji su bez stana ponudila za manju cenu od stepe resenje stambenog pitanja.Kad tamo,a ono medjutim.Ostaje vam da se preganjate sa sefovima gradilista iz dana u dan kako bi bili otklonjeni naedostaci koji vam smetaju.Oni kao prihvate vas prigovor,koji se potrude da brze bolje zaborave.To negde ne evidentiraju,vec se sledeci put kao sete da ste vi bili vec tu i da ste se nesto zalili.Pitam ja vas da li bi bilo isto da u prodavnici Aman kupite hleb Sava za 29.90 ili u Klasu za 44 dinara i da probate taj hleb i vidite da ovaj jeftiniji nije hleb sava od belog brasna vec neki tamo bezveze.To dodje isto.Mi koji smo kupili ovde stan nosili smo se shvatanjem da cemo za ovu cenu do 1020 dobiti stan useljiv bez dodatnih ulaganja i cimanja.Ovde vas neko pravi budalom za vase pare.O blatu koje se stalno nanosi i da ne govorimo.Verovatno da je investitor znao cime raspolaze,pa je shodno tome i formirao cenu stana.Sta nas briga ko je sef gradilista,zasto da to uopste znam.Mi smo kupili stan za stanovanje,a ne da mi se po stanu vecito setaju njihovi majstori,moleri,vodovodzije,parketari itd.Jos samo rucak da im skuvam,jer oni zaboga rade.Sve smo to unapred kazem debelo platili i za moje pare moram da trpim nesto sto bi na drugom mestu vec bilo unapred lepo odradjeno.Oni su nam resili stambeno pitanje,a u stavari dobrim marketingom i sloganom "kod nas sve moze"vas navedu u igru macke i misa.

Što se tiče kvaliteta da odgovorim sa mog ugla i mog stanja u stanu.
Zidovi su solidno izgletovani i okrečeni, ima nadje se po neka neravnina (vide se uglavnom pod svetlom lampe, a ne pod dnevnim svetlom) i loše ošmirglani zidovi (uglavnom iza radijatora i cevi, gde nisu mogli da dohvate zid šmirglom). Zidovi su ponegde i blago krivi (po vertikali 0.5-1cm).
Prozori uglavnom dihtuju (ja ću dodatno da ih doštelujem) a stakla su na 2-3 mesta ogrebana (ogrebodina oko 10cm), pretpostavljam kada je stan malterisan.
Cevi radijatora su solidno ofarbani, osim šelni (one moraju da se ofarbaju iz 3, 4 puta), pa su ofarbane dodatno.
Stan je ovlaš očišćen, pa je dodatno čišćen, osim prozora za koje čekam lepo vreme. Inače ne preporučujem čišćenje pre radova majstora za nameštaj i za njih obezbedite parket, jer su mi majstori za nameštaj oštetili isti na više mesta.
Parket je dobro složen, a lakiran je vodenim lakom koji nikad nema sjaj kao nitro. Bukva ko bukva, pa razdvajanje parketa očekujem.
Pločice su dobro postavljene i ako je negde pukla mora se reklamirati.
Vrata nisu kineska, neko su napravljena od čamovog drveta, sa hrastovim furnirom na štoku i lesonitom (u dezenu bukve) na frontu i sa alu kvakama koje su po meni lepe.
Utičnice i prekidači su po meni dobrog kvaliteta (aling).
Grejanje je dobro, zvučna izolacija solidna (čujem samo vrištanje i trčanje dece ispod, i radove na nameštaju iznad, za sada)

Sve u svemu, kod mene ništa dramatično, sve se da otkloniti.

Ostaje da investitor (pored otlanjanja nedostataka u stanovima) da završi uređenje okoline zgrade i da otkloni nedostatke u hodnicima. Što se tiče garaža, trebalo bi garažu dodatno obezbetiti (rolo vratima) da ne bi bilo upada (i kolima i pešacima) u garažni prostor (i dalje u stanove), gde ima jako puno skupih stvari (dizel agregat, topl. podstanica itd) za obezbeđenje. Garaže je potrebno dodatno urediti i otkloniti curenje (prokišnjavanje) u garažnom prostoru.

kantar":1vfpca4t je napisao(la):
povodom cega je zakazan sastanak u subotu u 6?

Verovatno sastanak lamele 2 u vezi skupštine zgrade.
 
i tako je lamela 2 za 10 minuta dobila predsednika kucnog saveta
 
Vrh